خودرو

بهترین ترفندها برای رفع بوی بد داخل ماشین | روش‌ های از بین بردن بوی بد ماشین

از بین بردن بوی بد داخل ماشین با استفاده از سرکه

وجود بوی بد در هر مکانی آزاردهنده است در این صورت باید به فکر راه چاره ای برای از بین بردن آن بود. وجود بوی بد درون ماشین بسیار ناخوشایند بوده و می تواند سبب نارضایتی افراد از خودرو گردد. رفع بوی بد خودرو به منشا بو بستگی دارد که باید ابتدا عامل بوی بد را از خودرو دریابید و سپس با کمک روش های مختلف اقدام به برطرف کردن آن نمایید. راهکارهای ساده ای برای از بین بردن بوی بد ماشین وجود دارد که با کمک هرکدام از روش ها به راحتی و در کمتر از چند ساعت بویی مطبوع در فضا ایجاد می شود.

رفع بوی بد خودرو

با دریافتن علت بوی بد حالا باید به فکر برطرف کردن بو از درون خودرو خود باشید تا مشکلاتی جدی تر گریبان گیر شما نشود. برای رفع بوی بد خودرو به نکات زیر توجه فرمایید تا به صورت اساسی مشکل موجود برطرف گردد.

تمیز کردن خودرو

یکی از عوامل مهم برای ایجاد بوی بد درون خودرو، وجود آلودگی و کثیفی درون ماشین است که باید به صورت تخصصی هر چند روز یکبار به تمیز کردن درون خودرو اقدام کنید.

برای تمیز کردن درون خودرو تمامی قسمت ها همچون زیر صندلی، بین صندلی ها، زیر داشبورد، زیر پدال و … را بررسی کنید تا تمامی آلودگی ها به طور کامل از بین روند. وجود باقی مانده غذایی می تواند یکی از دلایل اصلی برای ایجاد بوی بد درون خودرو محسوب شود.

بعد از تمیز کردن درون خودرو حالا می توانید از انواع خوشبو کننده و بوگیر استفاده نمایید. پس از گردگیری درون خودرو بهتر است کفی ها و روکش های صندلی را بشویید تا بوی نامطبوع به طور کامل از بین رود. برای شستن روکش های صندلی می توانید از مواد شوینده مخصوص که رایحه مطبوعی دارد، استفاده کنید.

حتما بخوانید:   چگونه سلامت باتری و برق خودرو را بسنجیم | اهمیت باتری خودرو

بعد از اینکه به طور کامل فضای درون خودرو را تمیز کردید، حالا صندوق عقب ماشین را نیز به طور اساسی تمیز کنید. وجود زباله در صندوق ممکن است به مرور زمان بویی بد را در فضای داخلی خودرو منتشر گرداند. بعد از اینکه تمیز کردن خودرو به پایان رسید، چند دقیقه اجازه دهید درهای خودرو باز بماند تا فضا به طور کلی خشک گردد.

استفاده از جوش شیرین

یکی دیگر از روش های موجود برای برطرف کردن بوی بد خودرو استفاده از جوش شیرین است که به دلیل پاک کنندگی قوی می تواند فضا را خوشبو گرداند. برای استفاده از این روش، مقداری جوش شیرین را بر روی صندلی و تمامی قسمت های ماشین پخش کنید و بعد از گذشت نیم ساعت به وسیله جارو برقی جوش شیرین را جمع کنید.

در صورت انجام این روش بهتر است کفپوش ها را بردارید و کف ماشین را هم از جوش شیرین بپوشانید. استفاده از جوش شیرین در صندوق عقب ماشین می تواند شما را از وجود بوی بد راحت کند.

استفاده از سرکه

یکی دیگر از راهکارهای طبیعی برای از بین بردن بوی بد خودرو استفاده از سرکه است. بوی سرکه ممکن است ناخوشایند باشد که در این صورت از سرکه سفید استفاده نمایید.

برای استفاده از این روش تمامی قسمت های ماشین را ابتدا تمیز کنید و بشویید، سپس درون یک ظرف سرکه سفید بریزید و درون خودرو قرار دهید. در صورتی که شدت بو زیاد است، از دو ظرف سرکه استفاده کنید. البته برای موثر بودن این روش بهتر است شیشه ها را به طور کامل بالا بکشید.

بعد از گذشت 12 ساعت می توانید ظرف سرکه را از درون خودرو بردارید و درهای خودرو را باز گذارید تا جریان هوا به درستی برقرار شود.

رفع بوی بد خودرو

استفاده از ذغال

یکی از راهکارهای قدیمی و موثر برای برطرف کردن بوی بد، استفاده از ذغال است. برای برطرف کردن بوی بد درون خودرو، یخچال و یا هر محیط دیگر بهترین راهکار چند تکه ذغال است. برای استفاده از این روش چند تکه ذغال را برای چند روز درون خودرو قرار دهید تا بوی نامطبوع به طور کامل از بین رود.

استفاده از پوست مرکبات

یکی از طبیعی ترین روش ها برای از بین بردن بوی بد خودرو استفاده از پوست مرکباتی مثل لیمو و پرتقال است. بعد از تمیزی خودرو، مقداری پوست مرکبات را درون ظرف بریزید و داخل خودرو قرار دهید و درها را ببندید و اجازه دهید به طور کامل بوی بد از بین برود.

حتما بخوانید:   علت جوش آوردن ماشین و راهنمای رفع آن | علائم جوش آوردن خودرو

استفاده از قهوه

یکی از خوشبو کننده های طبیعی که با داشتن بوی تند و گیرا می تواند سخت ترین بوها را از بین ببرد، قهوه است. قهوه برای برطرف کردن بوی بد درون خودرو بهترین گزینه محسوب می شود.

برای استفاده از این روش ابتدا به طور کامل خودرو خود را تمیز کنید و سپس مقداری قهوه را آسیاب کرده و درون ظرفی مناسب قرار دهید. سپس ظرف را درون خودرو بگذارید و اجازه دهید چند روز درون خودرو بماند تا بوی خوبی در فضا منتشر گردد.

از بین بردن بوی بد کولر و بخاری خودرو

در برخی موارد ممکن است بوی بد درون خودرو به دلیل عدم تمیزی و نظافت نباشد که در این صورت باید به دنبال علت های دیگر بگردید.

  • یکی از عوامل ایجاد بوی بد درون خودرو، عوامل تهویه و بخاری ماشین است. در صورتی که عامل وجود بوی بد درون خودرو از کولر و یا بخاری باشد باید با راهکاری اساسی مشکل را برطرف کنید.
  • سرویس نکردن دوره ای بخاری و یا کولر می تواند سبب ایجاد باکتری و کپک درون لوله های تهویه گردد که در این صورت بویی نامطبوع در فضای درونی خودرو منتشر خواهد شد.
  • برای برطرف کردن این بو ابتدا کاور جلویی بخاری را باز کنید و فیلتر هوا را خارج گردانید. سپس با استفاده از پارچه فیلتر و دهانه کولر و بخاری را تمیز کنید.
  • در صورت عدم استفاده از فیلتر می توانید آن را تعویض گردانید و از یک فیلتر نو استفاده نمایید.
  • در صورتی که با انجام این اقدامات بوی بد درون خودرو از بین نرفت بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

از بین بردن بوی نشتی بنزین در خودرو

برخی مواقع ممکن است به دلیل نشت بنزین در خودرو بویی آزاردهنده به مشام شما برسد. زمانی که سیستم تهویه درون خودرو روشن گردد، شدت این بو افزایش پیدا می کند و طاقت فرسا خواهد شد.

برای برطرف کردن این مشکل حتما باید از تعمیرکار ماهری کمک بگیرید. زیرا برطرف کردن این بو به صورت خودسرانه امکان پذیر نخواهد بود.

به صورت کلی بهتر است با رعایت نکات لازم از ایجاد بوی بد درون خودرو جلوگیری کنید تا مشکلات شدیدتری ایجاد نشود. به عنوان مثال حواستان باشد هیچوقت درون خودرو سیگار نکشید. همچنین بعد از استفاده مواد غذایی درون خودرو، به صورت کامل خودرو را تمیز کنید تا باقی مانده مواد غذایی سبب ایجاد بویی نامطبوع در فضای داخلی خودرو نگردد.

علت وجود بوی بد درون خودرو

عوامل متعددی در به وجود آوردن بوی بد درون خودرو دخیل هستند که در این صورت ابتدا باید علت بو را دریابید و سپس به از بین بردن آن اقدامات لازم را انجام دهید. البته به صورت کلی عدم نظافت و تمیزی در خودرو مهم ترین علت برای ایجاد بوی نامطبوع است.

حتما بخوانید:   نشانه های خرابی سنسور سرعت خودرو | نکات نگهداری از خودرو

بنابراین بهتر است به تمیزی و نظافت درون خودرو خود اهمیت دهید تا خودتان و دیگران در ماشین احساس نارضایتی نداشته باشید. یک سری از دلایل رایج برای ایجاد بوی نامطبوع در خودرو شخصی و یا عمومی شامل موارد زیر است:

باقی مانده تکه های مواد غذایی

وجود مواد غذایی درون ماشین یکی از عوامل اصلی برای ایجاد بوی بد است. وجود باقی مانده و خرده های مواد غذایی در بین صندلی ها، از علت های رایج ایجاد بوی بد به شمار می رود.

وجود گردوخاک

گردوخاک طولانی مدت درون خودرو می توانند سبب ایجاد  بوی نامطبوع گردد.

ریختن مایعات

ریخته‌ شدن مایعاتی مثل شیر، جزء فاکتورهای ایجاد بوی بد است.

خیس شدن صندلی و کف خودرو

خیس شدن صندلی بعد از چند ساعت بویی بد در فضا منتشر می کند. زمانی که با کفش خیس وارد خودرو شوید، ممکن است کف خودرو خیس گردد و بوی بدی به مشام شما برسد.

وجود کپک در لوله های کولر

یکی دیگر از عوامل ایجاد بوی بد درون خودرو وجود کپک در لوله های کولر است.

آلودگی فیلتر بخاری

زمانی که فیلتر بخاری تمیز نباشد، با روشن کردن بخاری بویی بد به محیط منتقل خواهد شد.

نشت بنزین

وجود نشت بنزین درون خودرو از عوامل دیگر برای وجود بوی بد محسوب می شود.

دود اگزوز

در بعضی مواقع در صورت اشکال فنی ممکن است اگزوز بوی بدی را به فضای داخل خودرو منتشر کند.

رفع بوی بد خودرو

نتیجه گیری

با کمک یک سری راهکارها به راحتی می توانید بوی بد درون خودرو را از بین ببرید. رفع بوی بد خودرو با یک سری روش های طبیعی به راحتی امکان پذیر خواهد بود. در صورتی که بوی بد خودرو به دلیل مشکلات فنی خودرو بود بهتر است از شرکت های تخصصی در این زمینه کمک بگیرید.

 یکی از شرکت های فعال در این راستا مجموعه ایبک امداد است که با داشتن تخصص کافی می تواند به راحتی بوی بد خودرو شما را برطرف گرداند. با استفاده از خدمات این شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن از وجود بوی آزاردهنده درون خودرو خود آسوده خاطر گردید.

31

رفع بوی بد خودرو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه رفع بوی بد خودرو

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x