تعمیرات کولر گازی

راهنمای تعمیر کولر گازی وستینگ هاوس | نمایندگی تعمیرات کولر گازی وستینگ هاوس

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ضرورت وجود یک کولر گازی بسیار با کیفیت در روزهای داغ تابستان بسیار خودنمایی می کند. در این مقاله از ایبک امداد به معرفی و بررسی کولر گازی وستینگ هاوس می‌پردازیم. برخی مشکلات احتمالی آن را بیان می‌کنیم و برای برطرف کردن آنها راه حل هایی ارائه می دهیم. اگرچه کولرگازی وستینگ هاوس کیفیت بسیار بالایی دارد اما گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی نیز روبه رو شود. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات لازم در مورد این کولر را به دست آورید.

معرفی و بررسی کولر گازی وستینگ هاوس

کمپانی وستینگ هاوس یکی از شناخته شده ترین و بزرگترین شرکت های آمریکا می باشد که در راستای طراحی و تولید لوازم الکترونیکی توسط جرج وستینگ هاوس تاسیس شد. این شرکت یکی از موفق ترین کمپانی ها در تولید لوازم خانگی محسوب می‌شود و همچنین دارای محبوبیت زیادی در سراسر جهان است و کاربران زیادی از آن استفاده می کنند.کولر گازی نیز یکی از تولیدات با کیفیت این کمپانی است که توانسته با دیگر محصولات پیشرفته بازار رقابت کند. در گذشته کاربران به دلیل مصرف بسیار زیاد کولر گازی معمولاً زیاد از آن استفاده نمی کردند و سعی می کردند محصولات دیگری را جایگزین آن کنند. به همین دلیل کمپانی وستینگ هاوس با بهره گرفتن از به روزترین تکنولوژی ها و فناوری ها توانسته که مصرف انرژی را در کولر گازی وستینگ هاوس به کمترین حد ممکن برساند. همچنین کمپرسور کولر گازی دارای طول عمر بالا می باشد و از عملکرد خوبی برخوردار است. از دیگر ویژگی های کولر گازی وستینگ هاوس می توان به عملکرد گرمایشی و سرمایشی آن اشاره کرد و کاربران می توانند در هر فصلی از آن بهره ببرند. گاز مبرد گازی است که در این کولر گازی استفاده می شود. همچنین این محصول دارای فیلتر آنتی باکتریال می باشد.

مشکلات احتمالی در کولر گازی وستینگ هاوس

قاعدتاً هیچکس تمایل ندارد در یک روز گرم تابستان بدون کولر بماند. حتما برای شما هم اتفاق افتاده که در روزهای داغ تابستانی وسایل سرمایشی شما خراب شده اند. پس بهتر است قدر کولر گازی خود را بدانید و اگر با مشکل جزئی روبرو شد حتماً آن را برطرف کنید تا به قطعات دیگر آسیب وارد نشود و تعمیر آن سخت تر انجام نشود.راهنمای تعمیر کولر گازی وستینگ هاوس | نمایندگی تعمیرات کولر گازی وستینگ هاوس در ادامه به برخی از مشکلاتی که ممکن است برای کولر گازی وستینگ هاوس پیش آید اشاره می کنیم.

 • کولر گازی وستینگ هاوس خنک نمی کند.
 • گاز فریون از کولر گازی نشتی دارد.
 • کولر گازی باد گرم می زند.
 • فن کولر گازی وستینگ هاوس کار نمی کند.
 • کولر گازی وستینگ هاوس خاموش نمی شود.
 • بوی بد از کولر گازی وستینگ هاوس به مشام می رسد.

در ادامه مطلب به بررسی برخی از مشکلات بالا می پردازیم و آنها را برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

کولر گازی وستینگ هاوس خنک نمی کند

یکی از مشکلاتی که می تواند برای کولر گازی وستینگ هاوس پیش آید این است که دستگاه خنک نمی کند. ممکن است اغلب کاربران با این مشکل مواجه شده باشند. عوامل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود که از آن جمله می‌توان به خراب شدن کمپرسور و کثیف شدن لوله ها اشاره کرد. بنابراین وقتی با این مشکل مواجه شدید نباید به دنبال ایراد در قطعه خاصی باشید و لازم است همه عوامل را کاملاً بسنجید. موارد زیر می تواند از عوامل خنک نشدن کولر گازی باشد.

 • نشتی گاز
 • یخ زدن کوئل های اواپراتور
 • کثیف شدن کندانسور
 • خراب شدن فن کولر
 • خراب شدن موتور کولر گازی وستینگ هاوس
پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل مصرف برق غیر عادی در کولر گازی

علت نشتی گاز از کولر گازی وستینگ هاوس چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای کولر گازی وستینگ هاوس پیش آید نشتی گاز از آن می باشد. همانطور که می دانید مهمترین علتی که موجب می شود کولر گازی خنک نکند نشتی گاز می باشد. در واقع فریون یک گاز خنک کننده می باشد که به وسیله کمپرسور فشرده می شود، گرمای خود را از دست می دهد و تبدیل به مایع می شود. این مایع در کندانسور خنک می شود و پس از طی فرآیندی سرما را به محیط می رساند. اگر کولر گازی وستینگ هاوس دچار نشتی شده باشد دیگر نمی تواند محیط را خنک کند و در نتیجه کولر کارایی خود را از دست خواهد داد. گاهی اوقات افراد متوجه نشتی نمی شوند و فقط میزان گاز را شارژ می کنند و دوباره به علت نشتی با مشکل مواجه می‌شوند اما باید بدانید که شارژ کردن گاز راه حل این مشکل نمی باشد و باید برای برطرف کردن نشتی به سراغ یک تعمیرکار ماهر بروید. تکنسین می تواند مکان نشتی را پیدا کند و آن را برطرف کند.

علت باد گرم در کولر گازی وستینگ هاوس چیست؟

کندانسور در یونیت خارجی قرار دارد و به همین خاطر بیشتر از دیگر قطعات کولر در معرض کثیفی و آلودگی قرار دارد. گاز فریون کولر گازی پس از آن که از کمپرسور بیرون آمد از کندانسور و فن می گذرد و حرارت خود را از دست خواهد داد اگر کندانسور یا فن آلوده و کثیف شود نمی تواند هوای گرم را از خانه به بیرون انتقال دهد و به همین خاطر به کمپرسور فشار وارد می شود. در شهرهای بزرگ که آلودگی زیاد است این مشکل زیاد پیش می آید. آلودگی کندانسور موجب می شود که انتقال گرما از محیط خانه به بیرون کند انجام شود و کولر برای آن که بتواند عملکرد درستی داشته باشد انرژی زیادی مصرف می کند و به دلیل افزایش استهلاک دستگاه کولر باد گرم می زند. همچنین اگر کندانسور آلودگی داشته باشد حتی بعد از اینکه گاز فریون شارژ شود کولر نمی تواند محیط را خنک کند.

علت کار نکردن فن در کولر گازی وستینگ هاوس چیست؟

یکی از مهمترین قطعات کولر گازی فن آن می باشد و اگر کارکرد درستی نداشته باشد می‌تواند در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد کند. کولر گازی وستینگ هاوس دو فن دارد که وظیفه یکی از آنها خارج کردن هوای گرم درون اتاق به بیرون می باشد و فن دیگر هوا را از کندانسور عبور می دهد و گرمایی که از محیط داخلی جذب شده است را به بیرون هدایت می کند. راهنمای تعمیر کولر گازی وستینگ هاوس | نمایندگی تعمیرات کولر گازی وستینگ هاوساگر هر یک از این فن ها خراب شود کولر با مشکل روبرو می شود. چنانچه در تعمیر و بررسی این مشکل سهل انگاری شود می تواند سیستم کلی کولر از کار بیفتد و کولر دیگر کار نمی کند. پس از اینکه با این مشکل مواجه شدید اولین کاری که باید انجام دهید این است که خازن را بررسی کنید و پس از آن باید رله برد در فن کولر گازی را چک کنید. این قطعه ولتاژ مورد نیاز برای قطعات کولر را تامین می کند. اگر همه موارد را بررسی کردید اما هنوز مشکل برطرف شده بود می توانید سنسور دما را چک کنید. بسته به تشخیص تعمیرکار کولر گازی وستینگ هاوس باید تعمیر و یا تعویض شود.

علت خراب شدن موتور فن در کولر گازی وستینگ هاوس چیست؟

گاهی اوقات می توان گفت علت کار نکردن فن در کولر گازی وستینگ هاوس موتور می باشد.  برای آنکه بتوانید به بررسی این مشکل بپردازید باید به کمک دست پروانه فن را بچرخانید. اگر پروانه نچرخید جهت برطرف کردن این مشکل باید موتور را کاملا تعویض کنید. زیرا به احتمال زیاد بلبرینگ های آن ساییده شده اند و اگر پروانه با دست چرخید لازم است که جریان برق را مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکل در جریان برق نبود باید بدانید که موتور دچار مشکل شده و باید عوض شود. اگر فن کولر خراب شود جریان هوا در کولر گازی ضعیف می شود و عملکرد سیستم با اختلال مواجه خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر وستینگ هاوس | Westinghouse

چرا کولر گازی وستینگ هاوس خاموش نمی شود؟

گاهی اوقات ممکن است کاربران با این مشکل مواجه شوند که کولر گازی وستینگ هاوس خاموش نمی شود در واقع این به آن معنا می باشد که کولر نمی‌تواند دستورات لازم را دریافت کند. اگر ترموستات خراب شده باشد یکی از عوامل بروز این مشکل خواهد بود. ترموستات وظیفه کنترل دمای ولتاژ کمپرسور و همچنین فن در کولر گازی را به عهده دارد. چنانچه مشکلی در اتصال به وجود آمده باشد ترموستات به صورت دائمی ولتاژ را به کمپرسور می فرستد و اجازه خاموش شدن به کولر را نمی دهد. کولر گازی دو دسته ترموستات دارد: ترموستات مکانیکی و الکترونیکی. اگر ترموستات کولر از نوع مدرن و قابل برنامه ریزی باشد برای تنظیم کردن آن می‌توانید از دفترچه راهنما کمک بگیرید و یا اینکه از یک تعمیرکار ماهر بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

علت ایجاد بوی نامطبوع در کولر گازی وستینگ هاوس چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند برای کولر گازی وستینگ هاوس پیش آید انتشار بوی بد در محیط خانه می‌باشد. کولر گازی هوای گرم خانه را گرفته و آن را در جایی تخلیه می کند این وظیفه در کولر گازی به عهده لوله ها می باشد. لوله ها رطوبت به وجود آمده را در سینی می ریزند و اگر قسمتی از لوله دچار انسداد شده باشد و یا اینکه سینی پر از آب شده باشد آب به سیستم برمیگردد و باعث آسیب خواهد شد.راهنمای تعمیر کولر گازی وستینگ هاوس | نمایندگی تعمیرات کولر گازی وستینگ هاوس علت ایجاد بوی نامطبوع نیز همین راکد ماندن آب می باشد. برای جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع در کولر گازی لازم است هر چند وقت یک بار سینی و لوله های کولر گازی را مورد بررسی قرار دهید و اگر کثیف بودند آنها را تمیز کنید. همچنین زیاد شدن آب سیستم می تواند باعث آسیب به وسایل خانه دیوارها و سقف خانه شود و چنانچه به آن رسیدگی نشود محیط خوبی برای رشد قارچ و کپک خواهد شد. پس لازم است به طور مرتب و دوره ای کولر گازی را سرویس کنید. اگر همه این کارها را انجام دادید و هنوز بوی نامطبوع برطرف نشده بود لازم است که فیلتر کولر گازی را مورد بررسی قرار دهید و اگر دچار گرد و غبار و یا انسدادی شده بود آن را تمیز کنید.

سخن پایانی

کولر گازی یکی از وسایل بسیار ضروری در روز های گرم تابستان می‌باشد که وجود خرابی و مشکل در آن می‌تواند بسیار کلافه کننده شود. به همین دلیل بهتر است به محض اینکه با مشکلی در این وسیله برخورد کردید هر چه سریعتر با تعمیرکار ماهر در این زمینه تماس بگیرید و از او بخواهید که به سرویس و تعمیر کولر گازی وستینگ هاوس بپردازد. جهت دریافت راهنمایی و مشاوره می توانید با تلفن های شرکت ایبک امداد تماس بگیرید و از تکنسین های ماهر ما کمک بخواهید. امیدواریم که مطالب بالا برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر کولر گازی وستینگ هاوس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت ایجاد بوی نامطبوع در کولر گازی وستینگ هاوس چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا