مجله لوازم خانگی

راهنمای خرید ساندبار تلویزیون | ویژگی های مهم ساندبار

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

حتماً متوجه شده‌اید که امروزه تولید کنندگان تلویزیون آنقدر که برای افزایش کیفیت تصویر تلاش می کنند، به کیفیت صدا اهمیت نمی‌دهند. تلویزیون‌های امروزی دارای کیفیت تصویر بالایی هستند و رنگ‌های چشم نوازی هم دارند ولی بلندگوهای قدرتمند و بزرگ ندارند تا بتواند پا به پای تصویر باعث لذت شما از دیدن تلویزیون شود. در اصل می‌توان گفت طراحی باریک تلویزیون‌ها، به سازندگان اجازه نمی‌دهد که بلندگوهای بزرگ را در آن بگنجانند و شما برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید از سیستم‌های صوتی قدرتمند و بزرگ برای تلویزیون استفاده کنید. برای حل مشکل بهترین راه حل، خریدن ساندبار تلویزیون است .

این سیستم‌های صوتی به صورتی طراحی شده‌اند که شما می‌توانید آن را بالا و یا حتی زیر تلویزیون نصب کنید. هزینه خرید ساندبارهای تلویزیون، نسبت به سیستم‌های صوتی دیگر بسیار کمتر است و صدایی طبیعی را برایتان ایجاد می‌کند. اگر می خواهید که با ساندبار آشنا شوید و یا تصمیم گرفته‌اید که برای تلویزیون خود یک ساندبار خریداری کنید، بهتر است تا انتهای این مقاله از آی بک با ما همراه باشید.

آیا خریدن ساندبار برای تلویزیون ضروری است؟

تلویزیون‌های امروزی بسیار نازک بوده و جایی برای نصب اسپیکر قوی ندارند و این باعث می‌شود که کیفیت صدا در تلویزیون پایین بیاید و به عبارتی کیفیت صدا قربانی کیفیت تصویر شود. اگر شما هم علاقه ندارید که تعداد زیادی اسپیکر با سیم کشی‌های پیچیده نصب کنید، بهترین کار این است که برای تلویزیون خود یک ساندبار بخرید و به این صورت کیفیت صدای تلویزیون را افزایش دهید.

ساندبارها به شکل اسپیکری نازک و بلند هستند که در داخل  و زیر تلویزیون و حتی روی دیوار قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند صدای خروجی تلویزیون کیفیت بهتری پیدا کند. البته کیفیت صدا در سیستم فراگیر از ساندبار بهتر است ولی یک محصول نمی‌تواند برای همه افراد بهترین گزینه باشد. خریدن یک ساندبار خوب می‌تواند قابلیت‌های پخش صدا را در سیستم فراگیر در اختیار شما قرار بدهد، ولی فراموش نکنید که خریدن ساندبار بسیار مقرون به صرفه‌تر است ولی اگر قیمت پایین‌تر آن را خریداری کنید، نمی‌تواند تأثیر زیادی در کیفیت صدا داشته باشد.

البته در ساندبارهای جدید، اسپیکرهای خاص و همچنین سیستم پرتاب صدا به دیوارها و سقف اضافه شده که این به صورت به شبیه سازی صداهای سه بعدی خواهد پرداخت. خریدن ساندبار باعث می‌شود مشکل کمبود فضا و همچنین همخوانی آن با دکوراسیون را در خانه حل کنید.

حتما بخوانید:   نمایندگی لوازم خانگی بکو | خدمات پس از فروش BEKO

ساندبار تلویزیون

انواع ساندبار

طبق تحقیقات اگر یک تلویزیون در رده متوسط بوده ولی دارای ساندبار باشد، کیفیت صدای آن بسیار بهتر از صدای خود تلویزیون است. می‌توانیم بگوییم که امروزه ساندبارها در سه نوع متفاوت فروخته می‌شوند که عبارتند از:

 • ساندبارها با ساب ووفر بی سیم و همچنین اسپیکر جدا
 • ساندبارهای یک تکه
 • پدستال ساندبار

ساندبارها حدود یک متر طول داشته و در روی قفسه بالایی و یا روی میز و گاهی حتی در زیر تلویزیون قرار می‌گیرند. ولی در تلویزیون هایی که بزرگتر هستند می‌توانید از ساندبارهای عریض تر هم استفاده کنید تا در فضای بزرگتر، صدا به صورت استریو و با کیفیت بالاتری پخش شود. اگر هم فضای شما محدود است می‌توانید از ساندبارهای زیر تلویزیونی استفاده کنید. فقط باید دقت داشته باشید قبل از اینکه تلویزیون را در روی ساندبار قرار دهید، اطمینان پیدا کنید که ساندبار می‌تواند وزن تلویزیون را تحمل کند. البته باید در مورد عرض و طول پایین تلویزیون هم دقت کنید زیرا بعضی از تلویزیون‌ها در روی پایه قرار دارند که باعث می‌شود فضای اضافه اشغال شده و مساحت اتاق کوچک‌تر شود. 

معمولاً ساندبارها ۲ تا ۵ اسپیکر را می‌توانند پشتیبانی کنند. البته شما برای تنوع تعداد اسپیکر محدودیتی ندارید. برای اینکه یک میدان صوتی گسترده در اتاق ایجاد کنید، بعضی از ساندبارها در بدنه خود زاویه‌ای دارند. شما به وسیله ساب ووفر بی سیم هم قادرید که در تمام نقاط اتاق، صدا را پخش کنید. ساندبارها بلندگوهای زیادی را به همراهی خود می‌طلبند ولی بیشترین راندمان صدا به وسیله ساب ووفرها ایجاد می شود.

ویژگی های مختلف در ساندبار

ساندبارها قابلیت‌ها و امکانات زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهند و قادرند که صداهای فراگیری را برایتان ایجاد کنند. یکی از این قابلیت‌ها این است که دارای اتصالات مختلفی هستند و برایتان این امکان را فراهم خواهند کرد که دستگاه‌های دیگر را هم به راحتی به آن وصل کنید. حتی گاهی بعضی از این ساندبارها به کاربر امکان می‌دهد که از ریموت کنترل هم ساندبار را مدیریت کند. برای اینکه شما ساندبار مناسبی خریداری کنید، مانند تمام لوازم الکترونیکی باید به نکات مهمی توجه کنید که در ادامه شما را با آنها آشنا خواهیم کرد.

۱- صدای فراگیر یا استریو ساندبار

یکی از ویژگی‌های مهم ساندبار این است که بتواند صدا را از بلندگوهای تلویزیون بهتر و رساتر ارائه بدهد. در اصل می‌توان گفت فلسفه نیاز به ساندبار این است که بتواند به طور فراگیر صدا را در محیط پخش کند. ساندبار قابلیت‌های صوتی زیادی دارد و می‌تواند مانند استریو صدا را از تمام کانال‌ها در اختیار شما قرار بدهد. در قسمت چپ و راست این دستگاه کانال‌هایی قرار داده شده که قادر است صدا را با توان بیشتری برایتان پخش کند.

کیفیت صدا در آن آنقدر بالا است که شما به خوبی خودتان را در داخل فیلم و صحنه‌ها احساس می‌کنید. شما می‌توانید با خریدن ساندبار، صحنه‌های اکشن و حتی مسابقات ورزشی را با جذابیتی بسیار مشاهده کنید. ساندبارهای مدرن و جدید دارای حداقل دو بلندگو هستند و بعضی از آنها هم سه بلندگو دارند. این سه بلندگو در قسمت مرکز، راست و چپ ساندبار قرار گرفته است. شرکت‌هایی که این ساندبارها را تولید می‌کنند آن را به قابلیت‌ها و امکانات مختلفی مجهز کرده‌اند. مثلاً فناوری دالبی دیجیتال در آن باعث شده که صدای همه جانبه و گسترده‌ای در تمام محیط پخش شود.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر سینما خانگی پایونیر Pioneer | خدمات تعمیر سینما خانگی پایونیر

۲- ساندبارها هوشمند هستند.

قابلیت دیگری که ساندبارها دارند هوشمند بودن است. بعضی از ساندبارها دارای قابلیت‌ها و فناوری‌های مختلفی هستند که باعث می‌شوند صدا واضح‌تر و طبیعی‌تر پخش شود.

فکر کنید که شما در حال تماشای تلویزیون هستید و صدای تلویزیون هم متوسط است، ناگهان  محتوا تغییر می کند. مثلاً  آگهی پخش شده و صدای تلویزیون کم می شود. ساندبار باعث می‌شود که در صورت تغییر کردن محتوای صدا، آن را همسان کرده و سپس پخش کند.

در تولید ساندبار از تکنولوژی هایی استفاده شده که به صورت اتوماتیک مقدار صدا تنظیم و کنترل خواهد شد. یکی از قابلیت‌ها هم این است که باعث می‌شود حجم صدای بلند در بعضی از صحنه های خاص، کاهش پیدا کند. این ویژگی می‌تواند در شب برای شما بسیار مفید باشد. مثلاً اگر کسی خوابیده، برای او مزاحمت ایجاد نخواهد شد.

۳- تقویت صداها جهت پخش موسیقی

یکی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های دیگر ساندبار این است که صدای تقویت شده دارد و شما می‌توانید با قدرت صوتی بالا، موسیقی را با کیفیت بهتری گوش کنید. امروزه کاربران بیش از گذشته طرفدار موسیقی‌های آنلاین هستند و بیشتر ساندبارها هم به قابلیت اتصال بی سیم مجهز می‌باشند و شما به کمک بلوتوث می‌توانید موسیقی دلخواهتان را از گوشی به ساندبار منتقل کرده و تجربه متفاوت شنیداری داشته باشید.

شما با خریدن ساندبار می‌توانید از شنیدن موسیقی مورد علاقه‌تان لذت کامل ببرید. حتی برنامه‌های آنلاین را هم مشاهده کنید، زیرا کیفیت بالای صدا با ساندبار، می‌تواند برایتان لذت بخش باشد.

۴- وجود انواع پورت‌ها و اتصالات در ساندبار

یکی از ویژگی‌های مهم ساندبار‌ها این است که از درگاه های ارتباطی و پورت‌ها پشتیبانی می‌کنند. اگر می‌خواهید که ساندبار بخرید باید اطمینان پیدا کنید که ساندبار مورد نظرتان یک کابل اتصال دارد، زیرا به کمک این کابل می‌توانید آن را به تلویزیون وصل کنید.

برای وصل کردن ساندبار به تلویزیون بهترین روش این است که از تلویزیون خود به عنوان مرکز سوئیچینگ استفاده کنید. شما می‌توانید کنسول بازی یا کابل ماهواره را به تلویزیون وصل کنید، به این صورت صدای این دستگاه‌ها از تلویزیون به ساندبار انتقال پیدا کرده و با کیفیت بهتری در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

۵- استفاده از ریموت برای کنترل ساندبار

ویژگی دیگری که در هنگام خریدن ساندبار باید به آن توجه داشته باشید مدیریت ساندبار به وسیله ریموت کنترل است. شما می‌توانید به وسیله ریموت کنترل صدای ساندبار را بلند یا کم کنید و حجم آن را هم زیاد و کم کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات چرخ گوشت بایترون Bitron

معمولاً ساندبارها ریموت معمولی دارند و اپلیکیشن‌های رایگانی هم در آنها وجود دارد که شما می‌توانید آنها را به راحتی نصب کنید و این امکان به شما داده می‌شود که با تبلت و یا گوشی هوشمند ساندبار را مدیریت کنید، زیرا می‌توانید اپلیکیشن مورد نظر را در روی تلفن همراهتان نصب کرده و به صورت همزمان، ساندبار و تلویزیون را با گوشی کنترل کنید.

نکات مهمی که در هنگام خرید ساندبار باید به آن توجه داشته باشید:

شما باید مطابق با توقعات و نیاز خود ساندبار مناسب را تهیه کنید و برای این منظور به موارد زیر توجه کنید:

 • ساندبار حداقل باید سه کانال داشته باشد: البته ساندبارهای دو کاناله هم وجود دارند که قیمت پایین‌تری دارند، ولی بهتر است که ساندباری خریداری کنید که از سه کانال بیشتر داشته باشد.
 • ساندبار اکتیو خریداری کنید: اگر می‌خواهید ساندبار فضای زیادی اشغال نکند، بهتر است که ساندبار اکتیو را انتخاب کنید.
 • قبل از خرید، مکان ساندبار را مشخص کنید: قبل از اینکه تصمیم به خرید ساندبار بگیرید باید مکان قرارگیری آن را مشخص کنید و دقت داشته باشید که عرض ساندبار شما از عرض تلویزیون بیشتر نباشد.
 • به اتصالات توجه کنید: بیشتر ساندبارها دارای قابلیت وصل شدن به بلوتوث و وای فای هستند تا بتوانید از تمام دستگاه‌ها، موسیقی را با کیفیت بالا پخش کنید.
 • از فروشنده معتبر، ساندبار را خریداری کنید: فرقی ندارد که شما به صورت آنلاین و یا حضوری ساندبار را خریداری می‌کنید، فقط سعی کنید که از مکان معتبری آن را بخرید و حتماً به خدمات بعد از فروش و گارانتی آن توجه کنید.

برندهای معروف ساندبار

معروف‌ترین برندهای ساندبار عبارتند از:

 • ساندبار جینوس
 • ساندبار شیائومی
 • ساندبار جی بی ال
 • ساندبار سونی
 • ساندبار ال جی
 • ساندبار تسکو
 • ساندبار سامسونگ

ساندبار تلویزیون

سخن پایانی

خریدن ساندبار می‌تواند به تلویزیون شما روح تازه‌ای ببخشد و در هنگام تماشای سریال و فیلم تجربه متفاوتی برایتان به ارمغان بیاورد. ساندبارها سیستم‌های صوتی زیبا و ساده‌ای هستند که با صدای قدرتمند و شفاف خود، تصاویر زیبای تلویزیون شما را تکمیل می‌کنند.

وقتی که برای اولین بار ساندبار وارد بازار شد، هدف تولید کنندگان این بود که صدای بی‌کیفیت و ضعیف تلویزیون را بهبود ببخشند ولی امروزه ساندبار جزو جدا نشدنی تلویزیون‌ها شده است و کاربران به دلیل عملکرد آسان و راحت، این دستگاه زیبا و شیک را خریداری می‌کنند.

امروزه تلویزیون‌ها بسیار باریک، زیبا و شیک طراحی شده‌اند و این ضخامت کم تلویزیون باعث شده نتوانند بلندگوی قدرتمندی در روی آن قرار دهند. خرید ساندبار به شما کمک می‌کند نه تنها تلویزیون مدرن را به داخل خانه بیاورید بلکه صدای با کیفیتی هم دریافت کنید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای خرید ساندبار تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ویژگی های مهم ساندبار

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

5 1 رای
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x