خدمات ساختمان

درب و پنجره UPVC چیست و چه کاربردی دارد؟

درب و پنجره UPVC محصولی است که امروزه برای اکثر ساختمان های مدرن به کار می رود. یو پی وی سی از نفت خام و نمک تشکیل می شود و با استفاده از پلیمریزاسیون با پلی وینیل کلرید ترکیب شده و به یک ترکیب UPVC شکل می گیرد. البته این ماده صرفا در ساخت درب و پنجره کاربرد ندارد بلکه در صنایع دیگر نیز همچون علم پزشکی، ساخت و ساز، تولیدات خودرو و … نیز کاربرد دارد. اما بحث ویژه ما در این مقاله کاربرد درب و پنجره UPVC است.

درب و پنجره upvc چیست

درب و پنجره upvc یک نوع درب است که از جنس پلی وینیل کلراید یا PVC ساخته شده است. PVC یک نوع پلاستیک است که با افزودن مواد افزودنی مختلف، خواص مورد نظر را به آن می دهد. upvc مخفف unplasticized polyvinyl chloride است که به معنی PVC بدون نرم کننده است. درب upvc دارای ویژگی های زیر است:

مقاومت در برابر عوامل جوی

درب و پنجره upvc به دلیل جنس خود، مقاوم در برابر رطوبت، گرما، سرما، نور خورشید و … است و نیاز به رنگ آمیزی یا تعمیر دوره ای ندارد.

عایق بندی حرارتی و صوتی

درب و پنجره upvc به دلیل ساختار خود، عایق بندی خوبی را در برابر حرارت و صوت ایجاد می کند و کمک می کند که انرژی را صرفه جویی کنید و از سروصدای ناخواسته جلوگیری نمایید.

زیبایی و تنوع

درب upvc با شکل ها، رنگ ها و طرح های مختلف، زیبایی و تنوع را به فضای خانه، دفتر، مغازه و … اضافه می کند. شما می توانید با انتخاب درب upvc مناسب با سبک و نیاز خود، فضای دلخواه خود را خلق کنید.

حتما بخوانید:   چگونه می‌توان درب ضد سرقت مناسبی انتخاب کرد؟

کاربرد upvc در ساختمان سازی

upvc مخفف unplasticized polyvinyl chloride است که یک نوع پلاستیک بدون نرم کننده است. upvc در صنعت ساختمان برای تولید انواع درب، پنجره، نما، سقف و … استفاده می شود. upvc دارای مزایای زیادی در صنعت ساختمان است، مانند:

مقاومت و دوام

 upvc به دلیل جنس خود، مقاوم در برابر شرایط جوی، ضربه، خراش، سایش و … است و نیاز به رنگ آمیزی یا تعمیر دوره ای ندارد. upvc همچنین در برابر آتش، آب و حشرات مقاوم است و خطر انتشار گازهای سمی را کاهش می دهد.

عایق بندی حرارتی و صوتی

upvc به دلیل ساختار خود، عایق بندی خوبی را در برابر حرارت و صوت ایجاد می کند و کمک می کند که انرژی را صرفه جویی کنید و از سروصدای ناخواسته جلوگیری کنید. upvc با استفاده از پروفیل های چند حفره ای و شیشه های دوجداره یا سه جداره، عایق بندی را بهبود می بخشد.

زیبایی و تنوع

 upvc با شکل ها، رنگ ها و طرح های مختلف، زیبایی و تنوع را به فضای ساختمان اضافه می کند. شما می توانید با انتخاب upvc مناسب با سبک و نیاز خود، فضای دلخواه خود را خلق کنید. upvc همچنین قابل بازیافت است و به حفظ محیط زیست کمک می نماید.

معایب درب و پنجره upvc

همانطور که گفتیم، UPVC یک نوع پلاستیک است که با افزودن مواد افزودنی مختلف، خواص مورد نظر را به آن می دهد. upvc مخفف unplasticized polyvinyl chloride است که به معنی PVC بدون نرم کننده است. درست است که پنجره upvc دارای مزایای زیادی است، اما همچنین معایبی نیز دارد که باید به آنها توجه کنید. برخی از معایب پنجره upvc عبارتند از:

  • درب و پنجره upvc به دلیل جنس خاصی که دارد، در دماهای بالا قابل تغییر شکل است و ممکن است دچار خمیدگی، تورم، ترک خوردگی یا جدا شدگی از دیوار شود. این موضوع ممکن است باعث کاهش عملکرد و زیبایی پنجره شود و نیاز به تعویض آن را افزایش دهد.
  • پنجره upvc به دلیل جنس خود، حساس در برابر الکل و حلال های شیمیایی است و ممکن است با تماس با آنها، رنگشان پریده، لکه دار یا آسیب ببیند. این موضوع ممکن است باعث کاهش زیبایی و دوام پنجره شود و نیاز به تعمیر آن را افزایش دهد.
  • درب و پنجره upvc در صورت سوختگی، ممکن است گازهای سمی را تولید کند که برای سلامت افراد و محیط زیست خطرناک است.
حتما بخوانید:   پنت هاوس چیست | ویژگی های و مزایای پنت هاوس

