مجله ساختمان

از اشتباهات رایج چیدمان منزل بر اساس فنگ شویی دوری کنید

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در چیدمان خانه به گفته فنگ شویی اشتباهات رایجی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید. فنگ شویی فلسفه‌ای می‌باشد که چگونگی بهبود جریان انرژی در منازل را مورد بررسی قرار می‌دهد. منشأ فنگ شویی در چین باستان بوده است که برای کمک به افراد در زمینه قوانین چیدمان خانه با توجه به شرایط محیط توسعه پیدا کرده است.

در دنیای پیشرفته و مدرن می‌توان این فلسفه را به عنوان توجه فضای اطراف تعریف نمود. وقتی بتوانید در مورد جزئیاتی که در فضاهای اطراف شما وجود دارد آگاهی داشته باشید، اشتباهات رایج چیدمان منزل را تکرار نمی‌کنید. بنابراین در فضای اطراف شما انرژی مثبتی ایجاد خواهد شد.

اشتباهات رایج چیدمان منزل طبق فنگ شویی

یکی از راهکارها برای وارد کردن اصول فنگ شویی در زندگی شما این می‌باشد که اشتباهات رایج چیدمان منزل را رفع نمایید. عمل کردن به این موارد ساده خواهد بود، اما اگر در مورد هر کدام از آنها محدودیتی داشتید، می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین کار را با مواردی که در دسترس دارید، انجام دهید.

درب‌های بسته

در فلسفه فنگ شویی درب نماد خروج و ورود انرژی می‌باشد. بنابراین در قوانین مربوط به چیدمان خانه دارای اهمیت زیادی می‌باشد. درب‌ها طریقه جریان انرژی در سراسر منزل را تعیین می‌کنند. در بیشتر مواقع درب ورودی خانه و یا درب اتاق‌ها را نمی‌توان به صورت کامل باز کرد و این از اشتباهات رایج چیدمان خانه طبق فنگ شویی است. دلایلی که سبب بسته شدن درب‌ها و خروج انرژی از منزل می‌شود، عبارت هستند از:

  • آویزان بودن دکوری در قسمت پشت درب ورودی منزل
  • قرار دادن چوب لباسی در پشت درب اتاق خواب و آویزان بودن لباس‌های زیاد از آن
  • چیدمان مبلمان در نزدیکی درب منزل

اگر در خانه شما هر کدام از این موارد مشاهده می‌شود باید آنها را برطرف نمایید تا بتوانید به منزل خود جریان خوبی را بیاورید. نکته دیگر این است که رنگ درب ورودی و درب‌های دیگر خانه را با دقت انتخاب نمایید. درب ورودی و خروجی و یا درب اتاق خواب‌ها باید بدون هیچ مانعی و به راحتی باز و بسته شوند. بنابراین لازم خواهد بود که اگر مانعی وجود دارد، برطرف نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای انتخاب نرده استخر برای سلامت و ایمنی بیشتر

تخت خواب روبروی درب

یکی از اصول مهم در فنگ شویی چیدمان اتاق خواب می‌باشد. چون اگر محیط اتاق خواب راحت باشد به دنبال آن سلامت روح و جسم نیز حاصل می‌شود. همانطور که قبلاً گفته شد، درب اتاق مکان ورود و خروج جریان انرژی است. بنابراین تخت خواب نباید در روبروی درب قرار بگیرد. در این صورت در معرض حجم زیادی انرژی قرار خواهد گرفت که موجب می‌شود خواب راحت شما به هم بخورد. برای اینکه تخت خواب خود را در موقعیت بهتری قرار دهید، بهترین و اولین انتخاب جابجایی آن می‌باشد.

اشتباهات رایج چیدمان منزل

تخت خواب را چسبیده به دیوار قرار دادید

برخی از افراد مایل هستند که تاج تخت خواب خود را به حالت چسبیده به دیوار قرار دهند. در این مواقع احساس امنیت بیشتری دارند و به این ترتیب در فضای اتاق خواب خود صرفه‌جویی می‌کنند. یکی از اشتباهات چیدمان منزل در اصل فنگ شویی چسباندن تخت به دیوار می‌باشد. با توجه به این فلسفه باید بین دیوار و تخت فضای خالی وجود داشته باشد. در غیر این صورت تعادل افرادی که در منزل هستند از بین خواهد رفت. فاصله کم بین پنج الی ده سانتی‌متر نیز کفایت خواهد کرد.

قرار دادن میز رو به پنجره

میز هر فرد نشان دهنده شغل و حرفه او خواهد بود. جذاب است که میز را روبروی پنجره قرار دهید که به سمت حیاط یا فضای سبز منزل باز می‌شود. اما باید بدانید که این کار از نظر فنگ شویی صحیح نمی‌باشد. در این مواقع تمرکز روی کار خود را از دست می‌دهید.

نمای پنجره موجب می‌شود که تمرکز شما به هم خورده و حواستان پرت شود. در صورتی که فضای خانه به گونه‌ای طراحی گردیده است که فقط می‌توانید میز را جلوی پنجره قرار دهید، هنگام کار کردن بهتر است که پرده‌ها را بکشید.

گذاشتن میز تحریر در اتاق خواب

با توجه به اینکه میز کار نشان دهنده حرفه و شغل افراد است، در مواقعی که میز اصلی را در اتاق خواب قرار می‌دهید تعادل بین زندگی و کار شما از بین خواهد رفت. در مواقعی که در تخت خواب هستید، میز را خواهید دید و موجب می‌شود که فکرتان به سمت مشغله‌های کاری برود و خواب راحتی نخواهید داشت.

همچنین در مواقعی که روی میز خود کار می‌کنید، تخت خواب را خواهید دید. در این حالت ممکن است خواب آلوده شده و میزان انرژی و تمرکز شما کاهش پیدا کند.

حتما بخوانید:   با شناخت انواع قلموی نقاشی ساختمان بهترین را بخرید | انواع قلموی نقاشی

ممکن است که بسیاری از افراد مشکل کمبود فضا داشته باشند و مجبور شوند که میز خود را در اتاق خواب قرار دهند. در این صورت یکی از راهکارها این است که برای میز کار فضای جداگانه‌ای داشته باشید. می‌توانید از قفسه کتاب، پرده و… به عنوان تقسیم کننده فضا استفاده نمایید.

قرار دادن تلویزیون در اتاق خواب

یکی دیگر از اشتباهات رایج در چیدمان منزل طبق فنگ شویی، قرار دادن وسایل الکترونیکی به ویژه تلویزیون در اتاق خواب می‌باشد. اکثر افراد مایل هستند که در اتاق خواب خود تلویزیون داشته باشند تا قبل از خواب تماشا کنند، اما اتاق خواب محل استراحت است. بنابراین نیاز به میزان آرامش بیشتری دارد. وسایلی مانند باند، تلویزیون، موبایل، ضبط و… موجب می‌شود که آرامش این فضا به هم بخورد.

قرار دادن تلویزیون در اتاق خواب

نصب آینه در ورودی منزل

در فضای منزل آینه از جمله تأثیرگذارترین ملزومات محسوب می‌شود. آینه تأثیرات مثبت زیادی در دکوراسیون داخلی منازل دارد. بیشتر افراد برای نصب آینه به دنبال بهترین محل هستند. باید توجه داشته باشید که یکی از اشتباهات رایج چیدمان منزل این است که نصب آینه را در ورودی منزل انجام دهید.

پیشنهاد می‌شود آینه را در محلی نصب کنید که درب ورودی قرار ندارد. چون طبق اصل فنگ‌ شویی نصب آینه در نزدیکی درب ورودی موجب می‌شود انرژی مثبت وقتی وارد منزل می‌شود، به آینه برخورد کرده و منعکس گردد و از خانه بیرون رود. در این مواقع موجب می‌شود که انرژی مثبت و شادابی محیط منزل شما کم شود.

گذاشتن آکواریوم در آشپزخانه و اتاق

همانطور که می‌دانید آب از جمله عناصر خوب و مثبت در فنگ شویی محسوب می‌شود. این عنصر انرژی خوبی دارد. اما استفاده از آب در اتاق خواب منزل شما و یا در آشپزخانه به جای نتیجه دلخواه و خوب، برعکس عمل می‌کند. چون در این دو محیط استفاده از عناصری به نام آتش و زمین پیشنهاد می‌شود. بنابراین آکواریوم که مرتبط با آب است را نباید در آشپزخانه یا فضای اتاق خواب قرار دهید.

این موضوع در مورد اقلام دیگری که به آب مربوط هستند نیز صدق می‌کند. برای نمونه گذاشتن آبنما در این دو فضا توصیه نمی‌گردد. طبق اصل فنگ شویی بهترین جا برای گذاشتن آکواریوم بخش‌هایی از سالن نشیمن است که موجب می‌شود طراوت و شادابی بیشتر شود. وقتی آکواریوم در اتاق نشیمن منزل قرار می‌گیرد، حس خوبی به محیط خواهد داد و می‌توانید از زیبایی آکواریوم لذت ببرید.

حتما بخوانید:   گلخانه در پشت بام یا روف گاردن | مزایای روف گاردن

وجود عکس‌های خانوادگی در اتاق خواب

وجود عکس‌های خانوادگی که با آشنایان، دوستان و نزدیکان خود ثبت نموده‌اید، موجب می‌شود که خاطرات شیرین و خوب به خاطر آید. طبیعی خواهد بود که تماشا کردن عکس‌های خانوادگی شور و اشتیاق زیادی را در همه ایجاد می‌کند و موجب بهبود روحیه افراد می‌شود. اما یکی از اشتباهات رایج در چیدمان منزل طبق فنگ شویی این است که عکس‌های خانوادگی خود را در فضای اتاق خواب قرار دهید. این مورد نادرست و اشتباه است.

عکس‌های خانوادگی که افراد زیادی در آن حضور دارند بهتر است که در اتاق خواب شما قرار نداشته باشند. بهتر است این عکس‌های دوست داشتنی را در اتاق نشیمن و دیگر قسمت‌های منزل مانند میز کنسول، راهروها، درب یخچال و… قرار دهید.

طبق این اصل عناصری که عمومی‌تر می‌باشند و جلوه عمومی دارند، در بخش‌های شخصی منزل ما مانند اتاق خواب، جایی ندارند. چون اتاق خواب یک محیط کاملاً خصوصی بوده و وسایلی که در این محیط قرار می‌گیرند، باید فقط مختص افرادی باشند که داخل آن اتاق حضور دارند.

استفاده زیاد از رنگ های خنثی

با استفاده از رنگ می‌توان برای فضای مورد نظر خود شخصیت تعریف نمود و به آن جلوه ویژه داد. استفاده درست از رنگ‌ها در دکوراسیون منزل سبب ایجاد تغییرات زیادی خواهد شد. در بسیاری از موارد رنگ‌ها موجب می‌شوند که منزل شما از چیزی که فکر می‌کنید نیز زیباتر دیده شود. یکی از اشتباهات رایج در چیدمان منزل که با اصل فنگ شویی مطابقت ندارد، این است که در دکوراسیون داخلی خود از ترکیب رنگ غلط استفاده می‌کنید.

در برخی مواقع امکان دارد که بیش از اندازه از رنگ‌های خنثی استفاده نمایید و به این ترتیب هارمونی و تعادل محیط را به هم بزنید. در صورتی که مایل هستید در دکوراسیون داخلی منزل خود از رنگ‌های خنثی استفاده کنید، می‌توانید در کنار آنها از رنگ‌هایی مانند قرمز، نارنجی و زرد استفاده کنید. چون آنها انرژی زیادی دارند و موجب می‌شوند که محیط مورد نظر دکوراسیون متعادلی داشته باشد.

بر مبنای اصول فنگ شویی رنگ‌های خنثی در دکوراسیون داخلی فضاها کاربرد زیادی دارند. افراد می‌توانند با مشورت با افراد کاردان و مطالعه در مورد استفاده از رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی اطلاعات بیشتری داشته باشند و از آنها به درستی استفاده کنند. برای نمونه استفاده زیاد از رنگ سفید موجب بی‌روح شدن منزل می‌شود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

از اشتباهات رایج چیدمان منزل بر اساس فنگ شویی دوری کنید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

اشتباهات رایج چیدمان منزل بر اساس فنگ شویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x