خدمات ساختمان

بهترین رنگ سرامیک برای قسمت های مختلف خانه

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از قسمت‌ های مهم در منازل که دکوراسیون آن نقش بسیار مهمی را در چشم انداز کلی خانه ایفا می‌ کند سرامیک کف منزل می‌ باشد. به همین خاطر افراد معمولاً به دنبال بهترین رنگ سرامیک برای قسمت‌ های مختلف خانه خود هستند. انتخاب بهترین رنگ برای سرامیک کف می‌ تواند باعث جذابیت بیشتر در خانه شما شود ولی علاوه بر سالن پذیرایی دیگر قسمت‌ های خانه مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و … نیز دارای اهمیت زیادی می‌ باشد و می‌ تواند روی نمای کلی خانه تأثیر گذار باشد. به طور کلی گفته می‌ شود سرامیک در هر بخش از خانه اگر رنگ متناسبی داشته باشد می‌ تواند جلوه دلنشین و زیبایی به منزل ببخشد ولی کاربری محیط نیز باید در انتخاب رنگ در نظر گرفته شود.

انتخاب رنگ برای سرامیک کف

یکی از مهمترین سوالاتی که معمولاً خریداران سرامیک می‌ پرسند این است که برای منزل آنها چه چه رنگ سرامیکی مناسب می‌ باشد. عوامل زیادی هستند که در انتخاب بهترین رنگ برای سرامیک کف سالن پذیرایی، سرویس بهداشتی، اتاق خواب و … نقش دارند ولی معمولاً بیشتر افراد دوست دارند فضای خانه آنها خیلی بزرگتر از آن چیزی که هست به چشم آید و روشن‌ تر باشد و به همین خاطر معمولاً به سراغ سرامیکی می‌ روند که رنگ آن روشن و طرح ساده‌ ای داشته باشد. اصولاً رنگ‌ هایی که خنثی هستند با هر دکوراسیونی هماهنگی ایجاد کرده و زیبایی و جلوه خاصی به المان‌ هایی که در دکوراسیون وجود دارد می‌ دهد و زیبایی آنها را دوچندان می‌کند. به صورت کلی بهترین رنگ سرامیک خانه می‌ تواند شامل موارد زیر باشد:

  • بژ
  • سفید
  • کرم
  • سایه روشنی از رنگ خاکستری
  • سایه روشنی از رنگ آبی

مواردی که در انتخاب بهترین رنگ سرامیک مؤثر هستند

پیش از آنکه بخواهیم رنگ‌ های مناسب سرامیک قسمت‌ های مختلف خانه را بررسی کنیم، بهتر است در مورد عوامل مهمی که در این انتخاب مؤثر می‌ باشند صحبت کنیم. بهترین رنگ سرامیک برای قسمت های مختلف خانهبهترین رنگ سرامیک برای سالن پذیرایی و یا دیگر قسمت‌ های خانه باید مطابق با موارد مهمی انتخاب شوند. افراد ممکن است دارای سلیقه‌ های متفاوتی باشند و معیار زیبایی در افراد مختلف متفاوت است ولی علاوه بر سلیقه نکات دیگری هم هستند که در انتخاب بهترین رنگ سرامیک موثر می‌ باشند.

  • متراژ خانه
حتما بخوانید:   دکوراسیون و بازسازی ساختمان/بازسازی عادی یا لاکچری

از مهمترین موارد در انتخاب بهترین رنگ سرامیک توجه به متراژ خانه می‌ باشد. یک رنگ مناسب در قسمت‌ های مختلف خانه باید با در نظر گرفتن ابعاد آن انتخاب شود. چنانچه رنگ سرامیک کف را بدون در نظر گرفتن متراژ خانه خود انتخاب کنید فضای آن از آن چیزی که هست بزرگتر و یا کوچکتر، تاریک‌ تر و یا روشن‌ تر نشان داده خواهد شد. معمولاً رنگ‌ هایی که روشن هستند فضا را روشن‌ تر و دلبازتر و رنگ‌ هایی که تیره هستند فضا را کوچکتر و دلگیرتر نشان می‌ دهند.

  • رنگ دکوراسیون و لوازم خانه

چنانچه بخواهیم به عوامل مؤثر برای انتخاب بهترین رنگ سرامیک اشاره کنیم یکی دیگر از این موارد توجه به دکوراسیون و لوازم خانه می‌ باشد. بسیار مهم است رنگ سرامیک انتخابی با رنگ مبلمان و سایر وسایل شما متناسب باشد. ایجاد تضاد رنگی با سایر وسایل خانه می‌ تواند حس زیبایی و آرامش فضا را از بین برده و هماهنگی لازم را در خانه محو کند. به همین خاطر بهتر است برای سرامیک‌ های کفپوش رنگی را انتخاب کنید که با دکوراسیون خانه هماهنگی کافی داشته باشد.

  • روشن و یا تاریک بودن فضا

رنگ سرامیک خانه باید طوری انتخاب شود که تناسب کافی با تاریکی و یا روشنایی منزل ایجاد نماید. بعضی از خانه‌ ها دارای پنجره‌ های کمتری هستند و به همین خاطر نور زیادی به آنها وارد نمی‌ شود. این خانه‌ ها به طور معمول تاریک می‌ باشند به همین خاطر بهترین رنگ سرامیک در آشپزخانه، سالن پذیرایی و سایر قسمت‌ ها باید بر اساس همان شرایط انتخاب شوند. معمولاً رنگ‌ های روشن مثل کرم و سفید برای این خانه‌ ها مناسب هستند. استفاده از سرامیک‌ هایی با رنگ تیره در خانه‌ هایی که نورگیر ندارند موجب می‌ شود که فضا تاریک‌ تر و دلگیرتر شود.

  • کاربری محیط

بسیار واضح است رنگ سرامیک در سرویس بهداشتی، اتاق خواب، آشپزخانه حتماً باید بر اساس کاربری محیط و متناسب با آن انتخاب شود. به عنوان مثال سرامیک خیلی تیره در مکان‌ هایی که موارد بهداشتی لازم است در آنجا رعایت شود مانند سرویس بهداشتی مناسب نمی‌ باشد زیرا کثیف شدن سرامیک مشخص نشده و بهداشت رعایت نمی‌ شود.

بهترین رنگ سرامیک در اتاق خواب

برای اتاق خواب و سرامیک آن حتماً باید دقت کامل به خرج دهید تا بتوانید فضای اتاق خواب را دلنشین‌ تر از آن چیزی که هست نشان دهید. انواع مختلف رنگ‌ های سرامیک وجود دارند که باید با توجه به سلیقه و شرایط اتاق بهترین رنگ سرامیک را انتخاب نمایید. گاهی اوقات اتاق خواب‌ ها ابعاد کوچکی دارند و یا نور کافی در آنجا وجود ندارد که در این صورت با انتخاب رنگ روشن می‌ توانید فضای اتاق را از آن چیزی که هست بزرگتر نشان دهید. معمولاً رنگ‌ هایی که روشن هستند انعکاس دهنده نور می‌ باشند و فضا را روشن‌ تر می‌ کنند اما به این نکته توجه کنید که رنگ روشن به راحتی آلودگی را هم نشان می‌ دهد و نیاز به نظافت بیشتری دارد. بهترین رنگ سرامیک برای قسمت های مختلف خانهچنانچه فضای اتاق خواب شما بزرگ است و نورگیر خوبی هم دارد می‌ توانید برای سرامیک رنگ‌ های کمی تیره‌ تر مثل شکلاتی، طوسی انتخاب کنید حتی می‌ توانید از رنگ تیره و روشن به صورت ترکیبی استفاده کنید و اتاق خواب خود را جذاب‌ تر از قبل کنید.

حتما بخوانید:   آشنایی با کابینت هایگلاس | مزایا و معایب کابینت هایگلاس

بهترین رنگ سرامیک در آشپزخانه

یکی از مهمترین قسمت‌ های خانه، آشپزخانه می‌ باشد که بسیار در معرض دید هم قرار دارد و به همین خاطر مالکان خیلی به رنگ سرامیک آن اهمیت می‌ دهند ولی سوالی که اینجا مطرح می‌ شود این است که بهترین رنگ سرامیک در آشپزخانه کدام است؟ چگونه رنگ مناسب برای آشپزخانه را پیدا کنیم؟ صاحب خانه می‌ تواند انواع مختلف سرامیک‌ ها را مشاهده کرده و بر اساس سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کند. در ادامه عوامل و نکات مهمی که در انتخاب بهترین رنگ سرامیک در آشپزخانه مؤثر هستند را بیان می کنیم.

توجه به فضای آشپزخانه

علاوه بر آنکه انتخاب بهترین رنگ سرامیک در سالن پذیرایی و دیگر اتاق‌ ها به متراژ اتاق وابسته است در آشپزخانه نیز همینطور بوده و مهم‌ ترین نکته در مورد آن این است که به اندازه و ابعاد فضای آشپزخانه باید توجه کنید و بر همان اساس رنگ سرامیک را انتخاب کنید. اگر آشپزخانه کوچک باشد باید رنگ روشن و سفید برای سرامیک انتخاب شود.

توجه به رنگ کابینت‌ ها

یکی از مهمترین اجزای آشپزخانه کابینت‌ ها می‌ باشد. سرامیکی که برای آشپزخانه انتخاب می‌ کنید باید بر اساس رنگ کابینت و مطابق با آن باشد. به عنوان مثال کابینت ممکن است رنگ قرمز، سبز و یا آبی داشته باشد که در این صورت بهترین رنگ سرامیک برای آن رنگ روشن از جمله سفید خواهد بود ولی اگر رنگ کابینت آشپزخانه شما تیره بود از رنگ‌ های طوسی و خاکستری هم می‌ توانید برای سرامیک آن استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   سیمان رنگی چیست و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

هماهنگی و مطابقت با سایر لوازم آشپزخانه

آشپزخانه به سالن پذیرایی متصل می‌ باشد و این دو قسمت حتماً باید با یکدیگر تناسب داشته باشند. برای انتخاب رنگ سرامیک آشپزخانه حتماً باید به سالن پذیرایی هم دقت کنید و با توجه به سرامیک آن رنگی را انتخاب کنید که هماهنگی و همخوانی با یکدیگر داشته باشند. سرامیک کف سالن پذیرایی چنانچه رنگ طوسی باشد و شما رنگ قهوه‌ ای را برای آشپزخانه انتخاب کنید این دو رنگ هیچ هماهنگی با یکدیگر نداشته و زیبایی خانه شما را از بین می‌ برد.

بهترین رنگ سرامیک در سالن پذیرایی

سالن پذیرایی نیز یکی از مهم‌ ترین قسمت‌ های خانه می‌ باشد و به طور معمول جهت میزبانی از میهمانان از این بخش از خانه استفاده می‌ شود به همین خاطر سرامیکی که در آن استفاده می‌ گردد باید با دقت کافی انتخاب شود تا بتواند تأثیر زیادی در زیبایی خانه شما داشته باشد. به طور معمول افراد جهت انتخاب بهترین رنگ سرامیک در سالن پذیرایی دچار تردید و مشکل می‌ شوند.بهترین رنگ سرامیک برای قسمت های مختلف خانه در ادامه نمونه رنگ‌ هایی را بیان می‌ کنیم که می‌ توانید از آنها استفاده کرده و در سالن پذیرایی به کار ببرید.

رنگ سرامیک کرم و سفید: این دو رنگ می‌ توانند نور را در سالن پذیرایی به خوبی انعکاس آن داده و فضا را دلنشین‌ تر و روشن‌ تر کنند.

رنگ قهوه‌ ای و یا طرح چوب: که می‌ تواند یک حالت طبیعی به فضای سالن پذیرایی شما ببخشد.

رنگ طوسی: برای افرادی که می‌ خواهند سالن پذیرایی را به صورت مدرن‌ تر نشان دهند مناسب می‌ باشد و زیبایی و جذابیت خاصی خواهد داشت.

سخن پایانی

در این مقاله از مجله آی بک سعی کردیم شما را با بهترین رنگ سرامیک برای قسمت‌ های مختلف خانه آشنا کنیم. سرامیک‌ ها در رنگ‌ ها و طرح‌ های مختلفی در بازار وجود دارند که بر اساس شرایط خانه، دکوراسیون آن و علاقه‌ ای که دارید می‌ توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید. برای انتخاب بهترین رنگ سرامیک در اتاق خواب، سالن پذیرایی، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و … باید به موارد مهمی مانند متراژ، میزان نورگیر بودن فضا و رنگ دکوراسیون خانه توجه کنید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

بهترین رنگ سرامیک برای قسمت های مختلف خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین رنگ سرامیک برای قسمت های مختلف خانه، بهترین رنگ سرامیک در آشپزخانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x