تعمیرات یخچال

مصرف انرژی یخچال چگونه است؟ | یخچال چه میزان آمپر برق مصرف میکند؟

نحوه محاسبه مصرف برق یخچال فریزر | راهکارهای کاهش مصرف برق یخچال

یخچال از پر استفاده ترین و پر مصرف ترین لوازم خانگی است  و این یک دغدغه کلی بین همه مصرف کنندگان است تا بهترین روش برای کاهش مصرف برق یخچال را بدانند یا بدانند یخچال به چه میزان برق مصرف می کنند؟ چون یخچال یا فریزر به طور مدام به برق متصل است در صورتی که یخچال پر مصرف باشد هزینه برق شما سرسام آور خواهد بود. در هنگام خرید حتما باید به این مورد که روی مصرف انرژی یخچال درج شده دقت نمایید در غیر اینصورت شاید یک یخچال ارزان در بازار پیدا نمایید ولی به مرور برای هزینه برق آن بیش از آن مبالغ هزینه خواهید نمود.

برای این منظور پیشنهاد می شود تا انتهای مقاله برای نحوه محاسبه مصرف برق یخچال و مصرف انرژی یخچال با ما همراه باشید.

برچسب انرژی یخچال چیست؟

در هنگام خرید یخچال روی آن برچسب انرژی نصب شده است که ممکن است در هنگام خرید به آن توجه نموده اید. این بر چسب ها روی تمامی محصولاتی که از انرژی استفاده می نمایند نصب می شود و از حرف A تا G  به ترتیب از کم به زیاد مصرف انرژی را نمایش می دهد. در صورتی که برچسب حرف A را نشان دهد یعنی مصرف انرژی یخچال شما بسیار کم است و در غیر اینصورت با پایین آمدن برچسب مصرف انرژی شما نیز افزایش می یابد.

مصرف برق یخچال فریزر چه میزان است؟

چون یخچال مدام به برق متصل است در صورت بهینه بودن نیز پیوسته در حال مصرف برق است و باید از این رو همیشه حواس تان به آن باشد از مجموع وسایل خانگی یخچال ۱۸ % برق را مصرف می نماید و سهم عظیمی در مصرف برق خانگی دارد برای همین منظور جالب است بدانید یک یخچال ساید بای ساید بین ۲۵۰ تا ۴۷۰ کیلو وات و یخچال معمولی بین ۱۷۰ کیلو وات و فریزر نیز تا ۳۶۰ کیلو وات در سال مصرف می کنند برای این که آمار دقیق یخچال خود را استخراج نمایید می توانید به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه نمایید.

 محاسبه مصرف برق یخچال فریزر

ممکن است در دفترچه راهنمای یخچال فریزر میزان مصرف برق دستگاه شما ذکر نشده باشد، برای این منظور می توانید عملیاتی ساده را برای محاسبه مصرف برق یخچال خود انجام دهید. واحد اندازه گیری مصرف برق کیلووات بر ساعت است. برای همین باید میزان مصرف برق در یک ساعت را اندازه گیری نمایید تا این مورد مشخص شود.

y

راه کار کاهش مصرف برق یخچال فریزر

برای کاهش مصرف برق و صرفه جویی در هزینه ها، باید نکاتی را که در ادامه برای این منظور ارائه شده است پیگیری و انجام دهید.

از قرار دادن یخچال کنار وسایل گرمازا اجتناب نمایید

در صورتی که در آشپزخانه وسایل گرمازا نظیر اجاق گاز و .. قرار دارد می توانند  باعث  گرم شدن یخچال افزایش مصرف برق و هدر رفت توان یخچال شود. بنابراین  یخچال را در محیط خنک قرار داده تا انتقال دمای دستگاه و کارکرد آن به درستی انجام شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  سرد نشدن قسمت پایین یخچال دوو به چه علت است؟

درب را زیاد باز و بسته ننمایید

باز و بسته نمودن مدام دستگاه می تواند مصرف برق را افزایش داده برای این منظور باید از این کار اجتناب نموده و از اتلاف انرژی جلوگیری نمایید.

 نوار درب یخچال سالم باشد

دور درب یخچال نوار هایی قرار دارد که در طول زمان کارایی خود را از دست می دهند یا به اصطلاح هرز می شوند برای این منظور باید مدام این نوار ها را بررسی نمود و در صورت نیاز تعویض کرد زیرا این نوار ها در مصرف و اتلاف انرژی تاثیر مستقیم دارد.

Refrigerator Gasket

یخچال با اندازه مناسب

همواره باید تناسب مناسبی بین یخچال و اندازه خانه شما باشد و در صورتی که خانواده کم جمعیت یا خانه کوچک است از خرید یخچال های بزرگ خود داری نمایید. همچنین در صورتی که خانه بزرگ یا پرجمعیت دارید و نیاز است از یخچال بزرگ استفاده نمایید یخچال تان را مرتب پر نمایید.

دمای مناسبی برای یخچال

درجه یخچال را متعادل انتخاب نمایید زیرا با انتخاب دمای نامناسب یخچال تلاش بیشتری خواهد نمود و همین در مصرف انرژی تاثیر گذاشته و مصرف انرژی برق را افزایش خواهد داد.

غذای گرم درون یخچال قرار ندهید

در یخچال هرگز غذای گرم نگذارید این مورد نه تنها باعث مصرف انرژی بیشتر برای خنک کردن آن می شود بلکه ممکن است به خراب شدن غذا نیز بیانجامد لذا برای این منظور توصیه می شود همواره صبر نمایید تا غذا خنک شده و سپس در یخچال قرار دهید.

سرویس یخچال را فراموش ننمایید.

سرویس نمودن یخچال را فراموش ننمایید برای این منظور همواره و به صورت دوره ای باید یخچال را سرویس نمایید این کار در مصرف انرژی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

برای این منظور می توانید از تیم پشتیبانی و خبره ایبک استفاده نمایید تکنسین های ایبک ۲۴ ساعته برای ارائه خدمات در خدمت شما خواهد بود.

مواردی که باید در هنگام خرید یخچال‌ فریزر کم‌ مصرف رعایت نمایید

در هنگام خرید یخچال فریزر نکات مهمی هست که باید به آن دقت کرده و آنان را رعایت نمایید تا یخچال کم مصرف گرفته و مصرف برق را در طولانی مدت کاهش دهید.

برای این منظور نکاتی که در ادامه ارائه می شود را در هنگام خرید یخچال فریزر دقت نمایید.

 • حتما به ابعاد یخچال دقت نمایید مثلا برای خانواده دو نفره یخچال حجم ۱۶ کافیست و از خرید یخچال بزرگ اجتناب نمایید تا در مصرف برق و فضای خانه تا حد زیادی صرفه جویی شود.
 • بر چسبی که به یخچال متصل است را با دقت مطالعه نموده و رنج مصرف انرژی آن را دقت نمایید در این موقع سعی کنید با توجه به بودجه تان یخچالی را انتخاب نمایید که مصرف کمی داشته باشد تا در هزینه برق تان صرفه جویی شود.
 • پیش از خرید تحقیقات را در مورد برند های مد نظر خود انجام دهید تا مشخصات و روال مصرف انرژی آنها را بررسی نمایید و بهترین گزینه را بین این موارد انتخاب نمایید.

توجه نمایید ممکن است در هنگام خرید شما با یخچال ارزانتر با برچسب مصرف پایین تر رو به رو شوید اما توجه نمایید با اندکی هزینه بیشتر می توانید هزینه برق خود را در آینده تا حد زیادی کاهش دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت برفک زدن یخچال فریزر و یخ زدگی لوله‌های پشت آن

444223 222

سایر اطلاعات روی برچسب مصرف انرژی یخچال

اطلاعات دیگری نیز روی برچسب مصرف انرژی یخچال وجود دارد که در ادامه این موارد برای بررسی های آتی شما لیست شده اند:

 • مدل یخچال خود را می توانید در روی برچسب مشاهده نمایید.
 • حجم یخچال در برچسب حتما قید شده و باید بدانید برای جمعیت و خانه شما کدام حجم مناسب است.
 • میزان حجم نگهداری غذا در یخچال روی برچسب قید شده تا با توجه به جمعیت و نیازتان خرید را انجام دهید.
 • حجم فریزر و یخچال مجزا از هم هستند لذا باید حجم فریزر که روی برچسب درج شده را نیز بررسی نمایید.

برای این منظور در صورتی که قصد خرید دارید می توانید با جست و جو در اینترنت موارد متناسب با جمعیت و حجم خانه خود را استخراج نموده و در هنگام خرید به این موارد دقت نمایید.

توجه نمایید رعایت تمامی نکات هر کدام تاثیر خود را دارد و می تواند در آینده هزینه برق شما را به شدت کاهش دهد.

تاثیر و رابطه برچسب انرژی و قیمت یخچال

با توجه به توضیحات ارائه شده برچسب مصرف انرژی یخچال در قسمت تاثیر گذار است و برای این منظور باید به برچسب دقت نمایید برای این منظور هر چه میزان مصرف کمتر و بهینه قیمت بیشتر و هرچه میزان مصرف بیشتر باشد قیمت کمتر خواهد بود. توجه نمایید برای خرید محصولات کم مصرف باید هزینه بیشتری در ابتدا نمایید اما به مرور زمان این هزینه را ذخیره خواهید نمود.

 •  خرید یخچال با مشخصات مصرف انرژی بالا به این دلیل که قیمت پایین تری دارد توجیح خوبی نیست و در طولانی مدت صدمات زیادی به هزینه های شما وارد خواهد کرد.
 • قیمت  پایین در ابتدا شما را فریب خواهد اما با گذشت زمان هزینه های شما را به شدت افزایش می دهد و دیگر در آن زمان نمی توان کاری انجام داد.
 • حتما منابع مالی خود را برای خرید یخچال بهینه ذخیره نمایید تا با گذشت زمان هزینه های ماهانه شما کاهش یابد.
 • یخچال های با مصرف انرژی بالا می تواند به برق خانه یا ساختمان نیز آسیب زده و نه تنها همسایگان شما را درگیر کند بلکه باعث افزایش هزینه برق یا حتی خرابی دیگر وسایل برقی شما نیز شود.
 • برند های معتبر  یخچال معمولا محصولات خود را با برچسب مصرف انرژی بهینه تولید می کنند.

1e

نتیجه گیری

با توجه به توضیحات ارائه شده حالا  با مصرف برق یخچال آشنا شده اید و با توجه به اطلاعات داده شده در مقاله می توانید در هنگام خرید تصمیم درست تری اتخاذ نمایید. به طور کلی اکثر قریب به اتفاق یخچال ها دارای مصرف انرژی پایینی هستند زیرا یخچال های امروزی با آخرین استاندارد های اروپا و جهان ساخته می شود. اما در هر صورت موارد گفته شده را خوب به خاطر بسپارید و در هنگام خرید یخچال آن ها را رعایت نمایید تا از هزینه های آتی جلوگیری نمایید.

در صورتی که از مصرف انرژی یخچال فعلی خود مطمئن نیستید می توانید با تیم پشتیبانی ایبک تماس حاصل نمایید و از مشاوره های تخصصی ما در این زمینه بهره ببرید و لذت ارائه یک خدمت خوب را تجربه نمایید.

 

مصرف انرژی یخچال چگونه است؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مصرف برق یخچال فریزر چه میزان است؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا