مجله سلامت پوست

بهترین دستگاه برای جوان سازی پوست

از دیرباز تا کنون دو عبارت زیبایی و جوانی همواره هم جهت و هم راستا بوده اند که در این میان پوست یکی از عناصر اصلی است که نقش به سزایی در زیبایی و جوانی دارد. به دلیل نقش تاثیر گذار پوست در زیبایی چهره و بدن می توان به سادگی به این نتیجه دست یافت که داشتن پوستی جوان و شاداب نه تنها بر جوانی چهره اثر گذار است بلکه بر روحیات افراد نیز اثر مثبت گذاشته و موجب بهبود کیفیت زندگی اشخاص خواهد شد.

افزایش سن و پدیدار شدن عوارض آن در مواردی هم چون افزایش چین و چروک و همچنین وجود لکه های قهوه ای و تیره، کاهش کلاژن، شل شدن و افتادگی پوست از جمله عواملی است که به طور طبیعی موجب از بین رفتن جوانی و شادابی پوست می شود. افزون بر افزایش سن از جمله دیگر عواملی که موجب از بین رفتن جوانی پوست می شود می توان به مواردی هم چون قرار گیری در معرض آلودگی ها، عدم تحرک کافی، استرس و تنش، استفاده از برخی دارو ها، قرار گرفتن در معرض تشعشعات، استعمال دخانیات، نداشتن رژیم غذایی مناسب و به طور کلی سبک نامناسب زندگی و … اشاره کرد.

توجه به جوان سازی پوست و همچنین وجود عوارض، شرایط و موارد نام برده در بالا موجب شده است تا روش هایی برای جوان سازی پوست ایجاد و مورد استفاده قرار گیرد. روش های دارویی، عمل جراحی، بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی و … از جمله روش های جوان سازی پوست هستند. جدای از این موارد می توان استفاده از دستگاه های جوان سازی پوست را از جمله موثرترین راهکارها برای بهبود وضعیت پوست و جوان سازی آن دانست.

با استفاده از بهترین دستگاه جوان سازی پوست می توان بیشتر عوارض و مشکلات پوستی را برطرف کرد و از داشتن پوستی سالم، جوان و ایده آل احساس خوشنودی کرد.

new theme

دستگاه های زیبایی و جوان سازی پوست:

چنانچه آشکار است افزایش سن، آلودگی ها، سبک نامناسب زندگی و عوامل درونی و بیرونی بسیاری بر سلامت، زیبایی و جوانی پوست اثر سوء می گذارد. به همین دلیل است که افراد تمایل دارند تا جایی که ممکن است عوارضی هم چون لکه ها، خطوط، چین و چروک، افتادگی و شلی، جای جوش و … را در کمترین زمان ممکن درمان کنند و آن را به حداقل میزان ممکن برسانند. دستگاه های جوان سازی پوست از جمله کارآمدترین و برترین راه کارها است که در دسترس همگان قرار دارد. دستگاه های جوان ساز پوستی در دسته روش های کلینیکی قرار می گیرند که به طور کلی می توان گفت میزان اثر بخشی بالایی دارند، عوارض درمانی در آنها پایین است، دوره نقاهت پایینی دارند و همچنین هزینه های مربوط به آن ها در مقایسه با هزینه جراحی و برخی دیگر از روش ها مقرون به صرفه تر می باشد.

حتما بخوانید:   آشنایی کامل با ترمیم مو سر و مزایای ویژه آن

با انتخاب بهترین دستگاه جوان سازی پوست زیر نظر پزشک متخصص و مطابق با انتظارات می توان به سادگی به کلینیک های تخصصی پوست مراجعه و نسبت به رفع عوارض پوستی و جوان سازی آن اقدام نمود.

جوانسازی پوستبهترین دستگاه های جوان سازی پوست:

برای جوان سازی پوست از دستگاه های متفاوتی می توان استفاده نمود که در زیر به برخی از آن ها اشاره می شود.

  • دستگاه RF فرکشنال

رادیو فرکانس (RF) فرکشنال یکی از نوین ترین فناوری ها در زمینه جوان سازی پوست است که می توان آن را ترکیبی از درمان استپ و رادیو فرکانس دانست. به طور خلاصه باید اشاره کرد که آر اف فرکشنال با تولید و تخلیه امواج رادیو فرکانسی و با تولید گرما در بافت پوست و نفوذ به لایه پوست فیبروپلاست بدن به تحریک و تولید کلاژن کمک شایانی می کند.

دستگاه آر اف فرکشنال دارای سوزن های بسیار ظریفی با قطر 200 میکرون می باشد که جهت جلوگیری از علائم حساسیت با طلا پوشیده شده است. عمق نفوذ سوزن های یاد شده دارای قابلیت تنظیم است و بنا به تشخیص پزشک متخصص و تجویز وی می توانند تا 5/0 تا 5/3 میلی متری عمق پوست نفوذ کنند. لازم به ذکر است که طول این سوزن ها دارای عایق بوده و تنها نوک آن ها آزاد است و در عمل با آزاد کردن انرژی تخریب حرارتی در عمق بافت پوست ایجاد می کند که در نهایت جوان سازی پوست را برای شخص به ارمغان می آورد.

در مورد کاربرد دستگاه آر اف فرکشنال و بنا به تشخیص متخصص می توان به مواردی هم چون لیفت صورت و سفت شدن بافت پوست، رفع اسکار و آکنه، تحریک کلاژن سازی پوست، روشن و شفاف تر شدن پوست، بستن منافذ باز، رفع جای زخم و بریدگی، درمان ترک پوستی، درمان کراتوزپیلاریس و … اشاره کرد.

  • دستگاه هایفو یا اولتراسوند
حتما بخوانید:   عوارض استفاده از لنز روی چشم | آسیب های لنز به سلامت چشم

هایفو یا التراسوند متمرکز با شدت بالا از جمله دیگر روش های نوین و غیر تهاجمی در جوان سازی و زیبایی پوست است. در ابتدا از دستگاه هایفو برای از بین بردن و درمان تورمورهای سرطانی استفاده می شده است. هم اکنون برای درمان عوارض پوستی نیز در مواردی هم چون کاهش چین و چروک، سفت کردن پوست، رفع افتادگی پوست، لیفت گونه، پلک و ابرو، صاف نمودن پوست، بهبود خط فک و … از دستگاه جوان ساز پوست هایفو استفاده می کنند.

سازوکار عملکرد دستگاه هایفو به این صورت است که امواج متمرکز فراصوت با هدف قرار دادن سلول های لایه زیرین پوست و ایجاد گرما در آن ها موجب می شوند که سلول های هدف دچار آسیب شوند که همین امر موجبات تحریکات سلول های پوستی را فراهم می کند که در نتیجه منجر به افزایش تولید کلاژن می شود.

چنانچه آشکار است با افزایش تولید کلاژن بافت پوست حالت ارتجاعی، سفتی و شادابی خود را دوباره به دست می آورد.

جدای از مزایای استفاده از کاربرد دستگاه هایفو در جوان سازی پوست، پیش از استفاده و کاربرد آن باید به پزشک متخصص مراجعه نمود چرا که استفاده آن برای افرادی که دارای زخم و یا ضایعه باز در محل هستند، ایمپلنت فلزی در ناحیه مورد نظر دارند، دچار آکنه شدید و یا حتی کیستیک هستند و یا افرادی که در محل مورد نظر به عفونت مبتلا شده اند، ممنوع می باشد.

  • دستگاه لیزر CO2 فرکشنال

دستگاه لیزر کربن دی اکسید فرکشنال از جمله قوی ترین و کارا ترین دستگاه ها در جوان سازی و زیبایی پوست است که با بهره گیری از اشعه ایکس قادر است تا سه نوع اندیکاتور جوان سازی (در مواردی هم چون رفع انواع مختلف اسکار، رفع منافذ باز، آبرسانی، شفاف و روشن نمودن پوست، رفع استرچ مارک، رفع چین و چروک، تاتینیگ، لیفتینگ و سفت کردن پوست)، سرجیکال (در مواردی هم چون لایه برداری پوست، برداشت ضایعات پوستی نظیر خال و زگیل، درمان هموروئید) و واژینال (در مواردی هم چون درمان واژنیت آتروفیت، درمان بی اختیاری ادرار استرسی، درمان خشکی واژن و … ) را به طور موثر درمان کند.

این دستگاه پرتو لیزر دی اکسید کربن را به هزاران پرتو نوری ریز تبدیل می کند. این پرتو با ورود به پوست و ایجاد شیارهایی کوچک موجب آسیب به برخی از سلول ها در بافت هدف می شود که پوست بدن را برای تولید سلول های جدید تحریک می کند و در نتیجه جایگزینی سلول های جدید وضعیت پوست بهبود می یابد. از طرف دیگر باید اشاره کرد که اشعه لیزر در این دستگاه با ایجاد گرما موجب فیبروپلاژی و افزایش کلاژن سازی در پوست می شود.

حتما بخوانید:   تزریق ژل لب چگونه انجام می شود | آشنایی با تزریق ژل برای افزایش حجم لب

new theme

  • دستگاه کربوکسی

دستگاه کربوکسی یکی دیگر از دستگاه های جوان ساز پوست و بازگرداننده زیبایی است که برای عمل خود از دستگاه کربن دی اکسید بهره می گیرد. ساز و کار دستگاه کربوکسی به این شکل است که با نفوذ دادن گاز کربن دی اکسید به عمق پوست، سلول ها را با کمبود اکسیژن و یا به اصطلاح هایپوکسی مواجه می کند، در نتیجه بدن برای جبران کاهش مقدار اکسیژن در بافت تحت درمان، اقدام به خون رسانی بیشتر می کند که این خود در نهایت منجر به افزایش تولید کلاژن می شود.

در مواردی چون کاهش تیرگی پوست اطراف چشم، از بین بردن خطوط اطراف چشم، بهبود استرچ مارک و یا خطوط ناشی از بارداری یا چاق و لاغر شدن، کاهش مقدار چین و چروک های پوستی، کاهش میزان سلولیت پوستی، افزایش حالت ارتجاعی و استحکام پوست می توان از دستگاه های کربوکسی استفاده نمود.

باید توجه داشت که بهترین دستگاه های جوان سازی پوست محدود به موارد نام برده در بالا نمی باشد و با توجه به نوع و شدت عارضه و بنا به تشخیص پزشک متخصص می توان از دستگاه ها و روش های دیگر نظیر دستگاه میکرونیدلینگ، دستگاه لیزر، دستگاه میکرودرم، دستگاه اندولیفت، دستگاه هیدرودرمی، دستگاه مزوتراپی و … استفاده کرد.

جوانسازی پوستانتخاب برترین دستگاه جوان ساز پوست:

در انتخاب و گزینش بهترین دستگاه جوان ساز پوست افزون بر نوع عارضه پوستی و تشخیص پزشک بهتر است نکاتی دیگر را نیز مد نظر داشت:

  • توجه به سطح انتظارات و دریافت نتیجه دل خواه
  • توجه به مزایای استفاده از دستگاه مورد نظر و همچنین توجه به محدودیت های کاربرد آن
  • توجه به عوارض جانبی ایجاد شده در اثر استفاده از دستگاه انتخابی
  • توجه به تعداد جلسات استفاده از دستگاه تا بهبود وضعیت پوست
  • توجه به ماندگاری عملکرد دستگاه و دوام تغییرات ایجاد شده بر روی پوست
  • تطبیق میزان انتظارات و بودجه اختصاصی در استفاده از دستگاه ها برای جوان سازی پوست.

 

31

جوان سازی پوست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین دستگاه برای جوان سازی پوست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x