خدمات ساختمان

بهترین مارک توالت فرنگی خارجی و ایرانی کدامند؟

توالت ها یکی از ضروری ترین وسایل زندگی انسان هستند که گاهی به وسیله اشخاص در هنگام ساخت ساختمان، نادیده گرفته می‌شوند و اهمیت زیادی برای آن قائل نیستند. در صورتی که توالت فرنگی از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و حتماً باید نمونه مناسبی را از بازار خریداری کنید تا با نیاز شما کاملاً متناسب باشد. دقت داشته باشید توالت فرنگی باید حتماً استاندارد باشد. در این مقاله از ایبک تصمیم گرفتیم شما را با راهنمای خرید توالت‌ فرنگی خارجی و ایرانی به طور کامل آشنا کنیم.

انواع توالت فرنگی خارجی و ایرانی دارای چه ویژگی هایی باید باشند؟

قبل از اینکه برای خرید توالت فرنگی اقدام کنید، اول باید مطمئن باشید که توالت فرنگی با فضای دستشویی شما متناسب است. اندازه‌گیری باید به شکل دقیق انجام بگیرد و باید مطمئن شوید که اندازه توالت فرنگی با اندازه مکانی که در سرویس بهداشتی در نظر گرفته‌اید، کاملاً متناسب است. توالت های فرنگی سایزها و انواع مختلفی دارند که قبل از خرید حتماً باید ویژگی های آن را به خوبی در نظر گرفت تا در هنگام نصب و بعد از آن، با مشکل برخورد نکنید. لازم است با این ویژگی‌ها کاملاً آشنا باشید، سپس برای خرید توالت فرنگی اقدام کنید.

انتخاب شکل کاسه

کاسه های توالت فرنگی به دو شکل دایره‌ای و بیضی تولید می‌شوند. اگر شما برای توالت فرنگی فضای بیشتری دارید، بهتر است مدل دایره‌ای را انتخاب کنید. زیرا کاسه های بیضی، ۲ اینچ جلوتر از دایره‌ای در نظر گرفته می‌شوند، پس قبل از خرید کردن باید اطمینان داشته باشید که ۲ اینچ نمی‌تواند مزاحم باز شدن کشوها و درب ها باشد و مشکلی برای شما ایجاد نمی کند.

در نظر گرفتن ارتفاع توالت فرنگی

برای اندازه‌گیری توالت فرنگی باید از زمین تا لبه کاسه ها را اندازه بگیرید. اگر در منزل سالمند و یا کودک دارید بهتر است به این قسمت توجه خاصی کنید. معمولاً اندازه استاندارد بین ۱۴ الی ۱۶ اینچ می‌باشد ولی برای استفاده کودکان باید این اندازه کمتر بوده و برای استفاده سالمندان باید این اندازه کمی بلندتر باشد.

حتما بخوانید:   تعمیر و بازسازی دستشویی / رفع نم سرویس بهداشتی

توالت فرنگی خارجی

توالت فرنگی های یک تیکه و دو تیکه

به طور کلی توالت فرنگی ها در دو دسته یک تیکه و دو تیکه می باشند ولی اگر می خواهید برای تمیز کردن توالت راحت تر باشید، بهتر است یک تکه را انتخاب کنید. فقط در نظر داشته باشید که در هنگام خریدن، لوازم جانبی که نیاز است را هم خریداری کنید.

یکی از توالت فرنگی های جدید، مدل دیواری است. در این مدل جای کمتری گرفته شده و فلاش تانک هم داخل دیوار قرار می‌گیرد. این مدل توالت طرفداران زیادی دارد فقط باید به این نکته مهم توجه کنید که این توالت فرنگی به لوله کشی دیواری نیاز دارد.

انواع فلاش تانک

در ادامه برای راهنمای خرید توالت فرنگی خارجی و ایرانی می‌خواهیم فلاش تانک توالت را به شما معرفی کنیم. در هنگام خرید کردن، باید به محل قرارگیری شیر تخلیه، اندازه شیر تخلیه، سیستم تخلیه آب و اندازه مخزن فلاش تانک توجه کنید. امروزه شیر تخلیه‌ای به نام Dual Flush در توالت فرنگی به کار می‌رود. این سیستم به دلیل صرفه‌جویی در آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این سیستم از فلاش تانک در دو حالت می‌توان استفاده کرد، یکی حالت تخلیه کم با ۳ لیتر آب و دیگری تخلیه کامل که با ۵ لیتر آب انجام می‌شود.

