خانواده

نصب ریل پرده در ۶ مرحله | محل نصب ریل پرده

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

برای نصب ریل پرده‌های استاندارد بهتر است که مکانی بین بالاترین بخش سقف و پنجره را انتخاب کنید. این مورد در مواقعی انجام می‌شود که بیشتر از سی سانتی‌متر بین سقف و لبه پنجره فاصله وجود داشته باشد. در صورتی که می‌خواهید پرده‌های شما شما بلندتر به نظر آیند، برای نصب ریل پرده باید پرده را به سقف نزدیک‌تر نصب نمایید و از میله‌های پرده‌ای که به صورت مخفی هستند، استفاده نمایید.

در هنگام نصب ریل پرده به طور کلی باید تصمیم بگیرید که ارتفاع پرده به چه میزان باشد و چه مقدار از پنجره مورد نظر تحت پوشش باشد. آیا می‌خواهید ارتفاع پرده پایین‌تر از پنجره باشد یا دوست دارید که پرده‌های شما تا پایین و نزدیک کف زمین باشد. برای تعیین کردن عرض میله پرده باید بدانید هرچه میله پرده عریض‌تر باشد، پنجره‌های شما پس از نصب نمودن پرده‌ها وسیع‌تر دیده خواهند شد. معمولاً فاصله استاندارد پرده‌ها تا انتهای میله پرده در هر قسمت حدوداً باید ده سانتی‌متر باشد.

سبک پرده‌های خود را انتخاب کنید

مدل و سبک پرده‌ها می‌تواند روی طریقه نصب ریل پرده موثر خواهد بود. چون طریقه نصب ریل ساده با ریل اتومات متفاوت است، در ابتدا باید این موضوع مشخص گردد. در نظر داشته باشید که ترجیح می‌دهید از میله پرده مخفی استفاده نمایید یا می‌خواهید از نوع تزئینی استفاده نمایید.

با دقت اندازه‌گیری‌ها را انجام دهید

با استفاده از متر ارتفاع میله پرده تا سطح زمین و از کناره‌ها را به صورت هرچه دقیق‌تر باید اندازه بگیرید و علامت‌های لازم را بزنید. دقت داشته باشید که فاصله میله پرده از قاب پنجره در هر دو طرف باید به صورت کامل یکسان باشد. نصب پیچ‌ها را در مکان درست انجام دهید و فراموش نکنید که یکی از مهم‌ترین مراحل نصب ریل پرده همین مرحله می‌باشد.

نصب موقت بست‌ها

پس از اینکه مشخص نمودید نصب میله پرده را در کجا انجام دهید، باید به صورت موقت بست‌ها را به دیوار پیچ کنید تا اطمینان حاصل کنید که موقعیت اندازه‌گیری شده درست است و با استفاده از تراز از صاف بودن میله پرده نیز اطمینان حاصل نمایید.

حتما بخوانید:   نکات راهنمای خرید آباژور برای روشنایی بهتر خانه‌ها

به کمک مته نقاط مورد نظر را سوراخ کرده و نصب براکت‌ها را انجام دهید

برای اینکه بتوانید نصب ریل پرده را انجام دهید، باید جاهایی که برای اتصال پیچ علامت گذاشته بودید را با کمک مته سوراخ نمایید. سپس در دو طرف سوراخ روی دیوار براکت‌ها را بچسبانید و با استفاده از دریل نقاط علامت گذاری شده را سوراخ نمایید و به خوبی آنها را محکم نمایید.

پیچ را از درون پایه عبور داده و با استفاده از رول‌پلاک آن را نصب کنید. این مراحل برای طرف مقابل نیز باید انجام شود. توجه نمایید در صورتی که مته‌ای که استفاده می‌کنید باریک است، امکان دارد که نتوانید در این شرایط رول‌پلاک را به راحتی داخل آن قرار دهید. باید مته را در سوراخ بچرخانید تا بتوانید سوراخ را بازتر کنید و رول‌پلاک را درون آن قرار دهید. پس از آن پیچ را داخل سوراخ گذاشته و با چکش آن را محکم نمایید.

میله پرده را در محل خود آزمایش کنید

پس از اینکه براکت‌ها را نصب کردید، باید روی آن میله پرده را قرار داده و اطمینان حاصل کنید که مراحل را تا به اینجا به صورت صحیح انجام دادید. برای مطمئن شدن از یکسان بودن ارتفاع پرده در هر دو طرف میله مجدداً از تراز استفاده نمایید. از فردی در این مرحله کمک گرفته و از او بخواهید که میله پرده را از دورتر مورد بررسی قرار دهد و به شما اطلاع دهد که وضعیت مناسب و درست است یا خیر.

نصب پرده

وقتی که کار نصب ریل پرده به پایان رسید، در آخرین مرحله باید نصب پرده‌ها را انجام دهید. در صورتی که دو ردیف پرده دارید، در ابتدا باید پرده‌ای که در قسمت پشتی باید قرار داشته باشد را نصب نمایید و سپس پرده رویی را نصب نمایید. وقتی که پرده‌ها را آویزان نمودید، باید در پوش ریل‌ها را در محل خود بگذارید تا از خارج شدن پرده جلوگیری نمایید.

با توجه به اینکه پرده‌ها زیاد باز و بسته می‌شوند یا خیر باید دو طرف یا یک طرف ریسمان را به درپوش گره زده و محکم نمایید. در این مرحله نصب پرده به پایان می‌رسد.

نصب ریل پرده

طریقه نصب ریل گریبر

طریقه نصب ریل گریبر تفاوت چندانی با طریقه نصب ریل پرده معمولی ندارد. بنابراین برای اینکه بتوانید نصب ریل گریبر را به صورت صحیح انجام دهید، باید مراحل قبل را به صورت کامل تکرار کنید. قبل از هر کار باید اندازه‌گیری را به صورت دقیق انجام دهید و محل دقیق محل نصب پرده را مشخص کرده و مثل شیوه قبل علامت گذاری آن را انجام دهید. مشخص کنید که پرده تا کدام قسمت در زیر پنجره آویزان باید باشد و بهترین مکان برای نصب ریل گریبر را تعیین کنید.

حتما بخوانید:   چگونه مشکل پوسته شدن مبلمان چرمی را برطرف کنیم؟

نحوه نصب ریل گریبر به این صورت می‌باشد که پرده به کمک قلاب یا حلقه به میله پرده آویزان است و به همین علت باید توجه نمایید که اگر جنس پارچه لیز و سر است، حتماً از میله‌هایی که از نوع شیاردار هستند، استفاده نمایید. بست‌ها را در مکانی که مشخص نموده‌اید و در یک راستا نصب نمایید. پس از آن پرده را می‌توانید وارد میله کنید.

نصب ریل پرده اتومات

ریل اتومات یکی دیگر از انواع ریل پرده است که می‌توانید از پرده فروشی‌ها آن را خریداری نمایید. ریل پرده اتوماتیک بر روی میله پرده ی معمولی نصب می‌گردد. طریقه نصب ریل اتومات به مدل و سبک پرده بستگی خواهد داشت.

نصب ریل اتومات برای پرده‌هایی که دو طرفه باز می‌شوند

در صورتی که پرده به دو طرف باز می‌شود، طریقه نصب ریل پرده اتومات هم به همین صورت خواهد بود. ابتدا باید به اندازه دلخواه میله پرده را برش بزنید به یک سمت از میله پرده قرقره را پیچ کرده و نیمی از گیره‌ها را وارد آن نمایید. در صورتی که لازم بود دو عدد گره روی هم آورد وارد میله پرده نمایید و سپس داخل آن ادامه گیره‌ها را قرار دهید. حالا باید به سر میله پرده دو قرقره را پیچ کنید.

برای ریسمان کشی یک سر ریسمان از پشت دو قرقره‌ای و پس از آن از تک قرقره عبور دهید و از داخل سوراخ روی هم آور نزدیک به وزنه بیرون آورید. سپس ریسمان را از قسمت پشت دو قرقره داخل وزنه نمایید و مجدداً از داخل قرقره و پس از آن داخل سوراخ روی هم آور عبور دهید.

به این ترتیب دو سر سوراخ ریسمان روی هم آور قرار می‌گیرند. در این حالت آنها را به هم گره بزنید. ریسمان باید به گونه‌ای تنظیم گردد که دو گیره روی هم آور به صورت دقیق در وسط کار قرار داشته باشند. ریسمان را از داخل سوراخ روی هم آور بیرون آورده و به خود آن گره بزنید. وقتی نصب ریل پرده اتومات را به صورت صحیح انجام دادید، باید نصب میله پرده و قلاب‌ها را روی آن انجام دهید. قلاب‌ها را بر روی میله قرار داده و ریسمان را بکشید تا در قسمتی که وزنه قرار دارد، پرده شما به دو طرف جمع شود.

حتما بخوانید:   برای طراحی اتاق بازی در خانه چه قوانینی باید رعایت شود؟

نصب ریل اتومات برای پرده‌هایی که به یک سمت باز می‌شوند

در صورتی که پرده از نوعی است که فقط به یک طرف باز می‌شود، فقط کافی است که مرحله‌های پیچ کردن پایه تک قرقره و دو قرقره را مانند توضیحات قبل با دقت انجام دهید. برای این شیوه به روی هم آور نیازی نخواهید داشت و باید همه گیره‌ها را داخل میله پرده بگذارید. در این نوع پرده‌ها نحوه نصب ریل پرده بدین صورت است که یک سر ریسمان را پس از عبور دادن از پشت تک قرقره و سوراخ گیره باید از کنار تک قرقره بیرون آورید.

طرف دیگر ریسمان را پس از عبور دادن از پشت دو قرقره و وزنه باید از درون دو قرقره و سوراخ گیره پرده عبور دهید و آن را به طرف دیگر ریسمان گره بزنید. حالا باید گیره‌ها و میله پرده را در محل خود نصب نمایید. در آخر خواهید دید که وقتی ریسمان را می‌کشید، پرده شما به یک طرف جمع می‌شود.

یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر مایل هستید پرده دارای چین کمتری باشد، باید از گره‌های کمتری استفاده نمایید. این کار موجب می‌شود که در هنگام جمع شدن پرده‌ها روان‌تر بسته شوند. از طرف دیگر با توجه به اینکه پرده چین کمتری دارد، وقتی به دو طرف یا یک طرف جمع می‌شود، فضای کمتری را اشغال می‌کند. اگر می‌خواهید پرده به طرف راست جمع گردد، باید پایه دوقرقره در طرف راست میله پرده قرار داده شود. اگر می‌خواهید پرده در طرف چپ جمع شود، باید پایه دو قرقره را در همان طرف جاسازی نمایید.

نصب ریل پرده

سخن تکمیلی

وقتی که از طریقه نصب ریل پرده آگاهی کامل داشته باشید به شما کمک خواهد کرد که پرده‌های جدید را تنها در چند ساعت و بدون هیچ دردسر و به تنهایی تعویض نمایید و در منزل خود تغییراتی ایجاد کرده و از آنها لذت ببرید. توجه نمایید که این مراحل در عین حال که ساده هستند، به محکم کاری و دقت زیادی نیاز خواهند داشت. بنابراین اگر به این موضوع توجه نشود، ممکن است که با کمترین کشش پرده، میله پرده از جای خود کنده شود. بنابراین مراحل را به صورت اصولی و دقیق باید انجام دهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نصب ریل پرده در ۶ مرحله | محل نصب ریل پرده

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی طریقه نصب ریل پرده

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x