تعمیرات پکیج و آب گرمکن

روش ریست کردن پکیج ایران رادیاتور| رفع مشکلات پکیج ایران رادیاتور

یکی از مهمترین وسایل خانه پکیج ها هستند که امروزه در بیشتر خانه ها وجود دارند. یکی از راهکارهایی که به کمک آن می‌ توان بعضی از مشکلات پکیج ایران رادیاتور را برطرف کرد، ریست کردن آن می باشد. خراب شدن پکیج دلایل مختلفی دارد و می تواند زندگی روتین را مختل نماید. علاوه بر آن تامین نمودن آب گرم مصرفی با اختلال مواجه خواهد شد. پکیج ایران رادیاتور برای فصول سرد می‌تواند گرمای محیط را تامین کند.

چرا باید پکیج ایران رادیاتور را ریست کنیم؟

در خیلی از موارد بعد از نصب کردن پکیج و یا در حین کار کردن با آن متوجه می‌شوید که پکیج خاموش شده است. گاهی چراغ قرمزی روی دستگاه روشن می‌شود که نشان می دهد پکیج نیاز به ریست کردن دارد و این چراغ چشمک می زند. چشمک زدن آن می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که بعضی از آنها با ریست نمودن دستگاه برطرف می شود و برخی دیگر نیز نیاز به تعمیرات جدی تری دارد. دقت کنید اگر مشکل پکیج شما با ریست کردن حل نشد، حتما اختلالی در یکی از قطعات آن به وجود آمده و ممکن است که قطعه ای در پکیج نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد. بهتر است جهت تشخیص مشکل و یا تعویض قطعات آن از افراد ماهر کمک بخواهید. تکنسین های حرفه ای می توانند بدون آنکه آسیب بیشتری به پکیج وارد کنند قطعات معیوب را جدا کرده و قطعات اصلی جایگزین آن نمایند. گاهی نیز ممکن است مشکل پکیج با اقدامی ساده حل شود ولی تشخیص به موقع و انجام تعمیرات آن از یک تکنسین حرفه ای بر می آید. روشن شدن چراغ در پکیج ایران رادیاتور گاهی به علت خاموش شدن شعله می باشد و در نهایت کد ارور روی پکیج ظاهر می شود. در این پکیج هنگام خراب شدن هر کدام از قطعات مختلف دستگاه بر روی صفحه نمایش آن کدی ظاهر می‌شود که به معنای قطع شدن یکی از سنسورهای اجزای دستگاه می باشد.

خراب شدن تنظیمات پکیج

درست بعد از راه اندازی کردن پکیج ایران رادیاتور ممکن است متوجه شوید که دستگاه روشن نمی شود. در این شرایط کافیست دکمه ریست را فشرده تا مشکل برطرف شود و پکیج کار کند. در قسمت بالای صفحه کنترل چراغ ریست تعبیه شده است.روش ریست کردن پکیج ایران رادیاتور| رفع مشکلات پکیج ایران رادیاتور لازم است که به آن توجه نموده و اگر روشن و خاموش شد در قدم اول با ریست کردن مشکل را برطرف کنید. اگر با زدن دکمه ریست مشکل پکیج برطرف نشد باید از یک متخصص بخواهید که به بررسی پکیج بپردازد.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر برد الکترونیکی در پکیج ایران رادیاتور

وجود مشکل در راه اندازی پکیج

گاهی نیز ممکن است به هنگام راه اندازی کردن پکیج متوجه شوید که دستگاه کار نمی کند. در این شرایط ابتدا باید مراحل نصب را از ابتدا چک کنید و پس از آن دکمه ریست را بفشارید. به خاطر داشته باشید در صورتی که این مشکل برای دستگاه شما به وجود بیاید چراغ ریست آن شروع به چشمک زدن خواهد کرد. در این هنگام باید دکمه را فشرده و اختلالی که در پکیج به وجود آمده است را برطرف کنید.

جرقه زدن پکیج

گاهی نیز ممکن است در قسمت مشعل پکیج جرقه مشاهده کنید ولی دستگاه شما روشن نشود. در این شرایط پکیج با ایجاد جرقه‌ های کوچک و ضعیف اقدام به روشن شدن می کند ولی شعله ایجاد نخواهد شد و به جای آن چراغ قرمز در پکیج روشن می شود. نخست باید پکیج را ریست نمایید و چنانچه مشکل برطرف نشد ممکن است اختلالی در یکی از اجزای دستگاه مثل سیم ارت و اتصالات آن، ترانس جرقه زن و یا الکترود پکیج به وجود آمده باشد.

خراب شدن ترموستات

یکی از اجزا و قطعات مهم در پکیج ترموستات آن می باشد. ترموستات در همه پکیج ها وجود دارد و عملکرد دستگاه را زیر نظر دارد. کارکرد اصلی ترموستات حفظ و کنترل مبدل اصلی می باشد. جهت جلوگیری از سوختن ترموستات باید از ایجاد گرما و دمای بالا در پکیج جلوگیری شود. وقتی که سنسور خراب می شود دمای پکیج افزایش یافته و چراغ قرمز روشن خواهد شد. کدهای ارور ۴۰، ۷۰ و ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور در مدل های مختلف آن نشان دهنده وجود مشکل در ترموستات می باشد. توجه کنید که در این شرایط ریست نمودن پکیج ایران رادیاتور کار بی فایده ای می باشد و مشکل فقط با تعویض کردن ترموستات برطرف خواهد شد.

روش ریست کردن پکیج ایران رادیاتور چگونه می باشد؟

جهت ریست نمودن پکیج ایران رادیاتور لازم است که دکمه ریست آن را فشرده و مدتی صبر کنید تا دستگاه کار خود را انجام دهد. جهت ریست کردن پکیج لازم است نکات زیر را رعایت نمایید.

 • همانطور که گفتیم ریست کردن پکیج ایران رادیاتور باید زمانی انجام شود که مشکل دستگاه جدی نباشد و فقط تنظیمات آن به هم خورده باشد.
 • از ریست کردن مکرر پکیج جداً خودداری نمایید زیرا اگر مشکل دستگاه بار ریست حل نشود قطعاً یکی از اجزای آن خراب شده و نیاز به تعمیرات جدی دارد.
 • روشن شدن چراغ چشمک زن ریست به صورت مداوم نشان از یک مشکل جدی و حاد در پکیج می باشد که در این صورت حتما باید توسط تکنسین بررسی گردد.
 • ریست کردن پکیج ایران رادیاتور در همه مدل های آن مشترک نیست. به طور مثال روش ریست کردن مدل M2aff به این شکل است که باید دکمه چرخشی روی پکیج را روی حرف R بگذارید و بعد از چند دقیقه دوباره آن را به حالت قبل بازگردانید.
حتما بخوانید:   مشکلات افت فشار آب در آبگرمکن و بررسی راه حل های آن

روش ریست کردن پکیج ایران رادیاتور| رفع مشکلات پکیج ایران رادیاتور

 • چنانچه پکیج شما مدل قدیمی باشد و دکمه جهت ریست کردن ندارد بهتر است که آن را از برق جدا نمایید و پس از ۱۰ دقیقه دوباره پکیج را به پریز برق متصل کنید. دقت کنید که این روش برای ریست کردن پکیج های قدیمی می باشد و در نمونه های جدید توصیه نمی شود.

دکمه ریست در پکیج ایران رادیاتور در کدام قسمت است؟

دکمه ریست در پکیج ایران رادیاتور درست در کنار چراغ ریست که قسمت چپ دستگاه می باشد قرار گرفته است. وقتی که مشکلی در پکیج ایران رادیاتور بروز می کند کافیست که دکمه ریست را فشرده تا تنظیمات دستگاه به حالت اولیه خود برگردد. ولی توجه کنید که در مواقعی هم ممکن است مشکل پکیج با ریست کردن برطرف نشود و لازم باشد که اقدامات دیگری برای تعمیر قطعات آن انجام شود.

نکات مهم در مورد نگهداری از پکیج

مدت‌ های زیادی است که پکیج گرمایشی به جای آبگرمکن در خانه‌ ها قرار گرفته و از متداول‌ ترین لوازم گرمایشی محسوب می‌ می‌شود. پکیج فضای کمی در خانه اشغال می‌کند و دارای ایمنی بالایی می‌باشد. پکیج گرمایشی دارای راندمان انرژی بیشتری نسبت به آبگرمکن و موتورخانه ها می باشد و علاوه بر ایمنی و استقلال فوق العاده ای که دارد در هر لحظه می تواند آب گرم مصرفی مورد نیاز شما را تامین نماید. برای نگهداری از این وسیله باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید.

 • برای آنکه عملکرد خوبی از پکیج شاهد باشید بهتر است فیلتر دستگاه هر دو ماه یک بار مورد بررسی قرار بگیرد تا اگر در مسیر لوله آن سنگریزه و یا شن جمع شده بود برطرف شود و فشار آب کم نشود.
 • جهت جلوگیری از ایجاد رسوب داخل پکیج لازم است از یک رسوب گیر هم استفاده کنید.
 • مسیر دودکش را بررسی کنید و حتما از کلاهک استاندارد استفاده نمایید.
 • چنانچه قصد سفر دارید حتماً شیر اصلی آب را قطع کنید تا از ایجاد صدمه و خسارت به پکیج جلوگیری شود.
 • برای اتصال پکیج به پریز برق حتماً از محافظ استفاده کنید زیرا نوسانات برق به راحتی می تواند به پکیج شما صدمه وارد کند.
 • پکیج را هرگز در هوای آزاد نصب نکنید زیرا با خطر یخ زدگی مواجه می شود.
 • جهت سرویس دوره ای و بازدید پکیج حتماً از تکنسین های مجاز و ماهر کمک بگیرید تا علاوه بر اطمینان از سرویس درست دستگاه جهت خرید قطعات یدکی از اصل بودن آنها مطمئن باشید.
 • اگر بوی گاز و یا دود از پکیج به مشام شما رسید بلافاصله پکیج را خاموش کنید و پنجره ها را باز نمایید و با تکنسین تماس بگیرید.
 • هرگز از وسایلی که قابلیت اشتعال دارند نزدیک دستگاه استفاده نکنید.
حتما بخوانید:   چرا در پکیج ایران رادیاتور فشار پایین می آید؟

روش ریست کردن پکیج ایران رادیاتور| رفع مشکلات پکیج ایران رادیاتور

 • جهت جلوگیری از خوردگی پکیج هوای احتراق ورودی باید از موادی مثل هیدروکربن و هالوژن عاری باشد.
 • آبی که به پکیج وارد می شود نباید املاح داشته باشد و سختی زیاد باعث ایجاد مشکلات زیادی در پکیج خواهد شد.
 • چنانچه از پکیج به عنوان یک سیستم گرمایشی هم استفاده می کنید باید مواردی که در بالا گفتیم را رعایت کنید تا دستگاه شما عمر طولانی تر و کارایی مفید تری داشته باشد.

کلام پایانی

پکیج دیواری یکی از محصولات اصلی جهت گرمایش منزل و همچنین تامین آب گرم می باشد که باعث راحتی و آسایش مصرف‌ کنندگان شده است. این دستگاه ها جایگزین آبگرمکن قدیمی شده اند و نقاط ضعفی که آنها داشته اند را برطرف نموده اند. چنانچه از پکیج دیواری با دقت بالا و به صورت مناسب نگهداری شود و نکات مربوط به ایمنی آن رعایت گردد عمر مفید دستگاه افزایش پیدا کرده و بازدهی آن بیشتر می شود. در غیر این صورت جهت تعمیر و یا خرید قطعات آن باید هزینه زیادی پرداخت نمایید. در این مقاله از ایبک امداد برخی از مشکلات جزئی دستگاه که با ریست کردن برطرف می شود را بیان کردیم. به خاطر داشته باشید ریست کردن مکرر و مداوم دستگاه باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری به آن خواهد شد. بنابراین اگر دستگاه شما مکرراً کد خطا نمایش می داد و یا خراب می شد حتماً به جای ریست کردن از تکنسین بخواهید که به بررسی پکیج شما بپردازد.

31

رفع مشکلات پکیج ایران رادیاتور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش ریست کردن پکیج ایران رادیاتور| رفع مشکلات پکیج ایران رادیاتور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x