خدمات نظافتی

نحوه تمیز کردن وسایل استیل | اهمیت تمیز کردن وسایل استیل

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

امروزه اکثر افراد به تمیز کردن وسایل و آشپزخانه خود اهمیت زیادی می‌دهند و به دنبال راهکارهایی برای تمیز کردن وسایل خود می‌باشند. راه‌های زیادی برای هر کدام از آنها وجود دارد. وسایل استیل در آشپزخانه زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین علت لازم است که در مورد شیوه‌های ایمن برای تمیز کردن وسایل استیل اطلاعات لازم را داشته باشید.

اهمیت تمیز کردن وسایل استیل

همانطور که می‌دانید روی وسایل استیل گرد و غبار، چربی و اثر انگشت می‌ماند. اما نگران نباشید چون تمیز کردن وسایل استیل به راحتی انجام می‌شود. به طوری که حتی می‌توانید بدون تهیه تمیز کننده‌های گران قیمت و با استفاده از راهکارهای ساده می‌توانید سطوح آنها را برق بیندازید.

با توجه به اینکه با تمیز کردن وسایل استیل سطوح آنها به خوبی براق خواهد شد، در این مواقع زیبایی آنها بیشتر می‌شود و به چشم می‌آید. به همین علت اکثر بانوان به دنبال راهکارهایی برای براق کردن وسایل استیل آشپزخانه خود می‌باشند.

تمیز کردن وسایل استیل با روشی ساده

برای تمیز کردن وسایل استیل لازم نیست که از روش‌های عجیب و غریب استفاده کنید. فقط می‌توانید با چند ماده که همیشه در دسترس شما است به راحتی آنها را برق بیندازید.

برای تمیز کردن وسایل استیل به آب، مایع ظرفشویی، دستمال میکرو فایبر، دستمال مخصوص پاک کردن شیشه و اسفنج نرم نیاز دارید.

ابتدا مایع ظرفشویی و آب را ترکیب نمایید و اسفنج را در این محلول خیس کرده و روی سطح وسایل استیل بکشید. حالا باید با استفاده از دستمال میکروفایبر از روی وسایل استیل باقی مانده مایع را پاک کنید. در آخر هم با استفاده از یک دستمال دیگر سطح آنها را خشک کنید.

نکات مهم در تمیز کردن وسایل استیل

توجه نمایید که اسفنج را فقط روی قسمت‌های خشک باید بکشید. این روش از نفوذ آب به شکاف‌های دستگاه شما جلوگیری خواهد کرد و کمک می‌کند که وسایل استیل کمتر دچار آسیب دیدگی شوند.

حتما بخوانید:   آشنایی با وسایل کاربردی که نظافت خانه را ساده تر می کند

البته بهتر است بدانید که استیل همان فولاد ضد زنگ است که در برابر زنگ زدگی به صورت طبیعی نیز مقاومت دارد، اما این بدان معنا نیست که اگر در معرض آب به صورت طولانی مدت و مکرر قرار بگیرد، اکسید نمی‌گردد. در نتیجه برای اینکه عمر وسایل استیل خود را بیشتر کنید، پیشنهاد می‌شود که هنگام تمیزکاری به این نکته توجه کافی را داشته باشید.

برای اینکه از وسایل استیل خود مراقبت کنید، پس از اینکه تمیز کردن وسایل استیل تمام شد، باید درب آنها را باز کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ مایع شستشو یا آبی در کنار لولاها باقی نمانده است.

پیشنهاد می‌شود پس از تمیز کردن وسایل استیل و لکه‌گیری آنها تا ۲۴ ساعت از آنها استفاده نکنید.

استفاده از سفید کننده‌ها و مواد شیمیایی بسیار قوی ممکن است که در اولین نگاه به نظر موثر و سریع عمل کنند. اما در حقیقت پس از گذشت زمان موجب آسیب دیدن و خرابی وسایل استیل می‌شوند.

برای شستشوی ظروف استیل استفاده از ماشین ظرفشویی پیشنهاد نمی‌شود چون ممکن است که پوشش وسایل استیل شما آسیب ببیند.

تمیز کردن وسایل استیل

رد دستانتان روی وسایل استیل نماند

ماندن جای انگشتان روی وسایل استیل موجب آزرده خاطر شدن شما خواهد شد. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید از دستمال‌هایی که مخصوص تمیز کردن شیشه هستند، استفاده کنید. در حقیقت با استفاده از مایع ظرفشویی و آب در هنگام تمیز کردن وسایل استیل اثر انگشت‌ها می‌ماند.

در این مواقع باید روی سطح وسایل استیل خود کمی شیشه پاک کن اسپری کرده و پس از آن با استفاده از دستمال مخصوص شیشه پاک کردن آن را تمیز نمایید. وقتی از این دستمال استفاده می‌کنید، روی وسایل استیل شما پرز نمی‌چسبد. برای تمیز کردن وسایل استیل شیشه پاک‌کن‌ها از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شوند.

چنانچه حیوان خانگی یا کودک در منزل دارید، بهتر است که برای این کار از پاک کننده‌های ملایم‌تر استفاده نمایید تا از سلامت حیوان خانگی و کودک خود مطمئن شوید.

هنگام استفاده از تمیزکننده‌ها چه چیز مهم است؟

برخی از تولید کنندگان برای تمیز کردن وسایل استیل استفاده از پاک کننده‌های شیشه را پیشنهاد نمی‌کنند. به همین دلیل بهتر است قبل از هر چیز دفترچه راهنمای وسیله خود را با دقت مطالعه نمایید. در این حالت برای براق کردن آنها می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

برای پاک کننده‌های استیل، شیشه پاک کن جایگزین مناسبی خواهد بود. شیشه پاک کن برای پاک کننده‌های استیل جایگزین خوبی خواهد بود. این گزینه همچنانکه اثر انگشت‌ها را از روی وسایل استیل از بین می‌برد، همچنین آسیبی به آنها نخواهد رساند.

حتما بخوانید:   راهنمای جامع علامت های روی لباس و معنی هر کدام

توجه به خراش‌های روی وسایل استیل

فقط اثر انگشت‌ها روی سطوح استیل ظاهر آنها را زشت نمی‌کنند، بلکه خراش نیز جلوه زیبای آنها را از بین می‌برد. بنابراین بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند که چگونه می‌توان از ایجاد خراش روی وسایل استیل جلوگیری نمود؟

کافی است که هنگام تمیز کردن این وسایل از شوینده‌ها و پاک کننده‌های ساینده استفاده استفاده نکنید. برای نمونه برای تمیز کردن وسایل استیل اسکاج گزینه مناسبی نخواهد بود. چون موجب ایجاد خراش در سطح وسایل می‌شود. این آثار علاوه بر اینکه موجب ظاهر نامناسب این وسایل می‌شوند، بلکه موجب می‌شود طول عمر وسایل کاهش پیدا کند.

استفاده از زیتون برای تمیز کردن وسایل استیل

برای ایجاد درخشندگی و جذابیت در وسایل استیل می‌توانید از زیتون کمک بگیرید. برای این کار لازم است که ظرف خود را با استفاده از شوینده ملایم در ابتدا شسته و خشک نمایید. پس از آن کمی روغن زیتون را به دستمال مناسب آغشته نمایید و روی سطوح مورد نظر بکشید و در نهایت از دستمال میکروفایبر استفاده نموده و آن را به خوبی پاک کنید. به این ترتیب می‌توانید از درخشندگی و زیبایی وسایل استیل خود لذت ببرید.

استفاده از الکل

یکی دیگر از مواردی که موجب درخشندگی وسایل استیل می‌شود، الکل است. استفاده از الکل برای تمیز کردن وسایل استیل موجب می‌شود که با سرعت بسیار زیاد و بدون اینکه آثار لک جا بماند، آلودگی‌ها از بین بروند. فقط باید درون قوطی درصد مناسبی از الکل و آب را ریخته و روی سطوح استیل اسپری نمایید. سپس باید با استفاده از پارچه نرم سطح استیل را پاک کنید.

استفاده از خمیر دندان

با توجه به اینکه در خمیر دندان آنزیم‌هایی وجود دارد، برای از بین بردن آلودگی‌های سطوح استیل مناسب خواهد بود. یکی از بهترین راهکارها برای تمیز کردن وسایل استیل این است که روی سطح کمی خمیر دندان حاوی سیلیس بریزید و با استفاده از پارچه مناسب آن را پخش کرده و سپس آبکشی نمایید.

تمیز کردن گاز استیل

برای تمیز کردن وسایل استیل مانند گاز استیل، باید سطح گاز را با مایع شوینده مناسب و آب گرم پاک کنید و اجازه دهید که آلودگی‌ها و اجرام خشک شده روی استیل به خوبی نرم و جدا شود و سپس با استفاده از دستمال میکرو که خط و خشی از خود باقی نمی‌گذارد، آلودگی‌های نرم شده را با دقت تمیز کنید. همچنین می‌توانید برای پاک کردن قسمت‌هایی که دور از دسترس هستند، از مسواک استفاده نمایید.

در هنگام تمیز کردن گاز استیل یکی از مراحل مهم تمیز کردن میله‌های چدنی است. برای این کار باید میله‌های چدنی را داخل مخلوط کف و آب خیس کنید و پس از گذشت چند دقیقه با استفاده از وسیله مناسبی مانند سیم ظرفشویی، چربی‌های آن را پاک کنید و در آخرین مرحله آن را آبکشی و خشک نمایید.

حتما بخوانید:   سریعترین و بهترین روش برای تمیز کردن لوستر خانه

تمیز کردن وسایل استیل

تمیز کردن سینک ظرفشویی

برای تمیز کردن وسایل استیل مانند سینک ظرفشویی می‌توانید از جوش شیرین کمک بگیرید. جوش شیرین می‌تواند آثار سوختگی و لکه‌ها را از روی این سطوح به خوبی پاک کند. قبل از هر اقدامی باید سینک خود را با استفاده از آب گرم تمیز نمایید تا آماده شود. سپس روی آن جوش شیرین بپاشید و با استفاده از اسفنج نرم آن را پاک کنید.

البته روش موثر برای تمیز کردن وسایل استیل استفاده از ترکیب سرکه و جوش شیرین است که موجب درخشندگی بیشتر آنها نیز می‌شود. برای این کار باید دو قاشق غذاخوری جوش شیرین روی سطح مورد نظر پاشیده و کمی سرکه به آن اضافه کنید. ده دقیقه بعد سطح را به خوبی مورد شستشو قرار دهید.

در مواقعی که سرکه و جوش شیرین با هم به کار برده می‌شوند، کف به وجود می‌آید. این کف خاصیت لکه برای بسیار قوی دارد و موجب درخشان و براق شدن سینک می‌شود. گوشه و کنار سینک ظرفشویی که به خوبی به آنها دسترسی ندارید را با استفاده از مسواک تمیز نمایید.

بخارشو برای تمیز کردن وسایل استیل

برای ضدعفونی کردن، استریلیزه کردن و تمیز کردن وسایل استیل ضد زنگ سریع‌ترین و بهترین راهکار استفاده از دستگاه بخارشو است. چون با استفاده از این روش می‌توانید در زمان بسیار کم بازدهی خوبی را بگیرید. بخارشوها موجب راحت‌تر شدن کار شما خواهند شد. وقتی از دستگاه بخارشو استفاده می‌شود، احتمال ماندن جای انگشتان و لکه بر روی وسایل استیل به حداقل می‌رسد.

در هنگام تمیز کردن وسایل استیل با استفاده از بخارشو، روی پارچه چربی به آرامی جمع می‌شود و بدین ترتیب چیزی از آلودگی‌ها روی سطوح نمی‌ماند. این نکته را بهتر است بدانید که پارچه دستگاه خود را باید به صورت مرتب عوض کنید.

برای اینکه نتیجه بهتری به دست آورید، سطح تمیز شده وسایل استیل را با استفاده از دستمال میکروفایبر نظافت کنید. به این ترتیب درخشندگی سطوح مورد نظر بیشتر خواهد شد. استفاده از دستگاه بخارشو برای تمیز کردن وسایل استیل موجب صرفه‌جویی در وقت شما خواهد شد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نحوه تمیز کردن وسایل استیل | اهمیت تمیز کردن وسایل استیل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه تمیز کردن وسایل استیل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x