خدمات ساختمان

جدیدترین و بهترین ایده ها برای کاغذ دیواری اتاق خواب

اتاق خواب اهمیت زیادی در آرامش و آسایش افراد داشته و باید به وسایل داخل اتاق خواب، نحوه چیدمان و همچنین دکوراسیون آن اهمیت زیادی بدهید. اتاق خواب جزو مکان هایی است که باید در آن، شخص احساس آرامش کند تا بتواند در آنجا استراحت خوبی داشته باشد. به همین دلیل باید برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب دقت زیادی کنید تا زیبایی و ظرافت را به اتاق خود هدیه کنید. کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب باید بر طبق مقدار نور اتاق خواب و همچنین متراژ اتاق انتخاب شود و مهمتر از آن، با وسایلی که در اتاق خواب قرار دارد همخوانی داشته باشد. ویژگی های مهمی برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب وجود دارند که مهمترین آنها عبارتند از:

  1. رنگ های کاغذ دیواری
  2. طرح های کاغذ دیواری
  3. بافت و جنس کاغذ دیواری

 رنگ مناسب برای کاغذ دیواری اتاق خواب چیست؟

رنگ ها تأثیر زیادی بر روی انسان گذاشته و مستقیماً با احساسات او در ارتباط هستند، به همین دلیل باید رنگ کاغذ دیواری به صورتی باشد که باعث خواب راحت و خوب شود پس باید به رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب اهمیت زیادی بدهید. البته به این نکته مهم توجه کنید که سن فرد هم برای انتخاب کردن رنگ اتاق خواب اهمیت دارد ولی بطور کلی باید گفت که رنگ های مناسب برای اتاق خواب، که به خواب با کیفیت و آرام کمک می کند عبارتند از:

  • رنگ های پاستیلی
  • رنگ های سرد
  • رنگ های خنثی

رنگ های گرم مانند: آجری، طلایی، نارنجی و قرمز باعث ایجاد فضایی صمیمی و گرم در اتاق می شود ولی به دلیل اینکه دارای انرژی زیاد است، باعث هیجانات درونی شده و در خوابیدن فرد ایجاد اختلال می کند. رنگ های گرم برای اتاق خواب مناسب نیست و از این رنگ ها می توان برای کاغذ دیواری اتاق خواب که در پشت تخت قرار دارد، به عنوان شاخص استفاده کرد و یا می توانید از ترکیب رنگ های گرم با رنگ های سرد استفاده کنید. البته این را هم باید بدانید که رنگ‌های درخشان و تند هم برای کاغذ دیواری اتاق خواب به هیچ وجه مناسب نیستند. به طور کلی رنگ هایی که برای اتاق های کوچک در نظر می گیرید بهتر است روشن باشد تا باعث شود اتاق در نظرتان بزرگتر به نظر بیاید. ولی در اتاق خواب هایی که بزرگ هستند شما دستتان کمی بازتر می باشد و می توانید راحت تر رنگ ها را انتخاب کنید و برای دکوراسیون اتاق محدودیت چندانی ندارید.

حتما بخوانید:   چگونه می‌توانیم میله یون مشعل موتورخانه را تنظیم کنیم؟

کاغذ دیواری اتاق خواب

طرح های مناسب برای کاغذ دیواری اتاق خواب

طرح های متنوع و زیبای کاغذ دیواری باعث می شود اتاق خواب شما جلوه خاصی پیدا کند، پس باید با توجه به اینکه شما چه فضایی را دوست دارید و همچنین سلیقه شخصی تان، یک طرح مناسب کاغذ دیواری را از بین طرح ها انتخاب کنید که باعث شود فضای اتاق خواب شما جذاب تر و زیباتر شود‌. طرح های مناسب برای اتاق خواب عبارتند از:

  • طرح انتزاعی
  • طرح گلدار
  • طرح کلاسیک
  • طرح هندسی

البته به این نکته مهم توجه کنید که طرح ها در هر اتاقی می تواند تأثیرات بسیار متفاوتی داشته باشند مثلاً بعضی طرح‌ها باعث خواهد شد که فضا کوچکتر به نظر آمده و یا برعکس بزرگتر به نظر برسد. اگر شما دارای اتاق خواب کوچکی هستید بهتر است از طرح های کوچک برای دیوار اتاق خواب خود استفاده کنید. کاغذ دیواری هایی که طرح های کوچک و ظریف دارند، باعث می‌شوند اتاق خواب شما جلوه ای خاص و زیبا پیدا کند و اتاق به نظر شما بزرگتر برسد. پس باید این نکته را بدانید که طرح کوچک در روی کاغذ دیواری توجه فرد را جمع نکرده و در آن اتاق، به راحتی می توان خوابید ولی طرح هایی که بزرگتر هستند به دلیل جذابیت زیاد باعث می شود اتاق زیباتر شده و توجه افراد در هنگام خواب، به کاغذ دیواری جذب شود و فرد قادر نیست که خواب راحتی داشته باشد.

کاغذ دیواری های ساده

اگر می خواهید خواب آرام داشته باشید، توصیه می کنیم برای اتاق خواب از طرح هایی استفاده کنید که رنگ ملایمی دارند. ممکن است شما کمی تنوع طلب باشید در این صورت توصیه می شود که طرح ساده ای برای کاغذ دیواری انتخاب کنید، زیرا این طرح در طولانی مدت هم باعث دلزدگی شما نخواهد شد و به راحتی می توانید آن را با وسایل اتاق خواب هماهنگ کنید.

طرح گل برای کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب که دارای طرح گلدار باشند و یا طرح هایی که از طبیعت الهام گرفته است، باعث زیبایی اتاق خواب می شوند و جلوی ظریف و زیبایی به آن می دهند. این طرح ها بین بیشتر مردم جزو طرح های پرطرفدار محسوب می شود و باعث می شود فضای اتاق خواب شما خودمانی و غیر رسمی شود. اگر می خواهید فضای رسمی در اتاق شما حاکم نباشد، می‌توانید از طرح های گل و یا طرح هایی که الهام گرفته از طبیعت هستند، برای کاغذ دیواری اتاق خواب تان انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   تنظیم سرعت باز و بسته شدن کرکره برقی چگونه است؟

ست کردن کاغذ دیواری

در مورد اینکه شما کاغذ دیواری اتاق خواب تان را با وسایل دیگر ست کنید، باید بگوییم بهترین شکل این است که به رنگ و سبک وسایل دیگر اتاق خواب توجه کنید. چیزی که در اتاق خواب بیشتر از دکوراسیون دیگر جلب توجه می کند، تخت خواب و همچنین روتختی است. پس باید رنگ کاغذ دیواری و روتختی با یکدیگر هم رنگ باشند و یا اینکه با هم هارمونی داشته باشند مثلاً اگر روتختی شما شلوغ و گلدار است بهتر است کاغذ دیواری ساده باشد و یا برعکس اگر روتختی ساده است توصیه می کنیم که کاغذ دیواری طرح گل باشد.

بهتر است برای دکوراسیون اتاق خواب، در مرحله اول کاغذ دیواری را برای اتاق انتخاب کرده و سپس وسایل دیگر را خریداری کنید. اگر کاغذ دیواری دارای طرح هایی مانند طرح منظره است و یا چند رنگ در آن، مورد استفاده قرار گرفته، می توانید یکی از آن رنگ ها را برای روتختی و یا تخت خواب انتخاب کنید.

فضای مدرن برای کاغذ دیواری اتاق خواب

اگر اتاق خواب شما دارای فضای امروزی و مدرن می باشد بهتر است کاغذ دیواری طرح انتزاعی و یا هندسی باشد ولی در نظر بگیرید که طرح انتزاعی و هندسی باعث جلب توجه زیاد فرد شده و احتمال دارد که در خوابیدن اختلال ایجاد کند. پس اگر می خواهید از این طرح ها استفاده کنید کاغذ دیواری پشت تخت و یا همان دیوار شاخص را از این طرح انتخاب کنید و جاهای دیگر دیوار هم ساده و تک رنگ باشد.

اتاق خواب کلاسیک و کاغذ دیواری مناسب

اگر شما به طرح های کلاسیک علاقمند هستید و می خواهید که فضای اتاق خواب شما کاملاً رسمی باشد، می توانید از کاغذ دیواری با نقش های منحنی و متقارن استفاده کنید. معمولاً برای اتاق خواب های کلاسیک از رنگ های قهوه ای، طوسی، کرم، بژ و خاکستری استفاده می کنند.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب لاکچری

افرادی که دارای اتاق خواب های لاکچری هستند، بهتر است از رنگ های مسی، برنزی، نقره ای و طلایی برای کاغذ دیواری اتاق خواب استفاده کنند. با توجه به این موضوع مهم که اتاق خواب نیاز به فضایی آرام بخش دارد، باید از رنگ هایی با تم ملایم و یا متالیک در این اتاق خواب ها استفاده شود.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب مستر

اگر می‌خواهید کاغذ دیواری مناسبی را برای اتاق خواب خود و همسرتان انتخاب کنید، بهتر است از طرح هایی استفاده کنید که ساده بوده و و یا گل و منظره دارند و یا از طرح های استفاده کنیم که دارای نوشته های مخصوص و یا عکس های دونفره می‌باشد.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب کودک

در علم روانشناسی ثابت شده محیطی که کودک در آن زندگی می کند، می تواند در توانایی و هوش او تأثیر زیادی داشته باشد. معمولاً کودکان علاقه دارند که تمام دیوارهای اتاقشان از کاغذ دیواری پوشیده شده باشد. برای اتاق خواب کودک خود می توانید از کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که دارای ترکیب رنگ های مختلف و زیادی می باشند. در این مورد می توان با بخش بندی کردن، فضای اتاق خواب را برای کودک زیباتر کنید.

حتما بخوانید:   نصب پارکت در روی سرامیک | مراحل نصب پارکت در روی سرامیک

در اتاق خواب کودک خود، از کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که قابل شستشو هستند و به راحتی می‌توانید آلودگی‌ها را از روی آن پاک کنید. این کار هم برای سلامت و بهداشت کودک بسیار مفید است و هم اینکه ظاهر اتاق کودک را مرتب و زیبا نگه می دارد. باید برای انتخاب کاغذ دیواری در اتاق خواب کودک، توجه کنید که ایجاد آلرژی و حساسیت نکند.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب نوزاد باید ملایم و آرام بخش باشد و از شکل های ساده در طرح های آن استفاده شود، هرچند که طرح های درشت اتاق نوزاد را بسیار جذاب می کند ولی در صورتی که اتاق نوزاد شما کوچک است، بهتر است از طرح های زیبایی مثل خال خالی استفاده کنید.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب نوجوان

نوجوان ها علایق و سلیقه های خاصی برای خود دارند و معمولاً افراد در سنین نوجوانی دوست دارند که خودشان برای دکوراسیون اتاق تصمیم بگیرند. پس باید سلیقه کودکان را برای کاغذ دیواری در نظر بگیرید تا آنها از فضای اتاق خواب خود لذت برده و همچنین احساس استقلال کنند. برطرف کردن این نیاز نوجوان باعث می شود بد اخلاقی و ناهنجاری های رفتاری او کم شود.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب دخترانه

برای اتاق خواب دخترانه بهتر است از کاغذ دیواری استفاده کنید که دارای رنگ لطیف و ملایمی مثل رنگ های یاسی و صورتی روشن باشد. البته می توانید برای اتاق خواب دختر خانم ها، طرح های کارتونی مثل آنا السا، تک شاخ و یا سوفیا انتخاب کنید.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب پسرانه

برای اتاق خواب پسرانه باید از کاغذ دیواری و دکوراسیونی استفاده کنید که دارای رنگ های آبی و سبز باشد. البته بعضی از رنگ های خنثی هم برای اتاق خواب پسرانه استفاده می شود مانند رنگ طوسی و کرم و یا حتی از رنگ های خشک و خشن تر مثل قرمز و مشکی هم استفاده می کنند.

کاغذ دیواری اتاق خوابکاغذ دیواری اتاق خواب

سخن پایانی

اتاق خواب، مکان راحتی است که باید در آنجا استراحت کرد. پس کاغذ دیواری برای آن انتخاب کنید که علاوه بر همخوانی داشتن با دکوراسیون اتاق، باعث حس آرامش و آسایش برای شما شود.

31

جدیدترین و بهترین ایده ها برای کاغذ دیواری اتاق خواب

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب پسرانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x