خدمات ساختمان

فنگ شویی سرویس بهداشتی و حمام | اصول دکوراسیون حمام

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

اغلب افراد ممکن است از به کار بردن فنگ شویی در سرویس بهداشتی و حمام تعجب کنند ولی واقعیت امر این است که سرویس بهداشتی و حمام از پر کاربردترین مکان‌ های موجود در خانه می‌ باشد و قبل و بعد از خواب حتماً همه افراد به آنجا سری می‌ زنند. بنابراین ایجاد نمودن انرژی مثبت در محیط سرویس بهداشتی می‌ تواند تأثير بسیاری بر روند روزمره ما بگذارد. فنگ شویی سرویس بهداشتی و حمام روش نسبتاً ساده‌ ای می‌ باشد که با آن می‌ توان چیدمان و دکوراسیون این فضا را انجام داد و محیطی دور از تنش ایجاد نمود. فنگ شویی در واقع ترکیبی از دو کلمه فنگ و شویی می‌ باشد که معنای آنها باد و آب است. در واقع فنگ شویی بر اساس همین دو عنصر می‌ باشد.

آیا برای دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام می‌ توان از اصل فنگ شویی استفاده کرد؟

در واقع فنگ شویی هنر باستانی می باشد که در آن با کمک انرژی بین انسان و محیط اطراف او هماهنگی ایجاد می‌ شود. از مواردی که می‌ توانید از اصل فنگ شویی در دکوراسیون آن استفاده نمایید حمام و سرویس بهداشتی می‌ باشد. امروزه حمام مدرن مکانی جهت استراحت کردن، تجدید قوا و پاکسازی ذهن است و حمام‌ ها به فضایی گرم، لوکس و آرامش بخش تبدیل شده‌ اند که انسان می‌ تواند خستگی روزانه خود را در این مکان از بدن دور کند. دکوراسیون سرویس بهداشتی با اصول فنگ شویی می‌ تواند به شما کمک کند که فضایی زیبا، سرشار از آرامش و دلنشین داشته باشید.

اصول فنگ شویی سرویس بهداشتی و حمام

دکوراسیون سرویس بهداشتی طبق اصول فنگ‌ شویی دارای قوانینی می‌ باشد که اجرا کردن آنها بسیار ضروری است.فنگ شویی سرویس بهداشتی و حمام | اصول دکوراسیون حمام در ادامه مطلب به قوانین اولیه اصول فنگ شویی در مورد حمام و سرویس بهداشتی می‌ پردازیم.

حتما بخوانید:   برای بازسازی ساختمان‌های فرسوده، از کجا باید شروع کنیم؟

قانون اول، ساماندهی و نظافت

طبق اصول فنگ شویی، سرویس بهداشتی و حمام حتماً باید ساماندهی شود و نظافت آن از موارد بسیار مهم می‌ باشد. تمیز کردن سرویس بهداشتی باید به صورت منظم و همچنین در فواصل کوتاه مدت انجام شود. نور کم در فضا و رطوبت باعث رشد باکتری‌ ها و میکروب‌ ها می‌ گردد به همین خاطر نباید وسایلی که غیر قابل استفاده هستند در این محیط نگهداری شود زیرا وجود این لوازم می‌ تواند سرعت تکثیر باکتری‌ ها و میکروب‌ ها را دوچندان کند. به همین خاطر سرویس بهداشتی به ساماندهی و نظافت روزانه نیاز دارد.

قانون دوم، برقراری تهویه

از مهمترین عناصر مربوط به اصول فنگ شویی در سرویس بهداشتی و حمام، ایجاد جریان هوا و تهویه می‌ باشد. هیچ شخصی از بودن در محیط بدبو و مرطوب لذت نمی‌ برد. نور کم، رطوبت زیاد و محیط آلوده می‌ تواند فضایی جهت رشد باکتری‌ ها و میکروب‌ ها فراهم نماید. علاوه بر آن می‌ تواند طول عمر وسایل داخل حمام را نیز کاهش دهد به همین خاطر رعایت اصول مربوط به فنگ‌ شویی سرویس بهداشتی و حمام بسیار حائز اهمیت است و حتماً باید سیستم تهویه مناسبی در آنجا نصب شود. شمع معطر، عود و بوگیر از لوازمی می‌ باشند که در فضای سرویس بهداشتی مؤثر بوده و می‌ توانند رطوبت آنجا را کاهش دهند و همچنین مکان را خوشبو کنند.

قانون سوم، رنگ دیوارهای سرویس بهداشتی و حمام

به کار بردن رنگ‌ های گرم و رنگ‌ هایی که از طبیعت گرفته شده‌ اند یکی از قوانین فنگ شویی سرویس بهداشتی و حمام می‌ باشد و تأثیرات چشمگیری در زیباتر کردن محیط آنجا دارد به همین خاطر سعی کنید از رنگ‌ های گرم در کاشی‌ های حمام استفاده کنید و محیطی سرشار از انرژی و آرامش در آنجا ایجاد نمایید.

قانون چهارم، فرم و شکل اجزا

فراموش نکنید که قرار دادن وسایل و لوازم در سرویس بهداشتی و حمام و همچنین استفاده نمودن از کاشی‌ های زاویه‌ دار و مثلثی در فضای حمام می‌ تواند مغایر با اصول فنگ شویی باشد بنابراین سعی کنید لوازم و اکسسوری‌ هایی که برای این مکان انتخاب می‌ کنید دارای قوس باشند و همچنین زاویه نرمی داشته باشند.

قانون پنجم، قرار دادن آینه

یکی از مهمترین و اصلی‌ ترین وسایل در حمام و سرویس بهداشتی آینه می‌ باشد که جزئی جدایی ناپذیر از دکوراسیون این فضا به شمار می‌ آید و همچنین مطابق با اصول فنگ شویی نیز است.فنگ شویی سرویس بهداشتی و حمام | اصول دکوراسیون حمام روشنایی و نور محیط توسط آینه افزایش پیدا کرده و می‌ تواند فضای سرویس بهداشتی را از آن چیزی که هست بزرگتر جلوه دهد. به همین خاطر یکی از وسایل محبوب فنگ شویی سرویس بهداشتی و حمام استفاده از آینه می باشد.

حتما بخوانید:   ایده های جدید برای کاشی بین کابینت

قانون ششم، به کار بردن گیاهان

به کار گرفتن گیاهان در دکوراسیون سرویس بهداشتی نیز مطابق با اصول فنگ شویی می‌ باشد و از ضروریات است زیرا گیاهان نخستین عناصری به شمار می‌ آیند که می‌ توانند به آسانی همه انرژی منفی فضا را از بین برده و فضای آرامش بخشی ایجاد کنند. گیاهانی که برای فضای کم نور و مرطوب مناسب هستند مانند بامبو می‌ توانند برای سرویس بهداشتی و حمام مناسب باشند.

قانون هفتم، استفاده از لوازم تزیینی و اکسسوری

به کار بردن اکسسوری مناسب جهت قوت بخشیدن به اصل فنگ شویی سرویس بهداشتی و حمام از ضروریات می‌ باشد. لوازم و وسایلی مثل عود، شمع معطر، انواع صابون‌ های معطر عطر و … می‌ تواند باعث آرامش روح و ذهن افراد شود به همین خاطر قرار دادن این لوازم یکی از اصول فنگ شویی محسوب می‌ شود که حتماً باید به آن توجه گردد.

راهکارهای جالب برای فنگ شویی سرویس بهداشتی

چنانچه تمایل دارید دکوراسیون سرویس بهداشتی خانه شما بر اساس اصل فنگ‌ شویی باشد در ادامه مطلب راهکارهایی را به شما عزیزان توصیه می‌ کنیم تا بتوانید خیلی راحت‌ تر و با سرعت بیشتر قوانین فنگ شویی را در این مکان اجرا کنید.

درب سرویس بهداشتی را ببندید

نخستین و مهم‌ ترین قدم در اصل فنگ شویی سرویس بهداشتی بستن درب آن می‌ باشد زیرا بستن درب از انتشار انرژی منفی در خانه جلوگیری کرده و همچنین محیط را نیز آلوده نمی‌ کند. این عادت ساده باعث می‌ شود که بوی نامطبوع و رطوبت در سرویس بهداشتی کاهش پیدا کرده و از رشد و تکثیر میکروب‌ ها و باکتری‌ ها نیز جلوگیری خواهد کرد. در مورد حمام هم به همین شکل است. چنانچه توالت و حمام شما در یک فضا قرار دارد لازم است که با پارتیشن یا پرده این دو بخش را از هم جدا نمایید.

آینه نصب کنید

یکی از اصول بسیار مهم در فنگ شویی سرویس بهداشتی نصب کردن آینه می‌ باشد. بر این اساس آینه هرگز نباید روبروی دوش حمام و یا بخشی از سرویس بهداشتی که جریان آب در آنجا قرار دارد نصب شود. بهترین مکان جهت نصب آینه بالای روشویی و یا فضایی دور از توالت یا دوش می‌ باشد.

از گیاهان استفاده نمایید

یکی از محبوب‌ ترین روش‌ ها در اصل فنگ شویی سرویس بهداشتی استفاده از گیاهان آپارتمانی زنده و سبز می‌ باشد. گیاهان می‌ توانند انرژی منفی که از آب آلوده موجود در سرویس بهداشتی حاصل می‌ شود را به انرژی حیات و زندگی تبدیل کنند. فنگ شویی سرویس بهداشتی و استفاده نمودن از گیاهان و گل‌ ها و جذب انرژی توسط آنها می‌ تواند در ایجاد فضایی آرامش بخش و به دور از انرژی منفی کمک کند.

حتما بخوانید:   فرق اسکلت فلزی و بتنی چیست | ساخت ویلا با سازه فلزی یا بتنی

نظم را رعایت نمایید

ساماندهی و نظم وسایل موجود در سرویس بهداشتی از ضروریات اصل فنگ شویی می‌ باشد. به وسایلی که داخل حمام نگهداری می‌ کنید رسیدگی کرده و مواد دارویی و آرایشی را مورد بررسی قرار دهید و لوازمی که تاریخ انقضای آنها گذشته و از آنها هیچ استفاده‌ ای نمی‌ کنید را از محل دور کنید. مطابق با اصل فنگ شویی سرویس بهداشتی باید لوازم و وسایلی را در فضای حمام قرار دهید که بر سلامت روان و جسم شما تأثير مثبت داشته باشد.

حوله ها را تعویض کنید

اولین مکان جهت رشد باکتری و میکروب در سرویس بهداشتی حوله‌ ها می‌ باشند. بزرگترین اندام بدن شما پوست شماست. اگر حوله کثیف باشد می‌ تواند تمامی این میکروب‌ ها و باکتری‌ ها را به پوست شما انتقال داده و علاوه بر آن انرژی منفی نیز توسط پوست جذب می‌ شود به همین خاطر خانه و سرویس بهداشتی نیز تحت تأثیر انرژی منفی و کیفیت بد آن قرار خواهند گرفت. به همین خاطر حوله‌ ها باید مرتباً تعویض شده و با شوینده‌ های قوی شسته شوند.

حمام و سرویس بهداشتی را نظافت کنید

یکی دیگر از مهمترین مواردی که در مورد اصول فنگ‌ شویی سرویس بهداشتی باید به آن دقت نمایید، نظافت و ضدعفونی کردن حمام و سرویس بهداشتی می‌ باشد. فنگ شویی سرویس بهداشتی و حمام | اصول دکوراسیون حماماز آنجایی که این فضا مکانی برای تصفیه بدن و پاکسازی است به همین خاطر باید به صورت مرتب توسط شوینده‌ های قوی و مناسب نظافت شود. بهتر است برنامه نظافتی مخصوص برای سرویس بهداشتی تنظیم کنید و حتماً در طول هفته به آن پایبند باشید.

سخن پایانی

در این مقاله از مجله آی بک سعی کردیم قانون‌ ها و اصول مربوط به فنگ شویی سرویس بهداشتی را به شما عزیزان معرفی کنیم و علاوه بر آن راهکارهای ساده جهت دکوراسیون سرویس بهداشتی بر همین اصل به شما ارائه دهیم. ساماندهی و نظافت دائمی، تهویه مناسب، استفاده از گیاهان و شمع از اصولی‌ ترین نکات مربوط به فنگ شویی سرویس بهداشتی و حمام می‌ باشد که با رعایت نمودن آنها می‌ توانید محیط و فضای شیک و آرام در خانه ایجاد نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

فنگ شویی سرویس بهداشتی و حمام

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

فنگ شویی سرویس بهداشتی و حمام، اصول دکوراسیون حمام

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x