تعمیراتتعمیرات کولر گازی

سرویس کولر گازی از چه نظر اهمیت دارد؟

در سرتاسر جهان سرویس کردن کولر گازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما در ایران به این موضوع اهمیت چندانی داده نمی شود. سرویس کولر گازی در واقع به مجموعه ای از خدمات شرکت های تعمیر و نصب کولر گازی گفته می شود که با هدف افزایش طول عمر کولر گازی انجام می شود.

همانطور که قبلا اشاره شد کولرهای گازی و سیستم های سرمایشی از طول عمر کمی برخوردار هستند. اما این به معنای عدم امکان استفاده طولانی مدت از این دستگاه ها نیست. در حقیقت، فرد با سرویس های کولر گازی مانع از خراب شدن کولر می شود. بعلاوه، در صورتی که مشکلی در سیستم وجود نداشته باشد شما مسلما قادر خواهید بود که سال های متمادی از امکانات دستگاه استفاده کنید. در نتیجه این کار باعث خواهد شد که شما از وارد شدن هرگونه خسارت احتمالی به کولر گازی خود جلوگیری کنید.

اما مشتریان در ایران اهمیت چندانی به سرویس کولر گازی نمی دهند و در جهت پیشگیری از خسارات احتمالی که ممکن است در آینده به کولر گازی منزل یا محل کارشان وارد شود و عمر دستگاه را کوتاه کند، حاضر نیستند، هزینه ای پرداخت کنند. هر فردی که این دستگاه را خریداری می کند بایستی برنامه ریزی لازم برای سرویس آن را نیز بایستی انجام دهد. نیاز هست که دستگاه به صورت مرتب و در دوره های معین و خاص سرویس دهی شود. بنابراین، در صورتی که بخواهید هر سال یک بار سرویس کولر گازی را انجام دهید دستگاه شما آسیب می بیند. برای اطمینان از سلامت دستگاه لازم است سرویس دهی به دستگاه را بصورت هر 6 ماه یک بار انجام دهید. اما سرویس کولر گازی نیاز به یک تیم متخصص دارد

و هر فردی قادر به انجام این کار نیست. این موضوع شاید شما را به فکر وا دارد که سرویس کولر گازی نیاز به چه تخصصی می تواند داشته باشد که افراد عادی قادر به انجام آن نیستند؟

سرویس کولر گازی

منظور از سرویس کولر گازی چیست؟

سرویس کولر گازی در واقع به یکسری از خدمات شرکت های مربوط گفته می شود که این خدمات باعث بالا رفتن عمر دستگاه کولر گازی شده و در عین حال انرژِی مصرفی را نیز به حداقل میزان خود می رساند.

اما منظور از خدمات سرویس کولر گازی چیست که ارائه این خدمات باعث بالا رفتن عمر کولرهای گازی می شود. مهمترین سرویسی که از طرف شرکت های مربوط ارائه می شود تمیز کردن و شستشوی دستگاه کولر گازی هست.

 1. نصب و راه اندازی کولر گازی
 2. تعمیر و رفع ایرادات کولر گازی
 3. نظافت دستگاه (تمیز کردن و شستشوی پنل داخلی و خارجی)
 4. بررسی و تست تمام قسمت های دستگاه
 5. ارائه خدمات پس از فروش
 6. ارائه و فروش تمام اجزا و قطعات انواع کولرهای گازی با برندهای مختلف
حتما بخوانید:   خاموش نشدن آبگرمکن بعد از بستن آب

مشکلات حین سرویس کولر گازی

امکان دارد در حین نصب و تعمیر کولر گازی نیاز داشته باشید که سرویس کولر گازی را نیز انجام دهید. این مورد به این معنی است که سرویس کولر گازی تنها با شستشوی دستگاه ها کامل نمی شود بلکه نصب و تعمیر کولر گازی نیز از مواردی است که در سرویس کولر گازی انجام می شود.

در این بخش از مقاله رایج ترین مشکلات سرویس کولر گازی خدمتتان ارائه می شود.

در صورت مواجه شدن با هر کدام از این مشکلات در اسرع وقت با ایبک امداد تماس حاصل فرمایید.

 1. خاموش شدن یکباره دستگاه کولر گازی و روشن نشدن آن
 2. خاموش بودن کمپرسور در حالی که دستگاه روشن است.
 3. انتقال هوای گرم به محیط توسط کولر با وجود روشن بودن دستگاه و در حالی که کمپرسور دستگاه کار می کند
 4. عدم خنک کردن کافی محیط توسط دستگاه
 5. بالا بودن صدای کولر گازی در مقایسه با روزهای اول نصب
 6. از کار افتادن ریموت دستگاه سرمایشی
 7. شنیدن صدایی نابهنجار از پنل داخلی در زمان استفاده از کولر گازی
 8. پیغام خطای پنل در زمان روشن کردن کولر گازی (قرمز شدن چراغ های پنل)
 9. یخ زدن پنل داخلی دستگاه در استفاده های طولانی مدت
 10. روشن نشدن کولر گازی در زمان استفاده از دکمه ریموت دستگاه

 چرا کولر گازی را شستشو می‌دهند؟

شاید در نگاه اول شستشوی دستگاه برای خریدار و استفاده کننده اهمیت چندانی نداشته باشد. اما باید بدانید که این نظافت و شست و شوی دستگاه هست که باعث بالا رفتن عمر کولر گازی شده و اتلاف انرژی را توسط دستگاه به حداقل می رساند. در واقع، استفاده از کولرهای گازی در جهت تهویه مطبوع هوای فضای مورد نظر هست. بنابراین، هوای گرمی که وارد دستگاه می شود ممکن است با خود گرد و غبار هم داشته باشد چرا که محیط در ابتدا ضدعفونی و تمیز نیست. پس فیلترهای دستگاه گرد و غبار موجود در فضا را به خود جذب می کنند تا تهویه فضای ساختمان به این طریق حاصل شود. در صورت عدم تعویض به موقع فیلترها می تواند در درجه اول باعث مشکلات سلامتی از قبیل بیماری های آلرژی و تنگی نفس در فرد شود.

سرویس کولر گازی۱۲

بعلاوه، با تعویض نکردن فیلتر کولر گازی مصرف برق دستگاه نیز به دلیل فشار بیشتری که به آن وارد می شود افزایش پیدا می کند.

پس تا به اینجا می توان نتیجه گرفت که با شستشوی فیلتر دستگاه میزان برق مصرفی توسط کولر گازی به صورت چشمگیری کاهش پیدا می کند. حفظ سلامتی اعضای خانواده مزیت دیگری است که شما با سرویس دهی کولر گازی بدان توجه می کنید. علاه بر این ها سرویس کولر گازی باعث افزایش عمر دستگاه کولر گازی شما خواهد شد. به این موضوع به این دلیل است که وقتی دستگاه تحت فشار زیادی باشد و ورودی دستگاه را گرد و غبار محیط گرفته باشد باعث صدمه وارد شدن به موتور کولر گازی می شود. زمانی که شما سرویس کولر را در بازه های زمانی کوتاه انجام می دهید در واقع موتور دستگاه کمتر آسیب می بیند و مدت زمان استفاده شما از کولر گازی تا حد زیادی افزایش می یابد. البته در صورتی که موتور دستگاه تمیز نباشد این دستگاه قابلیت بهره گیری و استفاده از تمام ظرفیت خود را در جهت خنک کردن محیط نخواهد داشت. بنابراین موتور هر چقدر مثل روزهای اول استفاده از دستگاه تمیز باشد و فشار کمتری را متحمل شود با بازدهی بالاتری کار خواهد کرد.

حتما بخوانید:   نکات تعمیر یخچال ساید بای ساید چه گزینه‌هایی است؟

نحوه سرویس کولر گازی

شما از چه برندی از کولرهای گازی استفاده می کنید؟

سرویس کولر گازی۶

شما در چه نقطه ای از تهران یا کرج زندگی می کنید؟

در تهران باشید یا در کرج، مهم نیست، اینکه مدل کولر گازی شما چیست باز اهمیتی ندارد. زیرا که ایبک امداد در کنار شماست. تیم مجرب و متخصص ایبک امداد همه دوره های آموزشی مورد نیاز برای نصب و راه اندازی، تعمیر و سرویس کولرهای گازی را گذرانده است.

این شرکت برندهای مختلفی را تحت پوشش خود دارد که در ادامه این مطلب خدمتتان معرفی می گردد.

در این مقاله هدف ما این هست که نحوه سرویس کولرهای گازی برندهای مختلف را توضیح دهیم.

 1. سامسونگ
 2. ال جی
 3. جنرال
 4. اجنرال
 5. مدیا
 6. توشیبا

سرویس کولر گازی برند سامسونگ

همانطور که قبلا هم اشاره شد در ایران همه برندهای شرکت کولرهای گازی سامسونگ پرطرفدار هستند. در واقع، برند سامسونگ اعتماد لازم را در میان مردم ایران کسب کرده است. اما مسئله مهم تر این هست که سرویس کولر گازی سامسونگ در ایبک انجام می شود. نیروهای متخصص شرکت ایبک تمام مدل های برند سامسونگ را می شناسند و دوره های مختلفی برای سرویس کولرهای گازی برای هر مدل گذرانده اند.

بنابراین، از این جهت خیالتان آسوده باشد که کولرهای گازی سامسونگ در هر مدلی که وارد کشور شود شرکت ایبک اولین شرکتی هست که کلاس های آموزشی لازم در خصوص سرویس این مدل را ترتیب می دهد. زیرا مشتریان و خریداران این محصولات بهترین تکنولوژی موجود در بازار مدنظرشان است. و شاید برخی از افراد از این مدل کولر گازی استفاده می کنند بنابراین ضروری است که نیروهای متخصص نیز اطلاعات به روز دنیا را در مورد مدل های جدید داشته باشند.

سرویس کولر گازی برند ال جی

برند ال جی در میان مردم ایران با نام گلدیران نیز شناخته می شود. این برند همانند کولرهای گازی برند سامسونگ در میان مردم محبوبیت بالایی دارد. اعتماد ایجاد شده در میان مردم در خصوص برند الی جی باعث شده که این شرکت خدمات پس از فروش مورد نیاز را در اختیار مردم قرار دهد. با این وجود افرادی که از این برند کولر گازی استفاده می کنند می توانند دوره های سرویس دهی کولر را در شرکت ایبک بگذرانند.

سرویس کولر گازی برند جنرال و اجنرال

پیش از این، مقاله ای در ارتباط با انواع کولرهای گازی را منتشر کردیم و در آن برندهای با بیشترین میزان فروش را در میان کولرهای گازی مختلف معرفی کردیم. در لیستی که مورد معرفی قرار گرفت مدل اجنرال بیشترین فروش را در میان پرفروش ترین دستگاه های سرمایشی در سال 2019 داشت. مدل جنرال نیز رده سوم را از نظر فروش به خود اختصاص داد. دو برند تفاوت هایی با هم دارند که قبلا اشاره شد. بنابراین می توان گفت این دو برند شاید اسامی مشابهی داشته باشند ولی تفاوت هایی مهم از نظر عملکرد دستگاه و تجهیزات با هم دارند.

حتما بخوانید:   پرفروش‌ترین یخچال سایدبای‌ساید ایرانی و خارجی

 

سرویس کولر گازی برند مدیا و توشیبا

بیشتر کولرهای گازی که در تهران به چشم می خورد از برند مدیا هستند.

ظاهرا بیشتر خریداران از عملکرد این کولر رضایت دارند.

اما این به معنی عدم توجه به سرویس دهی کولرهای گازی مدیا که بایستی هر 6 ماه انجام شود نیست

بنابراین نیاز است که سرویس کردن کولر خود را به ما بسپارید.

در ارتباط با برند توشیبا نیز باید گفت که این کولر گازی تولید کشور ژاپن است.

شاید تصور شما این باشد که فقط برندهای ایرانی بایستی هر 6 ماه سرویس کاری شوند ولی قانون کلی این هست که هر دستگاه کولر گازی با هر برندی که باشد بایستی در دوره های شش ماهه سرویس دهی شود. چون توشیبا برند شناخته شده ای است و متعلق به ژاپن هست و سرویس دهی آن یکسال در میان انجام شود، تصور درستی نیست. سرویس دهی کولرهای گازی با برندهای مختلف اعم از توشیبا، مدیا و برندهای مختلف دیگری که در لیست بالا به آن ها اشاره نشده را می توانید به دست متخصصان ایبک بسپارید.

سرویس کولر گازی

هزینه های سرویس کولر گازی

سرویس دهی به کولرهای گازی دارای هزینه های ثابتی نیست بخصوص که برندها و مدل های مختلفی در بازار و در دست مشتریان وجود دارد که از آن ها استفاده می کنند. در لیست زیر تعرفه های تقریبی در ارتباط با تعمیر و سرویس کولر گازی برای شما همراهان گرامی گذاشته شده است.

لازم به توضیح است که در زمان سرویس کولر گازی توسط شرکت ایبک امداد، همانطور که در جدول زیر قابل مشاهده است برخی از خدمات بصورت رایگان ارائه می شود.

قیمت خدمات
40000 تومان تعویض خازن
40000 تومان تعویض قطعات پنل
160000 تومان تعویض کمپرسور
90000 تومان سرویس کامل دستگاه
70000 تومان نشت یابی و جوشکاری
40000 تومان تعویض کنتاکتور
رایگان تست سلامت موتور
رایگان تست آمپراژ دستگاه
رایگان تست ولتاژ برق تغذیه
رایگان تست فشار گاز دستگاه

 

لازم به توضیح است که قیمت هایی که در بالا برای تعمیر و سرویس کولر گازی در جدول ذکر شده است فقط مبالغ مربوط به دستمزد کار هست و هزینه قطعات بصورت مجزا محاسبه می شود.

برای اطلاع و هماهنگی بیشتر می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

زمان-سرویس-کولرگازی

بازه های زمانی سرویس کولر گازی

همانطور که اشاره شد باید سرویس کاری کولرهای گازی در دوره های زمانی معینی انجام شود.

مدت زمان معمول و مناسب برای هر سرویس کاری کولر گازی 6 ماه است

برند کولر گازی که شما استفاده می کنید در مدت دوره های زمانی تفاوتی ایجاد نمی کند.

بایستی برای همه برندهای کولر گازی هر 6 ماه یک بار سرویس کاری انجام شود

بعلاوه، زمان مورد نیاز برای سرویس کاری بسته به میزان خرابی دستگاه کولر گازی شما متفاوت است.

این زمان ممکن است 30 الی 50 دقیقه و یا بیشتر باشد.

چرا سرویس کولرگازی اهمیت دارد-سرویس کولرگازی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

سرویس کولر گازی از چه نظر اهمیت دارد؟-منظور از سرویس کولر گازی چیست؟-مشکلات حین سرویس کولر گازی- چرا کولر گازی را شستشو می‌دهند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا