مجله لوازم خانگی

هزینه تعمیرات آبمیوه گیری| راهنمای عیب‌یابی آبمیوه گیری

هزینه تعمیر آبمیوه گیری|عیب‌یابی آبمیوه گیری، مشکلات رایج آبمیوه گیری

در این مقاله هزینه تعمیرات آبمیوه گیری را مشخص کردیم، تا در صورتی که با ایراد و خرابی دستگاه آبمیوه گیری روبرو شدید، بتوانید قبل از هر اقدامی قیمت تعمیر دستگاه آبمیوه گیری خود را پیش بینی کنید و سپس با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهید.

عواملی که بر قیمت تعمیر آبمیوه گیری تأثیر می‌گذارند

قیمت و هزینه تعمیر آبمیوه گیری ها با توجه به موارد گوناگون متغیر خواهد بود. فاکتورهای مهمی که در قیمت تعمیر آبمیوه گیری موثر هستند عبارت می‌باشند از:

 • استفاده از قطعات با کیفیت و اورجینال یا استفاده از قطعات معمولی و بی کیفیت
 •  جدید یا قدیمی بودن دستگاه آبمیوه گیری
 •  در دسترس بودن یا نبودن قطعات این دستگاه
 •  شامل شدن گارانتی
 • شدت گرفتن تحریم‌ها و تغییر روز به روز قیمت دلار

هزینه تعویض موتور آبمیوه گیری

چنانچه دستگاه آبمیوه گیری شما کار نمی کند، احتمالا مشکل از قسمت موتور دستگاه شما می باشد. در صورتی که مشکلی برای موتور آبمیوه گیری به وجود آمده باشد، تنها راهکار تعویض موتور دستگاه می باشد و موتور آبمیوه گیری قابل تعمیر نیست. مبلغ تعویض موتور آبمیوه گیری با توجه به برند دستگاه شما و همچنین با توجه به در دسترس بودن یا نبودن قطعات آن متغیر خواهد بود.

 • هزینه عوض کردن موتور آبمیوه گیری معمولا با توجه به نرخ اتحادیه بین پنج میلیون تا هشت میلیون ریال است.

نرخ عوض کردن میکروسوئیچ آبمیوه گیری

در صورتی که میکروسوئیچ آبمیوه گیری خراب باشد، دستگاه شما نمی تواند روشن شود. این مشکل باید توسط تکنسین متخصص در این زمینه تشخیص داده شود. در صورتی که مشکلی در میکروسوئیچ آبمیوه گیری وجود داشته باشد قابل تعمیر نخواهد بود و باید آن را عوض کنید.

 •  هزینه عوض کردن میکروسوئیچ آبمیوه گیری حدوداً بین هفتصد هزار تا هزار و چهارصد ریال خواهد بود.

نرخ تعویض تیغه آبمیوه گیری

اگر تیغه آبمیوه گیری کند شده باشد و یا دچار شکستگی شده باشد، باید آن را عوض کنید. توجه داشته باشید، که در زمان تهیه کردن تیغه جدید، تیغه‌ای را خریداری نمایید که مانند تیغه قبلی دستگاه باشد. عوض کردن تیغه آبمیوه گیری را می توانید در منزل، خودتان انجام دهید. با توجه به برند و مدل دستگاه شما قیمت تعویض تیغه آبمیوه گیری متفاوت خواهد بود.

 • هزینه تعویض تیغه آبمیوه گیری بین یک میلیون تا پنج میلیون ریال است.

آبمیوه گیری

هزینه تعویض فیلتر و صافی آبمیوه گیری

در دستگاه آبمیوه گیری برای اینکه آب میوه صاف و زلال داشته باشید، صافی و فیلتر نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. در صورتی که از آبمیوه گیری به مدت طولانی استفاده شود، فیلتر و صافی آن خراب می‌شود و به مرور زمان به دستگاه شما آسیب وارد خواهد شد. در صورتی که فیلتر و صافی آبمیوه گیری شما دچار آسیب دیدگی شده است، باید آن را با نوع مشابه خود را عوض کنید.

 • نرخ تعویض فیلتر یا صافی آبمیوه گیری بین دو میلیون تا هفت میلیون ریال می باشد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  آیا بازسازی ظروف تفلون خطرناک است | مزایا و معایب ظروف تفلون

قیمت تعویض کوبل در آبمیوه گیری

اگر پارچ آبمیوه گیری روی دستگاه شما قرار می گیرد، اما نمی چرخد، احتمالاً مشکل از کوبل آبمیوه گیری است. در این صورت باید آن را تعویض کنید. قبل از اینکه بخواهید کوبل آبمیوه گیری خود را تعویض کنید، پیشنهاد می‌کنیم که با یک تعمیرکار متخصص نیز مشورت نمایید.

 •  هزینه تعویض کوبل آبمیوه گیری بین یک میلیون تا سه میلیون و پانصد ریال می باشد.

نرخ تعویض پارچ آبمیوه گیری

از بخش های مصرفی مهم این دستگاه، پارچ آبمیوه گیری می‌باشد. احتمال دارد در برخی مواقع پارچ آبمیوه گیری شما بر اثر ضربه و یا افتادن به زمین دچار آسیب دیدگی شود. در این صورت باید پارچ مشابه پارچه قدیمی را خریداری کنید، تا بتوانید دوباره از دستگاه خود استفاده کنید.

 •  قیمت تعویض پارچ آبمیوه گیری بین یک میلیون تا پنج میلیون ریال است.

عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری

در برخی مواقع ممکن است دستگاه آبمیوه گیری شما با مشکلاتی روبرو شود. در صورتی که اطلاعات کافی در مورد مشکلات و ایرادات رایج آبمیوه گیری داشته باشید، می توانید علت بروز آنها را تشخیص داده و عیب یابی و تعمیر دستگاه خود را در منزل بدون نیاز به تعمیر کار انجام دهید. در این صورت در زمان و هزینه‌های شما صرفه جویی خواهد شد. به همین دلیل در ادامه به آموزش نحوه عیب یابی و تعمیر آبمیوه گیری می پردازیم.

آبمیوه گیری

آبمیوه گیری داغ می‌کند

در صورتی که دستگاه آبمیوه گیری شما در حین کار کردن بیش از اندازه داغ می کند، برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود می توانید از نکات زیر در محل و منزل استفاده نمایید:

 • از جمله مشکلات رایج دستگاه آبمیوه گیری داغ کردن این دستگاه می باشد.
 •  امکان دارد به علت محل قرارگیری آبمیوه گیری به وجود آمده باشد. دستگاه آبمیوه گیری خود را روی موکت و فرش قرار ندهید. چون در این شرایط هوا نمی تواند به راحتی تهویه شود.
 • همچنین در صورتی که از دستگاه آبمیوه گیری به صورت یکسره و مداوم استفاده کنید، دستگاه شما بیش از اندازه داغ خواهد کرد.
 •  اگر در آبمیوه گیری مقدار زیادی میوه قرار دهید موجب داغ شدن آبمیوه گیری خواهد شد. چون به موتور دستگاه فشار زیادی وارد می شود.
 •  در صورتی که همه این موارد را مورد بررسی قرار داده اید و علت هیچ کدام از آنها نبود، احتمال دارد داغ شدن دستگاه آبمیوه گیری به علت نیم سوز شدن موتور و یا آرمیچر دستگاه شما باشد. در این حالت از آبمیوه گیری دود و بوی سوختگی خارج خواهد شد. اگر موتور آبمیوه گیری نیم سوز شده باشد، بهتر است که کار عیب یابی و تعمیر دستگاه خود را به تکنسین متخصص بسپارید.

آبمیوه گیری در حین کار خاموش می‌شود

اگر در حین کار کردن با دستگاه آبمیوه گیری دستگاه شما خاموش می‌شود، برای تعمیر آبمیوه گیری در محل و منزل می توانید این نکات را مورد استفاده قرار دهید:

 • قطعه ای در آبمیوه گیری وجود دارد، که اورلود نامیده می شود.
 •  اورلود محافظ الکتریکی مدار دستگاه می باشد. در صورتی که موتور آبمیوه گیری نیم سوز شده باشد، اورلود عمل می‌کند و از سوختن کامل موتور شما پیشگیری خواهد کرد.
 •  اگر اورلود دچار خرابی شده باشد، دستگاه آبمیوه گیری شما به صورت خودکار خاموش خواهد شد. چون اورلود با موتور دستگاه شما به صورت سری قرار دارد و در صورت خراب بودن دستگاه شما نیز کار نخواهد کرد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید کباب پز گازی ارزان | نکات استاندارد و با کیفیت کباب پز

آبمیوه گیری لرزش و صدای زیادی دارد

از جمله مشکلات رایج دستگاه آبمیوه گیری لرزش و تولید صدای غیر طبیعی است. برای برطرف کردن این مشکل باید این موارد در مورد بررسی قرار دهید:

 • در صورتی که محل قرار گیری دستگاه آبمیوه گیری مناسب نباشد و ناهموار باشد، آبمیوه گیری لرزش و صدای زیادی خواهد داشت. بنابراین به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید. تنها کافی است که دستگاه آبمیوه گیری خود را در محلی صاف و هموار قرار دهید.
 •  چنانچه آشغال و تفاله در دستگاه آبمیوه گیری جمع شده باشد، بالانس دستگاه شما با مشکل روبرو خواهد شد و به علت نداشتن تعادل ایجاد لرزش و صدا خواهد کرد.
 •  اگر گیره های دستگاه به صورت سفت بسته نشده باشند، موجب ایجاد صدای غیر عادی در آبمیوه گیری خواهد شد. برای رفع این مشکل باید گیره های آبمیوه گیری خود را به صورت محکم ببندید.

آبگیری در آبمیوه گیری به صورت کامل انجام نمی‌شود

چنانچه متوجه شدید، که حجم آبمیوه ای که از دستگاه دریافت می کنید، با حجم میوه ای که درون دستگاه ریختید مطابقت ندارد، احتمالاً دستگاه شما دچار مشکل شده است و یا نحوه استفاده شما از دستگاه درست نیست. در ادامه به نحوه عیب یابی و تعمیر دستگاه آبمیوه گیری در این شرایط می پردازیم:

 • اگر درون تفاله‌ها تکه های بزرگ میوه مشاهده نمودید نشان دهنده این است، که میوه ها به صورت کامل در دستگاه آبمیوه گیری آبگیری نمی شوند. یکی از دلایل این مشکل خرابی و کند بودن تیغه دستگاه است. این دلیل، اصلی ترین دلیل بروز این مشکل می باشد. بنابراین قبل از هر اقدامی باید از سالم بودن و تیز بودن تیغه دستگاه آبمیوه گیری اطمینان حاصل کنید.
 •  اگر این مورد را بررسی کردید و مشکل شما برطرف نشد، احتمال دارد فاصله بین تیغه و صفحه زیرین آن بیشتر شده باشد. در این حالت میوه ها به صورت کامل آبگیری نمی‌شوند. برای برطرف کردن این مشکل باید چند واشر بر روی شفت موتور قرار دهید.

آب میوه از آبمیوه گیری نشت می‌کند

از جمله ایراداتی که ممکن است در دستگاه آبمیوه گیری رخ دهد، نشت آب میوه می باشد. با توجه به اینکه آبمیوه گیری یک وسیله برقی است، این موضوع مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. برای تعمیر آبمیوه گیری خود در زمان نشت آب میوه باید این موارد را کنترل کنید:

 • اولین احتمال این است، که ظرف دستگاه آبمیوه گیری شما دچار ترک و شکستگی شده باشد. بنابراین باید آن را بررسی کنید و در صورت لزوم اقدام به تعویض ظرف آبمیوه گیری کنید.
 •  جمع شدن تفاله زیاد نیز می‌تواند موجب نشت آب میوه از دستگاه شود.
 •  اگر تفاله ها به صورت ناهمگون قرار گرفته باشند، تعادل آبمیوه گیری به هم می خورد و موجب نشت آب میوه خواهد شد.
 •  اگر با بررسی این موارد مشکل نشتی آبمیوه گیری برطرف نشد، با نمایندگی تعمیرات آبمیوه گیری خود تماس حاصل کنید، تا مشکل دستگاه شما توسط تکنسین متخصص برطرف شود.

هزینه تعمیر آبمیوه گیری|عیب‌یابی آبمیوه گیری

مجموع امتیازات

هزینه تعمیر آبمیوه گیری و نحوه عیب یابی و تعمیر آبمیوه گیری

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا