تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای تنظیم فشار بار پکیج دیواری بوتان | تنظیم فشار پکیج بوتان در محل

نحوه پایین آوردن و بالا بردن فشار پکیج بوتان

یکی از برندهای معروف و معتبر تولیدکننده پکیج، برند بوتان است که به دلیل عملکرد فوق العاده از رضایتمندی زیادی برخوردار است. تنظیم فشار پکیج بوتان از جمله کارهایی است که نیاز به تخصص و مهارت دارد. وجود فشار مناسب در تمامی پکیج ها الزامی است. در این صورت می تواند سبب عملکرد و کارکرد صحیح دستگاه شود. زمانی که فشار درون پکیج تنظیم نباشد، ممکن است اختلالات شدیدی در دستگاه ایجاد شود. در این صورت باید اقدامات لازم را برای تنظیم فشار پکیج بوتان انجام دهید. نوسانات شدید فشار در پکیج بوتان ممکن است به قطعات داخلی دستگاه ضربه وارد کند که در این صورت باید از تعمیرکار متخصص برای تعمیر پکیج کمک بگیرید.

تنظیم فشار پکیج بوتان

فشار درون پکیج معمولا در حالت استاندارد عددی بین 1 الی 5/2 بار را نشان می دهد. در مواقعی علت های زیادی ممکن است سبب ایجاد نوسانات فشار درون دستگاه شود که در این صورت باید با یک راهکار درست و اصولی به تنظیم فشار بپردازید.

در صورتی که فشار از حد استاندارد کمی زیاد و یا حتی کم شود، باید در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات لازم برای تنظیم فشار را انجام دهید. اگر فشار درون دستگاه از حد استاندارد افت کرده است، باید هر چه سریعتر جهت بالا بردن فشار درون دستگاه اقدام نمایید تا فشار را به حد نرمال برسانید.

در مواردی که فشار درون دستگاه بسیار زیاد است، باید طبق یک مرحله اصولی فشار درون آن را کاهش دهید. برای کاهش فشار درون پکیج بوتان لازم است ابتدا آب درون پکیج را به طور کامل خالی کنید تا فشار دستگاه به حد استاندارد خود برسد و تنظیم گردد.

معمولا تنظیم فشار پکیج بوتان با تنظیم فشار پکیج ایساتیس و ایران رادیاتور شبیه به هم عمل می کند. با تنظیم فشار درون دستگاه می توانید از عملکرد فوق العاده و عمر طولانی آن بهره مند شوید.

نحوه پایین آوردن فشار پکیج بوتان

زمانی که فشار درون پکیج از حد استاندارد بالا رفته است، باید جهت پایین آوردن فشار پکیج بوتان اقدامات لازم را انجام دهید. مراحل زیر برای پایین آوردن فشار دستگاه بهترین راهکار خواهند بود.

حتما بخوانید:   بررسی عوامل موثر در خاموش شدن ناگهانی پکیج ایران رادیاتور | تعمیر پکیج ایران رادیاتور

مرحله اول

برای پایین آوردن فشار ابتدا شیر آب ورودی دستگاه را به طور کامل ببندید و سپس شیر پرکن دستگاه را باز کنید.

مرحله دوم

بعد از اینکه شیر پرکن دستگاه را باز کردید، یکی از شیرهای آب گرم محیط را به طور کامل باز کنید و اجازه دهید آب گرم موجود در پکیج نیز تخلیه شود.

مرحله سوم

زمانی که آب در حال تخلیه شدن است، فشار سنج موجود بر روی دستگاه را بررسی کنید و اجازه دهید فشار تا حد استاندارد خود برسد.

مرحله چهارم

بعد از رسیدن فشار دستگاه به حالت استاندارد حالا شیر آب گرم و شیر پرکن را ببندید و شیر ورودی دستگاه را باز نمایید.

زمانی می توانید از این روش برای پایین آوردن فشار درون دستگاه استفاده کنید که پکیج شما مشکلات جدی تری نداشته باشد. در صورتی که مشکل ایجاد شده برای دستگاه تخصصی بوده حتما از تعمیرکار برای تعمیر پکیج کمک بگیرید.

چگونگی بالا بردن فشار پکیج بوتان

بعضی اوقات ممکن است فشار درون پکیج بوتان به صورت ناگهانی افت کند و از حد استاندارد پایین تر آید. با کم شدن فشار پکیج، دستگاه نیز به سرعت خاموش شده و عملکرد خود را از دست می دهد.

برای جلوگیری از خاموش شدن دستگاه باید هر چه سریعتر به افزایش فشار اقدام نمایید و فشار را به حد استاندارد تنظیم کنید. برای بالا بردن فشار پکیج بوتان نیز راه حلی اساسی وجود دارد.

مرحله اول

در اولین مرحله به قسمت زیر پکیج توجه کنید، زیرا دارای یک شیر آبی رنگ به نام شیر پرکن است. برای افزایش فشار درون پکیج باید شیر پرکن را در خلاف عقربه های ساعت باز کنید و سپس فشارسنج دستگاه را بررسی نمایید.

مرحله دوم

زمانی که درجه فشار به حد استاندارد خود رسید، باید شیر پرکن را ببندید. زمانی که درجه فشار در دستگاه به مقدار 2 بار رسید شیر را ببندید. زیرا فشار استاندارد پکیج معمولا 6/0 و 5/1 است.

علت افت فشار پکیج بوتان

افت فشار پکیج بوتان به دلایلی زیادی ایجاد می شود که با پیدا کردن علت این مشکل می توانید هرچه سریعتر اقدام به تنظیم فشار پکیج بوتان کنید. برخی مواقع خرابی قطعات دستگاه ممکن است سبب افت شدید فشار پکیج شود که در این صورت با یک عیب یابی دقیق می توانید علت مشکل را متوجه شوید.

تنظیم فشار پکیج بوتان

موارد زیر از جمله دلایل رایج برای افت فشار پکیج بوتان هستند:

نشتی آب از پکیج و رادیاتور

یکی از اصلی ترین علت های افت فشار پکیج بوتان به دلیل نشتی آب از مبدل و یا رادیاتور دستگاه می باشد. زمانی که متوجه نشتی آب شده اید، تمامی قسمت های رادیاتور را بررسی کنید تا هر قسمتی که دچار مشکل شده است را بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای عیب‌یابی و تعمیر پکیج زاس|مشکلات رایج پکیج زاس

در بعضی موارد نشتی آب از رادیاتور بسیار زیاد است که برای برطرف کردن این مشکل باید به طور کامل رادیاتور را تعویض کنید. البته در صورتی که نشتی آب از مبدل پکیج بوده است، تشخیص آن کمی دشوار خواهد بود.

پیدا کردن نشتی آب از مبدل به دلیل بخار شدن آب توسط مشعل کمی سخت و دشوار است. برای اینکه بتوانید آب نشتی از مبدل را تشخیص دهید، حتما از متخصصین حرفه ای در این راستا کمک بگیرید. بعد از اینکه متوجه خرابی مبدل پکیج شده اید، باید هر چه سریعتر به تعویض این قطعه بپردازید و از افت بیش از اندازه فشار جلوگیری نمایید.

خراب شدن شیر پرکن

زمانی که شیر پرکن موجود در دستگاه خراب شده باشد، ممکن است پکیج را با افت فشار روبه رو گرداند. همچنین در صورتی که شیر پرکن باز باشد، ممکن است فشار درون پکیج با افت شدیدی مواجه شود. پس حواستان باشد بعد از هر بار باز کردن شیر پرکن از بسته بودن آن مطمئن شوید.

زمانی که شیر پرکن بسته باشد، ولی هنوز با افت فشار روبه رو هستید، ممکن است این قطعه خراب شده باشد و نیاز به تعویض دارد. برای برطرف کردن این مشکل بهترین راه حل تعویض شیر پرکن پکیج است.

هوا گرفتن رادیاتور و شوفاژ

برخی مواقع ممکن است پکیج بوتان به دلیل هوا گرفتگی دچار افت فشار شود که باید اقدامات لازم برای هواگیری را انجام دهید. با هوا گرفتن دستگاه ممکن است آب گرم نشود و یا اینکه سروصدای زیادی را از خود ایجاد نماید.

با وجود علائم رایج هر چه سریعتر باید به هواگیری پکیج بپردازید تا فشار درون پکیج تنظیم شود و به حد نرمال خود برسد. شاید برایتان سوال باشد هوا گرفتن دستگاه به چه علتی ایجاد می شود؟

هوا گرفتگی به دلیل ترکیبات شیمیایی فلزات با آب رخ خواهد داد که با استفاده از ضد یخ اتومبیل و یا یک لیوان مایع ظرفشویی مشکل به طور کامل برطرف خواهد شد. البته یکی دیگر از روش های موجود برای برطرف کردن مشکل هوا گرفتگی رادیاتور، شوفاژ و پکیج هواگیری است.

عدم وجود باد در منبع انبساط

یکی دیگر از علت های رایج افت فشار پکیج بوتان باد نداشتن منبع انبساط است. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، باید از مراکز تخصصی که در این زمینه فعالیت دارند، کمک بگیرید.

برطرف کردن مشکل باد نداشتن منبع انبساط کاری سخت و دشوار بوده که نباید به صورت خودسرانه اقدام به رفع آن نمایید. البته برای انتخاب تعمیرکار برای تعمیر منبع انبساط حتما از شرکت ها و مراکز تخصصی معتبر کمک بگیرید.

علت بالا رفتن فشار پکیج بوتان

بعضی مواقع ممکن است فشار پکیج بوتان به شکل ناگهانی افزایش پیدا کند که در صورت بالا رفتن فشار ممکن است اختلالات شدیدی درون دستگاه ایجاد شود. بالا رفتن فشار پکیج همانند افت فشار آن نیز علت های زیادی دارد که با توجه به دلیل آن می توانید اقدامات لازم برای برطرف کردن مشکل را پیدا نمایید.

حتما بخوانید:   طریقه سیم کشی مشعل گازی در تأسیسات مکانیکی

خرابی مبدل

یکی از علت های رایج برای بالا رفتن فشار پکیج بوتان خرابی قطعه مبدل است. در صورتی که دستگاه شما تک مبدله است می توانید به راحتی آن را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

در صورتی که پکیج دارای دو مبدل است، باید ابتدا مبدل اولیه را چک و سپس به بررسی مبدل ثانویه بپردازید و از سالم بودن کارکرد آنها مطمئن شوید. در صورتی که هر کدام از مبدل ها دچار مشکل شده اند، باید هر چه سریعتر به تعویض این قطعه بپردازید.

خرابی شیر اطمینان

یکی دیگر از قطعاتی که در صورت خراب بودن می تواند سبب بالا رفتن فشار پکیج بوتان شود، خرابی شیر اطمینان است. وجود شیر اطمینان برای تنظیم فشار دستگاه و جلوگیری از بالا رفتن فشار نقشی اساسی دارد که در صورت ایجاد مشکل در این قطعه ممکن است اختلالات شدیدی ایجاد گردد.

در مواقعی که فشار دستگاه بالا رود، اگر شیر اطمینان سالم باشد، می تواند بعد از رسیدن فشار به 3 بار شیر به صورت خودکار باز شود و آب را از پکیج خالی کند. در مواقعی که این قطعه کاربردی دچار مشکل شود، فشار از حد نرمال بسیار افزایش پیدا می‌ کند.

راهنمای تنظیم فشار بار پکیج دیواری بوتان

خرابی پمپ

یکی دیگر از قطعاتی که در صورت خرابی ممکن است فشار پکیج بوتان را افزایش دهد، خرابی پمپ است. تشخیص خرابی پمپ و تعمیر این قطعه باید توسط افراد متخصص صورت گیرد. زیرا به شکل خودسرانه نمی توان به تعمیر و یا تعویض این قطعه کاربردی پرداخت.

با خراب شدن پمپ دستگاه، فشار درون پکیج بوتان ثابت می ماند که با وجود این نشانه باید هرچه سریعتر به تعمیرکار اطلاع دهید و از ایجاد مشکلات جدی تر جلوگیری نمایید.

نتیجه گیری

برای تنظیم فشار پکیج بوتان باید از دقت و مهارت لازم برخوردار باشید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن فشار را به حد استاندارد برسانید. فشار درون پکیج باید در حد نرمال قرار گیرد تا عملکرد درستی را بتواند از خود نشان دهد. چنانچه با خواندن این مقاله نتوانستید، نسبت به تنظیم فشار پکیج بوتان اقدام کنید، می توانید با شماره های مندرج در صفحه تماس گرفته و از خدمات تعمیر پکیج در محل مجموعه تخصصی ایبک امداد بهره مند شوید.

31

تنظیم فشار پکیج بوتان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه تنظیم فشار پکیج بوتان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x