در توالت فرنگی‌های مختلف سیستم تخلیه مختلفی هم به کار رفته است ولی به طور کلی باید بگوییم تخلیه فلاش تانک ها به دو نوع انجام می شود:

 1. سیستم شستشوی پرفشار
 2. سیستم شستشوی گردابی

۱- سیستم شستشوی پرفشار

سیستم شستشوی پرفشار به این صورت است که آب با فشار زیاد به داخل کاسه توالت هدایت شده و فشار آب کاسه را کاملاً تمیز می کند و این می تواند احتمال گرفتگی در مجرای خروجی را تا حدود زیادی کاهش دهد. این سیستم دارای مزایای زیر است:

 • کاسه توالت با فشار زیادی تمیز می شود.
 • آب با فشار کافی از کاسه خارج می‌شود.

معایب این سیستم عبارت است از:

 • این سیستم برای نگهداری کمی پرهزینه است.
 • دارای سر و صدای زیادی می‌باشد.

۲- سیستم شستشوی گردابی

این سیستم تخلیه به شکل گردابی بوده به صورتی که آب از سوراخ های دارای زاویه، که در زیر لبه سنگ وجود دارند، به داخل کاسه توالت هدایت می‌شوند. مزایای سیستم شستشوی گردابی عبارتند از:

 • دارای سر و صدای کمی هستند.
 • نگهداری از آنها کم هزینه است.

معایب سیستم شستشوی گردابی موارد زیر است:

 • تعمیر این سیستم سخت تر است.
 • در صورتی که سنگ توالت دچار شکستگی شود، سیستم آن درست کار نمی‌کند.

 نشیمنگاه توالت فرنگی خارجی و ایرانی

بعضی از برندهای این توالت، قطعات آن را به شکل جداگانه می‌فروشند. شما می‌توانید نشیمنگاه توالت را طبق دکوراسیون سرویس بهداشتی خود بخرید. نشیمنگاه توالت فرنگی در انواع مختلفی تولید شده که باید برای خریدن آن باید به موارد زیر توجه کنید:

 • شکل نشیمنگاه بستگی به شکل کاسه دارد.
 • نشیمنگاه ها دارای جنس‌های مختلفی می‌باشند.
 • نشیمنگاه آرام بند نسبت به دیگر نشیمنگاه ها ایمن‌تر هستند.
حتما بخوانید:   چگونه می‌توانیم میله یون مشعل موتورخانه را تنظیم کنیم؟

توالت‌های فرنگی دوتیکه

این توالت‌ها سنتی بوده و کاسه توالت و مخزن فلاش تانک از هم جدا هستند و یا گاهی به وسیله پیچ و مهره به هم وصل می شوند.

توالت‌های فرنگی یک تکه

همانطور که از اسم این توالت پیداست به صورت یک تکه درست شدند و مخزن و کاسه از هم جدا نمی‌شوند و این باعث ظاهر یک دست توالت شده و تمیز کردن آن هم بسیار راحت‌تر است و به دلیل این نظافت ساده تر، قیمت بیشتری هم دارد. اگر سرویس بهداشتی شما فضای کمی دارد می توانید توالت فرنگی های یک تکه را در کنج قرار بدهید.

بهترین مارک های توالت فرنگی خارجی و ایرانی کدام است؟

بهترین برند توالت فرنگی خارجی و ایرانی همان است که بیشتر به وسیله مشتری انتخاب شود. در ایران برند های مثل کرد، مروارید، گلسار و برندهای خارجی هم مانند Sterling, Kohler, Jacuzzi و… دارای طرفداران بیشتری هستند. اگر می‌خواهید بهترین برند توالت فرنگی را انتخاب کنید باید ویژگی‌های زیر را در نظر داشته باشید:

 • مدل‌های متنوع توکار و روکار
 • از مواد اولیه مرغوب و همچنین لعاب ضد لک و شفاف استفاده شده باشد.
 • طراحی محصولات توالت فرنگی در اندازه‌های مختلفی بوده و برای فضاهای بزرگ و کوچک در نظر گرفته شده است.
 • برای نظافت و نگهداری دارای طراحی هوشمندانه‌ای باشد.
 • دارای گواهینامه معتبر بین المللی باشد.
 • داشتن گارانتی و همچنین خدمات بعد از فروش

مواردی که نام بردیم به شما کمک خواهد کرد تا بهترین برند توالت فرنگی خارجی و ایرانی را انتخاب کنید.

بهترین برند توالت فرنگی خارجی

در ادامه شما را با بهترین برندهای توالت فرنگی خارجی که طرفداران زیادی بین کاربران دارد آشنا می‌کنیم تا بتوانید یکی از بهترین این موارد را با توجه به محل نصب و بودجه خود انتخاب کنید:

توالت فرنگی خارجی برند Kohler

این برند توالت فرنگی کیفیت بسیار بالایی داشته به دلیل استفاده از قطعات با کیفیت، دارای دوام رنگ طولانی می‌باشد دقت داشته باشید که این برند جزو برندهایی است که توالت فرنگی با قیمت مناسب تولید می‌کند.

توالت فرنگی خارجی برند Jacuzzi

وقتی اسم جکوزی می‌آید حتماً شما یاد وان های جکوزی می افتید، ولی باید بگوییم این برند در تولید توالت های فرنگی هم سابقه درخشانی دارد و فلاش تانک های قدرتمندی تولید می کند. اگر شما می خواهید توالت فرنگی خریداری کنید که فشار آب کافی در توالت به گردش در بیاید، توصیه می کنیم توالت فرنگی جکوزی را بخرید. ویژگی های این محصول عبارتند از:

 • برای تمیز کردن، طراحی مناسبی دارند.
 • ظاهری مدرن و زیبا دارند.
 • این برند، توالت فرنگی های هوشمند تولید می کند.
حتما بخوانید:   انواع شیرآلات بهداشتی آشپزخانه از جهت کاربرد | معایب و مزایای انواع شیرآلات

بهترین برند توالت فرنگی ایرانی

برای انتخاب بهترین برند توالت فرنگی ایرانی، ابتدا باید نیاز خود و بودجه در نظر گرفته شده را، مشخص کنید و سپس برای خرید بهترین برند توالت فرنگی ایرانی اقدام کنید:

۱- توالت فرنگی ایرانی برند مروارید

یکی از برندهای ایرانی که توالت فرنگی تولید می‌کنند، مروارید است که از سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را شروع کرده است. این برند برای ساخت محصولات خود از مواد مرغوب و با کیفیت استفاده می‌کند. انواع توالت های توکار و روکار به وسیله برند مروارید تولید می‌شود. ویژگی‌های محصولات مروارید عبارتند از:

 • دارای سیستم متنوعی برای تخلیه مثل آبشاری، توربوجت، واتر جت و.. می باشد.
 • دارای درخشندگی و رنگی شفاف است.
 • از لعاب مرغوب در آن استفاده شده است.
 • تعمیر و نگهداری آن آسان است.

۲- توالت فرنگی ایرانی برند گلسار

برند گلسار فارس یکی دیگر از برندهای محبوب توالت فرنگی ایرانی است این برند در کارخانه جات خود محصولات با دوام و با کیفیت تولید می‌کند و دارای گواهینامه SANTECH DESIGN می باشد. کسب این گواهینامه معتبر می‌تواند اهمیت زیادی داشته و شما را برای انتخاب آن تشویق کند.

۳- توالت فرنگی ایرانی برند گاتریا

برند گاتریا فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ شروع کرد. این شرکت کارشناسان حرفه‌ای را از کشورهای ایتالیا و ترکیه دعوت کرد تا با استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب محصولات خود را تولید کند. این برد در محصولات خود از مواد بسیار با کیفیت و  لعاب‌های آنتی باکتریال، ضد لک و خش و همچنین تنوع در سیستم‌های تخلیه استفاده کرده است. این برند ایرانی دارای گواهینامه ISO9001 می‌باشد. ویژگی‌های خاص محصولات گاتریا عبارتند از:

 • این محصولات دارای تنوع زیادی هستند.
 • گارانتی طولانی مدت دارند.
 • با طراحی کاربردی، تمیز کردن آن آسان است.
 • دارای کیفیت بالایی می باشند.
 • سابقه طولانی دارند.

۴- توالت فرنگی ایرانی برند کرد

برند کرد فعالیت خود را از سال ۱۳۶۲ شروع کرده و برای محصولات خود از مشاورین بین المللی و متخصصین ایرانی بهره برده است. توالت فرنگی ایرانی کرد در دو نوع یک تکه و وال هنگ تولید و طراحی شده است و جزو برندهای محبوب می‌باشد.

توالت فرنگی خارجی

سخن پایانی

بهترین مارک توالت فرنگی خارجی برندهایی مانند جکوزی، Kohler  بوده و از برندهای ایرانی هم برندهای گلسار، مروارید و.. جزو برندهای محبوب توالت فرنگی می‌باشند. هر کدام از این محصولات دارای ویژگی های مختلفی هستند که رضایت کاربر را بالا برده است.

31

بهترین مارک توالت فرنگی خارجی و ایرانی کدامند؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انواع فلاش تانک

امتیاز کاربر: 3 ( 10 نتایج)

نوشته های مشابه

5 1 رای
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x