خدمات نظافتیخدمات

بهترین روش رفع بوی بد سینک ظرفشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از وسایل پرکاربرد در آشپزخانه سینک ظرفشویی می باشد که شما به مقدار زیاد در روز از آن استفاده می کنید به همین دلیل زمینه رشدی برای میکروب در آن وجود دارد. احتمال دارد شما احساس کنید آشپزخانه شما بوی فاضلاب گرفته است در اینصورت باید سریعاً برای رفع این بو اقدام کنید زیرا سینک ظرفشویی محلی برای شستشوی ظروف می باشد و به طور مستقیم با سلامت شما و اعضای خانواده، در ارتباط است ما در این مقاله از مجله ایبک می خواهیم برای شما بهترین روش رفع بوی بد سینک ظرفشویی را بیان کنیم لطفاً با ما همراه باشید.

دلایل بوی بد در سینک ظرفشویی

بوی بد سینک ظرفشویی

اینکه سینک ظرفشویی شما بوی بدی بگیرد بسیار طبیعی می باشد زیرا شما در طول روز استفاده زیادی از آن می کنید همه ظرف های کثیف و چرب، ذرات مانده غذا، مایع ظرفشویی و باقیمانده نوشیدنی ها در سینک ظرفشویی شما شسته می شود و احتمال دارد در کناره های سینک ظرفشویی مقداری از این ذرات باقی مانده باشد و یا اینکه این غذاها به لوله برسد و آنجا مانده و باعث بوی بد در اطراف سینک ظرفشویی شود.

شما باید هر چند وقت یکبار به طور منظم ظرفشویی خود را تمیز کنید و این کار را مرتباً انجام دهید و همیشه سینک ظرفشویی خود را تمیز نگه دارید به این صورت که از ورود چربی ها به داخل لوله جلوگیری کنید. شاید پیش خود فکر کنید که این کار برای شما هزینه زیادی خواهد داشت و هر ماه باید یک متخصص برای این کار به منزل بیاورید اما نه، اینطور نیست، ما برای شما چند روش خانگی را بیان می‌کنیم که به وسیله آن بتوانید همیشه سینک ظرفشویی خود را تمیز نگه داشته و از بوی بد فاضلاب در آن جلوگیری کنید و خودتان بتوانید به راحتی در منزل این کار را انجام دهید.

بوی بد سینک ظرفشویی به دو دلیل عمده می باشد:
  1. گرفتن جرم لگن سینک
  2.  گرفتگی در لوله فاضلاب

در ادامه مطالب می‌خواهیم برای شما راه حل هایی را برای رفع این دو مشکل بیان کنیم:

راحت ترین راه برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

بوی بد سینک ظرفشویی

احتمال دارد شما فکر کنید برای این کار باید هزینه زیادی را تقبل کنید و هرماه شخصی را برای این کار به خانه خود بیاورید اما اشتباه می کنید، ما می خواهیم برای شما چند روش ساده خانگی را بیان کنیم که بتوانید به راحتی سینک ظرفشویی را تمیز کرده و از ایجاد بوی فاضلاب در آن جلوگیری کنید راه حل هایی که خودتان می توانید به راحتی از عهده آن بر بیایید برای تمیز کردن سینک ظرفشویی راههای خانگی زیادی وجود دارد که شما می‌توانید به وسیله آن ها از بوی فاضلاب سینک ظرفشویی خلاص شوید.

برای اینکه با این مشکل روبرو نشوید باید مواردی را که برای شما بیان می کنیم کاملاً رعایت کنید:

استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

می‌توانید با ترکیب نمک، سرکه سیب، جوش شیرین و آب داغ به نسبت های متناسب، سینک ظرفشویی خود را تمیز کنید برای اینکار باید آب داغ را در فاضلاب سینک ظرفشویی بریزید و بعد از آن نمک و جوش شیرین را باهم مخلوط کرده و داخل سینک بریزید و سپس سرکه را هم ریخته و درب فاضلاب ظرفشویی را کاملاً ببندید و به هیچ وجه داخل آن آب نریزید و بگذارید مدتی بماند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهکارهای مفید برای برق انداختن سینک ظرفشویی

استفاده از آب و صابون برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

شما با استفاده از صابون می توانید بوی بد سینک ظرفشویی خود را از بین ببرید به این ترتیب که آب و صابون را با همدیگر مخلوط کنید و داخل سینک ظرفشویی بریزید و بگذارید مدتی بماند تا بوی بد آن از بین برود.

برطرف کردن بوی بد لوله های فاضلاب و کابینت زیر سینک ظرفشویی

احتمال دارد دلیل بوی بد سینک ظرفشویی، گرفتن لوله فاضلاب آشپزخانه باشد پس قدم بعدی این است که شما لوله ها و سیفون زیر سینک را به طور مرتب تمیز کنید این کار شما باعث خواهد شد بوی بد ناشی از رسوبات داخل لوله های زیر سیفون، داخل آشپزخانه نپیچد و باعث آزار و اذیت شما نشود. اگر آشپزخانه بوی بدی داشته باشد علاوه بر اینکه شما را کلافه می‌کند باعث شرمندگی شما هنگام دعوت مهمان خواهد شد ولی اگر شما روش های اصولی و بهداشتی را رعایت کنید و سینک ظرفشویی را همانگونه که گفتیم مرتب تمیز کنید باعث می شود که با این مشکل روبرو نشوید.

اما همانطور که گفتیم احتمال دارد که این بوی بد، به دلیل لوله های فاضلاب باشد و اگر شما به مسیر این بو دقت کنید می بینید که به کابینت زیر ظرفشویی ختم می شود. احتمال دارد اضافه ی میوه ها و غذاها، در لوله زیر سیفون جمع شده باشد و باعث بوی نامطبوع در سینک و حتی داخل کابینت شود برای اینکه شما بوی بد کابینت زیر سینک ظرفشویی را برطرف کنید راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه برای شما توضیح می دهیم :

تمیز کردن و خارج کردن وسایل از کابینت زیر سینک ظرفشویی

در مرحله اول وسایلی را که داخل کابینت در زیر سینک قرار داده اید از کابینت بیرون بیاورید و هر کدام از آن وسایل که بوی بدی داشت کنار بگذارید و یا اینکه آن را بشویید. بعد از اینکه وسایل را بیرون آوردید، می توانید از یک خوشبو کننده فاضلاب و یا از جوش شیرین استفاده کنید تا به این وسیله بوی بد سینک ظرفشویی از بین برود.

استفاده کردن از محلول برطرف کننده بوی فاضلاب

به طور معمول این بوی بد در کابینتی که در زیر سینک ظرفشویی قرار دارد مربوط می شود به فاضلاب و لوله های سینک، اگر دلیل این بو در کابینت، لوله فاضلاب باشد، شما باید از مواد شوینده و محلول هایی که مخصوص برطرف کردن بوی فاضلاب می باشد، استفاده کنید و به وسیله ی مواد شوینده  مانند قرص بوگیر فاضلاب، لوله بازکن، جرم گیر، وایتکس و غیره سیفون ها را کاملا تمیز کنید.

استفاده از محلول قوی آب و سرکه برای تمیز کردن زیر سینک

در مرحله بعدی می توانید از یک بوگیر قوی استفاده کنید به نام سرکه، که خاصیت میکروب کشی هم دارد به این ترتیب که آب و سرکه را با همدیگر مخلوط کرده و به وسیله یک دستمال داخل کابینت را کاملا تمیز کنید و یا اینکه می توانید کاسه ای را از سرکه پر کنید و بگذارید داخل کابینت بماند تا بوی کابینت کاملا گرفته شود.

از بین بردن بوی بد زیر سینک ظرفشویی به وسیله دانه قهوه

شما می توانید از دانه های قهوه  که بوی بسیار خوبی دارد برای از بین بردن بوی بد در کابینت زیر سینک استفاده کنید به این ترتیب که دانه های قهوه را زیر سینک ظرفشویی داخل کابینت قرار دهید و به جای بوی بد، از بوی خوب قهوه لذت ببرید و همچنین بوی بد سینک ظرفشویی هم از بین خواهد رفت.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چک لیست صفر تا صد بازسازی خانه و آپارتمان
برطرف کردن بوی بد کابینت زیر سینک ظرفشویی به وسیله زغال

اگر موارد بالا را امتحان کردید ولی باز هم بوی بد کابینت شما از بین نرفت می توانید از یک روش قدیمی استفاده کنید و داخل کابینت تکه ای زغال قرار دهید زغال ماده ای آنتی باکتریال می باشد که می تواند بوی بد کابینت را بگیرد در گذشته از زغال برای گرفتن بوی بد وسایل آشپزخانه مانند یخچال استفاده می کردند.

موادی که هیچگاه نباید آنها را در سینک ظرفشویی بریزید

 

سینک ظرفشویی در آشپزخانه قرار دارد و احتمال دارد شما هم زیاد در آشپزخانه باشید و سینک ظرفشویی محلی می شود برای ریختن تمام آشغال ها و ظروف، باید دقت داشته باشید که بعضی از مواد هستند که شما نباید آنها را داخل سینک ظرفشویی بریزید این مواد عبارت می باشند از:

۱- پوست تخم مرغ که ریز شده باشد

اگر شما پوست ریز ریز شده تخم مرغ را درون سینک ظرفشویی بریزید این پوست ها از سینک عبور کرده و به لوله فاضلاب می رسد و باعث می شود که تیکه های دیگر مواد را به هم به خود جذب کند و لوله فاضلاب بسته شده و بوی بد می گیرد پس هیچگاه پوست تخم مرغ را که ریز ریز شده داخل سینک نریزید.

۲- آرد

هیچگاه آرد را داخل سینک ظرفشویی نریزید زیرا آرد می تواند آب را در سینک و لوله ها به خود جذب کرده و باعث تولید خمیری سفت شده و لوله ها را دچار انسداد کند پس دقت داشته باشید که هر نوع ماده ای را نمی توانید داخل سینک ظرفشویی بریزید بهتر است آرد ها را که لازم ندارید داخل سطل آشغال بریزید نه اینکه داخل سینک ظرفشویی ریخته و روی آن آب بگیرید.

۳- برگه های تبلیغاتی که دارای برچسب هستند

اگر شما متوجه شدید که برچسب های ریز و درشت داخل ظرفشویی ریخته، هرگز اجازه ندهید که این برچسب ها وارد لوله شود زیرا باعث گرفتگی لوله ها خواهد شد و شما بعد از مدتی متوجه انسداد لوله ها می شوید که برای باز شدن آن با مشکل روبرو خواهید شد.

۴-موها در سینک ظرفشویی 

دقت داشته باشید یکی از موادی که به هیچ وجه نباید داخل سینک ظرفشویی بریزید مو می‌باشد زیرا موها به راحتی می توانند وارد لوله شده و با جمع شدن داخل لوله، آن را کیپ کنند و باعث گرفتگی لوله شوند و آنگاه شما با بوی بد فاضلاب رو به رو خواهید شد.

۵- موادی که در آب حل نمی شوند

دقت داشته باشید هیچگاه موادی مانند سنگ ریزه و شن را که در آب حل نمی شوند، داخل سینک ظرفشویی نریزید زیرا وارد لوله شده و باعث گرفتگی می شوند زیرا این مواد در آب حل نمی شوند و باعث خواهند شد که گرفتگی شدیدی در لوله ایجاد شود و اگر وارد لوله شوند شما به سختی می توانید لوله را باز کنید پس، از وارد شدن این مواد به داخل سینک ظرفشویی و لوله فاضلاب جلوگیری کنید.

اگر مواردی را که برای شما بیان کردیم رعایت کنید به هیچ وجه دچار گرفتگی و بوی بد در سینک ظرفشویی و فاضلاب آشپزخانه نخواهید شد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

بهترین روش رفع بوی بد سینک ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راحت ترین راه برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا