خدمات نظافتیخدمات

جرم گیری اتو پرس و از بین بردن رسوبات آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

جرم گیری اتو پرس و از بین بردن رسوبات آن یکی از مواردی است که شما باید با آن آشنایی داشته باشید ممکن است بعد از مدتی متوجه به وجود آمدن رسوب در سوراخ های اتو پرس و یا حتی اتو های خانگی شوید یا اینکه روی صفحه کف اتو سوختگی های قهوه‌ای رنگ مشاهده کنید شما با جرم گیری اتو می توانید با خیال راحت از اتو استفاده کنید ما در این مقاله از مجله ایبک برای شما روش جرم گیری اتو پرس و از بین بردن رسوبات آن را در منزل توضیح می دهیم با ما همراه باشید.

تاثیر جرم گیری اتو پرس در عملکرد آن

اتو پرس از اتو های بخار می باشد در ابعاد بزرگ و قابلیت بیشتر برای از بین بردن چین و چروک های لباس، برای استفاده از آن باید روش نگهداری از آن را هم بدانید و در جرم گیری آن کوتاهی نکنید ما در ادامه جرم گیری اتو پرس و حتی جلوگیری از رسوب شدن در آن را برایتان بیان می کنیم. برای اینکه از ایجاد رسوب و جرم در اتو جلوگیری کرده باشید بهترین پیشنهاد استفاده از آب مقطر است شما می توانید برای این که رسوب درون مخزن های اتو بخار به وجود نیاید از آب مقطر استفاده کنید.

زمان مناسب برای جرم گیری اتو پرس

اگر شما نشانه های زیر را مشاهده کردید می توانید بفهمید که زمان آن رسیده که جرم گیری اتو پرس خود را انجام دهید:

 • خروج قطره های آب از منافذ بخار اتو
 •  سر نخوردن راحت فلز روی لباس (برای اتو دستی)
 •  کم شدن قدرت بخار اتو
 • وجود مواد چسبنده قهوه ای روی لباس یا سطح فلزی اتو

چرا جرم گیری اتو پرس اهمیت دارد؟

قبل از آنکه ما جرم گیری اتو های خانگی و جرم گیری اتو پرس را برای شما توضیح دهیم بهتر است که با اهمیت این کار آشنا شوید تمیز کردن اتو پرس به طور منظم اهمیت زیادی دارد زیرا:

 1. اگر اتو پرس را به طور منظم جرم‌گیری کنید از جمع شدن رسوبات آهکی گچی و حتی مسدود شدن منافذ بخار در اتو جلوگیری خواهید کرد.
 2. اگر بخار بالا باشد باعث می شود که لباس راحت تر و آسان تر اتو شود و اتو بتواند به راحتی روی لباس سر بخورد و آن را صاف کند.
 3. اگر شما به طور منظم اتو خود را تمیز نکنید باعث می‌شود مواد چسبنده در روی کف آن تجمع کرده و لباسهای ظریف و زیبای شما لکه‌دار شود.
 4. جمع شدن رسوبات باعث می شود عمر مفید دستگاه کم شده و شما مجبور می‌شوید هزینه ای برای خرید دوباره اتو پرداخت کنید.
 5. اگر شما چند دقیقه وقت بگذارید و رسوبات اتو را تمیز کنید باعث می شود هم در مصرف برق صرفه جویی کرده باشید و هم اینکه از مشکلات بعدی که برای اتوی شما پیش می آید جلوگیری کنید .

روش جلوگیری از ایجاد رسوب در اتو پرس

جرم گیری اتو پرس

برای اینکه از به وجود آمدن رسوب در اتوی خود جلوگیری کنید باید موارد زیر را رعایت کنید:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کدام خدمات پرستاری در منزل انجام می شود ؟

۱- برای اینکه اتوی خود را از آب پر کنید بهتر است که از آب مقطر یا آب معدنی استفاده کنید آبی که تسویه شده باشد رسوب به وجود نمی آورد.

۲-گاهی امکان دارد پرز لباس هایی که اتو می کنید و یا گرد و غبار به کف اتو بچسبد و باعث مسدود شدن سوراخ های اتو شود و همچنین ممکن است آب در سوراخ اتو مانده و رسوب ایجاد شود به همین دلیل باید کف اتو را تمیز نگه دارید و آلودگی و گرد و غبار روی آن را به کمک یک اسفنج نرم پاک کنید البته دقت داشته باشید این کار را زمانی انجام دهید که اتوی شما خنک شده باشد.

۳- لباس های خود را حتماً با دمای مناسب اتو کنید هر لباسی دمای خاصی برای اتو لازم دارد لباسها برچسبی دارند که روی آن، دما نوشته شده است اگر شما از حد لازم بیشتر دما را بالا ببرید باعث می شود که پرز های لباس روی کف اتو ذوب شود و همچنین باعث مسدود شدن منافذ بخار شود و ممکن است که دمای بالای اتوی شما باعث شود لباس سوخته و به اتو بچسبد پس زمان اتو کردن لباسها، حتماً به نوشته روی لباس در مورد درجه حرارت اتو دقت داشته باشید زیرا بعضی از لباس ها مواد مصنوعی دارند که به سادگی ذوب خواهند شد.

۴- بعد از اینکه هر بار لباس ها را اتو کردید بهتر است که مخزن آب اتو را کاملا خالی کنید زیرا آبی که در مخزن باقی مانده بعد از مدتی تبخیر می شود ولی رسوبات آهکی در مخزن می ماند پس بهتر است که مخزن اتو را بعد از استفاده خالی کنید.

چگونه اتو پرس را در منزل جرم گیری کنیم ؟

جرم گیری اتو پرس

برای اینکه شما جرم گیری اتو پرس و یا اتوی معمولی را در منزل انجام دهید، باید در مرحله اول این مواد را آماده کنید:

 1.  جوش شیرین
 2. نمک
 3. سرکه

در ادامه مطالب برای شما این روشها را توضیح خواهیم داد.

۱- استفاده از سرکه برای جرم گیری اتو پرس

برای جرم گیری اتو پرس ، شما باید مقدار مساوی آب و سرکه سفید را در مخزن آب اتو ریخته تا یک سوم مخزن پر شود سپس آن را روی درجه حرارت متوسط بگذارید تا محلول درون اتو حدود ۱۰ دقیقه داغ شود بعد از آن یک لباس غیر قابل استفاده را که لازم ندارید برداشته و آن را اتو کنید. دکمه بخار را چند بار فشار دهید تا آب و سرکه تبخیر شود بعد از آن محفظه را دوباره از آب مقطر پر کنید و اتو را روشن کرده روی درجه حرارت زیاد بگذارید و مثل قبل دوباره دکمه بخار را فشار دهید تا آب ها تبخیر شود در آخر کار متوجه می‌شوید که رسوبات از اتو خارج شده و سرکه و آب هم تبخیر شدند. حالا می توانید آنها را با دستمال از روی منافذ اتو پاک کنید برای جرم گیری اتو پرس به وسیله آب و سرکه می توانید از آب مقطر هم استفاده کنید تا رسوب جدید به وجود نیاید.

۲- استفاده از جوش شیرین برای جرم گیری اتو پرس

برای اینکه شما رسوبات منافذ بخار اتو و یا سوختگی کف اتو را پاک کنید می توانید از جوش شیرین استفاده کنید برای استفاده از جوش شیرین به روش زیر عمل کنید:

مقداری آب و دو برابر آن جوش شیرین را باهم ترکیب کنید تا خمیری به دست بیاید و این خمیر را روی سطح اتو بمالید دقت داشته باشید که اتو باید سرد باشد به کمک اسفنج و یا یک پارچه نمدار آلودگی های سطح اتو را پاک کنید. یک حوله تمیز را نم‌دار کرده و خمیر جوش شیرین را که روی سطح اتو مالیده اید، پاک کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تجربه احساسی ناب با ترفندهای کارآمد تمیزی خانه | تمیزی خانه

شما می توانید برای پاک کردن دقیق منافذ اتو از گوش پاک کن، خلال دندان و مسواک استفاده کنید برای اینکه جرم گیری شما اثر بیشتری داشته باشد می توانید به جای آب، از  سرکه سفید استفاده کنید و آن را با جوش شیرین ترکیب کنید و از خمیر بدست آمده برای پاک کردن جرم روی سطح اتو استفاده کنید.

هر چند وقت یکبار لازم است تا اتو پرس را جرم گیری کنیم؟

برای جواب دادن به این سوال باید بگوییم این نکته مهم است که شما چقدر از اتو پرس خود استفاده می‌کنید؟ اگر استفاده شما از اتو پرس زیاد است باید هر دو هفته یکبار و یا ماهی یکبار آن را جرم گیری کنید ولی اگر از اتو خود زیاد استفاده نمی کنید کافیست تا هر سه ماه یکبار به کمک روش هایی که برایتان توضیح دادیم جرم گیری اتو پرس را انجام دهید البته بهتر است مواردی را رعایت کنید تا از به وجود آمدن رسوب در اتو خود جلوگیری کرده باشید همانطور که گفتیم استفاده از آب مقطر یکی از مواردی است که می‌تواند باعث جلوگیری از رسوب در اتو شود و مورد دیگر که برای شما بیان کردیم این است که بعد از هر بار استفاده از اتو، آب داخل آن را خالی کنید. باقی ماندن آب در اتو می تواند باعث ایجاد رسوب در آن شود.

چند روش خانگی برای جرم گیری اتو پرس

یکی از راههایی که شما می توانید برای تمیز کردن سوختگی و جرم گیری اتو پرس انجام دهید استفاده از محلول  آب و مواد شوینده  است برای این منظور شما می توانید یک قاشق غذاخوری از مواد شوینده را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید و پارچه میکرو فیبر را به این محلول آغشته کرده و روی سطح اتو بکشید تا جرم ها تمیز شود.

فقط دقت داشته باشید هیچ گاه برای تمیز کردن سطح اتو از سیم ظرفشویی استفاده نکنید زیرا باعث خط افتادن روی سطح اتو خواهد شد راه های دیگر برای تمیز کردن سطح اتو، استفاده از محلول سرکه و آب و جوش شیرین است و یا اینکه در محلول آب و مایع ظرفشویی مقداری هم جوش شیرین بریزید این می تواند تاثیر مثبتی برای پاک کردن سطح اتو داشته باشد.

عدم جرم گیری اتو پرس چه عوارضی دارد؟

اگر شما به جرم گیری اتو پرس اهمیت ندهید و آن را به تاخیر بیندازید باعث می شود با مشکلات زیادی روبرو شوید در این صورت اتو پرس عملکرد مناسبی ندارد و همچنین به لباس های شما هم آسیب می رسد جرم گیری کردن اتو پرس باعث می شود که شما به طولانی شدن عمر دستگاه خود کمک کنید و همچنین جرم گیری و تمیز کردن اتو پرس به طور مداوم، باعث مصرف بهینه انرژی خواهد شد.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه جرم گیری اتو پرس و از بین بردن رسوبات آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

عدم جرم گیری اتو پرس چه عوارضی دارد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا