خدماتخدمات نظافتی

جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک حمام دستشویی

دانستن نحوه جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک حمام دستشویی چه کاشی‌های دیواری چه کاشی‌های کف ضروری است. تمیز کردن زمین هرگز سرگرم کننده نیست. اما خوشبختانه، برخی از انواع کف‌پوش‌ها کار را بسیار کم‌تر می‌کنند. به طور خاص، کاشی و سرامیک از محبوبیت خاصی برخوردار است، زیرا تعمیر و نگهداری بسیار کم و تمیز کردن آن آسان است. در بیشتر موارد، می‌توانید کاشی را با محلول تمیزکننده ملایم رقیق شده با آب گرم تمیز کنید.

با این حال، گاهی اوقات زندگی ما را با چالش‌هایی روبرو می‌کند. از جمله لکه‌های سختی که بیرون نمی‌آیند، مهم نیست که چقدر سخت تمیز کنید. در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا با شما در رابطه با روش‌های جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک بحث نماییم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک

نحوه جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک

برای از بین بردن لکه‌های سرسخت و جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک، ایده خوبی است که ابتدا تمام روش‌های معمولی را که برای تمیز کردن کف استفاده می‌کنید، امتحان کنید. اگر محصولات تمیزکننده معمولی کارساز نیستند، وقت آن است که چند تا از این روش‌های زیر را امتحان کنید.

نکته مهم: قبل از استفاده از هر نوع محصول تمیز کننده، ابتدا بررسی کنید که آیا سازنده کف شما راهنمای حذف لکه کاشی را ارائه می‌دهد یا خیر. همچنین، مطمئن شوید محصولی که استفاده می‌کنید حتی اگر یک محلول ملایم باشد برای کفپوش‌های شما ایمن است یا خیر.

برخی از محصولات اصلی خانگی، مانند سرکه، می‌توانند بر روی برخی از انواع کاشی‌ها اثرات مخرب داشته باشند. بنابراین همیشه قبل از استفاده از هر چیزی ابتدا آن را بررسی کنید. برای تمام کردن، ابتدا با استفاده از آب داغ و محصول تمیز کننده معمول خود، محل را کاملاً بشویید. اگر لکه‌ها هنوز وجود دارند باید از روش‌های جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک استفاده کنید.

کاشی سرامیک لعاب دار

کاشی و سرامیک در دو نوع لعابدار و بدون لعاب وجود دارد. اولی به گونه‌ای پخته شده است که لایه‌ای از شیشه روی آن تشکیل می‌شود و آن را صاف، بادوام و به جز ضد لک می‌کند. با این حال، تمیز کردن منظم و سبک هنوز هم برای جلوگیری از تجمع کثیفی ضروری است. این امر مخصوصاً برای کف‌هایی که شن‌ها می‌توانند درخشش را از بین ببرند.

 1. ابتدا کاشی‌ها را به آرامی پاک کنید تا هرگونه ریزه‌ای که ممکن است سطح آن را خراش دهد پاک شود. معمولاً باید از جاروبرقی‌ها اجتناب شود زیرا بیشتر ضمایم ممکن است خراشیده شوند.
 2. محلول ملایمی از شوینده پاک کننده غیر اسیدی و آب را با هم مخلوط کنید. jif یک مثال خوب است  فقط دستورالعمل‌های روی برچسب را دنبال کنید
 3. کف را با محلول تمیز کنید، در صورت لزوم، هر ناحیه سرسخت را با یک پارچه نرم تمیز کنید.
 4. دوغاب را با یک برس نایلونی کوچک یا یک مسواک قدیمی تمیز کنید تا کثیفی از بین برود. ملایم پاک کنید، زیرا اگر برس خیلی سفت باشد، آسیب زدن به دوغاب با مالش زیاد امکان پذیر است.
 5. در مرحله بعدی برای یک جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک محلول را با آب گرم ساده عوض کنید و کاشی را بشویید.
 6. در صورت تمایل، با یک پارچه تمیز آن را بپوشانید تا کاشی‌ها بدرخشند!

برای جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک، همان مراحل را دنبال کنید، اما به جای تمیز کردن، از یک پارچه یا پد غیر فلزی استفاده کنید.

جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک

تمیز کردن کاشی و سرامیک بدون لعاب

بدون لایه محافظ شیشه، جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک بدون لعاب دشوارتر است. اول اینکه سطح متخلخل آن‌ها بسیار بهتر از همتایان لعابدارشان کثیف می‌شوند و تقریباً در برابر لکه‌ها مقاوم نیستند. دوم، آسیب پذیری خاک رس برهنه قدرت و نوع پاک کننده قابل استفاده را محدود می‌کند. برای جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک، از یک پاک کننده قوی اما با pH خنثی استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  شستن کوسن مبل و نکات مهم در هنگام شستن کوسن

علاوه بر این، اگر می‌بینید که اغلب کاشی‌های سرامیکی را تمیز می‌کنید، آن‌ها را مهر و موم کنید. این امر دوام و مقاومت کاشی‌ها را در برابر لکه افزایش می‌دهد، اگرچه نیاز به جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک را به طور کلی برطرف نمی‌کند. کاشی‌ها نیز باید به صورت دوره‌ای، حدود یک یا دو بار در سال، مجدداً مهر و موم شوند.

محافظت از کاشی‌های کف داخلی

کاشی‌ها محصولات کم تعمیر و نگهداری هستند. آن‌ها سایش سخت، سازگار با محیط زیست هستند و به راحتی مانند سایر مواد کفپوش دچار فرورفتگی یا لکه نمی‌شوند. کاشی‌ها پس از چیدن زیبا به نظر می‌رسند و نگهداری آن‌ها نیز آسان است. اگرچه کثیفی ممکن است در طول زمان انباشته شود، برخی از اقدامات حفاظتی ساده و تمیز کردن نور منظم باعث می‌شود تا کاشی‌های شما به خوبی ظاهر شوند.

مهم است که کف کاشی خود را به طور مرتب تمیز کنید تا رطوبت و کثیفی جمع نشود. به گفته متخصصان، شما باید سعی کنید حداقل یک بار در هفته برای حمام خود و هر دو هفته یکبار برای تمیز کردن کفپوش مرطوب خود را تمیز کنید. علاوه بر شستشوی معمولی، باید حداقل هفته‌ای یک بار کف را جارو یا جارو بکشید. در غیر این صورت، کثیفی و شن می‌تواند روی کاشی دوست داشتنی شما ایجاد شود و خراشیده شود.

چند نکته که برای مراقبت از کاشی‌های خود بدانید:

 • از کاشی‌های کف خود با استفاده از گلایدرهای نمدی یا فنجان‌های محافظ در زیر مبلمان خود برای جلوگیری از خراشیدگی محافظت کنید.
 • درب‌ها دوستان شما هستند! شن و ماسه می‌تواند به مرور زمان سطح لعاب کاشی‌ها را کدر کند. حصیر درب برای هر ورودی ضروری است تا قبل از اینکه به داخل خانه شما راه پیدا کند، خاک و شن و ماسه را از بین ببرد.
 • اگر چه کاشی‌ها به سختی ساییده می‌شوند، اما برای حفظ ظاهر زیبای خود، آن‌ها را مرتب تمیز کنید.

جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک

نحوه جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک در انواع لکه‌ها

لکه‌های چربی

 • محل را با نوشابه (مطمئن شوید که صاف نباشد) و آب داغ بشویید. نوشابه گازدار به کاهش چربی کمک می‌کند.

لکه جوهر یا لکه‌های نشانگر دائمی

در اینجا سه ​​روش برای جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک برای لکه جوهر وجود دارد:

۱. پاک کن خشک

 • لکه را با یک اسفنج پاک کن خشک بمالید، سپس با آب گرم و صابون پاک کنید، بشویید و خشک کنید.

۲. پاک کننده پراکسید و اکسیژن

 • پارچه‌ای را با پراکسید هیدروژن اشباع کنید و روی لکه قرار دهید. جوهر را با پارچه پاک کنید و محکم فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که از یک قسمت تمیز از پارچه برای هر قسمت استفاده کنید تا لکه را پخش نکنید.
 • یک پارچه تمیز دیگر را با پراکسید هیدروژن آغشته کنید و به مدت پنج دقیقه روی لکه بگذارید.
 • با آب بشویید. اگر جوهر باقی مانده است، چند قطره از یک پاک کننده مبتنی بر اکسیژن (نوعی که حباب می‌زند) روی بقایای لکه بمالید و با یک برس نرم بشویید. بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب بشویید و خشک کنید.

۳.سفید کننده رقیق

نکته مهم: برای تمیز کردن کف کاشی با سفید کننده، نسبت توصیه شده ۳/۴ فنجان سفید کننده برای یک گالن آب است. برای ضد عفونی کردن یک منطقه، کارشناسان نسبت ۱۰ به یک را توصیه می‌کنند، با یک فنجان سفید کننده مخلوط با ده فنجان آب. اگر فقط با مقدار کمی آب لکه‌ها را تمیز می‌کنید، باید از چند قطره سفید کننده استفاده کنید.

 • پارچه‌ای را با مخلوط ساحلی رقیق شده اشباع کرده و روی لکه قرار دهید. اجازه دهید حدود ۱۵ دقیقه یا تا زمانی که لکه از بین برود، سپس محل را با آب داغ معمولی کاملاً بشویید.

جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک

لکه‌های خون

نکته مهم: برای جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک در هر نوع لکه خون، پوشیدن دستکش لاستیکی بسیار مهم است. دستکش‌ها نه تنها از دستان شما در برابر خون بلکه از مواد شیمیایی قوی موجود در محلول پاک کننده محافظت می‌کنند.

 • با استفاده از نسبت ۱۰ به یک برای ضدعفونی کردن، یک سطل را با یک فنجان سفید کننده و ده فنجان آب داغ پر کنید و محلول را کاملاً مخلوط کنید. سفید کننده رقیق شده را روی لکه بریزید، یا می‌توانید محلول را در یک بطری اسپری بریزید و روی کاشی اسپری کنید.
 • محل را با حوله، پارچه یا دستمال کاغذی پاک کنید. مرحله اول را دوباره تکرار کنید و این بار محلول را بگذارید تا تبخیر شود تا آن زمان، بوی سفید کننده باید از بین برود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای جامع علامت های روی لباس و معنی هر کدام

نکته مهم: در برخی موارد، محلول سفید کننده ممکن است لکه خون را نیز از بین ببرد. اگر نشد، سپس به مراحل بعدی بروید.

 • محل را به طور کامل با آب بشویید تا تمام آثار سفید کننده از بین برود.
 • پارچه‌ای را با پراکسید هیدروژن اشباع کنید و روی لکه قرار دهید. بگذارید چند دقیقه بماند. پراکسید باید لکه خون را جذب کند.

لکه‌های آدامس، قطران یا موم

 • تکه‌های یخ کیسه‌ای یا کیسه یخ را روی آن ناحیه بمالید و بگذارید بماند تا ماده لکه بر سرد شود و جامد شود.
 • با استفاده از یک چوب دستی چوبی لبه‌های صاف یا چوب با نوک سیلیکونی (این کار از خراشیدگی کاشی جلوگیری می‌کند)، تا جایی که می‌توانید مواد را بردارید.
 • با تینر رنگ پاک کنید، مطمئن شوید که روی دوغاب قرار نگیرد.
 • با آب بشویید و خشک کنید.

جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک در لکه‌های آب سخت

همه ما می‌دانیم که برخی غذاها و نوشیدنی‌ها، خون، رنگ مو، رژ لب و مواد دیگر به دلیل ایجاد لکه‌هایی که به سختی پاک نمی‌شوند بدنام هستند، اما آیا می‌دانستید که آب نیز می تواند مقصر باشد؟ اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب حاوی مقادیر زیادی منیزیم و کلسیم است، به اصطلاح “آب سخت” می‌تواند رسوبات معدنی را روی کاشی‌های شما بر جای بگذارد.

در حالی که بیشتر لکه‌های دیگر به دلیل ریختن مواد روی زمین ایجاد می‌شوند، این لکه‌های رسوبات معدنی می‌توانند فقط با روشن کردن سینک یا دوش ظاهر شوند. به علاوه، وقتی وارد دوش یا وان می‌شوید بدتر می‌شوند، زیرا کثیفی‌های پاهایتان به ذخایر معدنی وارد می‌شوند و در آن‌جا باقی می‌مانند و لکه‌ها را حتی بدتر از قبل نشان می‌دهند.

برای از بین بردن و جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک در لکه‌های آب سخت، تنها چیزی که نیاز دارید یک رول حوله کاغذی یا پارچه تمیز کننده و یک بطری سرکه سفید است.

 • ابتدا چندین دستمال کاغذی را دو برابر کنید (یا از پارچه‌های تمیز کننده استفاده کنید) و آن‌ها را با سرکه اشباع کنید.
 • سپس حوله‌های اشباع شده را روی کاشی‌های آسیب دیده قرار دهید. آن‌ها را حداقل هشت ساعت در آنجا بگذارید.
 • حوله‌ها را بردارید. شما باید تفاوت مشخصی را ببینید. اما اگر هنوز مقدار زیادی بقایای مواد معدنی مشاهده کردید، این روند را تکرار کنید تا کاشی‌ها تمیز به نظر برسند.

نکته مهم: سرکه را روی کاشی‌های مرمر یا کاشی‌های کف سنگ طبیعی بدون انجام آزمایش نزنید، زیرا اسید موجود در سرکه ممکن است سطح را خراب کند. برای انجام آزمایش سطح، یک سواب پنبه‌ای را با سرکه آغشته کنید و آن را روی یک ناحیه کوچک و غیرقابل تشخیص روی کاشی بکشید، سپس آن را برای چند ساعت بگذارید. کاشی را بشویید و بررسی کنید که آیا سطح آن توسط سرکه تغییر کرده است یا خیر.

جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده کافی را برده باشید. اگر این مقاله را دوست داشتید آن را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید و با این کار خود از ما حمایت کنید.

جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک حمام دستشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای شناخت جرم گیر خیلی قوی کاشی سرامیک حمام دستشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا