تعمیراتتعمیرات یخچال

کمپرسور معمولی یخچال و اینورتر چه فرقی دارد

آموزش کامل شناخت کمپرسورهای اینورتر و معمولی یخچال فریزر

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

همانطور که می دانید موتورهای اینورتر مدتی است که در بازارهای جهانی خوش درخشیده اند و توانسته اند محبوبیت خاصی را در میان مردم کسب کنند ، اما باید شما عزیزان با این موتورهای نسل جدید و همچنین موتورهای ساده قدیمی آشنایی کامل داشته باشید و تفاوت های این دو کمپرسور را بدانید تا در هنگام انتخاب اولیه خرید محصول و یا حتی در هنگام عیب یابی و تعمیر دید بازتر و بهتری به سرویس داشته باشید ، پس در این مقاله از آی بک امداد با ما باشید تا با این تفاوت ها آشنا شوید.

نحوه عمل کردن کمپرسور ساده (معمولی) یخچال فریزر

ابتدا باید با نحوه عملکرد کمپرسورهای نسل قدیم آشنا شویم ، لازم است بدانید کمپرسورهای ساده به صورت تک سرعته کار می کنند ، تنظیم این نوع کمپرسورها مستقیم در ترموکوبل انجام می شود ، کمپرسورهای ساده طوری برنامه ریزی شده اند که در دماهای بالا نیز شرایط حداکثر فشار را نیز به راحتی تحمل می کنند و در تابستان های گرم با دمای بالا نیز میتوانند سرمای مورد نیاز را تامین کنند. جالب اینجاست که در سرمای زیاد هم باز به خوبی عمل میکند و به میزان مورد نیاز سرما را تولید میکند ، همانطور که می دانید زمانی که شما درب یخچال را باز و بسته می کنید و گرمای محیط وارد یخچال می شود وظیفه کمپرسور یخچال شما این است که سرمای یخچال را تامین کند ، در کمپرسورهای ساده این روند به خوبی انجام می شود و در هنگام باز و بسته کردن درب یخچال کمپرسور وارد عمل می شود و سرما را مجدد به یخچال شما بر میگرداند.

اما مهمترین مسئله این است که ضعف در این کمپرسورها چیست ؟ ضعف این کمپرسورها این است که بیشتر انرژی که تولید میکنند در اکثر اوقات مورد نیاز نیست و باعث اطلاف انرژی و در نتیجه کارکرد بیشتر باعث کاهش عمر کمپرسور خواهد شد.

کمپرسور اینورتر دار

کمپرسور اینورتر دار چیست و چگونه عمل میکند؟

حال به سراغ تکنولوژی جدید و محبوب اینورتر خواهیم رفت ، این تکنولوژی همانطور که گفتم از زمانی که به دنیای صنعت پای نهاده مورد استقبال زیادی از کاربران در صنعت های مختلف قرار گرفته ، حال به سراغ دلیل های بررسی این استقبال خواهیم رفت.

این سیستم طوری طراحی شده تا برنامه ریزی خاصی را روی موتور پیاده کند و در زمانی که نیاز به سرمای زیاد نیست دور موتور را کاهش داده و با این کار حداقل ۲۰ و حداکثر ۵۰ درصد مصرف را میتواند کاهش دهد ، این نوع کمپرسورها در زمانی که دما به حد نرمال رسید هم خاموش نمیشه فقط دور حرکت کم می شود تا دما در یک حالت خاص و یک نواخت نگهداری شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی اجزای تشکیل دهنده تلویزیون

کمپرسور اینورتر دار چگونه کار می کند ؟

اگر بخواهیم اینورتر را در کمپرسور بصورت عامیانه تشریح کنم باید براتون به این حالت بگم که اینورتر مثل یک توربو نصب شده روی یک خودرو سواری میباشد که توربو طوری عمل میکند که وقتی به شتاب و سرعت بیشتری نیاز دارید دور موتور به شدت و قدرت افزایش پیدا میکند و در زمان برعکس آن نیز دقیقا برعکس این مورد را عمل میکند ، در کمپرسور یخچال هم همین حالت خواهد بود مثلا در روزهای گرم که نیاز است یخچال بیشتر کار کرد داشته باشد کمپرسور یخچال را با حداکثر ظرفیت به کار می اندازد و البته طبیعی خواهد بود که در این حالت برق بیشتر مصرف شود و در روزهای سرد مصرف به حداقل می رسید و تا حد چشم گیری کاهش هزینه خواهید داشت.

این مورد را درتصور خود قرار ندهید که اینورتر دار در طول تابستان به یکسره شدید کار خواهد کرد ، خیر فقط در ساعاتی که اوج مصرف است و اینکار برای حفظ سرمای سیستم یخچال شما خواهد بود، در کل این بخش میتوان گفت اینورتر یک تکنولوژی عالی و بی نقص است که میتواند به سلامت محیط زیست شدیدا کمک کند، از سمتی نیز در کاهش هزینه ها نیز تا حد چشم گیری ما را یاری رساند.

تفاوت های اصلی کمپرسور اینورتر دار و ساده

خوب اگر یک توضیح ساده و سطحی از یخچال بدهیم این است که وسیله ای است که سرمای محیط را درون خود می برد و گرمای درون را به بیرون می دهد ، اما در این سیستم تبادل گرما بدون شک مهمترین نقش را کمپرسور ایفا میکند ، حال شما باید با تفاوت های دو نوع موجود و اصلی از کمپرسورها را که مهمترین قسمت یخچال است آشنا شوید.

کمپرسورهای اینورتر دار در مقابل کمپرسورهای ساده سر و صدای بسیار کمتری دارند ، یخچال های اینورتردار بسیار پایدارتر هستند ، از سمتی کمپرسور اینورتر مصرف سوخت پایینی دارد ، اما از سمتی نیز باید بدانید کمپرسور اینورتر هزینه بیشتری در مقابل کمپرسورهای معمولی دارد ، اما با این حال قدرت و بازدهی اینورتر بالاتر است و مصرف کنندگان به دنبال کمپرسور اینورتردار هستند.

خوب به سراغ پایداری دما در این دو نوع کمپرسور می رویم ، لازم است بدانید در کمپرسورهای معمولی دمای پایداری را تجربه نخواهید کرد اما در کمپرسورهای اینورتر دار سرما کاملا استیبل خواهد بود و ثبات بی چون و چرایی را برای شما به ارمغان می آورد ، یکی از چیزهایی که باعث محبوبیت کمپرسور اینورتر می شود این است که دیگر دمای محیط یا باز ماندن درب یخچال روی دمای آن تاثیر نمی گذارد و سرما کاملا استیبل خواهد بود.

کاهش سر و صدا با کمپرسور اینورتر دار

در بالاتر به این موضوع اشاره کردیم که یکی از مزیت های این دسته از کمپرسورها این است که سر و صدای بسیار کمتری در مقابل کمپرسورهای ساده دارند و این باعث می شود که در هنگام کار کرد یخچال سر و صدای زیادی به گوش شما نخواهد رسید و صدای یخچال شما را آزار نخواهد داد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکلات متداول در یخچال پاکشوما | عیب یابی یخچال پاکشوما

کمتر بودن میزان مصرف انرژی در کمپرسور اینورتر دار

خوب همانطور که میدانید کمپرسورهای اینورتر دار میتوانند به میزان گرمای محیط اقدام به تولید سرما کنند و این باعث خواهد شد زمانی که نیاز به سرمای شدید ندارید سرمای اضافه تولید نشود و از این سو این مورد باعث این خواهد شد که انرژی اضافه و بی هدف به کار گرفته نشده و در مصرف انرژی صرفه جویی چشم گیری شود ، در این کمپرسورها دما وقتی استیبل می شود میزان دور موتور کاهش یافته و اینجا است که کاهش مصرف انرژی را مشاهده خواهید کرد.

قیمت بالاتر برای کمپرسور اینورتر دار

خوب طبیعی خواهد بود که تکنولوژی جدید و با ارزش یخچال های دارای اینورتر از قیمت بیشتری نیز برخوردار باشد ، هرچقدر کیفیت و درخواست بالاتر باشد قیمت یک محصول نیز به همان میزان افزایش پیدا خواهد کرد ، اما هزینه اولیه این محصولات درسته که بالاتر است اما در مقابل در آینده استفاده مصرف کمتر و هزینه برق کمتر آن میتواند بیشتر از پرداخت اولیه به شما نفع برساند.

کمپرسور اینورتر دار

نتیجه گیری برای انتخاب کمپرسور اینورتر و یا کمپرسور ساده

کمپرسورهای اینورتر دار برچسب کم مصرف را همیشه با خود حمل میکنند و تفاوت های ویژه و با ارزشی دارند که میتوان به چند مورد آن اشاره کرد ،

  1. کمپرسور اینورتر دار همیشه روشن است و مدام سرما را مدیریت میکند
  2. کمپرسور اینورتر دار مصرف انرژی کمتری دارد چون دور متغیر سرما دارد.
  3. کمپرسور اینورتر دار از جدیدترین تکنولوژی و مناسب با محیط زیست ساخته شده.

اما با این حال ممکن است بخواهید که کمپرسور یخچال خودتون رو به نوع ساده تغییر دهید ، دقت کنید تعویض کمپرسور به تنهایی جوابگو نخواهد بود و برای کمپرسور ساده نیاز است که یک بورد در کنار آن تعریف شود تا بتواند به صورت نرمال و همان حالت سنتی گذشته فعالیت کند ، دقت کنید که تعمیر کمپرسورهای اینورتر دارد تخصص نیاز دارد و به سادگی انجام نمی شود و در صورتی که نیاز به تعمیر داشت حتما از یک متخصص کمک بخواهید.

سخن آخر تیم آی بک امداد

خوب بصورت کامل با هر دو نوع کمپرسور آشنا شدید ، تلاش ما در ایبک این است که بتوانیم شما را با تمام تکنولوژی های دنیا آشنا کنیم تا بتوانید با حداقل هزینه مشکلات سخت افزاری زندگی خودتون رو حل نمایید ، همواره در صورت داشتن هر مشکل میتوانید با ارسال دیدگاه در انتهای همین صفحه از یاری و پاسخ متخصصین تیم آی بک امداد بهره مند شوید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تفاوت کمپرسور اینورتر دار و معمولی

مجموع امتیاز

مقاله ای در رابطه با انواع کمپرسور اینورتر دار و معمولی

امتیاز کاربر: ۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا