مجله لوازم خانگی

تعمیرات مخلوط کن شیائومی | خدمات پس از فروش مخلوط کن شیائومی

در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم در مورد مخلوط کن شیائومی و مشکلات احتمالی در آن برایتان صحبت کنیم. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، انجام امور روزانه بسیار راحت شده است به شکلی که به کمک چند وسیله برقی می توان به راحتی بسیاری از کارهای روزانه را انجام داد. شرکت شیائومی یکی از تولید کننده های بزرگ در بازار می باشد که فعالیت گسترده ای در زمینه های ساخت و طراحی سیستم های هوشمند و همچنین لوازم خانگی دارد با ما همراه باشید تا شما را با برند شیائومی و همچنین مشکلات رایج در مخلوط کن شیائومی آشنا کنیم.

نگاهی به تاریخچه شیائومی

برند شیائومی در سال ۲۰۱۰ به وسیله شخصی به نام لی جون و شش نفر دیگر در کشور چین تأسیس شد. این کمپانی در همان ابتدا توانست محصولاتی هوشمند و مدرن را وارد بازار کند و سهم زیادی از فروش بازار را به خود اختصاص دهد. به صورتی که بعد از مدتی، رکورد پرفروش ترین محصولات، مخصوصاً گوشی را به خود اختصاص داد. شیائومی صادرات موفقی به سراسر دنیا و تمام کشور های اروپایی دارد. این کمپانی با هدف بهینه سازی مصرف انرژی و همچنین ارتقاء کیفیت، توانسته محصولاتی مدرن تولید کند که بسیار بی نظیر می باشد.

محصولات این شرکت هوشمند بوده و توانسته سرمایه عظیمی در این کمپانی به گردش درآورد. محصولات شیائومی در سراسر جهان مخصوصا ایران هم صادر می شود. اگر شما هم جزو طرفداران این برند می باشید بدون شک از قیمت مناسب و کیفیت آن اطلاع دارید.مبدأ اصلی این برند، کشور چین است. شیائومی به منظور کسب جایگاه در بازارهای فروش تمام محصولاتش را با قیمتی مقرون به صرفه و رقابتی عرضه می کند در ادامه می خواهیم شما را با مخلوط کن شیائومی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

مخلوط کن شیائومی

خدمات پس از فروش مخلوط کن شیائومی

مخلوط کن شیائومی همانند تمام برندهای معتبر دیگر، دارای خدمات پس از فروش می باشد برای استفاده از خدمات پس از فروش این مخلوط کن، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • در روی کارت گارانتی، شماره تلفن درج شده که ابتدا باید با آن تماس بگیرید.
 • استفاده از خدمات پس از فروش شیائومی مزایای زیادی دارد که یکی از مهمترین آنها، خدمات در محل می باشد.
 • شما می توانید در صورت نیاز بدون اینکه مخلوط کن را به نمایندگی ببرید، تقاضای خدمات در محل کنید و در اولین فرصت تعمیرکار نمایندگی به محل مورد نظر شما اعزام خواهد شد.
 • تعمیرکار متخصص نمایندگی، برای تعمیر مخلوط کن شیائومی از قطعات اصل و فابریک استفاده می کند.
 • تعمیرکار نمایندگی بعد از تعمیر مخلوط کن، به شما فاکتور و ضمانت نامه ارائه می دهد.
 • در صورت نیاز می توانید از خدمات ما در ایبک امداد استفاده کنید. برای این منظور با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید.

مشکلات احتمالی در مخلوط کن شیائومی

مخلوط کن یکی از وسایل برقی آشپزخانه است که می توان از آن برای درست کردن انواع دسر ها، مخلوط کردن مواد غذایی و…. استفاده کرد. گاهی ممکن است مخلوط کن شیائومی شما در حین کار خراب شده و روشن نشود و یا با مشکلات دیگری روبرو شود. در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات احتمالی در مخلوط کن شیائومی و همچنین روش های رفع این مشکلات آشنا کنیم با ما همراه باشید.

چرا مخلوط کن شیائومی روشن نمی شود؟

یکی از مشکلات متداول در مخلوط‌کن شیائومی روشن نشدن دستگاه است. دلایل زیادی می تواند باعث بروز این مشکل شود که عبارتند از:

 • خرابی پریز
 • قطعی سیم دستگاه
 • خراب شدن دکمه خاموش و روشن یا همان on/off
 • ضربه خوردن دستگاه
 • بروز اختلال در موتور مخلوط کن
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر چای ساز بوش BOSCH | عیب یابی و تعمیر

در صورتی که مخلوط کن روشن نشد قبل از هرکاری پریزی را که مخلوط کن را به آن متصل کرده اید به وسیله فازمتر چک کنید اگر فازمتر نداشتید می توانید مخلوط کن را به پریز دیگری وصل کنید. در صورتی که مخلوط کن با پریز دیگر روشن شد، متوجه خواهید شد که مشکل از پریز برق بوده و بهتر است از پریز دیگری استفاده کنید.

گاهی ممکن است روشن نشدن مخلوط کن شیائومی به دلیل قطعی سیم اتصال دستگاه به پریز برق باشد. در این صورت باید سیم را بررسی کرده و اگر قطعی در آن دید و یا پوسیده شده بود آن را عوض کنید.

خراب شدن دکمه خاموش و روشن، دلیل دیگر روشن نشدن مخلوط کن است. در این مرحله باید دکمه ها را چک کنید، اگر متوجه شدید که دکمه خراب شده است، دستگاه را باز کنید و دکمه ها را تمیز کنید. اگر بازهم دستگاه روشن نشد باید دکمه ها را عوض کنید.

اگر دستگاه مخلوط کن ضربه خورده باشد و یا از بلندی افتاده باشد ممکن است قطعات داخلی آن شکسته باشد ممکن است دستگاه مخلوط کن شیائومی شما روشن نشود. پس باید داخل و همچنین خارج دستگاه را کاملاً بررسی کنید و اگر متوجه شکستگی در قطعه ای شدید آن را تعویض کنید.

امکان دارد روشن نشدن مخلوط کن به دلیل اختلال در موتور دستگاه باشد. این مشکل زمانی پیش می آید که شما برای مدت طولانی از دستگاه استفاده کنید و یا اینکه آب به داخل موتور نشت کرده باشد و یا حتی موتور ضربه خورده باشد. در این صورت موتور نیم سوز شده و یا شاید هم کاملاً سوخته باشد و دستگاه روشن نمی شود. در این صورت باید با تعمیرکار تماس بگیرید تا مشکل را برطرف کند.

دلایل صدای زیاد مخلوط کن شیائومی چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است شما هم با آن روبرو شده باشید صدای زیاد مخلوط کن است البته مخلوط کن در هنگام کار کمی سر و صدا دارد ولی در صورتی که متوجه شدید صدای دستگاه غیر عادی است باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • دقت کنید که مواد غذایی سخت مانند یخ، به، هویج و…. را درون مخلوط کن نریزید.
 •  ریختن مواد غذایی زیاد در داخل مخلوط کن، باعث فشار زیاد به موتور شده و شاید شما مجبور شوید موتور را تعمیر کنید.
 • خراب شدن یاتاقان ها و یا تیغه مخلوط کن می تواند باعث ایجاد سر و صدای زیاد مخلوط کن شود.

سر و صدای غیر طبیعی مخلوط کن ممکن است به دلیل برخورد پره های مخلوط کن به تنگ و یا حتی خرابی بوش و کوپلینگ مخلوط کن باشد.

همانطور که می دانید مخلوط کن برای خرد کردن غذا های سفت مناسب نیست و ممکن است به پره های آن آسیب برساند و باعث سر و صدای زیادی هم در دستگاه شود.

خراب شدن بوش و یاتاقان ها هم باعث صدای زیاد دستگاه مخلوط کن می‌شود که باید آنها را تعویض کنید تا مشکل رفع شود.

دلایل لرزش مخلوط کن شیائومی در هنگام کار

اگر پارچ مخلوط کن خیلی پر باشد و یا شما مواد غذایی سفت را داخل مخلوط کن ریخته باشید و یا اینکه مواد غذایی در زیر تیغه جمع شود، می تواند باعث لرزش مخلوط کن شود. در این صورت موارد زیر را بررسی کنید:

 • در صورت لرزش مخلوط کن شیائومی در هنگام کار کردن، باید به اندازه لازم و کافی مواد غذایی داخل آن بریزید و همچنین از ریختن مواد غذایی سفت در مخلوط‌کن خودداری کنید.
 • اگر موارد گفته شده را رعایت کردید باز هم مخلوط کن شیائومی دچار لرزش شد باید تیغه را باز کنید و زیر تیغه را کاملاً تمیز کنید در این صورت مشکل لرزش دستگاه، برطرف می شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات محصولات بیمکث در کرج

دلایل از کار افتادن موتور دستگاه بعد از اتصال پارچ

دلیل اصلی از کار افتادن موتور دستگاه مخلوط کن بعد از متصل کردن به پارچ، می تواند گیرپاژ کردن تیغه مخلوط کن باشد. شما می توانید به راحتی خودتان مشکل را برطرف کنید:

 •  ابتدا تیغه ها را با دست بچرخانید تا تیغه ها حرکت کنند.
 • در مرحله بعدی دستگاه مخلوط کن خود را روشن کنید اگر مشکل برطرف نشده بود باید قطعات مختلف پارچ را که به کوپلینگ متصل می شود باز کنید و این قطعات را گریس کاری کنید تا مشکل برطرف شود.

دلایل خرد نشدن و له شدن مواد غذایی در مخلوط کن شیائومی چیست؟

اگر متوجه شدید که مواد غذایی در مخلوط کن شما درست خرد نمی شود احتمالاً تیغه دستگاه کند شده است برای برطرف کردن مشکل می توانید تیغه را تیز کنید و در صورتی که مشکل برطرف نشد تیغه را تعویض کنید. اگر باز هم مشکل رفع نشد باید دلایل دیگری را بررسی کنید.

دلیل نشت مواد داخل مخلوط کن چیست؟

انتهای پارچ دستگاه مخلوط کن شما پیچ بزرگ توخالی قرار دارد که احتمال دارد در اثر ضربه یا کار زیاد ساییده شده باشد. در این صورت مواد داخل دستگاه به بیرون می ریزد و باعث آسیب دیدن قطعاتی مانند کوپلینگ و یا موتور می شود.

برای برطرف کردن مشکل باید پیچ شش ضلعی تو خالی را عوض کنید تا قطعات داخلی دستگاه شما آسیب نبیند.

دلیل کم شدن سرعت و قدرت کار مخلوط کن شیائومی چیست؟

در بعضی از مواقع وقتی شما مواد غذایی را در داخل دستگاه مخلوط کن می ریزید متوجه می شوید که دستگاه مانند همیشه درست کار نمی کند یعنی قدرت و سرعت لازم را ندارد دلایل بروز این مشکل عبارتند از:

 • خراب شدن بوش موتور
 • خراب شدن بوش تیغه
 • کم شدن زغال مخلوط کن
 • کثیف شدن کلکتور
 • نیم سوز شدن آرمیچر

برای برطرف کردن مشکل این قطعات را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید.

دلیل خاموش شدن مخلوط کن بعد از چند ثانیه چیست؟

اگر مخلوط کن را روشن کردید ولی بعد از چند ثانیه ناگهان خاموش شد، احتمالاً در عملکرد محافظ الکتریکی و یا اورلود آن اختلالی به وجود آمده است. همانطور که می دانید دلیل نصب کردن اورلود در روی دستگاه های برقی این است که اگر فشار زیادی بر موتور وارد شد و یا دستگاه بیش از اندازه روشن مانده بود، اورلود خود به خود دستگاه را خاموش کند. البته بعضی از موارد هم موتور توانایی کار کردن نداشته و در نتیجه اورلود دستور خاموش شدن موتور را صادر می‌کند.

 •  اگر اورلود و یا قطعات مربوط به اورلود، با مشکل روبرو شوند شما باید آنها را به شکل تخصصی بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را تعمیر و یا تعویض کنید.
 • یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل می تواند خراب شدن پروانه فن دستگاه شما باشد. در این صورت ممکن است دستگاه داغ کرده و خاموش شود با عوض کردن پروانه فن می توانید مشکل را به راحتی برطرف کنید.

مخلوط کن شیائومی

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با برند محبوب شیائومی و تاریخچه آن و همچنین مخلوط کن شیائومی آشنا کردیم و در ادامه هم مشکلات رایج در مخلوط‌کن شیائومی و روش های رفع آن را برایتان بطور کامل توضیح دادیم.

در صورتی که درمورد مخلوط کن شیائومی سؤالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید. متخصصین ما در ایبک امداد پاسخگوی شما خواهند بود.

تعمیرات مخلوط کن شیائومی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل کم شدن سرعت و قدرت کار مخلوط کن شیائومی چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا