تعمیرات کولر گازی

بهترین مارک کولر گازی ایرانی و خارجی

کولر گازی ایرانی و خارجی چه مارکی خوبه؟ | بررسی ظرفیت کولر های گازی

کولرهای گازی دارای ظرفیت متفاوت می باشند و شما با توجه به منطقه آب و هوایی و شرایط جغرافیایی، گرم یا سرد بودن، بزرگی فضای محیط و… باید کولر گازی با ظرفیت مناسب را خریداری نمایید. چنانچه کولر گازی بیش از اندازه ظرفیت داشته باشد، هوا بسیار سرد خواهد شد و اگر ظرفیت کولر گازی کمتر از نیاز باشد، فضای مورد نظر به خوبی خنک نخواهد شد.

ظرفیت کولرهای گازی

در بیشتر سرد کردن کولر گازی یکی از مواردی که تاثیر گذار است، ظرفیت آن می باشد. ظرفیت کولر گازی واحد BTU است. این واحد، میزان قدرت کولر گازی در خنک کنندگی را در واحد زمان نشان می دهد. ظرفیت بیشتر کولر گازی آلارمی می تواند باشد، که مقدار هوای ورودی به محیط را مشخص می‌کند. درحقیقت ظرفیت کولر گازی مقدار سرمایش کولر را نشان نمی‌دهد، بلکه مقدار سرمایی را نشان می دهد، که هر کدام از کولر های گازی می توانند وارد محیط کنند.

اگر قصد انتخاب کولر را دارید، یکی از موارد بسیار مهم توجه کردن به ظرفیت مناسب کولر گازی می باشد.

قرار داشتن در معرض نور خورشید و محیط، وسایلی که گرما تولید می‌کنند مانند وسایل پخت و پز و گاز، مساحت محیط و ارتفاع سقف همگی در این مورد موثر خواهند بود.

اولین مورد در زمان خرید کولر گازی توجه به ظرفیت آن می باشد. همچنین مصرف انرژی و برق، تفاوت داشتن کولر گازی معمولی و اینورتر، میزان قدرت پرتاب کردن باد و میزان صدای کولر گازی از دیگر نکاتی است، که در زمان خرید باید به آنها توجه کافی داشته باشید.

کولر گازی

کولر گازی خارجی و ایرانی کدام برند خوب است؟

کولرهای گازی اینورتر که به آنها کولر گازی کم مصرف هم می گویند، می توانند از بهترین کولر های گازی باشند. اولین مورد گرمایش و سرمایش سیستم است. چنانچه فقط می خواهید از کولر استفاده نمایید و سیستم گرمایشی دیگری ندارید، می‌توانید برای گرم کردن هوا از کولر هم استفاده نمایید. اسپیلت با هزینه کمتری در مقایسه با وسایل گرمایشی دیگر در فصل های سرد سال می تواند محیط مورد نظر شما را گرم کند.

دومین مورد مربوط به کنترل رطوبت منطقه است، که باید توجه داشته باشید، آب و هوای منطقه شما از چه نوعی است؟ ممکن است، که آب و هوای منطقه شما در فصل گرم تابستان بسیار مرطوب و گرم باشد و یا در فصل‌های خاصی بسیار بارانی و مرطوب باشد، در زمان خرید کولر گازی باید به همه این موارد توجه داشته باشید. چون بعضی از انواع کولرهای گازی می‌توانند رطوبت را بهتر کنترل کنند.

همیشه هم کولرهای گازی قدرتمند تر و بزرگ تر مناسب‌تر نخواهند بود. زمانی که اتاق شما کوچکتر است، باید کولر گازی را انتخاب نمایید، که ظرفیت کمتری داشته باشد. این کار موجب خواهد شد، که دمای اتاق شما مناسب تر بوده و به میزان مورد نیاز رطوبت هوا کاهش یابد. در این شرایط علاوه بر اینکه کارایی کولر گازی بیشتر خواهد بود، موجب می شود، که انرژی کمتری نیز مصرف شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کاربرد آب کولر گازی چیست

کولر گازی اجنرال از جمله برندهای خوب از نظر کیفیت و فنی است، که در رده بالایی قرار می‌گیرند. از پرطرفدارترین، با سابقه ترین و پرفروش ترین کولر های گازی می باشد، که توانسته است در خاورمیانه و هند نیز طرفدار های زیادی داشته باشد. کولرهای اجنرال با داشتن قیمت مناسب و کارایی بالا و پرتاب باد عالی با ظرفیت های مختلفی تولید می گردد و در دسترس افراد می باشد. مشخصاتی که گفته شد موجب می‌شود، که این برند از جمله برندهای محبوب به شمار آید. از برندهای دیگر کولرهای گازی ایرانی می توان به مهر اصل، ایساتیس، اسنوا، ایران رادیاتور اشاره کرد و در میان برندهای خارجی کولر گازی سامسونگ و ال‌جی محبوبیت ویژه‌ای دارند.

در میان کولرهای گازی کولر با برند هایسنس به سیستم اینورتر مجهز می‌باشد و همچنین چون دارای فیلتر هوا هستند، به صورت خودکار در آنها فناوری تمیز شونده وجود دارد و این موجب می‌شود، که کاربران هوای بهتری را تنفس کنند. این کولرهای گازی با وجود فیلتر ضد باکتری و صدای کم، مصرف کم برق، قیمت متعارف و وزن سبک افراد مصرف کننده را به خود جذب کرده است.

یکی دیگر از برندهای شناخته شده و معتبر برند مدیا می‌باشد، که از کمپرسورهای روتاری کمک می گیرد و به سیستم اینورتر مجهز می‌باشد. این کولرها صدای کمی دارند و برای مناطق گرم دارای قابلیت های زیادی می باشند.

برند سامسونگ تلاش می کند، که کولر های گازی با طرح های جدید را تولید کند، که در آن خلاقیت زیادی به کار رفته است. بهتر است بدانید، که اولین شرکتی که توانست طراحی مثلثی بدون باد را انجام دهد شرکت سامسونگ می باشد. به این ترتیب توانست بدون باد مستقیم امکان خنک‌سازی را فراهم نماید. کولر گازی سامسونگ با کنترل هوشمند، فیلتر های فول اچ دی، حالت خود کننده سریع، صرفه جویی در انرژی، حالت خواب پیشرفته و راندمان بالا توانسته است، که به طراحی بسیار زیبایی که مورد توجه افراد مصرف کننده است، دست یابد.

کولرهای گازی با برند گری نیز از جمله کولرهای هستند، که افراد مصرف کننده از آنها رضایت زیادی دارند. درین کولر ها وزش باد در چهار جهت انجام می شود و یونیت داخلی آن هفت سرعته می باشد. این ویژگی ها موجب شده است، که کولر گازی گری با دیگر برند ها متفاوت باشد.

کولرهای گازی مدل جدید گری را می توانید به صورت هوشمند کنترل نمایید. برای اینکار باید اپلیکیشن گری را روی کولر گازی نصب نمایید. کولر گازی گری از جمله کولر هایی است، که برای مناطق گرمسیری مناسب خواهد بود و در این مناطق محبوبیت آن بیشتر است.

کولرهای گازی غیر اینورتر و اینورتر چه تفاوتی دارند؟

در صورتی که قصد خرید کولر گازی را داشته باشید باید توجه کنید، که کولر گازی غیر اینورتر و اینورتر وجود دارد و بهتر است، که تفاوت آنها را بدانید.

در کولرهای گازی اینورتر مصرف انرژی کمتر خواهد بود و هزینه قبض شما کاهش پیدا می‌کند. گاز مصرفی که در کولرهای اینورتر مورد استفاده قرار می‌گیرد از گازهای مصرفی در کولر های قدیمی بسیار سردتر می باشد. در کولر های قدیمی گاز ها به گونه ای هستند، که وقتی با دمای محیط هم دما می شوند، کمپرسور دستگاه به صورت کامل خاموش خواهد شد و منتظر می‌ماند، تا مجدداً مادربرد فرمان دهد. این شروع دوباره موجب می‌شود، که برق بیشتری مصرف شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر کولر گازی بلومبرگ Bloomberg

در کولرهای گازی اینورتر طراحی سیستم به گونه‌ای است، که کمپرسور از مدار خارج نمی گردد و استارت دوباره ندارد، بلکه قدرت یا دور حرکتی موتور به حداقل می رسد، تا برای اینکه مجدداً محیط خنک شود، برای استارت به جریان بالایی نیاز نباشد.

معایب کولر گازی اینورتر

  • در مقایسه با سیستم های قدیمی هزینه این کولرهای گازی بیشتر است.
  • برنامه هایی که در کولر گازی اینورتر صادر می‌شود، به طور کامل دیجیتال می باشد و مادربرد مرکزی آنها را صادر می‌کند. در صورتی که برای این برد مشکلی به وجود آید، شما نمی توانید سیستم را به هیچ عنوان راه اندازی نمایید.
  • انحصار قطعات و خدمات توسط شرکتی که تولید کننده است. در صورتی که کولر گازی خود را از شرکتی که در ایران خدمات پس از فروش خوبی ندارد، خریداری و تهیه نمایید، برای تأمین قطعات آن با مشکلات زیادی رو به رو خواهید بود.
  • برای تعمیر کردن کولر گازی اینورتر به افرادی با دانش فنی بالا و تجربه زیاد نیاز است.

کولر گازی

انواع گوناگون کمپرسور کولر گازی

کمپرسور در کولر گازی موجب می شود که گاز فشرده شده و فشار آن افزایش یابد در ساخت کولر های گازی در حال حاضر از ۵ نوع کمپرسور استفاده می شود.

  • کمپرسور پیستونی: در این مدل از کمپرسور کولر گازی درون سیلندر از یک پیستون برای فشرده کردن گاز استفاده می گردد. ظرفیت این نوع کمپرسور معمولاً میان شانزده هزار تا سی و هفت هزار بی تی یو است. کمپرسور پیستونی به کمپرسور رفت و برگشت نیز معروف می باشد و از جمله معایب آن تولید صدای بیش از اندازه است.
  • کمپرسور روتاری: مکانیزم چرخشی و جابجایی ثابت دارد. در مناطقی که مقدار فشار هوا زیادتر است، به جای کمپرسور پیستونی از این کمپرسور استفاده می کنند. کمپرسور روتاری ظرفیتی بین شش هزار تا سی و پنج هزار بی تی یو دارد. مصرف انرژی این نوع کمپرسورها بهینه تر بوده و صدای آنها نیز کمتر است.
  • کمپرسور مارپیچی یا اسکرول: در این کمپرسور دو مارپیچ درونی حرکت مخالف داشته و گاز را فشرده می کنند. به این ترتیب، که یکی از این مارپیچ ها متحرک و دیگری ثابت می باشد. میان انواع کمپرسورها کمپرسور اسکرول بهتر است و عملکرد آن در مقایسه با کمپرسور پیستونی و روتاری بهتر می باشد. کمپرسور روتاری از پرکاربردترین کمپرسورها است.

سخن تکمیلی

با توجه به اینکه کولرهای گازی در برندها و مدل های گوناگون تولید و به بازار عرضه می شود ممکن است، که افراد در زمان خرید دچار سردرگمی شده و نتوانند که مدل مناسب را انتخاب کنند. در زمان انتخاب کولر گازی باید به مواردی همچون متراژ محیط مورد نظر، نوع کمپرسور، کولر های گازی غیر اینورتر و اینورتر و… دقت شود، تا انتظاری که از کولر گازی دارید، برآورده شده و از خرید خود پشیمان نشوید. در زمان خرید کولر گازی یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید، شرایط آب و هوایی منطقه شما می باشد.

کولر گازی ایرانی و خارجی چه مارکی خوبه؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی انواع کولر گازی ایرانی و خارجی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا