تعمیرات یخچال

نکات اساسی و مهم که قبل از خرید یخچال فریزر

وقتی صحبت از یخچال فریزر و خرید آن می شود مطمئناً نیاز شما فراتر از دسترسی داشتن به آب سرد بدون آن که درب یخچال را باز کنید می باشد. در بازار لوازم خانگی یخچال ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و انتخاب از بین مدل های مختلف ممکن است شما را گیج کند. انواع مختلف یخچال در مدل های گوناگون وجود دارند. به عنوان مثال مدل توکار یخچال با در نظر گرفتن کابینت و فضای آشپزخانه انتخاب می‌شود و یا نمونه های ۴ درب و یا ۵ درب یخچال نیز در بازار وجود دارند. حتی برخی از یخچال ها دارای کشو می باشند که برای قرار دادن بطری های نوشیدنی و خوراکی های مناسب بچه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

فاکتورهای مهم پیش از خرید یخچال فریزر

در ادامه مطلب فهرستی از اساسی ترین فاکتورهایی که قبل از انتخاب یخچال فریزر باید در نظر بگیرید گردآوری کرده ایم.

 • طراحی یخچال فریزر
 • اندازه و ابعاد دستگاه
 • ظرفیت قابل استفاده دستگاه
 • توجه به میزان مصرف و برچسب انرژی یخچال فریزر
 • گارانتی یخچال فریزر

معرفی انواع مختلف یخچال فریزر بر حسب نوع طراحی آن

امروزه در هر آشپزخانه ای با هر اندازه و چیدمانی، یک مدل یخچال وجود دارد. به طور کلی یخچال هایی که مدل فرانسوی هستند از محبوب ترین یخچال ها به شمار می آیند. برخی از کاربران یخچال هایی را ترجیح می‌دهند که فریزر آنها در قسمت پایین باشد. برخی از ساید بای سایدها دارای درب های باریکی هستند و قرار دادن آنها در آشپزخانه های کوچک بسیار راحت است.نکات اساسی و مهم که قبل از خرید یخچال فریزر باید به آن دقت کنید شما باید به نیاز خود توجه کنید و ببینید که چه فاکتورهایی را مورد توجه قرار داده اید. در ادامه انواع مختلف مدلهای یخچال فریزر را بیان کرده ایم. آگاهی و اطلاع کافی درباره ویژگی‌ها و کاربرد مدلهای یخچال فریزر می تواند به شما در انتخاب آن کمک کند.

 • یخچال بالا فریزر
 • یخچال پایین فریزر
 • یخچال درب فرانسوی
 • یخچال ساید بای ساید
 • یخچال توکار
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیر یخچال فریزر بلومبرگ Blomberg

طراحی یخچال بالا فریزر چگونه است؟

این مدل از یخچال ها مانند نمونه های قدیمی اما با تکنولوژی جدید هستند. به طور کلی در مکان هایی که معمولاً باریک می باشند این یخچال ها بسیار مناسب است. عرض آنها از ۷۱ تا ۸۴ سانتی متر می‌باشد و نسبت به اندازه‌ای که دارند بیشترین فضا را ارائه می دهند. آزمایشات متخصصین درباره یخچال بالا فریزر نشان داده است که ظرفیت این محصول حدود ۶۰۰ لیتر می باشد. طراحی این دستگاه طوری است که برای دسترسی داشتن به بخشهای پایین آن باید مدام خم شوید و برای بعضی از افراد کار کردن با آن زیاد راحت نیست.

طراحی یخچال پایین فریزر چگونه است؟

عرض یخچال پایین فریزر حدوداً از ۶۱ تا ۹۲ سانتیمتر می باشد و ظرفیت آن حدود ۸۰۰ لیتر است. فضای کاربردی این نوع یخچال نسبت به یخچال های بالا فریزر معمولاً کمتر است. استفاده از این مدل از یخچال ها راحت تر است و کاربر می‌تواند قفسه‌ها را به راحتی مشاهده کند و بدون آنکه خم شود به مواد غذایی دسترسی داشته باشد.

طراحی یخچال سبک فرانسوی چگونه است؟

یخچال هایی که سبک فرانسوی دارند دو درب باریک در بالا و یک فریزر در پایین دارند. برخی از مدل های آن نیز دارای یک کشو بین فریزر و یخچال می باشد. معمولاً عرض این مدل از یخچال ها از ۷۱ سال ۹۱ سانتیمتر است بنابراین به فضای بیشتری نیاز دارند. این یخچال ها از جا دارترین نمونه های یخچال می باشند و ظرفیت آن حدود ۹۰۰ لیتر می باشد. این مدل از یخچال ها درب های کوچکی دارند که طراحی جذاب آن باعث شده است به هنگام باز کردن درب فضای زیادی اشغال نکند.

طراحی یخچال ساید بای ساید چگونه است؟

همانطور که از نام این مدل از یخچال ها پیداست یخچال و فریزر آنها در کنار هم قرار گرفته و معمولاً به یخساز و آبسردکن هم مجهز می باشند. عرض ساید بای ساید ها از ۸۴ تا ۹۲ سانتیمتر متغیر می باشد و ظرفیت آنها حدود ۷۵۰ لیتر است.نکات اساسی و مهم که قبل از خرید یخچال فریزر باید به آن دقت کنید یکی از مزایای ساید بای سایدها درب های باریک آن می باشد که برای آشپزخانه های کوچک مناسب هستند اما از معایب آن هم می توان به قسمت های عمیق و بلند آن اشاره کرد که برای برخی از افراد دسترسی به مواد غذایی را سخت می‌کند.

طراحی یخچال توکار چگونه است؟

این مدل از یخچال ها از گران قیمت ترین مدل های یخچال می باشند و در عین جذاب بودن و شیک بودن می توانند با کانتر و کابینت های آشپزخانه هماهنگ شوند. ظرفیت یخچال ها معمولاً ۷۰۰ لیتر می باشد و عرض آنها از ۷۶ تا ۱۲۰ سانتی متر متغیر است. این یخچال ها قابلیت سفارشی سازی هم دارند و کاربر می‌تواند بر اساس اندازه و رنگ دلخواه خود آن را برای آشپزخانه سفارش دهد. تنوع این محصولات در کشور ما بسیار اندک می باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از یخچال جنرال الکتریک General Electric

توجه به اندازه و ابعاد یخچال فریزر

بیشتر تولید کنندگان یخچال های مختلف در ظرفیت ها و ابعاد مختلفی تولید می کنند بنابراین کاربر نگرانی از این بابت نخواهد داشت. به همین خاطر قبل از آن که اقدام به خرید یخچال فریزر کنید حتماً اندازه و ابعاد آن را داخل آشپزخانه خود مشخص کنید و بر اساس آن اقدام به خرید محصول نمایید. نکته مهم دیگر این است که حتماً فضای کافی برای یخچال در نظر بگیرید تا هوا بتواند در اطراف آن جریان داشته باشد.

توجه به ظرفیت مناسب یخچال فریزر

بیشتر یخچال هایی که تولید می شود ظرفیتی حدوداً از ۵۰۰ تا ۶۰۰ لیتر دارند که برای خانواده چهار نفره مناسب می باشد. اما توجه کنید برخی از خانواده ها نیز نیاز به یخچال های با ظرفیت بسیار بیشتر بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ لیتر دارند. معمولاً در بیشتر موارد مقدار فضای ذخیره سازی یخچال ها از مقدار واقعی آن بیشتر اعلام می شود بنابراین به این نکته هم توجه کنید.

توجه به برچسب انرژی و میزان مصرف دستگاه

امروزه با توجه به افزایش درک و حمایت مردم از بهینه بودن دستگاه، یکی از نکات مهم برای انتخاب یخچال فریزر توجه به مصرف انرژی و برچسب انرژی آن می باشد. مدل های جدید یخچال فریزر از این نظر بهینه شده اند البته باز هم بستگی به نوع یخچال دارد و راندمان آن بر اساس طراحی یخچال تغییر می کند. به طور کلی مصرف انرژی در یخچال ها به سه نوع زیر دسته بندی می شود.

 • برچسب انرژی
 • ستاره انرژی
 • سازگاری با محیط زیست

توجه به قابلیت‌ها و امکانات یخچال فریزر

با یک نگاه مختصر به اطراف خود می توانید درک کنید که جهان امروز نسبت به دهه های قبلی بسیار هوشمندتر شده و زندگی برای افراد آسان تر گشته است. در این بین یخچال هایی هم وجود دارند که از تکنولوژی هوشمند برخوردار شده اند و همراه با فناوری حرکت کرده اند. بنابراین سعی کنید یخچال‌ فریزر هایی خریداری کنید که دارای تکنولوژی روز باشند که از آن جمله می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • کمپرسور اینورتر
 • خنک کنندگی درب یخچال
 • خنک کنندگی دوگانه
 • قابلیت تبدیل
 • فناوری ضد باکتری
 • قابلیت تصفیه آب

طراحی یخچال فریزر هوشمند

یخچال های هوشمند به اینترنت متصل می‌شوند و بر پایه تکنولوژی طراحی شده اند. این یخچال ها به شما این امکان را می‌دهند که با گوشی هوشمند بتوانید داخل یخچال را مشاهده کنید و همچنین دارای تقویم و صفحه یادداشت در صفحه نمایش دیجیتالی خود می باشند که با ارسال آنها به گوشی هوشمند شما را از وضعیت یخچال آگاه می کند. در این زمینه دو یخچال فریزر سامسونگ و ال جی پیشرو می باشند و دارای امکانات و ویژگی های خاصی هستند.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخساز یخچال کنوود kenwood

نکات مهم برای نگهداری و مراقبت از یخچال فریزر

در ادامه مطلب شما را با راهکارهای بهینه و سریع جهت استفاده از یخچال فریزر و همچنین افزایش طول عمر دستگاه آشنا می کنیم.

 • برای تمیز کردن یخچال تمام اقلام غذایی را از درون دستگاه بیرون بیاورید و آنها را بر اساس تاریخ مصرف بازرسی کنید.
 • از یک پارچه نخی و یا اسفنج نرم استفاده کنید و همه سطوح، کشو، قفسه ها را کاملاً تمیز کنید.
 • اگر لکه داخل یخچال باقی مانده آن را از بین ببرید تا باعث بوی بد در دستگاه نشود.
 • مواد مصرفی خود را بر اساس تاریخ انقضای آنها در یخچال دسته بندی کنید تا از فاسد شدن آنها جلوگیری کنید.
 • هر سه ماه یک بار مقداری خوشبو کننده مانند جوش شیرین داخل یخچال بریزید تا بوهای بد را جذب کند.
 • پس از آن که کار تمیز کردن و مرتب سازی وسایل داخل یخچال تمام شد حتما به درجه آن دقت کنید ممکن است با دست شما برخورد کرده باشد و دمای آن از حالت تنظیم خارج شده باشد.

نکات اساسی و مهم که قبل از خرید یخچال فریزر باید به آن دقت کنید

 • ذخیره کردن بیش از حد ظرفیت مواد غذایی داخل یخچال و یا کمبود آن در یخچال می تواند باعث آسیب به دستگاه شود. بنابراین حتی اگر از یخچال خود استفاده نمی کنید چند بطری داخل آن قرار دهید تا دمای آن به حالت تعادل برسد.
 • کوئل های یخچال را فراموش نکنید و هر چند وقت یک بار گرد و غبار و ذراتی که روی آن نشسته است را کاملا از بین ببرید.
 • باز گذاشتن درب یخچال به مدت طولانی می تواند باعث آسیب به دستگاه شود و یخچال برای آنکه بتواند دما را به حالت تعادل برساند از کمپرسور بیش از حد کار می کشد.

سخن پایانی

به خاطر داشته باشید با کمی دقت و توجه به هنگام خرید یخچال می توانید دستگاهی بسیار با کیفیت بر اساس نیاز و شرایط خود خریداری کنید. یخچالی که در عین کاربردی بودن بتواند نیاز خانواده را برطرف کند و همچنین از نظر مالی نیز برای شما مناسب باشد. امیدواریم که مطالب این مقاله بتواند شما را در انتخاب صحیح و درست کمک نماید.

31

قبل از خرید یخچال فریزر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات اساسی و مهم که قبل از خرید یخچال فریزر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x