مجله لوازم خانگی

بررسی دلایل لرزش چرخ گوشت و نشت روغن از آن

دلیل لرزش چرخ گوشت و نشت روغن از آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

چرخ گوشت انواع مختلفی دارد. قبلا نمونه های دستی از این دستگاه وجود داشت که کار با آن بسیار دشوار بود. امروزه در اکثر خانه های ایرانی یک دستگاه چرخ گوشت برقی وجود دارد. در این مقاله از سایت ایبک ما قصد داریم در مورد مشکلاتی که ممکن است برای این دستگاه پیش آید به گفتگو بپردازیم. یکی از این مشکلات لرزش چرخ گوشت و دیگری نشت روغن از چرخ گوشت است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دلایل مختلف لرزش چرخ گوشت

چرخ گوشت یکی از وسایل آشپزخانه است که امروزه در بسیاری از خانه ها موجود است. از دستگاه چرخ گوشت برای چرخ کردن انواع سبزی و گوشت استفاده می شود. این دستگاه یکی از تجهیزات ضروری در هر خانه است. چرخ گوشت برای تبدیل گوشت به قطعات بسیار کوچک استفاده می شود. قطعات گوشت پس از چرخ شدن برای پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرند.

حل مشکل لرزش چرخ گوشت

یکی از مهمترین دلایل لرزش چرخ گوشت می تواند موتور آن باشد. اما ما سعی داریم تا تمام عوامل موثر را یکی پس دیگری بررسی کنیم. پس از بررسی تخصصی دلایل لرزش سعی داریم روش های مناسب برای حل این معضل را ارائه کنیم.

سطح اتکای یا سطح زیر دستگاه یکی از دلایل لرزش چرخ گوشت

زمانی که دستگاه را برای استفاده آماده می کنید، سعی کنید دستگاه را بر روی سطحی قرار دهید که کاملا صاف و هموار باشد. قبل از روشن نمودن دستگاه از صاف بودن سطح اتکا اطمینان حاصل کنید. فرش یا موکت گزینه های مناسبی برای قرار گرفتن چرخ گوشت نیستند زیرا به دلیل ناهموار بودن امکان لرزش بسیار زیاد است. اگر پس از قرار دادن دستگاه روی یک سطح صاف دوباره لرزش را احساس کردید مشکل از جای دیگر است و بهتر است به یک تعمیرکار حرفه ای یا نمایندگی مراجعه کنید.

خرابی موتور چرخ گوشت مهمترین دلیل لرزش

 یکی از علل اصلی که باعث لرزش چرخ گوشت شما می شود ایراد موتور این دستگاه است. هرگز برای رفع مشکل لرزش خودتان اقدام به باز کردن سیستم موتور نکنید.

حتما بخوانید:   مدل‌های میز مدرن و پیشرفته | انواع میزهای ناهارخوری

سیستم موتور چرخ گوشت بسیار پیچیده است و تنها یک متخصص و تعمیرکار حرفه ای می تواند آن را باز و تعمیر کند. نمایندگی های تعمیرات چرخ گوشت یکی دیگر از جاهایی هستند که می توانند مشکل لرزش چرخ گوشت و تعمیرات موتور آن را برطرف کنند.

لرزش به دلیل خرابی مارپیچ حلزونی

بعضی از چرخ گوشت ها دارای مارپیچ حلزونی است. جنس این قطعه از چدن است. قطعات گوشت یا سبزی داخل آن قرار می گیرند و با چرخش موتور و مارپیچ تکه تکه می شوند. یکی از عواملی که می تواند سبب لرزش دستگاه شما شود، مارپیچ حلزونی است. معمولا افراد برای تحت فشار قرار دادن تکه های گوشت یا سبزی از قاشق یا جسم فلزی استفاده می کنند و این کار اشتباه است. در صورت برخورد این اجسام با مارپیچ حلزونی و فشار بر روی آن، این قطعه دفرمه می شود و لنگ میزند. یکی از دلایل لرزش می تواند مورد ذکر شده باشد. با تعویض این قطعه می توان از لرزش و صدای آن جلوگیری کرد.

مشکل نشت روغن از چرخ گوشت

یکی از مشکلاتی که دامن گیر بسیاری از استفاده کنندگان چرخ گوشت می شود نشت روغن از آن است. مدل های مختلفی از چرخ گوشت با برندهای متنوع تولید و روانه بازار می شوند. دلیل نشتی روغن یا گریس در هر کدام از این مدل ها می تواند متفاوت باشد. ما در ادامه مقاله به طور تخصصی شما را با دلایل مختلف این مشکل آشنا خواهیم کرد.

بررسی دلایل نشت روغن از چرخ گوشت

همان طور که گفتیم مدل های مختلفی از چرخ گوشت در بازار موجود می باشد. برخی از این چرخ گوشت ها دارای واشر نمدی هستند. برخی دیگر  از مدل های این دستگاه دارای جعبه دنده هستند. هدف ما این است دلایل نشت روغن یا گریس را در هر کدام از این مدل ها برررسی کنیم.

نشت روغن در مدل های واشر نمدی

نشت روغن از چرخ گوشت یکی از متداولترین مشکلاتی است که افراد با آن مواجه می شوند. این مشکل در صورتی که به موقع و به صورت کامل و تخصصی برطرف نشود ممکن است به مرور زمان به قطعات سالم دستگاه چرخ گوشت شما آسیب بزند. در مدل های واشر نمدی شما می توانید از طریق روش های زیر به بررسی و حل مشکل نشت روغن یا گریس بپردازید.

نشت روغن از چرخ گوشت

ایتدا بررسی کنید که آیا واشر نمد شما سالم است و دچار ساییدگی نشده است. در صورتی که به هر دلیلی واشر نمد شما ساییده یا خرد شود باعث تشتی روغن می شود. برای رفع این مشکل اگر خودتان قادر به تعویض واشر هستید بهتر است مطابق با مدل چرخ گوشت خود واشر را تهیه و تعویض کنید.

حتما بخوانید:   هزینه تعمیرات آبمیوه گیری| راهنمای عیب‌یابی آبمیوه گیری

در صورتی که هیچ سر رشته ای از اجزای چرخ گوشت و سیستم داخلی آن ندارید پیشنهاد می شود دست به آچار نشوید. بهتر است به نزدیکترین نمایندگی یا تعمیرکار مراجعه کنید.

دلیل نشت روغن در چرخ گوشت های دارای جعبه دنده

برای تعمیر و  رفع نشتی روغن در چرخ گوشت های دارای جعبه دنده می توانید یکسری اقدامات را انجام دهید. این اقدامات شامل موارد زیر هستند:

اول اینکه برای رفع این مشکل به بررسی جعبه دنده بپردازید. امکان شل شدن و یا هرز شدن پیچ و مهره های چرخ دنده وجود دارد و این دلیل کافی برای نشتی روغن است.

برای تعمیر ابتدا جعبه دنده را باز کنید و تمام پیچ های آن را به طور کامل سفت کنید.

باز هم پیشنهاد می کنیم که در صورتی که از سیستم داخلی آن سر رشته ندارید به یک نمایندگی معتبر و یا تعمیرکار تخصصی مراجعه کنید.

نحوه نگهداری و تمیز کردن چرخ گوشت

چرخ گوشت می تواند یک انتخاب ایده آل برای کسانی باشد که از تکه های ریزگوشت برای غذا استفاده می کنند. اما اگر می خواهید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید و سلامت و تمیزی آن برای شما مهم است ، باید مراقب چرخ گوشت خود باشید. چرخ گوشت برای اطمینان از ماندگاری محصول و جلوگیری از هرگونه آلودگی نیاز به نگهداری و تمیزی دارد.

تمیز کردن و نگهداری قطعات چرخ گوشت

تمیز کردن صحیح و منظم احتمال آلودگی به میکروب E.coli  را که ممکن است در غیاب تمیز کردن با آن مواجه شوید را کاهش می‌دهد. برای حفظ بهداشت چرخ گوشت باید مرتباً آن را نگهداری و تمیز کنید. علاوه بر تمیز کردن، نگهداری مناسب نیز برای افزایش دوام دستگاه مهم است.

آیا می خواهید بدانید چگونه چرخ گوشت را تمیز کنید؟ آیا به دنبال نکاتی برای آسان‌تر و موثرتر کردن فرآیند نگهداری و تنظیف هستید؟ اگر جواب مثبت است، پس این مقاله فقط برای شما نوشته شده است. این مقاله از سایت ایبک به نحوه تمیز کردن چرخ گوشت و اینکه چرا نگهداری مناسب برای اطمینان از دوام محصول مهم است تمرکز می کند.

چگونه چرخ گوشت را تمیز کنیم؟

قبل از تمیز کردن چرخ گوشت، ابتدا باید گوشت های خام را از چرخ گوشت خارج کنید. بسیاری از افراد از نان برای تمیز کردن و پاک کردن گوشت از تیغه ها و لوله ها استفاده می کنند. در صورتی که با نان نتوانستید این کار را انجام دهید، می توانید از اسفنج نیز استفاده کنید. اسفنج به شما کمک می کند تا تکه های باقی مانده را بردارید و سپس می توانید به راحتی آسیاب را تمیز کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید میوه خشک کن | تهیه خوراکی سالم با میوه خشک کن

پس از جدا کردن قطعات باقی مانده، باید دستگاه خود را تمیز کنید تا از تجمع باکتری جلوگیری شود. برای شروع، ابتدا باید قطعات دستگاه خود را جدا کنید. بسیار آرام و با دقت انجام دهید تا از هرگونه شکستگی جلوگیری کنید. علاوه بر این، هنگام کار با تیغه ها باید بسیار مراقب باشید. هرگونه ناآگاهی یا اشتباه می تواند باعث آسیب شود.

فرآیند تمیز کردن

پس از جدا کردن قطعات، اکنون می توانید قطعات را تمیز کنید. شما باید تمام قطعات را به صورت دستی تمیز کنید. اگر از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید، می تواند به نواحی فلزی و تیغه ها آسیب برساند. برای تمیز کردن، با ترکیب آب ولرم و صابون محلولی درست کنید و سپس با استفاده از اسفنج تمام قسمت های ممکن را با آن محلول تمیز کنید.

شما نمی توانید مناطق کوچک و غیر قابل دسترس مانند قیف و لوله تغذیه را با آن اسفنج نرم تمیز کنید. برای تمیز کردن آن نواحی باید از یک برس نازک استفاده کنید.

فرایند نگهداری چرخ گوشت

باید مراقب باشید که آب به موتور آسیب نرساند. علاوه بر این، هنگام تمیز کردن تیغه ها باید بسیار مراقب باشید. تیغه ها بسیار تیز هستند و بدون توجه کافی می توانید در کمترین زمان به خود آسیب برسانید.

پس از استفاده از اسفنج یا برس برای تمیز کردن چرخ گوشت، می توانید از آب معمولی برای شستشو استفاده کنید.

پس از اتمام تمیز کردن، می توانید از یک حوله نرم برای خشک کردن قطعات استفاده کنید. هر گونه رطوبت می تواند باعث زنگ زدگی شود. همچنین تعدادی قطعات پلاستیکی وجود دارد که می توانید آنها را در یک مکان خنک جداگانه برای خشک کردن نگهداری کنید. پس از خشک شدن تمام قطعات، باید روش نگهداری مناسب را برای اطمینان از طول عمر محصول در نظر بگیرید.

نگهداری چرخ گوشت در فریزر

اگر فضای کافی در فریزر خود دارید، می توانید چرخ گوشت خود را ذخیره کنید. نگهداری در فریزر از هرگونه زنگ زدگی جلوگیری می کند و همچنین تمام باکتری ها را دور نگه می دارد. یکی دیگر از مزایای نگهداری در فریزر این است که می توانید در هر زمان که نیاز بود بدون هیچ گونه تمیز کردنی از آن استفاده کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

بررسی دلایل لرزش چرخ گوشت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای کامل برای شناخت و بررسی دلایل لرزش چرخ گوشت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x