خدمات ساختمان

انواع فلاش تانک برای سرویس های بهداشتی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از تجهیزات مهم و ضروری برای سرویس بهداشتی، فلاش تانک می باشد که جهت پاکیزگی و رعایت بهداشت مورد استفاده قرار می گیرد. فلاش تانک ها در انواع مختلفی وجود دارند که شما با توجه به نیازتان باید مناسب ترین آن را تهیه کنید. فلاش تانک ها ابزارهای کارآمدی هستند که در گذشته زیاد مورد استفاده قرار نمی گرفتند ولی امروزه به دلیل رعایت موارد بهداشتی، جزو ضروریات سرویس بهداشتی هستند.

انواع فلاش تانک ها همگی دارای مخزنی هستند كه آب در داخل آنها ریخته می شود و وقتی می خواهند از آنها استفاده کنند، شاسی یا اهرم را فشرده تا آب ها با فشار و یکباره تخلیه شود. به این ترتیب کاسه توالت شسته شده و تمامی فضولات وارد چاه می شوند. مزیت مهم فلاش تانک این است که نه تنها به بهداشت کمک می کند، بلکه باعث صرفه‌جویی در آب هم خواهد شد زیرا با فلاش تانک آب ها با فشار زیاد ولی مقدار کمتر وارد سرویس بهداشتی می شود.

اگر می خواهید با انواع فلاش تانک ها آشنا شوید تا انتهای این مقاله از ای بک با ما همراه باشید.

فلاش تانک چیست؟

فلاش تانک ها یک محفظه فلزی یا پلاستیکی هستند که قابلیت ذخیره کردن آب را دارند. از فلاش تانک می توان در هنگام ضرورت، برای شستشوی سرویس های بهداشتی استفاده کرد. این ابزار در مدل ها و طرح های زیادی ساخته می شود و انتخاب مناسب آن به فاکتورهای مورد نظر شما بستگی دارد . فلاش تانک ها از قطعات مختلفی درست شده اند که عبارتند از:

 • فلوتر
 • واشر تخلیه
 • زانویی
 • شناور آبگیر
 • پمپ تخلیه
 • مکانیزم فلاش تانک
 • کلید
 • مخزن

معمولاً فلاش تانک ها را به شکل روکار نصب می کنند ولی گاهی هم به شکل توکار نصب می شود. فلاش تانک های روکار قدیمی تر بوده و به شکل مکانیکی عمل می کردند. فلاش تانک های روکار دارای محفظه بزرگی هستند که بالای توالت قرار دارد. این محفظه دارای یک طناب و یا اهرم است که باعث تخلیه آب با فشار می شود.

حتما بخوانید:   نکات خرید خانه | معیارهای انتخاب یک خانه خوب و لاکچری

ولی فلاش تانک های روکار دارای قابلیت های بیشتری هستند و امروزه طرفداران زیادی هم دارند ولی باید بدانید که قیمت این فلاش تانک ها و همچنین هزینه نصب آنها، بیشتر از روکار است. این فلاش تانک ها را در داخل دیوار نصب می کنند و شما فقط یک دکمه از این وسیله را مشاهده می کنید. فلاش تانک توکار برای جاهای کوچک و یا مدرن بسیار مناسب است. باید بگوییم که این فلاش تانک ها قابلیت تخلیه دوزمانه را دارند که مصرف آب را کاهش خواهد داد. یکی دیگر از مزایایی که فلاش تانک های توکار دارند این است که در هنگام تخلیه، صدای بسیار کمی دارند. از فلاش تانک های توکار برای توالت های فرنگی استفاده می کنند.

انواع فلاش تانک

فرق فلاش تانک و سیفون چیست؟

مردم به اشتباه تصور می‌کنند که فلاش تانک همان سیفون است و به جای کلمه فلاش تانک از سیفون استفاده می‌کنند. ولی باید بگوییم که مفهوم این دو کاملاً با هم فرق می‌کند. سیفون لوله خمیده بوده و در سیستم لوله کشی‌های فاضلاب از آن استفاده می‌شود تا بوی بد فاضلاب و گاز بیرون نشت نکند ولی فلاش تانک باعث می‌شود آب در مخزن ذخیره شده و در هنگامی که می‌خواهید توالت را بشویید، آب با شدت تخلیه شود.

انواع فلاش تانک کدامند؟

همانطور که گفتیم فلاش تانک‌ها انواع مختلفی دارند که می‌خواهیم در ادامه شما را با فلاش تانک هایی که در بازار موجود هستند آشنا کرده و روش عملکرد آنها را برایتان توضیح دهیم:

فلاش تانک های توکار

یکی از انواع فلاش تانک‌ها، فلاش تانک تو کار است که ویژگی‌های خاصی هم دارد و در دید عموم قرار ندارد. مخزن این فلاش تانک را در داخل دیوار گذاشته و دکمه تخلیه آب هم در روی دیوار قرار داده شده است و برای مکان‌های عمومی و شلوغ از آن استفاده می‌کنند زیرا جای کمی اشغال می‌کند. استفاده از این فلاش تانک در منزل هم کارایی زیادی دارد زیرا به دلیل فضای کمی که اشغال می‌کند، می‌تواند ظاهر سرویس بهداشتی شما را بهتر کند و آن را زیباتر جلوه دهد. اگر تصمیم گرفتید که فلاش تانک توکار نصب کنید، باید قبل از اینکه تأسیسات سرویس بهداشتی را تمام کنید فکر نصب این فلاش تانک باشید. در اصل زمان مناسب برای نصب این فلاش تانک وقتی است که کار ساختمان تمام نشده است. یمی از عیوب این فلاش تانک این است که در هنگام خراب شدن، به آن دسترسی ندارید و گاهی مجبور می‌شوید برای تعمیر آن دیوار را خراب کنید.

حتما بخوانید:   فوم پارکت چیست؟ | کاربرد فوم‌ پارکت

فلاش تانک‌های دکمه دار

یکی از قدیمی‌ترین و ساده‌ترین فلاش تانک‌ها، نوع دکمه دار آن است که از دکمه برای تخلیه کردن آب فلاش تانک استفاده می‌شود و به صورت مکانیکی عمل خواهد کرد. با کشیدن و یا فشار دادن دکمه به طور کلی آب مخزن در تانک تخلیه می‌شود.

 فلاش تانک‌های دو زمانه

حتماً با این فلاش تانک‌ها آشنا هستید. در فلاش تانک های دوزمانه به دلیل اینکه این مخزن در دو زمان مختلف تخلیه می‌شود، به آن فلاش تانک‌های دو زمانه می‌گویند. در اصل شخص می‌تواند در مرحله اول قسمتی از آب را خارج کرده و در دومین مرحله هم قسمت‌های دیگر آب را کاملاً تخلیه کند.

 فلاش تانک‌های دو مخزنه

به طور کلی باید بگوییم که فلاش تانک‌های دو مخزنه هم مانند مدل دو زمانه عمل می‌کنند با این فرق که دو مخزن جداگانه دارند که دارای دو ورودی و همچنین دو خروجی جداگانه می‌باشند. معمولاً مخزن اولیه کمی کوچکتر بوده و برای تخلیه کردن قسمتی از آب است و اگر نیاز شد فرد می‌تواند مخزن بعدی را تخلیه کند. باید بدانید که استفاده از فلاش تانک‌های دو مخزنه می‌تواند در صرفه‌جویی آب به شما کمک کند و حدوداً ۷۰ الی ۵۰ درصد شما می‌توانید در مصرف آب صرفه جویی کنید.

 فلاش تانک‌های آنتی باکتریال

فلاش تانک‌های آنتی باکتریال عملکردی مانند فلاش تانک معمولی داشته ولی با این فرق که در آن از مواد آنتی باکتریال استفاده می‌شود. این مدل از فلاش تانک، باعث می‌شود آلودگی و باکتری در محیط رشد نکند و به بهداشت محیط کمک می‌کند به همین دلیل قیمت آن هم از مدل معمولی بیشتر است.

 فلاش تانک‌های خودکار یا اتوماتیک

فلاش تانک‌های خودکار و یا اتوماتیک به شکل اتوماتیک عمل می‌کنند و برای تخلیه کردن آب نیازی نیست که شما دکمه‌ای را فشار دهید. این فلاش تانک بعد از اینکه درب سرویس بهداشتی باز شده و یا فرد خارج شود، به شکل خودکار باعث تخلیه آب مخزن می‌شود. استفاده از فلاش تانک اتوماتیک کاملاً بهداشتی است به دلیل اینکه نیازی نیست شما برای تخلیه آب، از دست استفاده کنید. از این فلاش تانک برای مکان‌های عمومی استفاده می‌شود زیرا به دلیل استفاده نکردن از دست، از گسترش و شیوع بیماری جلوگیری می‌کند.

حتما بخوانید:   اجرای صحیح سیم کشی برق گلخانه در سیستم الکتریکی

نکته مهم: یکی از موارد مهمی که در هنگام انتخاب فلاش تانک باید در نظر داشته باشید، مقدار آب مصرفی آن است، زیرا فقط در توالت ۲۰ درصد از آب مصرفی برای نظافت شخصی صرف می‌شود و ۸۰ درصد آب هم از قسمت فلاش تانک‌ها وارد فاضلاب خواهد شد پس باید فلاش تانک مناسبی را انتخاب کنید تا آب کمتری به هدر برود.

برندهای معروف و معتبر فلاش تانک

برندهای زیادی فلاش تانک‌ها را در انواع مختلف تولید کرده و به بازار عرضه می‌کنند. در ادامه می‌خواهیم بدون در نظر گرفتن ترتیب خاص شما را با معتبرترین این برندها آشنا کنیم.

 • فلاش تانک قهرمان
 • فلاش تانک محک
 • فلاش تانک ایران
 • فلاش تانک راسان
 • فلاش تانک صبا
 • فلاش تانک آلپس
 • فلاش تانک تاپ
 • فلاش تانک سیتکو
 • فلاش تانک کسری
 • فلاش تانک ایمن آب
 • سهند فشار آذر
 • کلار پویا
 • موج
 • فلاش تانک نوا

استفاده از فلاش تانک چه مزایایی دارد؟

شاید سؤال کنید استفاده از فلاش تانک چه مزایایی دارد و چرا باید از آن استفاده کنیم؟ مزایای مهم استفاده از فلاش تانک عبارتند از:

 • فلاش تانک در سرویس بهداشتی فضای کمی را اشغال می‌کند.
 • به وسیله فلاش تانک می‌توانید در مصرف آب صرفه‌جویی کنید.
 • با فلاش تانک سرویس‌های بهداشتی تمیز مانده و آلوده نمی شوند.
 • در سرویس بهداشتی، رعایت بهداشت به وسیله فلاش تانک انجام می‌گیرد.

انواع فلاش تانک

سخن پایانی

یکی از ضروریات در هر سرویس بهداشتی فلاش تانک است که برای توالت‌های فرهنگی و ایرانی جهت شستشوی کاسه توالت از فضولات، از آن استفاده می‌شود ولی باید تلاش کنید از آن به صورتی استفاده کنید که در مصرف آب اسراف نشود. امروزه فلاش تانک‌های جدیدی به بازار آمده که از آب استفاده شده در روشویی استفاده می‌کنند. این فلاش تانک، آب‌های روشویی را جمع کرده و وقتی شما دکمه را می‌زنید آب را تخلیه می‌کند. به این صورت برای شستشوی توالت از آب تصفیه شده استفاده نخواهد شد و این می‌تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها هم باشد.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

انواع فلاش تانک برای سرویس های بهداشتی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

فرق فلاش تانک و سیفون چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x