تعمیراتتعمیرات یخچال

نحوه استفاده از یخساز ساید ال جی

آموزش کامل استفاده از یخساز یخچال ساید بای ساید ال جی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

نحوه ی استفاده از یخچال ساید ال جی چگونه است؟ امروزه در بیشتر منازل از یخچالهایی استفاده می شود که یخساز دارند ، شاید شما یخچال ساید ال جی خریده اید ولی طرز استفاده از یخساز آن را نمی دانید به همین دلیل می خواهیم برای شما نحوه استفاده از یخساز ساید ال جی را توضیح دهیم.

چند ساعت طول خواهد کشید که یخچال ال جی یخ را بسازد این زمان به این علت است که یخچال باید به اندازه کافی خنک شود تا بتواند آب یخساز را منجمد کرده و یخ تولید کند وقتی می خواهید یخچال نو بخرید دقت داشته باشید که سری اول یخ ها را دور بریزید احتمال دارد طعم بدی داشته باشد یا تمیز نباشند بعد از آن می توانید از یخ های تولید شده استفاده کنید  ما در این مقاله از ایبک امداد می‌خواهیم  برای شما آموزش روش استفاده از یخچال ساید ال جی را توضیح دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

چقدر زمان لازم است تا یخ در یخچال ساید ال جی ساخته شود؟

تقریباً دو تا سه ساعت زمان لازم است تا یخچال ال جی یخ را بسازد البته اگر یخچال نو باشد باید حداقل ۲۴ ساعت کار کند تا به اندازه لازم سرد شود  و یخساز آن بتواند یخ تولید کند.

یخساز ساید ال جی

یخچال های ال جی و یخ های گرد

در یخچال های ال جی تکه های یخ ، مانند توپ های یخی گرد ساخته می شود که به آرامی ذوب می شود . یخ توپی در یخچال ها متداول و معمول نیست بین ۱۸ تا ۳۰ ساعت طول خواهد کشید که یخساز یخ را تولید کند . یک یخچال نو برای ساختن یخ ، به زمان بیشتری نیاز دارد یعنی حداقل باید ۲۴ ساعت کار کند تا یخچال کاملا سرد شده و سپس یخ بسازد.

سری اول که یخ کرافت ساخته می شود کوچک خواهد بود و حتی کاملا هم گرد نیست خطی در وسط آن است و بالا و پایین یخ هم فرورفتگی دارد اصلا نگران  نباشید این امر کاملا عادی می باشد.

بعد از اینکه دو دسته یخ تولید شد آنگاه یخساز یخ های کاملا گرد تولید می کند که شکل مناسبی دارند . ضمنا در یخساز معمولی کرافت ، سطل یخساز می تواند بطور طبیعی ۲۵ تکه یخ را ، قبل از اینکه ساختن یخ متوقف شود ، در خود قرار می دهد . چون حسگر ، حس می کند که سطل پر شده است . و این موضوع به این دلیل است که اندازه ی یخ های کرافت بزرگتر از یخ های یخساز داخلی هستند  پس اگر نیاز به یخ بیشتری دارید یخ های درون سطل را کم کنید تا یخساز دوباره تولید یخ را شروع کند  . اگر متوجه ی صدایی از یخساز شدید نگران نشوید چیز مهمی نیست این صدای افتادن توپ های یخ درون سطل یخ می باشد.

یخساز ساید ال جی

چگونه یخچال ال جی را برای ساختن یخ آماده کنیم؟

ابتدا یخساز یخچال ال جی را روشن کنید، در سمت چپ دستگاه ، یک سوئیچ برای روشن و خاموش کردن یخساز تعبیه شده است ابتدا آنرا روشن کرده و دمای فریزر را چک کنید سپس بازوی حسگر را بررسی کنید و از پایین بودن آن مطمئن شوید فقط در این حالت است که یخساز ، یخ را می سازد، بازوی حسگر کنار یخساز می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  فن مایکروفر چیست و چه کاربردی دارد

معمولا دمای فریزر  برای نگهداری و یخ زدن مواد غذایی داخل آن، باید بین ۰ تا ۵ درجه تنظیم کنید اما برای ساختن یخ توسط یخساز، باید آن را ۴- تنظیم کنید، بعد از انجام اینکار، منبع آب یخساز و یخچال را چک کنید،شیر آب را که به یخچال وصل شده، روشن کرده و پس از آن شیر ورودی آب را هم باز کنید دقت داشته باشید هر دو سوپاپ باز باشد.

سپس چک کنید و از پیچ نخوردن شیر ورودی اطمینان پیدا کنید اگر متوجه ی پیچ خوردگی و یا گره شدید آن را سریعا برطرف کنید و اگر همانطور بماند آسیب دیده و باید تعویض شود.

چک کنید و اطمینان پیدا کنید که سطل یخ کاملا زیر دستگاه قرار گرفته است. سعی کنید حداقل چند ساعت درب یخچال را باز نکنید تا یخساز قادر به ساختن یخ شود . اگر کارهای گفته شده را انجام دادید ولی باز هم یخ ساخته نشد باید دستگاه خود را ریست کنید . در سمت چپ و زیر دستگاه ، یک دکمه برای تست یخساز قرار دارد دکمه را فشار داده و آنقدر نگه دارید تا سینی آن بچرخد بعد از آن یخساز یخ را تولید می کند.

اگر یخساز شما دکمه تست نداشت، حتما در سمت چپ یک سوراخ کوچک دارد می توانید یک فلز کوچک مانند گیره کاغذ، داخل سوراخ کنید و کمی فشار دهید سینی شروع به چرخش می کند.

در یخچال ال جی چقدر یخ ساخته می شود ؟

بسیار مهم است که شما بدانید یخچالتان چقدر یخ تولید می کند، در یخچال ال جی ، هر ۹۰ دقیقه تقریبا ده قطعه یخ درست می شود پس به این ترتیب در ۲۴ ساعت ۱۲۰ تا ۱۳۰ قطعه یخ ساخته می شود، البته این تعداد نسبت به مدل یخچال فرق می کند.

یخساز ساید ال جی

روش زیاد کردن تولید یخ در یخچال ساید ال جی چگونه است ؟

اگر یخساز یخچال ساید ال جی با سرعت کم یخ می سازد کارهای زیر را انجام دهید:

۱- دما را درست تنظیم کنید

برای اینکه یخساز شما بیشتر و بهتر یخ درست کند دمای فریزر را بین ۴- تا ۵ درجه فارنهایت تنظیم کنید تا زودتر یخ بزند.

۲- شیرهای آب را باز کنید

شیری که آب خانه را به یخچال منتقل می کند  چک کنید امکان دارد بدون اینکه متوجه بشوید بسته شده باشد و یا ممکن است شیر نصفه باز باشد شیر را بطور کامل باز کنید . بعد از آن دریچه ی ورودی آب را چک کنید، دریچه ی ورودی در قسمت پایین یخچال سمت راست قرار دارد، احتمال دارد کامل باز نباشد.

۳- شیلنگ آب را چک کنید

احتمال دارد یخچال روی شیلنگ قرار گرفته باشد و این باعث می شود آب بصورت کم و قطره ای به یخساز بریزد  در این صورت یخساز به کندی یخ تولید خواهد کرد. اگر در شیلنگ پیچ خوردگی هم ایجاد شود باعث می شود که آب کامل وارد یخساز نشود پس شیلنگ را چک کنید و در صورت لزوم آن را صاف کنید، دقت داشته باشید که جسم سنگینی روی شیلنگ نیفتاده باشد زیرا در این صورت هم آب به راحتی وارد یخساز نمی شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه در 10 گام آبگرمکن ایستاده ی خود را نصب کنیم؟!
۴- فیلتر آب را عوض کنید

اگر زمان عوض کردن فیلتر رسیده باشد ، نشانگر چشمک زن فیلتر آب ، به ما هشدار خواهد داد . کنترل پنل را برای نشانگر چشمک زن چک کنید البته اگر نشانگر چشمک نزد باز هم فیلتر را گه گاه بررسی کنید و اگر از مدت استفاده آن ، شش ماه بیشتر گذشته باشد آن را عوض کنید.

اگر شما از آب و یخ یخچال زیاد و مداوم استفاده می کنید به احتمال زیاد نیاز است که فیلتر را عوض کنید  . همچنین اگر در منطقه ای پر از گرد و غبار زندگی می کنید و یا در منطقه ای زندگی می کنید که خیلی ساخت و ساز انجام می گیرد نیاز بیشتری به تعویض فیلتر دستگاه خود دارید . هنگامی که می خواهید فیلتر بخرید دقت داشته باشید که فیلتری که می خرید با یخچال شما سازگاری داشته  باشد سعی کنید فیلترهایی با برند معروف خریداری کنید . هنگام نصب فیلتر اول کثیف نبودن و سالم بودن فیلتر را چک کنید و از نصب درست آن اطمینان پیدا کنید.

۵- Express Freeze یا Ice Plus را فعال کنید

در یخساز ساید ال جی برای اینکه گزینه Ice Plus را فعال کنید ، صفحه نمایش پنل را آرام لمس کنید و بعد دوباره روی آن آرام ضربه بزنید سپس گزینه ی SETTING را بزنید و بعد گزینه Refrigerator Manager را زده و گزینه Ice Plas را لمس کنید این عمل ۲۴ ساعت قبل از اینکه خاموش شود ، بطور خودکار اجرا خواهد شد.

ویژگی Ice Plus در یخچال های ال جی ، زمان خنک کردن را سریع می کند و ظرفیت یخسازی را هم زیاد می کند . اگر مقدار زیادی نوشیدنی و مواد غذایی دارید و می خواهید در مدت کوتاهی خنک کنید و یا مهمانی دارید و به یخ زیادی نیاز دارید ، این ویژگی در یخچال ال جی می تواند باعث این می شود که کمپرسور برای زمان سه ساعت مداوم کار کرده و در نتیجه سرعت یخساز را زیاد کرده و یخ با سرعت بیشتری تولید می شود.

۶- ماژول یخساز را تعویض کنید

امکان دارد ماژول یخساز شما خراب شود در این حالت دریچه ی ورودی آب درست کار نخواهد کرد و باعث خالی بودن و یا نیمه پر بودن قالب یخ می شود اگر متوجه شدید ماژول یخچال شما کار نمی کند باید آنرا تعویض کنید.

نتیجه گیری

در فصل تابستان نیاز استفاده از یخچالی که مجهز به یخساز باشد ، بیشتر است . در مقاله بالا از ایبک امداد برای شما آموزش استفاده از یخساز ساید ال جی و همچنین روش افزایش تولید یخ در این یخچال ها را توضیح دادیم . اگر باز هم برای استفاده از یخساز مشکل داشتید با شخص ماهر و مجرب مشورت کنید .

♥ امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد. ♥

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه استفاده از یخساز ساید ال جی

امتیاز سردبیر

مجموعه امتیاز

مقاله در رابطه با نحوه استفاده از یخچال ساید بای ساید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

  1. سلام من خانمی هستم که به مدت دو ساله با دو فرزند ۵و۱۱ ساله فقط با یارانه معیشیتی دولت که دریافت میکنیم زندگی میکنیم همسرم دو ساله که پناپدید شده ایشان به هرویین اعتیاد شدید داشتن العان ززدر یک انباری نمناک وتاریک که متعلق به یکی از اقوام هست زندگی میکنیم نه برای رهن وکرایه پولی داریم ونه برای خرج و مخارج زندگی بچه هام به دلیل سوع تغذیه بیمار وضعیف شده اند توان رفتن به دکتر را نداریم مشکلات ورنج وبدبختی که من وبچه هام میکشیم چیزی نیست که با نوشتن چند خط بشه توضیح داد فقط چندتا از اونها رو گفتم العان فقط از مردم نمیتونم توقع زیاد داشته باشم فقط برای ،دکتر رفتن بچه هام وکمی خرجی بر ای چند روز غضای خوب خوردن با بچه هام کمک کنید برای خونه از شما چیزی نمیخام چون میدونم مبلغ زیادیه تا حالا به هزار جا نامه نوشتم نمیخام کسی بدونه که من از جایی کمک میگیرم فقط ککمی پول به ما بدیدبه ما زود کمک کنید خیلی در عضاب وسختی هستیم من ختانمی نیستم که بتونم با دوتا بچه برم سر کار کمکمون کنید به خاطر امام زمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا