تعمیراتتعمیرات یخچال

دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ و ال جی

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال را می‌توان یکی از چند عوامل خرابی شایع در یخچال‌های ال جی و سامسونگ دانست. این خرابی به عوامل متعددی بستگی دارد که در بخش‌های بعدی به آن می‌پردازیم. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با عوامل متعدد خاموش شدن صفحه نمایش یخچال‌های ال جی و سامسونگ آشنا کنیم. همچنین به بررسی رایج‌ترین خرابی‌های این دو یخچال می‌پردازیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

صفحه نمایش یخچال

یخچال هوشمند سامسونگ چه ویژگی‌هایی دارد؟

یخچال‌های هوشمند سامسونگ طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های هوشمند را ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، یخچال ۴ در Flex Family Hub سامسونگ دارای طراحی منحصر به فرد چهار در با مرکز نوشیدنی است. یخچال درب فرانسوی BESPOKE سامسونگ همچنین دارای طراحی چهار درب و فناوری هاب هوشمند به همراه پانل‌های درب قابل تغییر است که می‌توان آن را در هشت رنگ سفارشی کرد.

محفظه‌های پایینی هر دو یخچال هوشمند سامسونگ برای یخچال یا انجماد قابل تنظیم هستند. همچنین یخ‌ساز به شما این امکان را می‌دهد که تکه‌های یخ را انتخاب کنید که امکان سرد شدن سریع‌تر نوشیدنی‌های مورد علاقه‌تان را فراهم می‌کند. در بخش زیر برخی از ویژگی‌های اضافی یخچال هوشمند سامسونگ آورده شده است:

 • صفحه نمایش لمسی برای تنظیم دما، پخش موسیقی و مشاهده داخل دستگاه
 • اتصال Wi-Fi و کنترل یخچال از طریق تلفن، که به شما امکان می‌دهد هنگام خرید مواد غذایی به داخل آن نگاه کنید تا ببینید به چه اقلامی نیاز دارید یا دمای داخلی را از راه دور تنظیم کنید. برای استفاده از این ویژگی، به اتصال Wi-Fi و حساب سامسونگ نیاز دارید.
 • پوشش مقاوم در برابر اثر انگشت
 • نورپردازی LED با راندمان بالا

ویژگی‌های یخچال ال جی

ال‌جی تنها برندی در یخچال است که از نظر نوآوری در مقابل رقابت گردن به گردن ایستاده است. این محصولات با کیفیت بالا را ارائه می‌دهد که با تعهد به ارائه راحتی کاربر خوب هستند. یخچال‌های ال جی یخ کروی تولید می‌کنند که مزیتی نسبت به یخچال‌های سامسونگ است. این کیفیت باعث می‌شود یخ بیشتر از یخ بدون ذوب ماندگاری داشته باشد.

فناوری اینورتر ال‌جی بسته به شرایط، سرعت کمپرسور را تنظیم می‌کند، بنابراین نویز و انرژی را بهینه می‌کند. یخچال‌های ال‌جی مواد غذایی را برای مدت طولانی‌تری تازه نگه می‌دارند زیرا فناوری اینورتر برای ثابت نگه‌داشتن درجه حرارت عالی عمل می‌کند. همچنین به عنوان پادشاه آشپزخانه نیز شناخته می‌شود.

برخی دیگر از ویژگی‌های این یخچال منحصر به فرد:

 • تشخیص هوشمند
 • عملیات LoDecibel
 • طراحی درب Insta View به شما کمک می‌کند تا آنچه را که در داخل یخچال شما وجود دارد ببینید.
 • قابلیت باز شدن خودکار درب
 • مدیریت یخچال از راه دور، که از فناوری Smart ThinQ استفاده می‌کند.

برخی از خرابی‌های شایع یخچال‌های سامسونگ و ال جی

در این بخش به خرابی‌های شایع در دو یخچال سامسونگ و ال جی می‌پردازیم. این خرابی‌ها شامل:

خرابی یخ ساز یخچال

 • نشت آب از زیر سینی‌های ترد یخچال‌ها
 • کریستال‌های یخ، قطرات آب و یخ لجن‌دار در انتهای یخ‌ساز تشکیل می‌شوند.
 • سطل‌های یخ گیر کرده و به سختی جدا می‌شوند.
 • یخ ساز بیش از حد یخ زده است در حالی که در برخی موارد یخ نمی‌زند و صاحبان خانه باید کیسه‌های یخ اضافی را در یخچال قرار دهند.
 • یخچال به هیچ وجه یخ زدایی نمی‌کند. یخ سازها در بلوک‌های بزرگ یخ منجمد می‌شوند. برخی از صاحبان خانه‌ از بخارشوی یا سشوار برای آب کردن یخ سازهای خود استفاده می‌کنند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  یخچال چگونه مواد غذایی را خنک می کند؟

صفحه نمایش یخچال

خنک نشدن یخچال

 • یخ زدگی روی سیم پیچ‌های اواپراتور ایجاد می‌شود.
 • فن اواپراتور یخ می‌زند.
 • بخاری یخ زدایی کار نمی‌کند.
 • سنسور دما یا ترمیستور معیوب است.

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال یکی دیگر از گزینه‌های خرابی یخچال‌های ال جی و سامسونگ به شمار می‌رود. برای از بین بردن این مشکل گزینه‌های زیر پیشنهاد می‌شود:

متصل نبودن یخچال به برق

سیم برق یخچال شما ممکن است توسط یکی از بچه‌هایتان شل شده باشد، یا حتی ممکن است هنگام تمیز کردن آن را شل کرده باشید و متوجه نشده باشید. بررسی مطمئن شدن از وصل بودن ایمن یخچال به برق باید اولین توقف شما باشد. اگر کابل برق ساییده شده است، فوراً با یک برق‌کار تماس بگیریدآن‌ها می‌توانند با خیال راحت کابل‌های برق شکسته را اداره کنند. یک تکنسین تعمیر لوازم خانگی نیز می‌تواند کابل آسیب دیده را تعویض کند.

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال به دلیل جعبه فیوز 

اگر صفحه نمایش یخچال شما کار نمی‌کند باید به سراغ جعبه فیوز بروید. به احتمال زیاد فیوزی که آشپزخانه شما را کنترل می‌کند معیوب شده است. ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شما تعداد زیادی لوازم خانگی را به طور هم‌زمان اجرا کنید.

کنترل دمای بد علت خرابی صفحه نمایش یخچال

کنترل دمای داخل یخچال شما چند بار در طول روز فعال می‌شود. اگر کنترل دما تماس‌های بدی داشته باشد، صفحه نمایش یخچال شما می‌تواند دائماً روشن و خاموش شود. کنتاکت‌های کنترل دمای شما در پشت صفحه قرار دارند که به شما امکان می‌دهد دما را تغییر دهید. تغییر کنتاکت‌های کنترل دما بسیار آسان است.

صفحه نمایش یخچال

ترموستات معیوب

ترموستات کنترل دما، کمپرسور و موتور فن اواپراتور و صفحه نمایش یخچال دستگاه را کنترل می‌کند. هنگامی که المنت به درستی کار نکند، یخچال بیش از حد به کار کردن مشغول می‌شود، این امر منجر به خاموش شدن صفحه نمایش یخچال می‌شود.

شما باید ترموستات کنترل دما را پیدا کرده و شروع به چرخش کنید. اگر صدای کلیک شنیدید به این معنی است که قطعه کار می‌کند. اگر این کار را نکردید، یک مولتی‌متر بگیرید و ترموستات را برای تداوم در تنظیمات مختلف دما تست کنید. در شرایطی که قطعه هیچ نشانه‌ای از پیوستگی نشان نمی‌دهد، نیاز به تعویض دارد.

چگونه صفحه نمایش یخچال را تنظیم مجدد کنیم؟

معمولاً بعد از قطع برق، یخچال شما خودش را ریست می‌کند. بخش یخچال و فریزر باید پس از قطع برق به خوبی کار کند. تنها مشکل این است که صفحه نمایش دیجیتال روشن نمی‌شود. ممکن است برخی از یخچال‌ها دوباره شروع به خنک‌کردن نکنند و باید پس از بازیابی برق، تنظیم مجدد انجام شود. بسیاری از افراد هستند که تمام مواد غذایی یخچال و فریزر آن‌ها خراب شده‌اند، زیرا برق برای ساعات زیادی قطع شده است.

اگر پس از قطع برق، یخچال شما خنک می‌شود، معمولاً باید صفحه نمایش جلو را ریست کنید. این کار برای این است که پانل دوباره کار کند و همچنین در صورت لزوم، یخچال شروع به خنک شدن مجدد کند. یخچال‌های سامسونگ و ال جی بیشترین خرابی را در صفحه نمایش دارند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر یخچال مابه MABE | نمایندگی تعمیرات یخچال مابه

صفحه نمایش یخچال

روش‌های ریست کردن صفحه نمایش یخچال

 • باکس صرفه جویی در انرژی و روشنایی را همزمان به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید. صفحه نمایش شما باید فوراً به حالت عادی باز گردد.
 •  Power Freeze و Power Cool را همزمان به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید و نمایشگر باید تنظیم مجدد شود و دوباره روشن شود.
 •  دکمه‌های لمسی نرم بالا سمت چپ و بالا سمت راست را روی دکمه صرفه جویی در انرژی و روشنایی روی صفحه نگه دارید و هر دو دکمه را حدود ۸ ثانیه نگه دارید تا بازنشانی شود.
 •  فریزر و رف را به طور همزمان به مدت ۸ ثانیه فشار دهید و تنظیم مجدد باید کار کند.
 •  Perfume electricity و Vacation را  ۸ تا ۱۰ ثانیه فشار داده و نگه دارید و نمایشگر بازنشانی می‌شود.
 •  باکس Fast accumulation و holidays را به مدت ۸ ثانیه فشار داده و نگه دارید و نمایشگر بازنشانی می‌شود.

روش‌های تخصصی ریست کردن صفحه نمایش یخچال

اگر با روش‌های بالا نتوانستید صفحه نمایش یخچال خود را ریست کنید باید با راه‌حل‌های تخصصی و فنی این کار را انجام دهید. این روش‌‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

 • یخچال‌های سامسونگ و ال جی انواع زیادی دارند. روش کلی برای عیب یابی یخچالی که دارای صفحه نمایش خالی است، این است که ابتدا روش‌های تنظیم مجدد بالا را امتحان کنید. اگر چیزی نمایشگر را بازنشانی نکرد، باید عیب یابی کنید تا بفهمید چه چیزی باعث خالی شدن نمایشگر شده است.
 • ابتدا سعی کنید ببینید که آیا صفحه نمایش ممکن است اتصال بد یا شلی با دسته سیم داشته باشد. اگر متوجه شدید که به درستی و ایمن متصل شده است، ممکن است صفحه نمایش بدی داشته باشید. اگر بتوانید تشخیص دهید که صفحه نمایش به درستی کار می‌کند، باید دسته سیم‌ها را ردیابی کنید تا بفهمید مشکل از کجاست.
 • اگر دسته سیم‌ها آسیب نبینند و ایمن نباشند، ممکن است برد کنترل اصلی بدی داشته باشید. برد کنترل اصلی در پشت یخچال و زیر یک پانل مستطیلی کوچک قرار دارد. همه اجزا را تست کنید، همچنین بگردید که کدام قسمت باعث مشکل عدم نمایشگر شما شده است.

صفحه نمایش یخچال

هارد ریست یخچال سامسونگ و ال جی

گاهی لازم است برای اینکه صفحه نمایش یخچال شما درست شود، کل سیستم یخچال را ریست کرد. روش ریست کردن سیستم یخچال به شرح زیر می‌باشد:

 •  پانل قابل جابجایی را در گوشه سمت راست داخلی بالای درب سمت راست یخچال قرار دهید. پانل‌ها را با فشار دادن به سمت بالا باز کنید.
 • سوئیچ قرمز را در داخل قرار دهید.
 • وضعیت روشن یا خاموش سوئیچ را بررسی کنید.
 • سوئیچ را خاموش و برای ده ثانیه نگه دارید.

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله بهره و استفاده کافی را برده باشید. ما در این مقاله در رابطه با روشن نشدن صفحه نمایش یخچال سامسونگ و ال جی، به شما نکات و دلایل روشن نشدن صفحات یخچال ال جی و سامسونگ را به طور کامل شرح دادیم.

دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای پی بردن به دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا