تعمیرات پکیج و آب گرمکن

انواع کد خطاهای پکیج بوتان | راهنمای کامل معرفی ارور پکیج بوتان

لیست کامل خطاها و ارورهای پکیج بوتان | ارور پکیج بوتان مدل CV424S

یکی از سیستم های گرمایشی موجود در بازار پکیج بوتان است که با عملکرد فوق العاده خود از رضایتمندی بالایی برخوردار است. ارور پکیج بوتان نشان دهنده مشکل در سیستم گرمایشی این محصول است. معمولا هر کدام از ارورها نشان دهنده اختلال در قسمت های مختلف پکیج هستند. زمانی که فشار آب و یا گاز کم باشد و یا اینکه برخی از قطعات دچار مشکل شوند، ممکن است دستگاه خاموش شود و ارورهایی را به نمایش گذارد. با شناخت ارور پکیج بوتان می توانید به راحتی مشکل به وجود آمده را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف نمایید.

ارور پکیج بوتان

پکیج بوتان همانند پکیج های دیگر در برخی مواقع ممکن است دچار مشکل شود که در این صورت با نشان دادن ارور و کد خطا به شما اطلاع رسانی می کند. زمانی که قصد دارید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید، باید به مدل پکیج خود توجه نمایید.

پکیج بوتان به دلیل داشتن مدل های فراوان از عملکردهای مختلفی نیز برخوردار است. برای اینکه بتوانید ارور به وجود آمده را برطرف کنید، باید طبق عملکرد مدل دستگاه خود عمل نمایید. زیرا هر کدام از مدل های پکیج بوتان از ارورها و کدهای خطای مشخصی برخوردارند. موارد زیر ارور نمایش داده شده در دو مدل از پکیج بوتان است.

ارور ایجاد شده در پکیج بوتان مدل ورونا

یکی از پکیج هایی که از شرکت بوتان طراحی و تولید می شود، مدل ورونا است که عملکرد متفاوتی نسبت به دیگر مدل ها دارد. این مدل از پکیج معمولا در صورت ایجاد مشکل، کدهای خطایی را به عنوان هشدار صادر می کند که هر کدام از کدها نشان دهنده یک اختلال مشخص در پکیج هستند. و برای برطرف کردن آنها باید از راه حلی درست استفاده نمایید.

ارور e1

زمانی که ارور e1 در پکیج مدل ورونا ایجاد شده است، باید به دنبال علت آن باشید. معمولا این ارور زمانی که شعله پکیج تشکیل نشود، ایجاد می شود که البته می توان اختلال را در شیر گاز، حسگر شعله و یا جرقه زن دستگاه نیز جستجو کرد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات آبگرمکن لورچ

برای برطرف کردن این مشکل باید گاز، شیر گاز، جرقه زن، یون و برد الکترونیک را بررسی نمایید تا در صورت ایجاد مشکل آن را تعمیر کنید.

برای بررسی موارد گفته شده حتما محفظه احتراق را بررسی کنید و از کار کردن جرقه زن اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که با مشکل روبه رو شده اید و توانایی برطرف کردن آن را ندارید بهتر است از تعمیرکاران حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

ارور E02

یکی دیگر از ارورهای موجود برای پکیج بوتان مدل وورنا ارور E02 است. زمانی که دمای آب بیش از حد استاندارد بالا رود و یا اینکه کابل قطع شود، ممکن است ارور E02 نمایش داده شود. البته خرابی سنسور، بسته بودن شیرها، رسوب گرفتگی رادیاتور و پکیج جزء علت های دیگر برای ایجاد این ارور هستند. برای برطرف کردن ارور E02 باید:

  • کابل و کلید حد را بررسی و سپس پکیج را ریست کنید.
  • همچنین بهتر است از عدم رسوب در پکیج اطمینان حاصل کنید. زیرا وجود رسوب می تواند این ارور را ایجاد نماید.
  • زمانی که پکیج دچار رسوب گرفتگی شد، می توانید با استفاده از اسیدشوی به برطرف کردن رسوب بپردازید.
  • همچنین در مواقعی که پمپ دستگاه دچار مشکل شده است باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

ارور E03

هنگامی که پرشر دود و فن های موجود در پکیج دچار مشکل شوند، ارور E03  نمایش داده می شود که برای برطرف کردن آن باید به دنبال علت آن باشید. زمانی که دودكش پکیج و یا نصب آن استاندارد نباشد، ممکن است خطا E03 رخ دهد.

  • با وجود این ارور باید بدانید که کلید حرارتی کلاهک تعدیل عمل نکرده است.
  • برای برطرف کردن ارور E03 فن را با استفاده از برق شهری چک کنید و در صورت ایجاد مشکل به تعویض آن بپردازید.
  • در مواقعی که برد دستگاه دچار مشکل شده با کمک تعمیرکار می توانید برد را تعویض نمایید.
  • همچنین در صورتی که پرشر دچار مشکل شد باید آن را تعویض کنید تا از کارکرد صحیح دستگاه بهره مند شوید.

ارور پکیج بوتان

ارور E04

زمانی که فشار آب در مدار گرمایشی پکیج از حد استاندارد بالا و یا پایین آید، ارور E04 ایجاد می شود که برای برطرف کردن این مشکل باید فشار دستگاه را چک کنید. در صورتی که فشار دستگاه کمتر از 5/1 بوده شیر پرکن را باز کنید و به تنظیم کردن فشار بپردازید. با انجام این کار به راحتی ارور از بین رفته و مشکل فشار دستگاه برطرف می شود.

حتما بخوانید:   سرویس و شستشوی رادیاتور شوفاژ | مزایای شستشوی رادیاتور شوفاژ

ارور E06

مواقعی که حسگر دمای آب گرم دچار اختلال شود، ارور E06 ایجاد می شود.

برای برطرف کردن این مشکل باید از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشید. بنابراین بهتر است از تعمیرکاران حرفه ای در این راستا کمک بگیرید.

ارور E07

ارور E07 نشان دهنده خرابی سنسور دمای آب و یا سیم های سنسور است که در صورت ایجاد این مشکل پکیج قادر به روشن شدن نیست. برای رفع این مشکل باید تمامی اتصالات به سنسور را بررسی کنید تا از ایجاد مشکل سر در آورید.

در مواقعی که نسبت به انجام این کار مهارت لازم را ندارید، از افراد با تجربه در این راستا کمک بگیرید.

ارور E09

وقتی که آب در مدار پکیج گردش نکند، ممکن است ارور E09 رخ دهد که باید به فکر راهکاری برای برطرف کردن آن باشید.

برای برطرف کردن این مشکل تنها راهکار چک کردن پمپ آب و برد دستگاه است که در صورت ایجاد مشکل در هر کدام از قطعات باید به تعویض و یا تعمیر آن بپردازید.

ارور E11

زمانی که شعله قبل از دریافت فرمان از برد روشن شود، ارور E11  ایجاد می شود که این ارور به دلیل اشکال در شیر گاز است.

برای برطرف کردن این مشکل باید به صورت تخصصی شیر گاز و برد را بررسی کنید تا بتوانید مشکل را ریشه یابی کنید.

ارور E12

هنگامی که سیم مدولاتور شیر گاز قطع شود، ارورE12  نمایش داده می شود، از این رو برای برطرف کردن این مشکل باید سیم کشی دستگاه را چک نمایید. البته برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از تکنسین های مجرب در این زمینه کمک بگیرید.

ارور E28

یکی دیگر از ارورهای رایج برای پکیج بوتان مدل ورونا ارور E28 است که به دلیل اختلالات مکرر نمایش داده می شود. برای رفع این خطا باید ابتدا برق را دستگاه قطع کنید.

در صورتی که مشکلی در قطع و وصل شدن برق ها مشاهده کرده اید بهتر است از یک سرویس کار کمک بگیرید.

ارور ایجاد شده در پکیج بوتان مدل CV424S

یکی دیگر از مدل های پکیج بوتان که در بازار وجود دارد مدل CV424S است. البته این مدل از پکیج بوتان نیز در مواقعی دچار مشکل شده که باید با راهکاری درست به فکر برطرف کردن آن باشید. موارد زیر جزء ارورهای پکیج بوتان مدل CV424S هستند.

حتما بخوانید:   عیب‌یابی و مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش | کد خطای آن

ارور E2

یکی از ارورهای موجود در پکیج بوتان مدل CV424S  ارور E2 است که به دلیل اختلال در عملکرد کلید حرارتی ایجاد می شود. برای برطرف کردن این ارور باید کلید حرارتی و پمپ را بررسی کنید و در صورت ایجاد مشکل به تعویض و یا تعمیر آنها اقدام نمایید.

ارور E4

ارور E4  به دلیل اختلال در مدولاتور شیر گاز ایجاد می شود که برای برطرف کردن این مشکل باید مدولاتور شیر گاز را به طور کامل تعویض کنید.

ارور E05 و E06

ارور E05 و E06  به دلیل قطعی NTC  در مدار گرمایشی و آب گرم مصرفی ایجاد می شود که باید با کمک افراد ماهر در این زمینه مشکل را برطرف نمایید.

ارور پکیج بوتان

ارور پکیج بوتان چگونه نمایش داده می شود؟

ارور در پکیج بوتان به مدل پکیج بوتان بستگی دارد. زیرا این شرکت دو مدل از پکیج را طراحی کرده که عملکرد آنها با یکدیگر متفاوت است. پکیج دیواری آنالوگ و پکیج دیواری کاتالوگ جزء مدل های معروف از پکیج بوتان هستند.

پکیج مدل دیجیتال زمانی که با مشکل روبه رو شود ممکن است در قسمت نمایشگر خود کد خطا را نشان دهد. کد خطا نشان داده شده از پکیج دیجیتال، ترکیبی از حروف لاتین و اعداد است. زمانی که پکیج مدل آنالوگ دچار مشکل شود، ارور به صورت چراغ نمایش داده می شود.

با وجود چراغ LED در قسمت بدنه پکیج آنالوگ می توانید از ایجاد مشکل سر در آورید. ارور نشان داده شده از پکیج ها به شما کمک می کند تا سریعتر مشکل را پیدا و به برطرف کردن آن اقدام نمایید.

در صورتی که برای برطرف کردن ارور و مشکل پکیج از مهارت و دانشی برخوردار نیستید بهتر است از شرکت های معتبر که در حال خدمات رسانی هستند استفاده کنید.

 البته برای اینکه بتوانید مشکل به وجود برای پکیج را برطرف کنید بهتر است نسبت به ارور پکیج بوتان از شناخت کافی برخوردار باشید.

نتیجه گیری

پکیج بوتان همانند پکیج های دیگر ممکن است دچار مشکلاتی شود که در مواقعی بسیار آزاردهنده و خطرناک است. برای برطرف کردن مشکل باید به ارور پکیج بوتان توجه نمایید، زیرا با شناخت کد خطاها به راحتی می توانید مشکل را رفع کنید. البته چنانچه به خدمات تعمیر پکیج در محل نیاز دارید، می توانید با کارشناسان مجموعه ایبک امداد تماس بگیرید و از خدمات تخصصی این مجموعه بهره مند شوید.

31

ارور پکیج بوتان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معرفی کد خطاهای پکیج بوتان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x