تعمیرات یخچال

راهنمای تعمیر یخساز یخچال ویرپول Whirpool | نمایندگی تعمیرات یخساز یخچال ویرپول

راهنمای تعمیر یخساز یخچال ویرپول Whirpool|نمایندگی تعمیرات یخساز یخچال ویرپول، عیب‌یابی و تعمیر یخساز یخچال ویرپول

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

وقتی که یخساز یخچال ویرپول شما کار نمی‌کند بهتر است قبل از تماس با تعمیرکار متخصص، از تکنیک‌های عیب یابی که در ادامه گفته شده است، استفاده کنید، تا در وقت و هزینه شما صرفه جویی گردد و بتوانید بدون نیاز به تعمیرکار در منزل این کار را خودتان انجام دهید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر یخساز یخچال ویرپول

مکانیسم یخساز یخچال ویرپول مکانیکی است. بنابراین احتمال خراب شدن آن زیاد خواهد بود. تولید اتوماتیک یخ توسط یخچال ویرپول یکی از ویژگی‌های بسیار مهم این دستگاه می‌باشد، که با استفاده از آن می‌توانید از یخ‌ها به راحتی استفاده کنید.

یخ از یخساز یخچال ویرپول بیرون نمی‌آید

وقتی که درون قالب، یخ وجود داشته باشد. نشان دهنده این است، که یخساز یخچال در دریافت آب مشکلی ندارد و مشکل از منبع آب نخواهد بود و به احتمال زیاد ایراد الکتریکی و مکانیکی وجود دارد. این احتمال وجود دارد، که وقتی که وسایل خود را در قسمت فریزر جابجا می‌کردید، به صورت تصادفی بازوی کنترل یخساز را جابجا کرده باشید و بازوی کنترل از محل خود خارج شده باشد، که موجب می‌شود، تولید یخ در یخساز یخچال ویرپول متوقف شود. برای برطرف کردن مشکل به راحتی می‌توانید بازوی کنترل را دوباره در موقعیت مناسب خود قرار دهید. چنانچه بازوی کنترل در محل خود قرار داشت و قالب با یخ پر شده باشد، مشکل احتمالاً از موتور گیربکس و اتصالات الکتریکی آن می‌باشد. بنابراین باید اتصالات الکتریکی را مورد بررسی قرار دهید، که در محل خودشان باشند. برای این کار باید یخچال را کمی به جلو کشیده و با دیوار فاصله دهید و آن را از برق جدا کنید. بهتر است، که اتصالات را جدا نموده و دوباره آنها را برقرار کنید.

یخ در یخساز یخچال ویرپول درست نمی‌شود

وقتی که یخساز اصلاً یخی درست نمی‌کند، احتمالا مشکل در تامین آب خواهد بود. احتمالا لوله به دلیل یخ زدن آب مسدود شده است. برای تعمیر کردن و برطرف کردن مشکل لوله یخ زده یخچال ویرپول خود را از برق جدا کنید و شیر آب را پیدا کنید و آن را ببندید. با یک ظرف آب گرم روی خط، آب بریزید. همچنین می‌توانید از سشوار برای باز کردن لوله یخ زده استفاده کنید و همینطور می‌توانید، یخچال را چند ساعت خاموش بگذارید. چنانچه از سشوار استفاده می‌کنید، باید توجه داشته باشید که از درجه خیلی زیاد استفاده نکنید. حالا برق یخچال را متصل کنید و چنانچه مشکل برطرف نشده بود، باید با تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید. این امکان نیز وجود دارد، که فیلتر آب یخساز دچار مسدودی شده باشد، که در این صورت باید فیلتر آب را عوض کنید.

قالب‌های یخ خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ هستند

زمانی که متوجه می‌شوید، تکه‌های یخ بزرگتر و کوچکتر از حد معمول می‌باشند، احتمالاً یخساز یخچال ویرپول نیاز به تنظیم مجدد دارد. برای تنظیم کردن آب، باید ابتدا پوشش یخساز را برداشته و صفحه سفیدی که در جلوی یخساز است را به آسانی بکشید. زیر پوشش مهره و پیچ وجود دارد، که در کنار آن علامت منفی و مثبت را خواهید دید. اگر آنها را به سمت علامت منفی بپیچانید، سبب کاهش میزان آب و در صورتی که به سمت علامت مثبت بپیچانید، موجب افزایش میزان آب در هر بار خواهید شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل آب شدن مواد غذایی در یخچال

چسبیدن یخ در یخساز یخچال ویرپول

یکی از مشکلاتی که امکان دارد، یخساز یخچال ویرپول با آن مواجه شود و اکثر مصرف کنندگان آن را تجربه کرده‌اند، چسبیده شدن یخ‌ها در محفظه یخساز می‌باشد، که با گذشت زمان امکان دارد آسیب‌های جدی به دستگاه وارد کند و موجب از کار افتادن یخساز شود. دلایل چسبیدن تکه‌های یخ به یکدیگر در یخساز یخچال ویرپول عبارتند از:

 •  آبگیری در یخساز با استفاده از شیر برقی به درستی انجام نمی‌گردد.
 •  فشار ورودی آب به یخساز بالا است و بوبین‌های شیر برقی ایراد دارند و در این شرایط آب بیش از اندازه وارد قالب یخساز خواهد شد.
 •   با سرمای درون فریزر آب درون قالب یخساز به یخ تبدیل خواهد شد. اما اگر قالب یخساز بیش از اندازه پر شود موجب می‌شود، که یخ‌ها به یکدیگر بچسبند. آب وقتی که یخ می‌زند، حجم آن بیشتر خواهد شد. چنانچه آبگیری یخساز به اندازه قالب‌های یخ نباشد، سطح یخ بالا آمده و یخ‌ها به هم می‌چسبند. بنابراین میزان ورودی آب خیلی مهم است.
 •  زمانی که قالب‌های یخ را تخلیه می‌کنید در صورتی که یکی از آنها خالی نشود، چون میزان و زمان آبگیری مشخص و از قبل تعریف شده می‌باشد، به خاطر پر بودن و خالی نشدن یکی از جاهای یخ، آب بیش از اندازه وارد قالب یخساز خواهد شد و پس از یخ زدن به یکدیگر می‌چسبند.
 •   یکی دیگر از علت‌هایی که یخ به قالب می‌چسبد این است، که قالب حالت لیز و تفلون بودن خود را از دست داده است. برای برطرف کردن این ایراد بهتر است، که قالب یخ را عوض کنید و یا با استفاده از اسپری خوراکی پارافین، ایراد به وجود آمده را برطرف کنید. در مدل‌هایی که قالب یخ آنها تفلون است وقتی که می‌خواهید یخ را از مخزن بیرون آورید، المنت به آن گرما داده و این کار به راحتی انجام خواهد شد.
 • ممکن است که یخساز یخچال ویرپول برای مدت طولانی روشن بوده باشد و شما از یخ‌های آن استفاده نکرده باشید، که در این شرایط یخ‌های درون مخزن به یکدیگر خواهند چسبید. بنابراین توصیه می‌شود، که هر روز حداقل یک لیوان یخ را از یخساز و محفظه آن بردارید، تا آنها به یکدیگر نچسبند.

یخساز یخچال ویرپول

یخساز یخچال ویرپول نشتی دارد

در صورتی که متوجه شدید یخساز یخ می‌سازد، اما فریزر نشتی آب دارد، باید اطمینان حاصل کنید، که یخچال خود را به صورت کاملاً تراز قرار داده‌اید. همچنین واحد یخساز نیز باید از لحاظ تراز بودن چک شود. مورد دیگری که باید مورد بررسی قرار دهید، لوله تامین کننده آب است، که باید از لحاظ برآمدگی، آسیب دیدگی و پیچ خوردگی باید بررسی شوند و سپس مخزن آب را کنترل کنید، که با قیف آب به خوبی تنظیم شده است. چنانچه این موارد را کنترل کردید، اما همچنان نشتی وجود دارد، باید با متخصص تماس حاصل کنید. چون امکان دارد که نشتی، موجب به وجود آمدن مشکلات بزرگ شده و آسیب‌های جدی به یخچال ویرپول وارد شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر یخچال ناسیونال National | خدمات نمایندگی ناسیونال

یخ در یخساز یخچال ویرپول مزه بدی دارد

 • در صورتی که احساس کردید یخ‌های درون یخساز یخچال ویرپول مزه بدی دارند، باید سینی یخ را بشویید و غذاهایی که داخل یخچال مانده‌اند را بیرون آورید. همچنین باید اجزای داخلی یخچال و فریزر را تمیز نگه دارید.
 •  شیر ورودی آب را بررسی نمایید و فیلتر آب یخچال را در صورت کثیف بودن و مسدود بودن باید عوض کنید. به صورت کلی مزه بد یخ در یخساز، مربوط به کثیف بودن قسمت‌های مختلف یخچال ویرپول می‌باشد.

شفاف نبودن یخ در یخساز یخچال ویرپول

بیشتر افراد فکر می‌کنند که شفاف نشدن یخ‌ها به دلیل آب بی کیفیت است. اما سفید شدن یخ و شفاف بودن آن به دو علت زیر بستگی دارد.

 •  املاح معدنی موجود در آب و یا همان اندازه سختی آب
 • وجود گازهای محلول و هوا در آب

وقتی که آب یخ می‌زند، از کناره‌ها این اتفاق شروع می‌شود. بنابراین گازهای محلول در آب و املاح معدنی از کناره‌ها فاصله گرفته و به سمت درونی و مرکزی یخ می‌روند. به همین سبب معمولاً در کناره‌ها یخ شفاف‌تر خواهد بود. وقتی که یخ زدن به سمت مرکز می‌رسد، میزان املاح در آن بالاتر است. بنابراین آنها در مرکز یخ موجب شکسته شدن شبکه کریستالی یخ ها شده و سفیدی یخ را سبب می‌شوند. اگر از آب تصفیه شده استفاده شود، یخ‌ها سفیدتر خواهند بود.

یخساز یخچال ویرپول

طریقه نگهداری یخساز یخچال ویرپول

معمولاً مشکلات و ایراداتی که در یخساز یخچال ویرپول به وجود می‌آید، به دلیل استفاده نادرست و غیر اصولی از این دستگاه است. بنابراین بهتر است، که با پیشگیری‌های ساده و مهم از خراب شدن یخساز یخچال ویرپول خود پیشگیری کنید. خرابی‌های یخساز یخچال ویرپول علاوه بر اینکه هزینه زیادی را به همراه خواهد داشت، همچنین مشکل کمبود قطعه‌های اصلی و اورجینال یخساز را هم به دنبال دارد.

 •  زمانی که نیازی به یخ ندارید بهتر است، که یخساز را خاموش کنید. برای این کار معمولاً دکمه روشن و خاموش بر روی بدنه یخسازها وجود دارد.
 • چنانچه نتوانستید، که یخساز یخچال خود را خاموش کنید. پیشنهاد می‌شود، که هر روز حداقل یک لیوان از یخ را از درون دستگاه بردارید و برای موارد مختلف استفاده نمایید.
 •  برای پیشگیری کردن از انجماد موتور یخساز، باید باکس یخ را هر چند روز یکبار تخلیه کنید، تا دستگاه یخساز دوباره عملیات یخ سازی را انجام دهد. همچنین در صورتی که برق شما برای بیشتر از نیم ساعت قطع شد، باید باکس یخ را خالی کنید، تا آنها به یکدیگر نچسبند.
 •  اگر به علت فشار زیاد آب، آبگیری بیش از اندازه در یخساز یخچال ویرپول انجام شود، باید تعمیرکار متخصص فشار یخساز را از روی برد الکترونیکی رگلاژ کند، تا یخساز یخچال دچار آسیب‌دیدگی نشود.

سخن تکمیلی

چنانچه اصول نگهداری و استفاده صحیح از یخساز یخچال ویرپول را رعایت کنید، کمتر نیاز به تعمیر کار خواهید داشت و خرابی یخساز کمتر اتفاق خواهد افتاد اما در صورتی که یخساز یخچال ویرپول شما دچار ایرادی شد، در صورتی که با اقدامات انجام داده شده نتوانستید مشکل آن را برطرف کنید، بهتر است که از تکنسین متخصص کمک بگیرید، تا آسیب‌های بیشتری به دستگاه شما وارد نشود.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر یخساز یخچال ویرپول Whirpool

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر یخساز یخچال ویرپول

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا