تعمیرات پکیج و آب گرمکن

چرا در پکیج ایران رادیاتور فشار پایین می آید؟

یکی از کارهای مهمی که شما باید برای روشن کردن پکیج خود انجام بدهید تنظیم کردن فشار است. گاهی ممکن است پکیج با مشکل پایین آمدن فشار روبرو شود. در این مقاله از ایبک  امداد می‌خواهیم شما را با دلایل پایین آمدن فشار در پکیج ایران رادیاتور آشنا کرده و روش‌های رفع این مشکل را هم برایتان بیان کنیم. برای اینکه شما فشار پکیج ایران رادیاتور را تنظیم کنید، بهترین کار این است که بدانید برای پکیج فشار استاندارد چقدر است؟ بهترین مقدار فشار آب برای اینکه پکیج شما عملکرد درستی داشته باشد، ۱.۵ بار می‌باشد. اگر فشار سنج مقدار کمتری را نشان بدهد باید فشار را به وسیله شیر پر کن زیاد کنید و اگر فشار آب بیشتر از ۱.۵ بار باشد باید آن را کم کنید.

دلایل پایین آمدن فشار در پکیج ایران رادیاتور چیست؟

اگر شما به طور مداوم متوجه افت فشار در پکیج هستید، حتماً مشکل جدی  باعث افت فشار در پکیج شده است که باید آن را برطرف کنید ولی قبل از اینکه تعمیر دستگاه را شروع کنید باید دلیل پایین آمدن فشار را بدانید. دلایلی که می‌تواند باعث کاهش فشار در پکیج ایران رادیاتور شود موارد زیر هستند:

۱- نشتی در داخل دستگاه پکیج ایران رادیاتور

اگر رادیاتورها و یا مبدل دستگاه نشتی داشته باشد، باعث می‌شود فشار در پکیج کاهش پیدا کند وقتی شما به طور مداوم این افت فشار را در دستگاه مشاهده کردید، باید در مرحله اول رادیاتور دستگاه خود را چک کنید. اگر دچار نشتی شده بود پس مشکل به دلیل نشتی در داخل دستگاه پکیج است. می توانید با بستن شیر خروجی و ورودی آب از این مورد اطمینان پیدا کنید. ولی اگر متوجه شدید مشکل از رادیاتور نیست ، باید مبدل حرارتی را چک کنید. برای چک کردن مبدل حرارتی باید حتماً از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید. زیرا تشخیص دادن نشتی در این قسمت کار سختی می‌باشد. دلیل سختی این کار هم این است که آب بعد از نشت کردن، به علت مشعل، سریعاً بخار می‌شود و شما قادر به تشخیص آن نخواهید بود. در این صورت است که بدون اینکه شما متوجه دلیل مشکل شوید، دستگاه پکیج شما دچار افت فشار خواهد شد.

حتما بخوانید:   الکترود یون پکیج چیست؟ /نحوه تعمیر و تعویض الکترود یون چگونه است؟

پکیج ایران رادیاتور

۲- هوا گرفتن رادیاتور

بیشتر مواقع دلیل اینکه در پکیج فشار پایین می‌آید این است که به دلایل مختلفی دستگاه هوا می‌گیرد. موارد زیادی می‌تواند باعث بروز این مشکل شود که معمولاً به علت واکنش فلزات و آب می باشد، که برای رفع این مشکل می‌توانید از ضد یخ ماشین و یا حتی نصف لیوان مایع ظرفشویی کمک بگیرید. معمولاً این مشکل در ساختمان‌هایی به وجود می‌آید که نوساز هستند. شما با هواگیری می‌توانید مشکل را به راحتی رفع کنید، ولی اگر دوباره این مشکل به وجود آمد باید یک راه بهتری انتخاب کنید تا هر روز مجبور به هواگیری نشوید.

۳- مشکل در منبع انبساط پکیج

مشکل در منبع انبساط پکیج می تواند باعث شود فشار در پکیج ایران رادیاتور شما پایین بیاید. دلیل افت فشار در این حالت ممکن است باد نداشتن و یا خرابی منبع انبساط باشد که با برطرف کردن آن شما می‌توانید مشکل پکیج خودتان را هم برطرف کنید.

۴- خرابی شیر پر کن

یکی دیگر از دلایل افت فشار می تواند خرابی شیر پر کن در پکیج ایران رادیاتور باشد. معمولاً این مشکل پکیج، از خرابی شیر پر کن نمی‌باشد و ممکن است که شیرپرکن نیمه باز بوده و یا عملکرد درستی نداشته باشد. بعد از بررسی کردن دستگاه اگر متوجه شدید که هیچ کدام از مواردی که نام بردیم دلیل افت فشار پکیج نیست، باید حتماً به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.

چگونه می‌توان افت فشار را در پکیج ایران رادیاتور برطرف کرد؟

برای اینکه افت فشار را در پکیج برطرف کنید، باید ابتدا شیر پرکن را در خلاف عقربه ساعت بچرخانید و در همان حال هم با فشارسنج دستگاه پکیج را چک کنید. با این کار شما، عقربه فشارسنج بالا خواهد رفت. وقتی که شما فشار پکیج ایران رادیاتور را بالا بردید، شیر پرکن را باید در جهت عقربه ساعت بچرخانید و آن را ببندید تا از افزایش فشار پکیج جلوگیری کنید. با این کار شما، فشار آب در لوله بالا رفته و دلیل افت فشار آب هم برطرف خواهد شد.

دلیل بالا آمدن فشار در پکیج ایران رادیاتور چیست؟

گاهی اوقات به طور ناگهانی فشار پکیج بالا می‌رود، اگر شما پکیج خود را به هیچ وجه دستکاری نکرده‌اید دلایل مختلفی می‌تواند باعث بروز این مشکل در پکیج ایران رادیاتور شود.

۱- خراب شدن شیر پرکن در پکیج

خراب شدن شیر پر کن می‌تواند یکی از دلایل بالا رفتن فشار در پکیج ایران رادیاتور باشد. در این صورت ممکن است شیر پر کن درست کار نکند و نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد و باعث می‌شود شیر اطمینان چکه کرده و فشار دستگاه بالا برود. در اینصورت باید شیر پرکن را تعویض کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای رفع ارور 40 60 70 یا E50 در پکیج ایران رادیاتور

۲- خراب شدن مبدل

سوراخ بودن و یا خرابی مبدل پکیج می‌تواند باعث شود فشار در پکیج ایران رادیاتور شما بالا برود. در این صورت اگر دستگاه شما یک مبدله است باید آن را چک کنید. اگر مبدل دچار مشکل شده بود آن را تعمیر و یا تعویض کنید و اگر هم مشکل از مبدل دستگاه نبود باید قسمت‌های دیگر را چک کنید. در صورتی که دستگاه شما دو مبدله است ابتدا مبدل اول را چک کرده و اگر مشکل نداشت، باید مبدل ثانویه را چک کنید.

۳- خراب شدن پمپ و یا برد پکیج ایران رادیاتور

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث بالا رفتن فشار در پکیج ایران رادیاتور شود، خراب شدن پمپ و یا برد اصلی پکیج است. خراب شدن پمپ معمولاً باعث می‌شود دمای دستگاه ثابت بماند و به دستگاه اجازه نمی‌دهد که دما بالا برود. برای اینکه مطمئن شوید پمپ خراب شده است، باید آن را بررسی کنید. توصیه می‌کنیم اگر در این زمینه مهارت ندارید حتماً به سرویس کار ماهر مراجعه کنید. اگر پمپ را چک کردید و از سلامت آن مطمئن شدید، باید برد اصلی را بررسی کنید. البته بررسی کردن برد پکیج هم کاری کاملاً تخصصی بوده و هر کسی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. برای این منظور حتماً به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.

۴- خراب شدن شیر تخلیه یا شیر اطمینان

شیر تخلیه قطعه‌ای در پکیج است که از بالا رفتن فشار آن جلوگیری می‌کند و در روی پکیج قرار گرفته است. وقتی فشار پکیج از سه بار بیشتر شود، شیر اطمینان به شکل خودکار باز شده و باعث می‌شود پکیج تخلیه شود و این مورد هم باعث پایین آمدن فشار دستگاه خواهد شد. اگر شیر اطمینان خراب شود ممکن است وقتی فشار دستگاه بالا می‌رود، شیر اطمینان باز نشود و فشار همچنان بالا برود. در این صورت برای اینکه مشکل را رفع کنید باید ابتدا پکیج ایران رادیاتور را خاموش کنید و بعد از آن شیر اطمینان را به شکل دستی باز کرده تا آب‌ها از آن خارج شوند و فشار در دستگاه پایین بیاید. البته در حالت‌های دیگر امکان دارد شیر اطمینان به شکل خودکار قبل از اینکه فشار دستگاه بالا برود، چکه کند، که در این صورت برای رفع مشکل باید شیر اطمینان تعویض شود. اگر کارهای گفته شده را انجام دادید باز هم مشکل برطرف نشد، توصیه می‌کنیم حتماً به سرویسکار مطمئن مراجعه کنید.

۵- خراب شدن منبع انبساط

یکی دیگر از دلایلی که باعث بروز این مشکل می‌شود، خرابی منبع انبساط است اگر در پکیج ایران رادیاتور منبع انبساط خراب شود، وقتی مدار گرمایش به وسیله آب پر می‌شود از شیر هواگیر، آب به جای هوا خارج می‌شود. در این صورت منبع انبساط سوراخ شده و باید آن را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کنید. یکی دیگر از روش‌هایی که شما می‌توانید به وسیله آن متوجه خراب شدن منبع انبساط شوید، این است که فشار منبع بالا می‌رود مثلاً در حالت عادی منبع انبساط باید ۰.۶ تا ۲.۲ بار باشد ولی اگر منبع انبساط خراب شود، فشار دستگاه حدوداً بیشتر از سه بار خواهد شد. این اتفاق باعث می‌شود شیر اطمینان باز شده و باز شدن شیر اطمینان هم باعث می‌شود آب گرم پکیج تخلیه شود. برای اینکه منبع انبساط را بررسی کنید به دستگاه‌های مخصوصی مانند فشارسنج و… نیاز دارید. برای رفع مشکل توصیه می‌کنیم به سرویس کار ماهر مراجعه کنید.

حتما بخوانید:   روش ریست کردن پکیج ایران رادیاتور| رفع مشکلات پکیج ایران رادیاتور

چگونه می‌توان فشار پکیج ایران رادیاتور را پایین آورد؟

برای اینکه فشار را در پکیج ایران رادیاتور پایین بیاورید، باید به حالت زمستانه و تابستانه آن توجه کنید. از دو روش می‌توانید برای رفع مشکل بالا رفتن فشار در پکیج ایران رادیاتور استفاده کنید:

۱- هواگیری پکیج در زمستان

یکی از کارهایی که می‌توانید فشار دستگاه پکیج ایران رادیاتور را در زمستان پایین بیاورید این است که پکیج را هواگیری کنید. برای هواگیری پکیج ایران رادیاتور، شما نیاز به یک ظرف دارید تا آبی که از دستگاه خارج می‌شود ، محیط را خیس نکند. بعد از آن باید شیر خروجی رادیاتور دستگاه خود را باز کنید تا هوا و یا آب داخل رادیاتور و پکیج، آرام از آن خارج شود. هواگیری را می‌توانید به وسیله خود رادیاتور انجام بدهید. برای این منظور می‌توانید شیر کوچک آبی رنگی را که برای خروج آب بوده و در زیر پکیج گرفته، نیمه باز کرده و بگذارید تا آب آن کاملاً خارج شود. وقتی متوجه شدید فشار دستگاه پکیج شما پایین آمده است، شیر را ببندید.

پکیج ایران رادیاتور

۲- تخلیه آب گرم در تابستان

یکی دیگر از کارهایی که شما در تابستان باید انجام بدهید، استفاده از شیر ورودی آب به پکیج ایران رادیاتور است. در این روش شما باید شیر را کامل بسته و شیر پرکن و یکی از شیرهای آب گرم را باز کنید و صبر کنید تا آب گرم تخلیه شده و فشار پکیج ایران رادیاتور پایین بیاید.

با این راهکارهایی که برایتان بیان کردیم می توانید مشکل پایین آمدن فشار را در پکیج خود حل کنید، ولی اگر با این روش ها مشکل حل نشد و نتوانستید فشار دستگاه را تنظیم کنید ، پس مشکل دستگاه جدی بوده و برای رفع آن باید به تعمیر کار ماهر مراجعه کنید.

31

چرا در پکیج ایران رادیاتور فشار پایین می آید؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه می‌توان فشار پکیج ایران رادیاتور را پایین آورد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x