تعمیرات ساختمان

راهنمای تعمیر کاشی های ترک خورده

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه در بیشتر خانه‌ ها می‌ توانید کاربرد کاشی را ببینید. حداقل دیواره سرویس بهداشتی و یا حمام حتماً کاشی‌ کاری شده است. کاشی از رایج‌ ترین مصالحی می‌ باشد که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته و به علت زیبایی و پوشش مستحکم و همچنین ساده بودن در فضای داخلی ساختمان کاربرد دارد. شست و شو و نظافت کاشی‌ ها بسیار آسان است و به طور معمول برای دیوارپوش حمام و سرویس بهداشتی به کار برده می‌ شود. علاوه بر زیبایی کاشی‌ ها ممکن است گاهی اوقات با کاشی های ترک خورده در حمام و یا سرویس بهداشتی مواجه شوید که می‌ تواند تأثیر منفی روی زیبایی محیط بگذارد بنابراین حتماً باید به موقع اقدام نمایید.

کاربرد کاشی در هنر و فرهنگ ایرانی

در فرهنگ و هنر معماری ایرانی بسیار از کاشی استفاده شده است. از زمان های قدیم تا امروز پوشش بعضی از دیوارها در خانه‌ های ایرانی با کاشی انجام شده و در بعضی قسمت‌ ها برای آنکه تغییر دکوراسیون انجام شود و زیبایی محیط بیشتر شود از کاشی تزیینی هم استفاده می‌ گردد به همین خاطر زیبا نگه داشتن آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. کاشی‌ ها پوشش بسیار مستحکمی دارند ولی چنانچه ضربه‌ ای به آنها وارد شود ممکن است دچار شکستگی شده و همین موضوع باعث نشتی آب از دیوار پشتی خواهد شد. کاشی‌ های ترک خورده علاوه بر آنکه می‌ توانند تأثیر منفی روی زیبایی محیط داشته باشند بسیار خطرناک هم می‌ باشند و می‌ توانند باعث آسیب‌ های زیادی گردند.

روش تعمیر کاشی‌ های ترک خورده

به روش‌ های مختلفی می‌ توان کاشی‌ های ترک خورده را تعمیر نمود. رنگ آمیزی مجدد و یا لعاب‌ کاری کردن از روش‌ های اولیه‌ ای می‌ باشد که به طور معمول افراد جهت تعمیر کاشی‌ های ترک خورده آن را به کار می‌ برندرنگ آمیزی مجدد و یا لعاب‌ کاری کردن از روش‌ های اولیه‌ ای می‌ باشد که به طور معمول افراد جهت تعمیر کاشی‌ های ترک خورده آن را به کار می‌ برند ولی اگر کاشی‌ ها دچار آسیب‌ های غیر قابل تعمیر و جدی شده باشند لازم است که آنها را تعویض نمایید. در ادامه روش تعمیر کاشی‌ های ترک خورده را توضیح می‌ دهیم.

حتما بخوانید:   ساخت استخر در ساختمان | طراحی استخر و نکاتی که باید رعایت شود

روش اول، رنگ آمیزی مجدد کاشی‌ ها

یکی از بهترین روش‌ ها برای تعمیر کاشی‌ های ترک خورده این است که اقدام به رنگ آمیزی کاشی جهت پوشاندن سطح ترک نمایید. با رنگ آمیزی کردن مجدد کاشی با رنگ‌ هایی که مخصوص کاشی می‌ باشند سطح ترک خورده دوباره پر می‌ شود و کاشی زیبایی خود را مجدداً به دست خواهد آورد. از این روش برای کاشی‌ های ترک خورده رنگارنگ و طرح‌ دار استفاده می‌ شود. فراموش نکنید جهت تعمیر کاشی به روش رنگ آمیزی باید حتماً رنگ اصلی یا مشابه با رنگ کاشی به کار ببرید و رنگ آمیزی آن را با قلم مویی ظریف یا چوب پنبه انجام دهید. هر چقدر رنگ آمیزی ظریف‌ تر باشد، کاشی پس از تعمیر طبیعی‌ تر و زیباتر جلوه می‌ کند. پس از پایان رنگ آمیزی ابتدا از یک پارچه مرطوب استفاده کرده و رنگ‌ های اضافی را پاک کنید پس از آن اجازه دهید که کاشی کاملاً خشک شود.

روش دوم، لعاب کاری کردن کاشی‌ های ترک خورده

چنانچه کاشی‌ های ترک خورده به تعمیرات اساسی نیاز داشتند و عمق ترک‌ ها و شکاف‌ ها خیلی زیاد بود، یک روش دیگر برای تعمیر آن لعاب کاری کردن کاشی‌ ها می‌ باشد. شما با راهکار لعاب‌ کاری می‌ توانید کاشی‌ ها را تعمیر نموده و رنگ براقی را بر روی کاشی بزنید. برای انجام این کار نخست لازم است سطح کاشی‌ ها کاملاً تمیز شود به طوری که جای هیچ لکه‌ ای روی آنها باقی نماند. پس از آن از ماده لعابی رنگی و یا دوغاب استفاده کنید و سطح شکاف‌ ها و ترک‌ ها را کاملاً پر کنید. یکی از بهترین راهکارها و سریع‌ ترین روش‌ ها برای تعمیر کاشی‌ های ترک خورده لعاب کاری می‌ باشد.

روش سوم، تعویض کاشی‌ های ترک خورده

گاهی اوقات متوجه می‌ شوید که سطح کاشی‌ ها ترک‌ های عمیق خورده و شکستگی بسیار جدی می‌ باشد و به راحتی نمی‌ توان آنها را با روش‌ هایی که در بالا گفتیم تعمیر کرد. در این شرایط بهتر است کاشی‌ ها با نمونه مشابه خود تعویض شوند. اگر نتوانستید دقیقا مثل همان کاشی را پیدا کنید می‌ توانید یک کاشی مشابه با نمونه اولیه انتخاب کرده و کاشی‌ های ترک خورده را تعویض کنید. تعویض کردن کاشی‌ های ترک خورده کار آسانی نیست به همین خاطر نیاز به نیروی کار بلد و ماهر می‌ باشد.

مراحل تعویض کاشی‌ های ترک خورده

همانطور که گفتیم یکی از روش‌ ها برای برطرف کردن مشکل کاشی‌ های ترک خورده این است که به تعویض آنها بپردازید. انجام این کار مراحل مختلفی دارد که در ادامه مطلب آنها را توضیح می‌ دهیم.

حتما بخوانید:   مجوز تعمیرات و بازسازی ساختمان و خانه چیست؟

مرحله اول، تهیه ابزار مناسب برای تعویض کاشی

نخستین قدم جهت تعویض کاشی‌ های ترک خورده فراهم نمودن ابزارهای لازم جهت جدا کردن کاشی و تعویض آنها می‌ باشد. نیروهای ماهر در مرکز خدماتی آی بک امداد با به کار گرفتن با کیفیت‌ ترین و بهترین ابزارها می‌ توانند این کار را به راحتی برای شما انجام دهند.رنگ آمیزی مجدد و یا لعاب‌ کاری کردن از روش‌ های اولیه‌ ای می‌ باشد که به طور معمول افراد جهت تعمیر کاشی‌ های ترک خورده آن را به کار می‌ برند ابزارهای لازم جهت تعویض کاشی‌ ها شامل دوغاب و ملات جهت اتصال کاشی در کنار هم، عینک ایمنی، دریل، کاردک، قلم درز و یا اسکنه، دستکش و … می‌ باشد. همچنین جهت نصب مجدد کاشی‌ ها به چسب و بتونه نیز نیاز خواهید داشت.

مرحله دوم، بررسی محیط

یکی دیگر از مراحل تعویض کاشی‌ های ترک خورده توسط نیروهای ماهر مرکز خدماتی آی بک امداد بررسی محیط می‌ باشد. گاهی اوقات به علت نشتی دیوارها ممکن است که رطوبت به سطح کاشی‌ ها وارد شود. به همین خاطر یک نیروی متخصص همه شرایط را بررسی می‌ کند و لوله کشی آب و یا الکتریسیته که از محل عبور کرده است را مورد بررسی قرار می‌ دهد. این کار باعث می‌ شود که مشکل به صورت اساسی برطرف شود.

مرحله سوم، تعویض کاشی‌ های ترک خورده

برای آنکه کاشی‌ های ترک خورده را از سطح دیوار جدا کنید لازم است دوغابی که اطراف کاشی‌ های ترک خورده و یا شکسته شده وجود دارد را به طور کامل خراش دهید. پس از آن از یک دریل استفاده کرده و چند سوراخ روی دیواره‌ های کاشی ایجاد نمایید تا مقاومت کاشی کم شده و به راحتی جدا شوند.

مرحله چهارم، نصب کاشی‌ های جدید

جهت نصب کاشی‌ های جدید باید ابعاد دیوار به صورت درست اندازه‌ گیری شده و پس از آن از چسبی که مخصوص کاشی می‌ باشد برای چسباندن روی سطح دیوار استفاده نمایید. در مرحله بعد بین درزهای کاشی‌ ها را با دوغاب و ملات پر کرده و از کاردک استفاده کنید و ملات را روی سطح دیوار کاملاً پخش کنید تا فضای خالی بین کاشی‌ ها پر شود.

مرحله پنجم، تمیز کردن محیط

وقتی همه مراحل بالا را با دقت انجام دادید در مرحله آخر پس از خشک شدن دوغاب بین درزها باید از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید و همه ملات‌ هایی که بر روی کاشی خشک شده‌ اند را کاملاً تمیز کنید تا سطح کاشی بسیار تمیز شده و براق شود و فضا را زیباتر کند.

خدمات نصب سرامیک و کاشی کاری در ساختمان

یکی از رایج‌ ترین مصالح ساختمانی که می‌ تواند جلوه بسیار زیبایی به خانه ببخشد کاشی و سرامیک می‌ باشد. به علت نظافت آسان و ضد آب بودن این محصولات معمولاً در محیط‌ هایی که رطوبت در آنجا زیاد است و آب بسیار استفاده می‌ شود می‌ توان از کاشی و سرامیک استفاده نمود. زیبایی سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه نقش زیادی در زیبایی همه خانه دارد به همین خاطر خدمات سرامیک کاری و کاشی‌ کاری باید توسط افراد ماهر و متخصص انجام شود. گاهی اوقات ممکن است برخی از کاشی‌ های آشپزخانه سرویس بهداشتی و یا حمام لق شود و یا دچار شکستگی شده و یا از جای خود خارج گردد. در این صورت همین مشکل می‌ تواند بسیار جلب توجه نموده و از زیبایی فضای مد نظر کم کند. چنانچه تعمیرات سرامیک، کاشی و موزائیک را به موقع انجام ندهید کاشی های دیگر نیز یکی پس از دیگری لق می‌ شوند و از جای خود در می‌ آیند و هزینه‌ های بیشتری روی دست شما خواهند گذاشت. بنابراین اگر سرامیک و کاشی سرویس بهداشتی و یا آشپزخانه شما با مشکلی مواجه شده است، خیلی سریع به آن رسیدگی نمایید. ممکن است این سوال برای شما پیش آید که چطور می‌ توانید فردی ماهر و توانا جهت کاشی‌ کاری خانه پیدا کنید؟ چطور می‌ توانید کاشی کار ماهری را پیدا کنید که خدمات نصب سرامیک و کاشی‌ کاری را برای شما به بهترین شکل ممکن انجام دهد؟ چنانچه شما نیز به خدمات نصب سرامیک و کاشی کاری نیاز دارید می‌ توانید با کارشناسان مرکز خدماتی آی بک امداد تماس گرفته و کار ساختمانی خود را به متخصصان کاربلد و ماهر آی بک امداد بسپارید. خدماتی که در این مرکز ارائه می‌ شود شامل موارد زیر می‌ باشد.رنگ آمیزی مجدد و یا لعاب‌ کاری کردن از روش‌ های اولیه‌ ای می‌ باشد که به طور معمول افراد جهت تعمیر کاشی‌ های ترک خورده آن را به کار می‌ برند

  • اجرای خدمات کاشی کاری، موزاییک کاری، سرامیک کاری
  • کاشی کاری دیوار آشپزخانه و کف حمام و سرویس بهداشتی
  • نصب سرامیک برای کف ساختمان، دیوار و یا استخر
  • موزاییک کاری و کف سازی ساختمان، پارکینگ، حیاط و …
  • تعمیرات کاشی و لق گیری آنها
  • سرامیک کاری و کاشی‌ کاری بدون ملات، با ملات و با چسب
حتما بخوانید:   چگونه می‌توانیم دستگاه تصفیه آب خانگی را تعمیر کنیم ؟

سخن پایانی

گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی برای سرامیک‌ ها و کاشی‌ های حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه شما اتفاق افتد مثلاً ممکن است لق شوند و یا از جای خود در آیند. در این شرایط باید هر چه زودتر اقدام به تعمیر کاشی‌ های ترک خورده کنید زیرا در غیر این صورت ممکن است کاشی‌ های دیگر نیز لق شده و در نتیجه هزینه‌ های زیادی را به دنبال داشته باشند. چنانچه به دنبال خدمات کاشی کاری می‌ باشید می‌ توانید از کارشناسان و نیروهای متخصص آی بک امداد کمک بگیرید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای تعمیر کاشی های ترک خورده

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر کاشی های ترک خورده، خدمات نصب سرامیک و کاشی کاری

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x