خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

تفاوت لوله بازکن های مجاز و غیر مجاز چیست؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

لوله بازکن های زیادی در شهرها وجود دارند که بعضی از آنها مجاز بوده و بعضی هم غیر مجاز و حتی کلاهبردار هستند. لوله بازکن های کلاهبردار با ظاهری حرفه ای و فریبنده، وارد منزل شما شده و با فعالیت کم، هزینه های زیادی از شما دریافت می کنند. این افراد در لباس لوله‌بازکنی بوده و با یک گالن محلول لوله بازکنی کار خود را انجام می دهند. برای اینکه شما را با این کلاهبرداران آشنا کنیم و روش کار آنها را برایتان توضیح دهیم لطفاً تا انتها با ما همراه باشید.

شرکت های لوله بازکنی

شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه در همه شهر ها وجود دارند و در بعضی از شهرها مانند تهران، آنقدر تعداد آنها زیاد است که قابل شمارش نیست. شرکت ها لوله بازکنی و تخلیه چاه دارای تکنسین هایی می باشند که بعضی از آنها به صورت مجاز و برخی هم به شکل غیر مجاز مشغول به کار هستند. لوله بازکن های مجاز اشخاصی هستند که خدمات آنها و همچنین فعالیت شان زیر نظر اتحادیه می باشد و دستمزد آنها هم طبق تعرفه های اتحادیه محاسبه می شود.

این شرکت های خدماتی مناسب و همچنین ارزان، خدمات خود را به صورت شبانه روزی به مشتریان ارائه می کنند و نکته اصلی در مورد دستمزد این شرکت ها این است که طبق تعرفه اتحادیه دستمزد آنها محاسبه می شود و در کنار این لوله بازکنی های مجاز، لوله بازکنی غیرمجاز هم وجود دارند که همانطور که از نام آنها پیداست به شکل غیرمجاز فعالیت کرده و تحت نظر اتحادیه هم نیستند. فرق این شرکت ها  با شرکت های مجاز، در دریافت پول از مشتریان و همچنین خدمات آنها می باشد. خدماتی که این شرکت ها انجام می‌دهند تخصصی نبوده و ارزان هم نیست. دستمزد آنها به وسیله خودشان تعیین می شود بنابراین قیمتی که شما باید برای رفع گرفتگی لوله به آنها پرداخت کنید بسیار بیشتر از قیمت اتحادیه ها می باشد.

کلاهبرداران لوله بازکن

در بین این لوله بازکن های غیرمجاز عده ای هم وجود دارند که کلاهبردار بوده و به شکل غیر مجاز فعالیت می کنند اینها معمولاً به شکل انفرادی برای برطرف کردن گرفتگی لوله ها اقدام می‌کنند. این افراد کسانی هستند که با لباس لوله بازکنی اقدام به این کار کرده و هزینه های گزافی هم از افراد دریافت می کنند.

فرق اینها هم با لوله بازکن های مجاز، قیمت نجومی آنها و همچنین عدم تخصص شان می باشد. در ادامه می خواهیم روش کار لوله بازکن کلاهبردار را برای شما توضیح داده و شما را با آنها آشنا کنیم. توصیه می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید تا مانند دیگران فریب این کلاهبرداران را نخورده و پول خود را از دست ندهید زیرا اگر شما به اندازه کافی با روش های آنها آشنا باشید می توانید به راحتی آنها را شناسایی کرده و وجه درخواستی آنها را هم پرداخت نکنید و به پلیس اطلاع دهید.

لوله بازکن

برچسب های تبلیغاتی لوله بازکنی

مطمئنا شما هم برچسب های تبلیغاتی لوله بازکنی و همچنین تخلیه چاه را دیده اید که به صورت انبوه در روی دیوارها چسبانده شده اند و گاه ممکن است صدها برچسب را در یک مکان بچسبانند و روی همه آنها هم نوشته شده لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله، و در کنار آن هم یک شماره تماس نوشته شده است. در روی این برچسب های گوناگون که شماره های مختلفی هم در روی آن نوشته شده، گاهی دیده می شود حتی یک شماره ثابت هم وجود ندارد و تمام آن ها شماره تلفن همراه اعتباری است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  رفع مشکلات لوله کشی ساختمان | ایرادات رایج لوله کشی ساختمان

توجه شما باید روی این قسمت متمرکز باشد که چرا این لوله بازکن ها شماره ثابت ندارند و هیچ اسم و رسمی هم در روی این برچسب ها دیده نمی‌شود؟ و فقط با یک تماس در محل مورد نظر شما حاضر می شوند. تقریباً می توان گفت که این لوله بازکن ها واقعی نبوده و شاید با اهداف دیگری وارد منزل شما بشوند.

کلاهبرداران لوله بازکنی چگونه کار می کنند؟

همانطور که گفتیم معمولاً این شماره های درج شده در روی تبلیغات به شیدان لوله بازکن مربوط می شود که با هدف کلاهبرداری اقدام به انجام لوله بازکنی می کنند.

این شیادان به اسم لوله بازکنی و همچنین تخلیه چاه، جیب افراد را خالی کرده و گاهی خسارات جبران ناپذیری هم به لوله های فاضلاب وارد می کنند. شاید بخواهید بدانید که این کلاهبرداران چگونه فعالیت خود را انجام می دهند؟ در ادامه می خواهیم شما را با روش کار آنها آشنا کنیم تا فریب تبلیغات آنها را نخورید.

این اشخاص در برچسب تبلیغاتی خود عناوینی مانند لوله بازکنی شبانه روزی، لوله بازکنی تخصصی، لوله بازکنی فوری، لوله بازکنی با دستگاه و… را در کنار یک شماره موبایل که آن هم اعتباری است، چاپ کرده و در روی دیوار ها می چسبانند و با این کار یک تله کار گذاشته تا طعمه خودش با آنها تماس بگیرد.

فریب دادن مردم به وسیله لوله بازکن های تقلبی

این عناوین در روی تبلیغات باعث می‌شود اشخاصی که به لوله باز کنی و همچنین خدمات فاضلاب و تخلیه چاه نیاز دارند ترقیب شده و با این اشخاص تماس بگیرند. این کلاهبرداران سعی می کنند با صحبت های گمراه کننده خود تلاش کنند وضعیت را به صورتی جلوه دهند که شخص تصور کند لوله فاضلاب منزل در حال ترکیدن است و به این شکل افراد فریب این کلاهبرداران را خورده و از آنها درخواست رفع گرفتگی لوله فاضلاب را می کنند و به این صورت آنها هم بدون تلف کردن وقت و در کمترین زمان در محل مورد نظر حاضر می‌شوند.

تنها چیزی که این اشخاص به همراه دارند یک کیف ابزار است که این کیف هم حاوی یک دریل و فنر برای باز کردن لوله می باشد. شاید یک گالن قوی لوله بازکنی هم همراه خود داشته باشند. در صورتی که استفاده از فنر لوله بازکنی کاری بسیار تخصصی بوده مخصوصاً با دریل، حتماً باید شخص از تخصص زیادی برخوردار باشد در غیر این صورت ممکن است به لوله ها آسیب برسد و همچنین استفاده از محلول لوله باز کنی به وسیله اتحادیه لوله بازکنی ها ممنوع اعلام شده است زیرا به اتصالات لوله آسیب می زند.

استفاده از فنر لوله بازکنی و محلول شیمیایی توسط شیادان لوله باز کن

این شیادان وقتی وارد منزل افراد می‌شوند لوله فاضلاب را بررسی کرده و می‌گویند:

«لوله کشی ساختمان شما نقص داشته و باید آن را تعمیر کنید و هزینه آن هم بسیار زیاد است ولی شما می توانید با هزینه بسیار کم مشکل را برطرف کنید و آن هم مواد مخصوصی است که ما آنها را در لوله ریخته و شما تا چند سال با گرفتگی لوله روبرو نخواهید شد»

حتماً افراد با شنیدن این حرف های فریبنده فکر می‌کنند که از هزینه های چند میلیونی نجات پیدا کرده و با یک ماده جادویی مشکلشان برطرف می‌شود و برای راحت شدن از پرداخت هزینه های هنگفت تن به استفاده از محلول های لوله بازکنی می دهند.

برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب با محلول و فنر

آنها با رضایت شما محلول های لوله بازکنی را داخل فاضلاب ریخته و با کمک فنر و دریل گرفتگی را برطرف می کنند. اگر دقت کنید به طور مداوم مقداری محلول ریخته و سپس فنر می زنند. شاید حدود ۵ لیتر محلول در لوله ریخته شود و در صورتی که شرایط را مناسب ببینند شاید ۲۰ لیتر محلول را داخل لوله تخلیه کنند و با این کار خود افراد را فریب می دهند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خطرات گازهای چاه فاضلاب | علائم گاز گرفتگی چاه

بعد از اتمام کارشان و ریختن مقدار زیادی محلول لوله بازکنی در چاه، شروع می‌کنند به محاسبه قیمت برای محلولی که در داخل لوله ریختند. مبالغ زیادی را محاسبه کرده و در نهایت هم هزینه هنگفتی از شما طلب می کنند. شاید مبلغ محاسبه شده تا ۱ میلیون تومان هم برسد البته آنها به شرایط مالی مالک و ظاهر منزل توجه کرده و سپس قیمت را اعلام می کنند این کلاهبرداران نسبت به قیمت های لوله بازکنی چندین برابر پول از افراد طلب می کنند.

دریافت هزینه های هنگفت برای لوله بازکنی

این افراد کلاهبردار بعد از اینکه کار خود را تمام کرده و هزینه هنگفتی را از شما دریافت کردند به سرعت از محل خارج شده تا شما به آنها دسترسی نداشته باشید. افراد زیادی تا به امروز فریب این لوله بازکن های قلابی را خوردند و چند روز بعد از کار آنها، متوجه کلاهبردار بودنشان می شوند.

این افراد به وسیله های مختلف مانند پولی بابت محلول لوله باز کنی و فنر زنی، از شما هزینه ی زیادی درخواست می کنند که چندین برابر تعرفه های تعیین شده به وسیله اتحادیه ها می باشد.

شرکت های مجاز و تحت نظر اتحادیه لوله بازکنی

طبق نظر این اتحادیه ها تعداد کمی از شرکت های لوله بازکنی در شهرها فعالیت دارند که تمام کار آنها زیر نظر اتحادیه می باشد و بقیه شرکت ها زیر نظر این اتحادیه ها نیستند. شما باید با روش کار لوله بازکن های کلاهبردار موجود در سطح شهر آشنا باشید و در صورتی که با آنها برخورد کردید حتماً با پلیس تماس بگیرید.

هنگامی که با شرکت های لوله بازکنی تماس می گیرید دقت داشته باشید که آنها حتماً باید دارای استاندارد اتحادیه باشند. هیچ شرکت لوله بازکنی حق استفاده از محلول های شیمیایی و اسیدی را ندارد زیرا این محلول نه تنها به لوله های فاضلاب آسیب می رساند بلکه سلامت انسان را هم به خطر می‌اندازد و گاهی ممکن است گاز حاصل از این مواد، باعث مرگ اشخاص شود.

زیاد شدن کلاهبرداران لوله بازکنی

امروزه شکایت های زیادی از این کلاهبرداران شده که نه تنها قیمت های زیادی از مردم دریافت کردند بلکه باعث آسیب دیدن لوله های فاضلاب اشخاص هم شده اند. توصیه می‌کنیم هوشیار بوده و هیچگاه فریب تبلیغات روی دیوارها را نخورید و در صورتی که نیاز به تخلیه چاه و باز کردن لوله فاضلاب منزل داشتید حتماً با شرکت هایی تماس بگیرید که مجاز بوده و تحت نظر اتحادیه فعالیت می کنند. شرکت های مجاز دارای استاندارد بوده که معمولاً این استاندارد در روی برچسب های تبلیغاتی آنها هم چاپ می شود.

لوله بازکن

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با لوله بازکن های کلاهبردار و روش کار آنها آشنا کنیم. همانطور که در این مقاله برایتان توضیح دادیم این اشخاص با روش غلط لوله باز کنی و نداشتن تخصص در این کار، باعث آسیب دیدگی لوله های فاضلاب منزل شما خواهند شد و در عوض هم مبالغ هنگفتی از شما دریافت می کنند. در صورتی که نیاز به لوله بازکنی و یا تخلیه چاه داشتید فریب تبلیغات روی دیوارها را نخورید و حتماً با شرکت های معتبر لوله بازکنی که زیر نظر اتحادیه فعالیت می کنند، تماس بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تفاوت لوله بازکن های مجاز و غیر مجاز چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کلاهبرداران لوله بازکنی چگونه کار می کنند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا