تعمیرات ساختمان

تصاویر قبل و بعد از بازسازی کردن منزل

وقتی که تصمیم به مرمت و تغییر خانه خود می گیرید، ممکن است از تصاویری که قبل از بازسازی و بعد از آن ثبت شده است بسیار شگفت‌زده شوید. به همین خاطر بسیاری از کارشناسان جهت نشان دادن هنر و ظرافت کار خود، عکس های قبل و بعد تهیه می کنند و آن را به شما نمایش می دهند. شما بر اساس این تصاویر علاوه بر اینکه می توانید به بررسی کیفیت کار متخصصین بپردازید، ایده هایی جهت تغییر فضای منزل و بازسازی آن هم می گیرید.

قبل از بازسازی منزل و بعد از آن چه مواردی در خانه انجام می گیرد؟

بازسازی کردن منزل اقدام پر هزینه و زمان‌بر می باشد اما خیلی از افراد دوست دارند که این کار را انجام دهند زیرا قبل از بازسازی و بعد از آن استحکام و ظاهر خانه دچار تحول و تغییر زیادی می شود. افزایش دادن طول عمر ساختمان با بازسازی در آن صورت می گیرد. مهمترین تاثیراتی که بازسازی خانه های قدیمی ایجاد می کنند عبارتند از:

بهبود استحکام: ساختمان های مختلف و خانه ها بعد از چند سال مقاومت و استحکام اولیه را از دست می‌دهند و دچار فرسودگی می‌شوند. در این مواقع برای آنکه سازه مورد نظر و خانه قابل استفاده و قابل سکونت باشد و از نظر استحکام مورد قبول واقع شود، لازم است به تغییر دکوراسیون و بازسازی آن اقدام گردد.

کاهش فضاهای بلا استفاده: خانه های قدیمی دارای فضاهای بلا استفاده و پرت زیادی می باشند که از طریق بازسازی کردن خانه می توان به برطرف کردن این فضاها اقدام کرد و آنها را به صورت بهینه مورد استفاده قرار داد. این موضوع باعث می‌شود که بازسازی کردن خانه قدیمی در اولویت قرار گیرد و قبل از بازسازی و بعد از آن تفاوت زیادی در خانه ایجاد شود که مورد پسند همه واقع می گردد.

اقدامات مهم پیش از بازسازی کردن خانه

برای آن که نتیجه نهایی مطلوب باشد، قبل از بازسازی و بعد از آن باید نکات مهمی مورد توجه قرار گیرد. صاحب ملک و کارفرما باید از تغییراتی که قبل و بعد از بازسازی در منزل ایجاد شده است راضی باشند. در ادامه نکات مهمی را بیان می‌کنیم که رعایت کردن آنها می تواند از اصول مهم بازسازی خانه باشد.تصاویر قبل و بعد از بازسازی کردن منزل

حتما بخوانید:   کم شدن فشار آب در شیر آب اهرمی و 5 دلیل اصلی آن

تعیین هدف: به طور کلی بازسازی کردن خانه به دو بخش تقسیم بندی می شود. زیر ساخت ساختمان، بازسازی دکوراسیون.داخلی. هدف شما از بازسازی و بودجه مورد نظر را مشخص کنید. همه اقدامات آینده باید بر اساس همین دو موضوع انجام گیرد و متناسب با آنها باشد.

برآورد هزینه: برای آنکه در طول پروژه بازسازی منزل با مشکلات مالی مواجه نشوید، ابتدا باید برآورد هزینه کنید و بدانید که حدوداً چقدر می‌توانید برای پروژه بازسازی کردن منزل خود هزینه کنید. بهتر است فهرستی کامل از اقدامات مدنظرتان تهیه کنید و مطابق با آن جلو بروید. برای آنکه بتوانید به صورت درست و دقیق برآورد هزینه را انجام دهید می توانید از یک کارشناس در این رشته کمک بگیرید. کارشناسان می توانند اقدامات ضروری را از اقدامات غیرضروری جدا کنند و در هزینه نهایی بازسازی خانه کاهش ایجاد کنند.

انتخاب روش بازسازی: پس از آنکه نیازها و شرایط خود را مشخص کردید و هزینه نسبی کار را نیز برآورد کردید نوبت به این است که روش بازسازی را انتخاب کنید. به طور کلی بازسازی منزل به دو روش حفاظتی و سبکی صورت می گیرد. در روش حفاظتی به طور معمول کلیات یک ساختمان مورد بازسازی قرار می گیرد ولی در روش سبکی فقط بخش هایی از ساختمان که فرسودگی آنها شناسایی شده است بازسازی می شود و بخش های جدید جایگزین آن می گردد. تغییرات قبل از بازسازی و بعد از آن در خانه های ویلایی و آپارتمان ها به روش حفاظتی بیشتر انجام می شود.

انتخاب تیم طراحی و کارشناس: پس از آنکه نحوه و روش بازسازی انتخاب شد و تصمیم گرفتید که در کدام قسمت ها تغییرات را اعمال کنید باید به سراغ نیروی کار بروید. کمک گرفتن از یک شرکت کار بلد و پیمانکار با سابقه می‌تواند به بازسازی اصولی و خوب کمک کند. مجریان طرح می توانند همه سفارشات و خواسته های شما را عملی کنند و خانه ای بازسازی شده و بسیار کاربردی و شیک به شما تحویل دهند.

تغییرات ایجاد شده قبل از بازسازی و بعد از آن

برای آنکه بتوانید تصمیم نهایی را جهت بازسازی کردن خانه خود بگیرید ابتدا باید اطلاعات و آگاهی خود را در این زمینه توسعه دهید. لازم است به طور دقیق بدانید بازسازی خانه شما قبل و بعد از پروژه شامل چه مواردی می شود و چه بخش هایی از خانه نیاز به اعمال تغییرات دارد. اساسی ترین قسمت هایی که بازسازی داخلی باعث ایجاد تغییرات در آنها می شود عبارتند از:

  • کف سازی با پارکت، سرامیک و …
  • ایجاد تغییر در سقف با کناف و سقف کاذب و یا …
  • تیغه بندی جهت تفکیک فضای داخل ساختمان
  • تعویض سقف آشپزخانه
  • تعویض کابینت های آشپزخانه، شیرآلات، سرامیکها، کاشی و …
  • بازسازی کردن حمام و سرویس بهداشتی، اتاق خواب و …
  • تعویض کردن درب و پنجره قدیمی
  • کاغذ دیواری و یا نقاشی دیوارها
  • ترمیم تاسیسات و یا تعویض آنها
  • تغییر دکوراسیون در منزل و چیدمان لوازم با تجهیزات جدید
حتما بخوانید:   گچبری مدرن چیست | انواع طرح های متنوع گچبری مدرن

با انجام چند نمونه از تغییراتی که در بالا ذکر شد می توانید تغییر و تحول جذابی در خانه خود ایجاد کنید و به نتیجه مطلوبی برسید.

روش گرفتن عکس قبل از بازسازی و بعد از آن

برای آنکه بتوانید تغییرات قبل از بازسازی و بعد از آن را به خوبی مشاهده کنید باید از پروژه عکس بگیرید. دقت کنید عکس ها حتما در یک زمان یکسان و از یک زاویه باید گرفته شود تا تغییراتی که اعمال شده به راحتی قابل مشاهده باشد. با مشاهده عکس باید بتوان خانه بازسازی شده را پیش از انجام پروژه و بعد از آن مقایسه کرد. تصاویری که از پروژه مورد نظر گرفته می شود باید قبل از تخریب باشد تا نخاله های ساختمانی ظاهر عکس را خراب نکند.

تغییرات قبل از بازسازی آشپزخانه و پس از آن

آشپزخانه از پرهزینه ترین بخش ها جهت بازسازی ساختمان می باشد اما انجام بازسازی در آشپزخانه قبل و پس از اجرای پروژه تفاوت های زیادی را ایجاد می کند. کابینت ها در این بین نقش اساسی را ایفا می کنند. تصاویر قبل و بعد از بازسازی کردن منزلبه عنوان مثال جایگزین کردن کابینت فلزی با کابینت ام دی اف تاثیر زیادی در جذابیت دکوراسیون آشپزخانه خواهد داشت. علاوه بر آن حذف برخی از دیوارها و طراحی آشپزخانه به شکل جزیره می تواند زیبایی فضای آشپزخانه شما را دوچندان کند.

تغییرات قبل از بازسازی اتاق خواب و پس از آن

به طور معمول تغییر دادن شیوه نورپردازی در اتاق خواب می تواند اصلی ترین راه جهت ایجاد تغییرات باشد. به همین خاطر معمولاً کناف روی سقف اتاق خواب نصب می شود تا با به کار بردن چراغ های جذاب و نورپردازی بتوان تغییرات زیبایی در اتاق خواب ایجاد کرد. به غیر از آن تعویض کردن کمد دیواری و یا نصب کمد دیواری جدید می‌تواند باعث ایجاد تغییرات زیادی در اتاق خواب شود و یک قبل و بعد جذاب ایجاد کند. به عنوان مثال می توان درب های معمولی کمد دیواری را با درب های کشویی و یا ریلی جایگزین کرد و همچنین با نصب آینه روی درب کمد دیواری تغییر زیادی در اتاق خواب ایجاد کرد. علاوه بر آن با تغییر رنگ اتاق خواب می توان تاثیر به سزایی در به وجود آوردن فضای آرام بخش داشت. همچنین می توان یک اتاق ساده را به محلی دنج برای مطالعه، کار و یا استراحت تبدیل کرد.

حتما بخوانید:   مزایا و معایب استفاده از کابینت ممبران در بازسازی

تغییرات قبل از بازسازی سرویس بهداشتی و بعد از آن

اگر می خواهید چهره منزل شما کاملاً قبل از بازسازی و پس از آن تغییر کند، یک روش بسیار خوب ایجاد تغییر در سرویس بهداشتی می باشد. به عنوان مثال تغییر دادن رنگ سرامیک، تعویض سینک دستشویی و یا نصب آینه می تواند باعث ایجاد هماهنگی و در عین حال استفاده بهینه از فضا شود. چنانچه داخل حمام شما وان وجود داشته باشد، به جای پرده می توانید از پارتیشن شیشه ای برای جداسازی این قسمت استفاده کنید. همچنین استفاده از تایل های کوچک در کف سرویس بهداشتی علاوه بر زیبایی و بهبود کارایی فضا موجب کاهش آلودگی نیز می شود.

ایده هایی برای قبل از بازسازی نمای ساختمان و بعد از آن

یکی دیگر از بخش های ساختمانی که تعویض آن می تواند تغییرات زیادی را به دنبال داشته باشد، بازسازی کردن نمای ساختمان است. چند ایده برای انجام این کار وجود دارد.تصاویر قبل و بعد از بازسازی کردن منزل به عنوان مثال می توانید از سنگ به جای نمای آجر استفاده کنید و یا حتی با رنگ آمیزی نما تغییری در آن ایجاد کنید. علاوه بر آن انجام نورپردازی در نمای ساختمان یکی دیگر از ایده های جذاب برای ایجاد تغییرات در ساختمان می باشد که بیشتر در ساختمان های بلند مورد استفاده قرار می گیرد.

جمع بندی

معمولا خانه های قدیمی به مرور زمان استحکام خود را از دست می‌دهند و دیگر امکان سکونت در آنها وجود نخواهد داشت. با شرایط کنونی که شاهد افزایش قیمت مسکن هستیم، تعویض خانه به هزینه زیادی نیاز دارد. بنابراین خیلی از افراد توانایی مالی انجام این کار را ندارند به همین خاطر بهترین انتخاب برای آنها بازسازی کردن خانه می باشد. تجربه نشان داده است که بیشتر افرادی که تصمیم به بازسازی خانه خود می‌گیرند از قبل و بعد از آن بسیار رضایت دارند. با ایده گرفتن از تصاویر قبل از بازسازی و پس از آن، می توانید بهترین تصمیمات را برای خانه خود بگیرید.

31

تصاویر قبل و بعد از بازسازی کردن منزل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تصاویر قبل و بعد از بازسازی کردن منزل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x