مزایای درب و پنجره UPVC

تفاوت pvc و upvc در چیست

اغلب افراد پی وی سی و یو پی وی سی را با هم اشتباه می گیرند. اما در واقع این دو صرفا شباهت اسمی به هم دارند. در حالیکه از نظر کارایی کاملا متفاوت می باشند.

pvc و upvc دو نوع پلاستیک هستند که در صنعت ساختمان برای تولید انواع درب، پنجره، نما، سقف و … استفاده می شوند. تفاوت اصلی pvc و upvc در مقدار پلاستی سایزر یا نرم کننده است که به آنها اضافه می شود.

پلاستی سایزر یک ماده شیمیایی است که باعث می شود پلاستیک نرم تر و انعطاف پذیرتر شود. اما اگر سوالتان این است که تفاوت pvc و upvc در چیست به صورت خلاصه می توان گفت:

Pvc

مخفف polyvinyl chloride است که به معنی پلی وینیل کلراید است. pvc یک نوع پلاستیک است که با افزودن مقدار زیادی پلاستی سایزر به آن، خواص مورد نظر را به آن میدهد. pvc دارای ویژگی های زیر است:

  • pvc به دلیل داشتن پلاستی سایزر، نرم و انعطاف پذیر است و می تواند به شکل های مختلف قالب گرفته شود.
  • pvc ممکن است در دماهای بالا تغییر شکل دهد یا در برابر الکل و حلال ها آسیب ببیند.
  • این محصول به دلیل داشتن پلاستی سایزر، قابل سوختن است و در صورت بروز آتش سوزی، ممکن است باعث افزایش شعله و دود شود.

Upvc

مخفف unplasticized polyvinyl chloride است که به معنی پلی وینیل کلراید بدون پلاستیسایزر است. upvc یک نوع پلاستیک است که با افزودن مقدار کم یا صفر پلاستی سایزر به آن، خواص مورد نظر را به آن می دهد. upvc دارای ویژگی های منحصربه فردی است که در متن بالا به آن اشاره کردیم.

کاربرد درب و پنجره upvc

درب و پنجره upvc از جنس پلی وینیل کلراید یا PVC ساخته شده است. PVC یک نوع پلاستیک است که با افزودن مواد افزودنی مختلف، خواص مورد نظر را به آن می دهد. درب و پنجره upvc دارای کاربردهای مختلفی در صنعت ساختمان است، مانند:

حتما بخوانید:   جدیدترین مدل قرنیز | انواع قرنیز و مدل های مختلف آن

درب ورودی

درب upvc می تواند به عنوان درب ورودی خانه، دفتر، مغازه و … استفاده شود. درب upvc دارای ظاهر زیبا و مقاوم است و باعث افزایش امنیت و عایق بندی حرارتی و صوتی فضا می شود. درب upvc همچنین نیاز به رنگ آمیزی یا تعمیر دوره ای ندارد و به راحتی قابل شستشو است.

درب داخلی ساختمان

درب upvc می تواند به عنوان درب داخلی اتاق ها، حمام ها، آشپزخانه ها و … استفاده شود. درب upvc دارای رنگ ها و طرح های مختلف است و با سبک و نیاز فضا همخوان است. درب upvc همچنین دارای عملکرد ساده و روان است و باعث کاهش سروصدای ناخواسته نمی شود.

درب یا پنجره تراس یا بالکن

درب و پنجره upvc می تواند به عنوان درب یا پنجره تراس یا بالکن خانه، آپارتمان، هتل و … استفاده شود. درب و پنجره upvc دارای قابلیت باز شدن به صورت تک جداره، دو جداره یا سه جداره است و باعث افزایش فضای قابل استفاده و نورپردازی فضا می شود. درب upvc همچنین دارای قابلیت جابجایی به صورت اسلایدینگ یا کشویی است.

کاربرد درب و پنجره UPVC

جمع بندی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی کاربردها و معرفی درب و پنجره UPVC پرداختیم. و گفتیم که از این محصول در چه مواردی استفاده می شود و چه ویژگی هایی دارد. با خواندن این مقاله راحتتر می توانید نسبت به اجرا و نصب درب و پنجره های یو پی وی سی برای ساختمان خود تصمیم گیری نمایید.

ایبک امداد شرایطی را فراهم نموده که بتوانید تمامی خدمات ساختمانی خود را به این مجموعه بسپارید و خیالتان از کیفیت و سرعت اجرای کار راحت باشد. بنابراین نصب و اجرای درب و پنجره یو پی وی سی نیز در کنار دیگر خدمات ساختمانی توسط این مجموعه انجام می شود.

چنانچه قصد اجرای درب و پنجره UPVC را دارید، می توانید از طریق شماره های مندرج در صفحه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

31

درب و پنجره UPVC

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کاربرد درب و پنجره UPVC

امتیاز کاربر: 3.4 ( 1 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x