برندها

هر آنچه باید در مورد بهترین هود آشپزخانه بدانید

هر آنچه باید در مورد بهترین هود آشپزخانه بدانید | انتخاب بهترین هود آشپزخانه

با توجه به اینکه آشپزخانه تأثیر زیادی در فضای کلی خانه دارد و همچنین اهمیت زیادی در زیبایی و سلامت دارد، این نقطه از منازل را قلب خانه می‌نامند و به این ترتیب به افراد یادآوری می‌کنند که به مسائلی که به آشپزخانه مربوط است، مثل انتخاب بهترین هود آشپزخانه با دقت بیشتری پرداخته شود. در کنار مسائلی مانند هارمونی رنگ‌های پر انرژی و آرامبخش، طراحی فضاهای کاربردی، تهویه و بهداشت مناسب، مسائل دیگری مانند خرید لوازم مناسب و با کیفیت نیز بسیار اهمیت دارد.

یکی از ملزومات مهم آشپزخانه هود می‌باشد. برای انتخاب بهترین هود آشپزخانه حتماً باید انتخاب شما پس از تحقیق و کسب اطلاعات کافی در این زمینه باشد. در این صورت از پرداخت هزینه‌های تعمیر و دردسرهای خرابی دور خواهید بود.

نکات مهم برای انتخاب بهترین هود آشپزخانه

قبل از انتخاب و خرید بهترین هود آشپزخانه باید به نکات زیر توجه کافی داشته باشید تا پس از خرید پشیمان نشوید. اگر هود آشپزخانه به صورت اصولی انتخاب نشود کارایی مناسبی نخواهد داشت و نیاز کاربران را پاسخگو نخواهد بود. همچنین امکان دارد که به علت انتخاب نامناسب در مدت زمان بسیار کمتری با مشکلات و ایرادهایی مواجه شده و نیاز به تعمیر پیدا کند.

 • اندازه آشپزخانه: بهترین هود آشپزخانه باید متناسب با سایز محیط آشپزخانه‌ای باشد که می‌خواهید آن را نصب کنید. هودهایی که بیش از اندازه بزرگ یا کوچک هستند، قطعاً کارایی مطلوبی نخواهند داشت.
 • نوع فضای آشپزخانه: آشپزخانه‌های که از مدل باز هستند، چون دیواری وجود ندارد و بخار و دود جذب نمی‌شود، باید هود قوی‌تری انتخاب شود. برای آشپزخانه‌های باز هودهای ترکیبی که هم دود را کاهش می‌دهند و هم بخارها را جذب کرده و تهویه هوا را انجام می‌دهند، مناسب خواهند بود.
 • نوع غذاهایی که پخته می‌شود: اگر در آشپزخانه شما غذاهای چرب بیشتر پخته می‌شود، حتماً باید در هنگام انتخاب بهترین هود آشپزخانه، باید هودهایی که دارای قدرت و توان بالایی هستند را انتخاب نمایید تا با مکش زیاد هوای مطبوع در منزل شما برقرار شود.
 • قدرت موتور هود: برای اینکه بهترین هود آشپزخانه را انتخاب کنید، یکی دیگر از موارد مهمی که باید به آن توجه داشته باشید قدرت موتور هود است. با توجه به نوع غذاهای پخته شده و اندازه آشپزخانه باید موتور تنظیم گردد. هر چقدر که موتور هودها قوی‌تر باشد دودها و بخارها را بهتر جذب خواهد کرد.
 • سیستم تهویه: سیستم تهویه آشپزخانه حتماً باید هماهنگی لازم با هود را داشته باشد. چنانچه سیستم تهویه مناسب و متناسب با هود آشپزخانه نباشد، هود عملکرد درستی نخواهد داشت.
 • سر و صدای هود: در زمان انتخاب بهترین هود آشپزخانه باید به مقدار صدایی که از دستگاه تولید می‌شود توجه کنید. هر چه کیفیت هود بالاتر باشد، صدای کمتری خواهد داشت. در این صورت در هنگام استفاده کردن از هود آشپزخانه صدای زیاد موجب اذیت نخواهد شد.
 • نوع فیلتر: فیلترهای بهترین هود آشپزخانه می‌تواند در دو نوع یکبار مصرف و یا قابل شستشو باشد. فیلترهایی که قابل شستشو هستند کارایی بیشتری دارند و وقتی از این گونه هودها استفاده می‌شود نیاز به تعویض مداوم فیلتر نخواهد بود.
 • جنس بدنه و طراحی: هودی که انتخاب می‌کنید، باید با سبک دکوراسیون و همچنین وسایل دیگر هماهنگ باشد. یکی دیگر از موارد بسیار مهم که در زمان انتخاب بهترین هود آشپزخانه باید به آن توجه داشته باشید این است که دستگاه انتخابی شما مقاومت خوبی در برابر رطوبت و گرد و غبار داشته باشد. هودهایی که از جنس فلز هستند بیشترین مقاومت را دارند.
حتما بخوانید:   آشنایی کامل با برند سامسونگ Samsung | محصولات و ورود به ایران

بهترین هود آشپزخانه

معرفی بهترین هود آشپزخانه

افراد باید با توجه به سلیقه شخصی و نیازها و همچنین بودجه‌ای که برای خرید هود آشپزخانه در نظر گرفته‌اند از بین برندهای معتبر و با کیفیت انتخاب خود را داشته باشند. در ادامه چند برند از بهترین مدل هود آشپزخانه را برای شما معرفی می‌کنیم تا با امکانات و ویژگی‌های هر کدام از آنها آشنایی کافی داشته باشید.

 • هود میله مدل DA 424 V-6

این هود آشپزخانه از برند آلمانی Miele است. قدرت مکش آن بسیار بالا بوده و فیلترهای آن قابل تعویض است. طراحی جذاب و زیبایی که دارد موجب شده است که در میان لیست بهترین هود آشپزخانه قرار بگیرد و در بین افراد محبوبیت زیادی پیدا کند.

 • هود بوش مدل DHL885C

یکی از بهترین برندهایی که تولید هود آشپزخانه را دارد برند بوش می‌باشد. بهترین هود آشپزخانه برند بوش دارای فیلتر کربن فعال است و صدایی که از این دستگاه تولید می‌شود بسیار کم است. هود بوش دارای روشنایی بالایی است، چون چراغ ال ای دی که در آن استفاده شده است، قوی می‌باشد.

 • هود الیکا مدل Grace

هود الیکا یک برند ایتالیایی است. با توجه به اینکه  طراحی مدرن و زیبا و فیلترهای قابل تعویض دارد، انتخاب بسیاری از افراد می‌باشد. در هنگام انتخاب بهترین هود آشپزخانه یکی از موارد بسیار مهم تولید صدای کم هود بود، که این دستگاه این ویژگی را نیز دارد.

بهترین هود آشپزخانه برند ایرانی

 • هود اخوان

برند اخوان فعالیت خود را در سال ۱۳۴۸ شروع کرد و در بازار از کیفیت و تقاضا و عرضه خوبی برخوردار می‌باشد. انواع گوناگون بهترین هود آشپزخانه مانند مدل شومینه‌ای، شیشه‌ای، مورب و زیر کابینتی را می‌توانید در بین محصولات برند اخوان انتخاب نمایید. تفاوتی ندارد که دکوراسیون کلاسیک دارید یا مدرن. در بین محصولات شرکت اخوان تنوع محصولات بسیار زیاد بوده و افراد با توجه به دکوراسیون خود می‌توانند بهترین هود آشپزخانه را انتخاب کنند. هود آشپزخانه برند اخوان صدای بسیار کمی دارد، اما در عین حال مکش آن بسیار زیاد است.

 • هود بی‌مکث
حتما بخوانید:   لوازم خانگی پاناسونیک panasonic ساخت کدام کشور است؟

برند بی‌مکث نیز از جمله برندهایی می‌باشد که محصولات تولیدی آنها تنوع بسیار زیادی دارد. محصولات شرکت بی‌مکث بسیار با کیفیت است. هود بی‌مکث موتور پرقدرت و بی‌صدایی دارد و برای آشپزخانه‌های مختلف طراحی محصولات آنها متفاوت است. بنابراین افراد به راحتی می‌توانند بهترین هود آشپزخانه را از بین محصولات این برند هم انتخاب نمایند.

 • هود کن

یکی دیگر از بهترین هودهای ایرانی هود کن است که از کیفیت خوبی برخوردار است و تنوع محصولات آن نیز بسیار زیاد می‌باشد. به همین دلیل با هر فضای آشپزخانه‌ای می‌توان محصول مورد نظر خود را انتخاب کرد. این برند به علت کیفیت و تنوع بالا انواع گواهینامه‌های کیفیت و طراحی را کسب کرده است.

 • هود البرز

برند البرز نیز با طراحی و تولید محصولاتی با کیفیت و زیبا نام خود را در بازار ایران جا انداخته است. بهترین هود آشپزخانه برند البرز دارای صدای بسیار کمی بوده و از فیلتر آلومینیومی در آن استفاده شده است. قدرت مکش این دستگاه بسیار بالا است.

 • هود درسا

برند درسا هم با تولید هایی با کیفیت که دارای تنوع زیادی هستند، جایگاه ویژه‌ای در بازار هود آشپزخانه ایران دارد و انواع هود مخفی زیر کابینتی، شومینه‌ای و مورب را تولید می‌کند. هر کدام از مدل‌های مختلف بهترین هود آشپزخانه برند درسا دارای طراحی، قدرت مکش و موتور متفاوتی هستند.

بهترین هود آشپزخانه

نقش هود در آشپزخانه

از مهمترین وظایف هود می‌توان به تهویه هوا، هدایت دود، رطوبت و چربی که در هنگام پخت و پز به وجود می‌آید را به خارج از محیط آشپزخانه انجام می‌دهد. همچنین بهترین هود آشپزخانه از نظر دکوراسیون محیط نقش مهمی را ایفا می‌کند. رنگ‌ها و مدل‌های مختلف تولید شده توسط برندهای گوناگون، این موضوع را تأیید می‌کند که هود آشپزخانه علاوه بر اینکه پاکسازی محیط را انجام می‌دهد، می‌تواند نما را هم زیباتر و دلچسب‌تر کند.

حتما بخوانید:   تفاوت های مایکروفر، سولاردام و مایکروویو | مقایسه سه دستگاه

یکی دیگر از کاربردهای مهم بهترین هود آشپزخانه روشنایی اجاق گاز می‌باشد. چراغ‌هایی که روی هود قرار داده شده است، در تولید روشنایی کمک شایانی خواهد کرد.

در هنگام انتخاب بهترین هود آشپزخانه مهم‌ترین چیزی که کاربران عزیز باید به آن توجه کافی داشته باشند، کیفیت محصول می‌باشد افراد می‌تواند مدل‌های گوناگون هود آشپزخانه را با قیمت‌های گوناگون در بین فروشگاه‌ها و برندهای مختلف پیدا کنند.

چنانچه در هنگام انتخاب بهترین هود آشپزخانه به موارد مهمی مانند ابعاد محیط آشپزخانه و هود آشپزخانه، قدرت مکشی که هود مورد نظر دارد، صدایی که از هود تولید می‌شود، نوع تهویه هود، نصب هود و چراغ هود توجه کافی نشود، هود نمی‌تواند نقش خود را در آشپزخانه به خوبی ایفا کند.

بنابراین با توجه به اندازه اجاق گازی که دارید به ابعاد هود انتخابی خود توجه داشته باشید. در این صورت وظیفه اصلی هود آشپزخانه که تهویه است، به خوبی انجام خواهد شد.

همچنین با توجه به میزان پخت و پزی که دارید باید بهترین هود آشپزخانه که انتخاب می‌نمایید قدرت مکش کافی داشته باشد.

با توجه به قدرتی که موتور هود دارد، سر و صدای آن متفاوت خواهد بود. مدل‌های جدید هود آشپزخانه بسیار کم سر و صدا هستند و می‌توانید از بین آنها انتخاب خود را داشته باشید.

سخن تکمیلی

انتخاب بهترین هود آشپزخانه برای هر فردی با توجه به محیط مورد نظر و نیازی که دارد و همچنین بودجه‌ای که برای خرید آن در نظر گرفته است، متفاوت خواهد بود. امروزه شرکت‌ها و برندهای زیادی انواع هود آشپزخانه را با طراحی‌ها و رنگ های متفاوت تولید کرده‌اند.

هر کدام از هودهای آشپزخانه دارای ویژگی‌ها و امکانات منحصر به فردی هستند که بهتر است قبل از انتخاب بهترین هود آشپزخانه اطلاعات کافی در مورد آنها داشته باشید. در این صورت می‌توانید مناسب‌ترین انتخاب را با توجه به مواردی که گفته شد، داشته باشید. انتخاب هود مناسب با توجه به دکوراسیون آشپزخانه قطعاً زیبایی و جذابیت محیط مورد نظر را دوچندان خواهد کرد. .

31

هر آنچه باید در مورد بهترین هود آشپزخانه بدانید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای انتخاب بهترین هود آشپزخانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x