تعمیرات یخچال

جنس بدنه یخچال از چه می باشد | جنس مناسب برای بدنه یخچال چه می باشد

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آیا می‌دانستید که جنس بدنه یخچال از چیست؟ یخچال وسیله ای است که چند دهه برای نگهداری مواد غذایی فاسد شدنی و حساس به دما، مورد استفاده قرار می گیرد و شکل ظاهری بدنه یخچال و ساختارش، با گذشت زمان تغییراتی داشته، اما وظیفه و اساس کار هر کدام از اجزای آن تغییری نداشته است. یکی از پر تکرار ترین سؤالاتی که بین مصرف کنندگان هنگام خریدن یخچال ایجاد می‌شود این است که جنس بدنه یخچال از چیست؟ در ادامه مقاله از ایبک مداد به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

جنس مناسب برای بدنه یخچال چه می باشد؟

جنس بدنه یخچال باید بادوام و محکم باشد تا بر اثر جابجا کردن و حمل و نقل آسیب نبیند. در داخل بدنه یخچال یک لایه عایق حرارتی دیده می شود، چون قسمتی از گرمای درون یخچال باید به وسیله دیواره ها به بیرون منتقل شود، همچنین از خنک نکردن یخچال و خروج سرما جلوگیری می کند. بهترین جنس برای بدنه یخچال فلز می باشد که کاملاً مقاوم است.

بخش های مختلف بدنه یخچال از چه جنسی است؟

در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع که بخش های مختلف بدنه از چه جنسی است، خواهیم پرداخت:

 • معمولاً تمامی کارخانه های تولید کننده یخچال برای ساختن بدنه دستگاه از فلز استفاده می کنند، چون مواد سازنده دیگری مانند فلز استحکام و قدرت نخواهد داشت.
 • شاید دلیل سنگین بودن یخچال را بتوان مقدار زیاد فولاد و آهنی که در ساخت آن به کار رفته است در نظر گرفت.
 • در بیشترین یخچال ها روی لایه بیرونی دستگاه را به وسیله یک استیل ضد زنگ و یا یک لایه آلمینیوم می پوشانند، برای رنگی بودن یخچال ها هم می توانند روی لایه آلومینیومی را رنگ کنند و آن را به رنگ دلخواه در بیاورند.
 • برای بخش داخلی یخچال به طور معمول از ترکیب پلاستیک و فلز استفاده می کنند.
 • معمولاً قفسه هایی که بین طبقات است از جنس شیشه و یا فلز با دور پلاستیک می باشد و اکثر قطعات و طبقه های درون درب یخچال از جنس پلاستیک فشرده درجه یک است تا دارای بیشترین کیفیت و بیشترین استحکام باشد.

جنس بدنه یخچال

مواد سازنده بدنه و قاب یخچال چیست؟

در کل می توان گفت قسمت زیادی از و بدنه و قاب یخچال از آهن و فولاد می باشد. حدود ۶۰ درصد بدنه دستگاه از فلز تشکیل شده است، فولاد محکمی که برای بدنه یخچال استفاده شده است می تواند به استحکام و دوام بالای یخچال کمک زیادی بکند. همچنین این دستگاه از استیل و آلومینیوم ضد زنگ ساخته شده است، در بعضی از کارخانه های تولید کننده بدنه یخچال، سطوح بیرونی دستگاه از لایه‌های مختلف رنگ و روکش ساخته می‌شود که بخش میانی یخچال از فوم قالبگیری پر می شود، این فوم می تواند یخچال را در برابر گرما و سرما به طور کامل مقاوم کند. فومی که به داخل بدنه یخچال تزریق شده است باعث می شود که سه لایه فلزی بهتر به یکدیگر بچسبند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارور یخچال فریزر بوش BOCSH

برای ساختن لایه عایق بدنه یخچال از چه مواد و ماده ای استفاده می کنند؟

همانطور که در قبل گفته شد برای جلوگیری کردن از ورود هوای گرم به داخل یخچال و خارج شدن هوای سرد از داخل آن، باید از یک عایق بین لایه های بدنه دستگاه استفاده شود. حالا شاید این سؤال برای شما پیش آمده است که برای ساخت لایه بدنه دستگاه از چه موادی و چه ماده ای استفاده می شود؟ در ادامه مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت:

 • انجام عایق کاری باعث گرما زدایی در دستگاه می شود.
 • همچنین عایق کاری باعث هدر نرفتن انرژی و بهبود کارکرد دستگاه می شود.
 •  امروزه در اکثر یخچال ها از یک ورق فوم یورتان به عنوان عایق در بدنه دستگاه استفاده می شود که در بین لایه های بدنه دستگاه قرار گرفته است.
 • این ماده باعث می شود که هوای گرم به داخل یخچال نفوذ نکند و همچنین هوای سرد است از درون یخچال خارج نشود.

نحوه نگهداری و مراقبت از یخچال

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین لوازمی که در آشپزخانه وجود دارد و نیاز به مراقبت ویژه دارد یخچال است، یخچال فریزر ها به طور معمول عمری بین ۱۰ تا ۱۵ سال دارند، اما اگر شما نکات مراقبت از یخچال را رعایت کنید می توانید طول عمر یخچال خود را افزایش بدهید. به همین دلیل در ادامه مقاله، نحوه نگهداری از یخچال را برایتان بیان خواهیم کرد تا علاوه بر اینکه طول عمر دستگاه افزایش پیدا کند، از وجود آمدن هر گونه مشکل در یخچال جلوگیری شود. در ادامه چند مورد از نکات مراقبت از یخچال را برایتان بیان خواهیم کرد:

 • یخچال را دور از گرما و در محل مناسب قرار دهید.
 • بعد از گذشتن دو تا سه ساعت پس از جابجایی، یخچال را به برق متصل کنید.
 • ظروف داغ و یا مواد غذای داغ را در درون یخچال و فریزر قرار ندهید.
 • لاستیک دور درب دستگاه را مرتباً تمیز نمایید.
 • از جمع شدن مواد غذایی در درون یخچال پرهیز کنید.
 • درب دستگاه را بیش از اندازه باز و بسته نکنید.
 • موقع سفر طولانی مواد غذایی را از دستگاه خارج کنید و دستگاه را خاموش کنید.
 • داخل یخچال و بدنه یخچال را به طور منظم تمیز نمایید.

اهمیت محل قرارگیری یخچال در نگهداری از یخچال فریزر

محل قرار گرفتن یخچال در نگهداری از یخچال، بسیار مهم می باشد، در ادامه مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت:

 • مهمترین نکته هنگام استفاده از یخچال و فریزر، انتخاب جای مناسب می باشد .
 • به این نکته توجه کنید مکانی که برای قرار دادن یخچال انتخاب می کنید به هیچ وجه نباید در معرض نور آفتاب و گرمای اجاق گاز و یا آبگرمکن باشد.
 • بین یخچال فریزر و دیوار حداقل ۲۰ سانت فاصله بگذارید.
 • دمای مکانی که یخچال را در آنجا قرار می دهید نباید زیر ۵ درجه سانتیگراد باشد، چون باعث می شود کارکرد دستگاه با مشکل مواجه شود.

برای مراقبت کردن از یخچال چند ساعت پس از جابجایی می توان آن را به برق متصل کرد؟

برای نگهداری و حفظ سلامت یخچال پس از اسباب کشی مواردی که در ادامه مقاله برایتان بیان می کنیم را رعایت کنید:

 • اگر یخچال را جابجا کرده اید باید بعد از گذشت دو الی سه ساعت بعد از جا به جایی آن را روشن کنید.
 • اگر یخچال تازه شروع به کار کرده است، بگذارید پس از روشن شدن حداقل سه ساعت خالی کار کند تا به دمای استاندارد نیز برسد.
 • سعی کنید که یخچال را به شکل عمودی حمل نماید، اگر مجبور شدید یخچال را به شکل افقی حمل کنید حتماً ۵ الی ۶ ساعت یخچال را بی حرکت قرار دهید تا گاز دستگاه ثابت شود، پس از ۶ ساعت آن را به برق متصل کنید و روشن کنید.
 • از متصل شدن دوشاخه به پریز خودداری کنید و حتماً از محافظه برق استاندارد استفاده نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر افتادگی درب یخچال

نگهداری مراقبت از لاستیک دور درب یخچال فریزر

برای مراقبت صحیح از یخچال، باید لاستیکی که دور درب یخچال وجود دارد را به صورت مرتب تمیز نمایید، در ادامه مقاله نحوه تمیز کردن و مراقبت از لاستیک دور درب یخچال را برایتان بیان می‌کنیم:

 • بهتر است که تمیز کردن لاستیک دور درب یخچال را با آب گرم انجام بدهید تا چسبندگی نوار کم شود.
 • برای اینکه مطمئن شوید درب بصورت کامل بسته شده و عمر نوار تمام نشده است، کاغذی را در بین درب یخچال بگذارید و درب را ببندید.
 • اگر که کاغذ به راحتی کشیده شد، نشان دهنده این است که درب به طور کامل بسته نشده است و یا لاستیک مشکل دارد.

قرار ندادن مواد غذایی و ظروف داغ در یخچال از روش های نگهداری یخچال

شما نباید مواد غذایی و ظروف داغ را درون یخچال قرار بدهید، در صورتی که این کار را انجام دهید، مواد غذایی و  ظروف داغ، باعث ازبین رفتن برودت یخچال می شوند، اگر این کار را در طولانی مدت انجام دهید یخچال برفک می زند و بعد از گذشت زمان، برفک ها  آب می شوند و فضای دستگاه را آلوده می کنند.

باز و بسته نکردن بیش از اندازه درب یخچال از روش های نگهداری یخچال

برای مراقبت از یخچال، درب یخچال را بیش از حد باز و بسته نکنید، چون انجام این کار باعث می‌شود که برودت یخچال کاهش پیدا کند و برفک در یخچال تولید شود. با هر باز و بسته کردن درب یخچال، هوای گرم وارد دستگاه می شود، پس از آن موتور دستگاه اقدام به سرد کردن هوای یخچال می کند. بسته شدن و باز شدن بیش از اندازه یخچال در گذر زمان باعث می‌شود که فن و موتور از کار بیفتد.

جنس بدنه یخچال

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد توضیح دادیم که جنس بدنه یخچال از چه می باشد، همچنین نکاتی در مورد نگهداری و مراقبت از آن را برایتان توضیح دادیم تا شما بتوانید طول عمر یخچال را با مراقبت و نگهداری از آن افزایش دهید. اگر سؤالی در مورد یخچال داشتید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

جنس بدنه یخچال از چه می باشد

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

برای مراقبت کردن از یخچال چند ساعت پس از جابجایی می توان آن را به برق متصل کرد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا