خدمات ساختمان

کابین دوش حمام چه فایده ای دارد | انواع کابین دوش حمام

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تمامی تجهیزات و تاسیسات داخلی و خارجی ساختمان، مدرن تر شده اند. یکی از تجهیزات مختص حمام می باشد، که تقریبا هر روز همه با آن سروکار دارند، کابین دوش حمام می باشد. کابین دوش حمام در انواع مختلف در بازار موجود است. برای  انتخاب کابین دوش حمام نکات مهمی را باید رعایت کنید که در ادامه به آن می پردازیم.

کابین دوش حمام چیست؟

کابین دوش حمام یک وسیله بهداشتی است که برای جدا کردن فضای دوش گرفتن از بقیه حمام و جلوگیری از پاشیدن آب به سراسر حمام استفاده می شود. کابین دوش حمام معمولا از شیشه، پلاستیک، چوب یا فلز ساخته می شود و دارای درب، شیرآلات، سردوش و لوله های آب است.

مزایای کابین دوش حمام

کابین دوش حمام مزایای متعددی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

صرفه جویی در فضا

 کابین دوش حمام باعث می شود که فضای حمام به صورت بهینه استفاده شود و نیاز به نصب پرده یا دیوار جداکننده نباشد. همچنین کابین دوش حمام می تواند در اندازه ها و شکل های مختلف طراحی شود تا با سبک و فضای حمام هماهنگ باشد.

افزایش بهداشت

 کابین دوش حمام با جلوگیری از پخش شدن آب و رطوبت در سراسر حمام، باعث می شود که حمام تمیزتر و خشک تر باشد. همچنین کابین دوش حمام باعث می شود که دمای داخل کابین بالاتر از بیرون باشد و احساس سرما نکنید. بعلاوه، این سازه باعث می شود که آب و صابون روی بدن شسته شود و باقی نماند.

افزایش زیبایی

 کابین دوش حمام با طرح ها و رنگ های متنوع و جذاب، به زیبایی و جلوه ی حمام افزوده می شود. همچنین کابین دوش حمام می تواند با نورپردازی، موسیقی، جت آب، ماساژور و سایر امکانات رفاهی، فضای دلپذیر و لذت بخشی را برای شما فراهم کند.

حتما بخوانید:   نحوه هوشمند سازی ساختمان | تجهیزات و مراحل هوشمند سازی ساختمان

معایب کابین دوش حمام

کابین دوش حمام مانند تجهیزات دیگر، در کنار ویژگی های منحصر به فردی که دارد، دارای یکسری معایب نیز می باشد. این معایب عبارتند از:

گران قیمت بودن

 کابین دوش حمام یک وسیله ی نسبتا گران قیمت است که نسبت به پرده یا دیوار جداکننده، هزینه بر تر است. همچنین نصب و تعمیرات کابین دوش حمام نیز نسبت به سایر روش ها، هزینه بر تر است.

سخت بودن تمیز کردن

 کابین دوش حمام به دلیل داشتن شیشه، درب، شیرآلات و لوله های آب، نیاز به تمیز کردن مرتب و دقیق دارد. در غیر این صورت، ممکن است باعث ایجاد لکه، رسوب، کلر، باکتری و قارچ شود. برای تمیز کردن کابین دوش حمام، باید از مواد شوینده مناسب و ملایم استفاده کنید.

کاهش حریم خصوصی

 کابین دوش حمام به دلیل شفاف بودن شیشه یا پلاستیک، ممکن است باعث کاهش حریم خصوصی شما شود. برای رفع این مشکل، میتوانید از شیشه های مات یا رنگی یا پلاستیک های نقش دار استفاده کنید.

انواع کابین دوش حمام

کابین دوش یک محفظه شیشه ای است که در آن می توانید با استفاده از سیستم دوش و آب، حمام بگیرید. کابین دوش در اندازه ها، شکل ها، رنگ ها و قابلیت های مختلفی در بازار موجود است. برخی از انواع رایج کابین دوش عبارتند از:

کابین دوش گوشه ای

 این نوع کابین دوش در گوشه ای از حمام قرار می گیرد و برای حمام های کوچک و تنگ مناسب است. و معمولا شکل مربع یا بیضی دارد و درب آن ممکن است لولایی باشد.

کابین دوش فریم لس

این نوع کابین دوش بدون قاب یا فریم است و شکل ظاهری آن شفاف و شیک است. این کابین دوش برای حمام های کوچک و تاریک مناسب است چون باعث می شود فضای حمام بزرگتر و روشن تر به نظر برسد.

کابین دوش با درب لولایی

 این نوع کابین دوش درب آن به صورت لولایی به بیرون باز می شود و برای حمام های بزرگ مناسب است. این کابین دوش معمولا شکل مستطیل یا چهارگوش دارد و درب آن ممکن است شفاف یا ساتن باشد.

مزایای کابین دوش حمام

نحوه نصب کابین دوش حمام

نصب کابین دوش یکی از روش هایی است که می توانید با آن فضای حمام خود را زیبا و مدرن کنید.

حتما بخوانید:   انواع مدل های مختلف کابینت آشپزخانه | مزایا و معایب هر یک

برای نصب کابین دوش، شما به چند ابزار و لوازم نیاز دارید. بعضی از این ابزارها عبارتند از:

  •     چکش
  •     آچار فرانسه
  •     آچار قابل تنظیم
  •     نوار تفلون
  •     پیچ گوشتی
  •     دستمال
  •     دریل
  •     آچار آلن
  •     واشر

روش نصب کابین دوش به شرح زیر است:

مرحله اول

ابتدا محل نصب کابین دوش را انتخاب کنید. باید توجه داشته باشید که محل نصب کابین دوش باید مناسب با شکل و اندازه کابین دوش باشد و همچنین به راحتی به منبع آب و لوله کشی حمام دسترسی داشته باشد.

مرحله دوم

سپس باید ابعاد و اندازه های کابین دوش را با استفاده از نوار اندازه گیری بگیرید و شکل کابین دوش را با در نظر گرفتن محل سردوش حمام مشخص کنید.

مرحله سوم

سینی دوش را در محل مورد نظر قرار داده و با استفاده از پیچ گوشتی و پیچ های مناسب به زمین محکم کنید. سینی دوش باید هم تراز با سطح زمین باشد و هم به لوله خروجی آب متصل شود.

مرحله چهارم

دیوار پشتی کابین دوش را تنظیم کنید. دیوار پشتی کابین دوش محل نصب شیر مخلوط (گرم و سرد)، ریل بالابر دوش و سردوش است. باید با استفاده از دریل و پیچ های مناسب، دیوار پشتی را به دیوار حمام چسبانده و محکم کنید.

مرحله پنجم

شیر مخلوط را به لوله کشی حمام وصل کنید. باید با استفاده از نوار تفلون، لوله کشی را آب بندی کرده و با استفاده از آچار فرانسه، شیر مخلوط را به لوله کشی متصل کنید. همچنین باید شیر مخلوط را به ریل بالابر دوش و سردوش وصل کنید.

مرحله ششم

دیوارهای جانبی کابین دوش را نصب کنید. دیوارهای جانبی کابین دوش شامل شیشه ها و فریم های آنها هستند. باید با استفاده از پیچ گوشتی و پیچ های مناسب، فریم ها را به دیوار پشتی و سینی دوش متصل کنید. سپس شیشه ها را در فریم ها قرار داده و با استفاده از آچار آلن، محکم کنید.

مرحله هفتم

درب کابین دوش را متصل کنید. درب کابین دوش معمولا به صورت لولایی یا جاروبکی است. باید با استفاده از پیچ گوشتی و پیچ های مناسب، درب را به فریم های جانبی متصل کنید. همچنین باید با استفاده از واشر، درب را آب بندی کرده و با استفاده از آچار قابل تنظیم، تنظیمات لازم را انجام دهید.

حتما بخوانید:   کاغذ دیواری سه بعدی برای چه مکان‌ هایی مناسب می باشد؟

مرحله هشتم

نصب کابین دوش را با چک کردن عملکرد آن تکمیل کنید. باید با باز و بسته کردن درب، از حرکت روان آن اطمینان حاصل کنید. همچنین باید با باز و بسته کردن شیر مخلوط، از جریان مناسب آب و تغییر دمای آن مطمئن شوید. در صورت وجود هرگونه نشت یا مشکل، باید آن را رفع کرده و نصب را تکرار کنید.

تمیز کردن کابین دوش حمام

تمیز کردن کابین دوش حمام یکی از کارهایی است که برای حفظ بهداشت و زیبایی حمام لازم است. برای نگهداری از کابین دوش، باید به تمیز کردن شیشه، شیرآلات، شیارهای فلزی و سینی دوش توجه کنید.

برای تمیز کردن شیشه کابین دوش، می توانید از روش های مختلف استفاده کنید. بعضی از این روش ها عبارتند از:

استفاده از شوینده های مناسب

 می توانید از شوینده های مخصوص شیشه یا پودرهای شوینده استفاده کنید. برای این کار، سطح شیشه را خیس کنید و شوینده را روی یک اسفنج یا دستمال بپاشید. سپس با حرکات دایره ای بر روی شیشه بکشید و لکه ها را زدوده و با آب بشویید.

استفاده از سرکه و آب لیمو

 می توانید از محلول سرکه و آب لیمو به عنوان یک شوینده طبیعی و مقرون به صرفه استفاده کنید. برای این کار، نسبت ۱ به ۱ سرکه و آب لیمو را با هم مخلوط کنید و روی شیشه اسپری کنید. بگذارید چند دقیقه بماند و سپس با یک دستمال خشک پاک کنید.

استفاده از سرکه

سرکه می تواند رسوبات و جرم های روی شیارهای فلزی و سینی دوش را زدوده و آنها را درخشان کند. برای این کار، سرکه را روی شیارها و سینی اسپری کنید و بگذارید چند دقیقه بماند. سپس با یک مسواک یا برس کوچک، شیارها و سینی را برس بکشید و با آب بشویید.

کابین دوش حمام چیست

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی کابین دوش حمام پرداختیم و گفتیم که کابین دوش یک محفظه شیشه ای است که در آن می توانید با استفاده از سیستم دوش و آب، حمام بگیرید. کابین دوش در انواع مختلف در بازار موجود است. چنانچه که قصد اجرا و نصب کابین دوش حمام را دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از خدمات مجموعه ایبک امداد بهره مند گردید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

کابین دوش حمام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کابین دوش حمام چیست

امتیاز کاربر: 4.2 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

1 1 رای
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x