تعمیرات جاروبرقی

جاروبرقی چه کارایی هایی دارد | 10 کاربرد شگفت انگیز جاروبرقی

با استفاده از جاروبرقی اشیا گمشده خانه خود را پیدا کنید

حتماً شما هم برای تمیز کردن و جاروکشی خانه از جارو برقی استفاده می کنید. اما آیا کارایی جاروبرقی صرفاً محدود به برداشتن آشغال از روی زمین است؟ تا به حال فکر کرده اید جاروبرقی ممکن است کارایی دیگری نیز داشته باشد؟ البته غیر از جاروبرقی وسایل برقی دیگر نیز کارایی های مختلفی دارند که با دانستن آن قطعاً زندگی راحت تر و لذت بخش تری خواهید داشت. کاربرد جاروبرقی در خانه آن طور که همه می دانند نظافت کف زمین است. اما به جز این مورد کاربردهای دیگری نیز دارد که در این مقاله به آن اشاره می کنیم.

تمیز کردن موهای حیوانات

افرادی که حیوان خانگی در خانه دارند، حتماً می دانند که ریزش موهای این حیوانات در فصول خاصی از سال بسیار زیاد است. تمیز کردن موهای حیوانات از روی فرش و مبل کاری سخت و خسته کننده است. اما اگر کارایی درست جاروبرقی خود را بشناسید، می توانید از آن در جهت تمیز کردن موی حیوانات استفاده کنید.

جاروبرقی دارای سری های مختلفی است که هر یک کارایی خاصی دارند. یکی از سری ها نیز مختص جمع کردن پرز و مو از روی مبل و فرش است. علاوه بر این سری مخصوص دیگری نیز وجود دارد که می توانید با استفاده از آن موهای اضافه حیوانات خود را از روی بدنشان بردارید. بدون اینکه حیوان ذره ای احساس ناراحتی کند.

پیدا کردن اشیا گمشده

قطعا برای شما هم اتفاق افتاده که زیورآلات خود یا اشیا قیمتی خود را در خانه گم کرده اید و مدت زمان زیادی را صرف پیدا کردن آن نموده اید. در چنین شرایطی می توانید با استفاده از جاروبرقی خیلی راحت اشیا گمشده خود را پیدا کنید. برای این کار لازم است به سر لوله جاروبرقی یک جوراب نازک ببندید و جاروبرقی را روشن کنید و به تمامی قسمت های خانه که احتمال می دهید شی گمشده خود را آنجا پیدا می کنید، بکشید.

براق نمودن وسایل منزل

با استفاده از جاروبرقی و یک بطری نوشابه سودا می توانید تمامی وسایل خانه خود را براق کنید. برای این کار لازم است:

  • نوشابه را در یک ظرف شیشه پاک کن یا آب پاش بریزید و به صورت اسپری روی مبل فرش ملافه و … بپاشید.
  • با استفاده از یک اسفنج می توانید مواد اسپری شده را روی سطح مورد نظر بمالید.
  • نوشابه به جهت اینکه خاصیت سایندگی دارد، می تواند لایه های کهنه سطوح را از بین ببرد و لایحه جدید را جایگزین آن نماید.
  • سپس یک ساعت اجازه بدهید که مواد روی سطوح تاثیر خود را بگذارد و بعد از آن سطوح را جاروبرقی بکشید.
  • بعد از انجام این کار براقیت و شفافیت سطوح شما را شگفت زده خواهد کرد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر جارو برقی دسینی Dessini/نمایندگی جارو برقی دسینی

کاهش آلرژی و حساسیت و تمیز کردن سطوح

در صورتی که اقدام به تمیز کردن خانه و برداشتن گرد و غبار از روی وسایل می کنید، اگر به گرد و غبار حساس باشید، احتمالاً به سرفه می افتید. به همین جهت بهتر است گردگیری خانه را با استفاده از جاروبرقی انجام دهید.

قبل از اینکه دستمال کشی را آغاز کنید ابتدا با استفاده از جاروبرقی خاک روی سطوح را برداریم سپس اقدام به دستمال کشی نمایید. همچنین در صورتی که به موی حیوانات نیز آلرژی دارید و در خانه خود حیوان نگهداری می کنید، توصیه می شود ابتدا با استفاده از جارو برقی موی حیوان را از روی سطوح پاک کنید. سپس آن را دستمال کشی نمایید.

تمیز کردن خانه با جاروبرقی

 از بین بردن حشرات خانگی

از دیگر  کاربرد جاروبرقی در خانه می توان به از بین بردن حشرات مزاحم اشاره کرد. مکش جاروبرقی تا حد زیادی باعث کاهش حشرات می شود. حشراتی همچون کک و کنه که به راحتی در سطوح مختلف خانه رشد می کنند، با استفاده از جاروبرقی از بین می روند یا اینکه با استفاده از جارو برقی می توانید منبع تغذیه این حشرات را از بین ببرید و از تولید مثل آنها جلوگیری کنید.

علاوه بر این از بین بردن تار عنکبوت و پشه ها نیز در قسمت های کنج دیوار خانه با استفاده از جاروبرقی امکان پذیر است.

تمیز کردن وسایل آشپزخانه

جاروبرقی از جمله ابزارهایی است که می‌ تواند به شما در جهت تمیز کردن وسایل آشپزخانه و بالا بردن عملکرد آنها کمک کند. مثلاً با استفاده از جارو برقی امکان از بین بردن گرد و غبار از روی کندانسور یخچال را خواهید داشت و با این کار موجب افزایش طول عمر یخچال می شوید.

علاوه بر این می‌ توانید با استفاده از جارو برقی درزهای شعله پخش کن گاز را تمیز کنید. یا اینکه با استفاده از این وسیله از تجمع حشرات و تار عنکبوت بر روی وسایل آشپزخانه جلوگیری کنید تا احتمال آتش سوزی به صفر برسد.

خوشبو کردن خانه

چنانچه خانه شما بوی بدی گرفته است و علاقه دارید بوی عطر و رایحه خوبی به طور مداوم در خانه شما وجود داشته باشد، می توانید با استفاده از جاروبرقی این کار را انجام دهید. به این صورت که یک پنبه را آغشته به عطر کنید و در کیسه جاروبرقی قرار دهید و شروع کنید کل قسمت های خانه را با استفاده از آن جارو بکشید. با این کار بوی عطر آرام آرام در فضای خانه پخش می شود و طراوت و تازگی را با خود به همراه دارد.

از بین بردن بوی بد بالش

برخی از پارچه ها هنگامی که برای دوخت بالش و تشک استفاده می ‌شوند، ممکن است باعث ایجاد حساسیت شوند و امکان شستشوی آن با استفاده از لباسشویی وجود نداشته باشد.

جهت از بین بردن بوی بد بالش و تشک می توانید مقداری پودر جوش شیرین را روی آن بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه منتظر بمانید تا تاثیر خود را داشته باشد. سپس با استفاده از جاروبرقی آن را تمیز کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر جاروبرقی در شرق تهران | خدمات نمایندگی تعمیرات جاروبرقی در تهران

تمیز کردن کیبورد کامپیوتر

از دیگر کاربرد جاروبرقی در خانه می توان به تمیز کردن کیبورد کامپیوتر اشاره کرد. در صورتی که با سری مناسب اقدام به تمیز کردن کیبورد نمایید، خواهید دید که تمامی آشغال ها و تکه های زباله  از داخل کیبورد به بیرون کشیده می شود. بعد از اینکه با جاروبرقی کیبورد را تمیز کردید، یک تکه پنبه را آغشته به الکل کنید و آن را روی صفحه کلید بکشید. سپس با استفاده از یک پارچه خشک کیبورد را تمیز کنید.

ترمیم فرش خانه

حتماً شما هم با فرورفتگی الیاف فرش هنگام قرار گرفتن پایه مبل یا هر وسیله سنگین دیگری روی آن مواجه شده اید. برای اینکه بتوانید حالت فرش را به صورت اولیه در آورید، یک راهکار ساده پیش روی شماست.

برای این کار لازم است مقداری یخ را روی فرش و همان قسمتی که الیاف آن فرو رفته است قرار دهید و منتظر بمانید تا یخ آب شود. بعد از آب شدن کامل یخ آن قسمت را جاروبرقی بکشید تا با استفاده از مکش جاروبرقی الیاف فرش به حالت اولیه برگردد.

البته توجه داشته باشید این کار را صرفاً با جاروبرقی هایی انجام دهید که قابلیت جمع کردن آب را داشته باشند. اما اگر با وارد شدن آب به بخش داخلی جاروبرقی موتور آن آسیب می بیند، هرگز این کار را انجام ندهید.

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی

جاروبرقی با توجه به مکشی که دارد، می‌ تواند تمامی کثیفی های موجود در فیلتر ماشین لباسشویی را جمع کند و به راحتی فیلتر دستگاه را تمیز نماید.

آرام کردن نوزاد

شاید برای شما جالب باشد که که بدانید با استفاده از جارو برقی میتوانید نوزاد خود را آرام کنید. به جهت اینکه نوزاد در رحم مادر صدایی شبیه به آب را می شنود، بعد از به دنیا آمدن نیز با شنیدن نویز سفید یعنی صداهای ممتد و نا مشخصی که دارای ریتم یکنواختی است، آرام می شود.

بنابراین چنانچه کودکتان ناآرام است می توانید خانه را جاروبرقی بکشید. در این صورت خواهید دید که فرزند دلبندتان آرام می شود.

آرام کردن نوزاد با صدای جاروبرقی

جمع بندی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی کاربرد جارو برقی در خانه و عملکردهای مختلف آن پرداختیم و دانستیم که جاروبرقی یکی از وسایل پرکاربرد و حائز اهمیت در نظافت منزل است. بنابراین چنانچه این وسیله دچار خرابی شود، باید سریعا تعمیر گردد تا در مدیریت خانه اخلال ایجاد نشود.

در صورتی که به تعمیر جاروبرقی نیاز دارید، می توانید از خدمات سیار مجموعه ایبک امداد بهره مند شوید.

به این صورت که با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید و درخواست اعزام تعمیرکار به محل خود را نمایید. تعمیرکار متخصص ایبک امداد به محض دریافت درخواست شما به محل مورد‌‌‌نظر با تجهیزات کامل اعزام می شود و اقدام به تعمیر جاروبرقی شما می نماید.

کاربرد جاروبرقی در خانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انواع مختلف کاربرد جاروبرقی در خانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا