خانواده

چند مدل پرده آشپزخانه که فضا را روشن می‌کند

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در صورتی که می‌خواهید حس و حال و انرژی خوبی در آشپزخانه شما ایجاد شود و تغییراتی در دکوراسیون آن ایجاد نمایید، یکی از راهکارها انتخاب پرده مناسب برای این فضا می‌باشد. امروزه برای پرده آشپزخانه مدل‌های متنوع و جدیدی وجود دارد که می‌توانید ایده‌های خوبی از آنها بگیرید. برخی از مدل‌های پرده آشپزخانه موجب روشن‌تر شدن فضا می‌شوند.

تنوع مدل پرده آشپزخانه

در دکور آشپزخانه انتخاب پرده مناسب تأثیر زیادی در شیک‌تر به نظر آمدن و زیبایی فضا می‌شود. خوشبختانه در بازار مدل‌های بسیار متنوعی در انواع رنگ‌ها و طرح‌ها تولید و عرضه شده‌اند. به همین علت دست افراد برای انتخاب مدل پرده آشپزخانه باز است. به همین علت افراد با هر بودجه و سلیقه‌ای می‌توانند پرده مورد نظر خود را انتخاب کنند.

انواع پرده آشپزخانه

تفاوتی ندارد که در کجا زندگی می‌کنید، در خانه روستایی یا برج مدرن. پرده‌های مختلف آشپزخانه دارای انواع گوناگونی هستند که از جمله می‌توان به پرده تمام پنجره، پرده نیمه، پرده‌های والان ساده، پرده‌های والان چتری، پرده‌های والان چین‌دار، شیدهای رومی، شیدهای کشویی، رومن و زبرا اشاره کرد. شما می‌توانید برای پوشش خانه از این پرده‌ها استفاده نمایید.

پرده آشپزخانه

ایده‌هایی برای پرده آشپزخانه

برای کمک به طراحی دکوراسیون آشپزخانه بهتر است که با انواع مدل‌های گوناگون پرده آشپزخانه آشنا باشه تا بتوانید بهترین مدل را برای پرده آشپزخانه خود انتخاب نمایید.

پرده وینتیج آشپزخانه

این پرده دارای چاپ معمولی پوشش یافته با طرح های سیاه و سفید است که حس و حال چیدمان زیبای وینتیج را به ذهن افراد می‌آورد. معمولا در طراحی‌های کلاسیک از این نوع پرده آشپزخانه استفاده می‌شود.

قطعه‌های چوبی

شاید در نظر اول این ایده عجیب به نظر آید، اما مطمئن باشید که برای افرادی که فقط می‌خواهند برای جلوگیری از نور آفتاب در آشپزخانه از پرده استفاده کنند، بهترین انتخاب است. می‌توانید با طرح وینتج جذاب روی چوب، برای پنجره آشپزخانه بهترین پوشش را داشته باشید. پرده‌های مختلف ارزان و خلاقانه برای پنجره آشپزخانه و چیدمان آن وجود دارد.

حتما بخوانید:   برای نگهداری کاکتوس به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟

پرده آشپزخانه با سبک هوس انگیز

برخی از سبک‌ها و طراحی‌های انجام شده برای پرده‌های آشپزخانه بسیار هوس انگیز می‌باشند، اما ممکن است که از برخی از آنها نتوانید در همه فصول سال استفاده کنید، اما باز هم هوس انگیز بوده و به راحتی نمی‌توان از آنها صرف نظر کرد.

پرده رولی کلاسیک

چنانچه مایل هستید در دکوراسیون آشپزخانه خود از الهامات سبک کلاسیک استفاده نمایید، می‌توانید برای پنجره آشپزخانه خود از پرده‌های رولی استفاده کنید. استفاده از پرده‌های رولی در حین سادگی، فضای شیک و کلاسیکی به آشپزخانه و خانه می‌دهد.

پرده والان آشپزخانه

در برخی از محیط‌ها می‌توان از تضاد بین فضای خنثی و پرده طلایی استفاده کرد و حس و حال سلطنتی خوبی را ایجاد کرد. اگر شما نیز این ایده‌ها را می‌پسندید، بهتر است که از پرده‌های سنگین‌تر و ضخیم‌تر برای پنجره آشپزخانه خود استفاده نمایید. در این شرایط فضای آشپزخانه لوکس‌تر به نظر می‌آید.

پرده آشپزخانه رومن

به صورت کلی پرده آشپزخانه رومن قابلیت و توانایی این را دارند که در هر طرح و رنگی که هستند، بتوانند به عنوان انتخابی مناسب و خوب مورد استفاده قرار بگیرند. فقط باید تناسب مناسب و خوبی بین طرح و رنگ پرده و فضای آشپزخانه برقرار نمایید. با توجه به اینکه پرده رومن دارای تنوع بالایی است، برای آشپزخانه‌های متفاوت نیز می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

پرده مدرن کافه‌ای

استفاده از پرده مدرن کافه‌ای برای پنجره آشپزخانه موجب می‌شود که حس و حال کافه‌های اروپایی تداعی شده و به آشپزخانه جان دوباره بخشیده شود. بنابراین در صورتی که می‌خواهید در آشپزخانه جذابیت‌های دراماتیکی داشته باشید، می‌توانید از این مدل پرده آشپزخانه استفاده نمایید.

پرده سفید آشپزخانه

وقتی که در فضای آشپزخانه از پرده‌های سفید استفاده می‌شود، حس و حال دکوراسیون‌های قدیمی را تداعی می‌کند و فضاهایی مطبوع و در عین حال ساده را ایجاد می‌کند. این نوع پرده برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایده خوبی هستند.

پرده مدل کرکره‌ای خنثی

برای خانه‌هایی که نسبت به خانه‌های اطرافشان کمترین میزان دید را دارند، این مدل از پرده‌ها ایده‌های بسیار مناسبی هستند. ‌در طول روز می‌توانید پرده آشپزخانه خود را بالا زده و شب‌ها نیز آن را پایین بیاورید. استفاده از پرده مدل کرکره‌ای برای منازلی که دوست دارند در طول روز از نور خورشید استفاده کنند، بسیار مناسب است.

تلفیق الگوهای پارچه

یکی دیگر از ایده‌های بسیار مناسب برای مدل پرده آشپزخانه شما این است که از الگوهای متفاوت برای پرده‌ها استفاده نمایید. با این کار قادر خواهید بود که در آشپزخانه خود فضای منحصر به فرد ایجاد کنید.

حتما بخوانید:   برای طراحی اتاق بازی در خانه چه قوانینی باید رعایت شود؟

پرده روستیک کنفی

در صورتی که خانه‌های مزرعه‌ای و روستایی را دوست دارید، می‌توانید به سراغ این مدل از پرده‌ها بروید که به حالت گونی بوده و جنس کنفی دارند. این مدل‌ها می‌توانند دکوراسیون و فضای آشپزخانه شما را زیر و رو کنند. استفاده از پرده روستیک کنفی موجب می‌شود که در آشپزخانه شما فضای گرمی ایجاد شود.

پرده سفید مدرن

در برخی مواقع برای پنجره آشپزخانه شما پرده‌های مدرن ساده بهترین انتخاب هستند. این مدل‌ها در آشپزخانه شما پرستیژ طراحی را حفظ می‌کنند و در عین حال آشپزخانه شما را بزرگتر و روشن‌تر جلوه می‌دهند. انتخاب پرده‌های مدرن ساده و سفید لطافت و آرامش فضا حفظ می‌شود.

پرده با گل‌های درشت

برای برخی از آشپزخانه‌ها این مدل از پرده آشپزخانه تناسب دارد. اگر در آشپزخانه کابینت مینیمال و سفید نصب شده است، استفاده از پرده آشپزخانه با گل‌های درشت یکی از انتخاب‌های مناسب خواهد بود. همچنین برای افرادی که عاشق پارچه‌های طرح‌دار هستند، انتخاب ایده‌آلی خواهد بود.

پرده‌های چین‌دار

پرده‌های چین‌داری که برای پنجره آشپزخانه استفاده می‌شود دارای بافت خشکی هستند و برای آشپزخانه‌های با سبک مدرن انتخاب مناسبی خواهد بود. استفاده از پرده‌های چین‌دار برای پرده آشپزخانه افرادی که عاشق استفاده از سبک مینیمال هستند و در عین حال سادگی را دوست دارند، بسیار مناسب خواهد بود.

مدل‌هایی با میله پرده‌های داربستی

در مواقعی که از این مدل پرده‌ها در آشپزخانه استفاده می‌شود، فضا را به سبک معاصر و صنعتی نزدیک‌تر می‌کند و می‌تواند طراحی جذاب و شیکی را ایجاد نماید. با توجه به اینکه میله پرده‌هایی که استفاده می‌شود به داربست بی شباهت نیستند، این نام برای آن انتخاب شده است.

پرده‌های بلند آشپزخانه

پرده بلند آشپزخانه از سقف تا کف زمین ادامه پیدا می‌کند و می‌توانند در آشپزخانه شما فضای بسیار باشکوهی را ایجاد نمایند. پیشنهاد می‌شود در صورتی که سقف آشپزخانه شما کوتاه است، از این مدل‌ پرده آشپزخانه استفاده نکنید، چون فضای آشپزخانه شما را محدودتر و کوچکتر نشان می‌دهد.

پرده با الگوی حریر

در صورتی که پرده‌های حریر را می‌پسندید، اما در عین حال نمی‌خواهید از مدل‌های ساده استفاده کنید، می‌توانید از پرده‌های حریری که دارای طرح هستند استفاده نمایید. برای دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک یکی از ایده‌های جذاب استفاده از مدل پرده حریر طرح‌دار است.

پرده‌های طرح‌دار قدیمی

برخی از مدل‌های پرده را وقتی می‌بینید به یاد پارچه‌ها و پرده‌های طرح‌دار قدیمی می‌افتید. شما نیز می‌توانید با انتخاب طرح‌های قدیمی برای پرده آشپزخانه خود فضای متفاوتی را ایجاد نمایید. برخی از پرده‌های قدیمی دارای طرح‌هایی هستند که بسیار زیبا و جذاب می‌باشند.

حتما بخوانید:   چگونه مشکل پوسته شدن مبلمان چرمی را برطرف کنیم؟

پرده نیمه کافی‌شاپی

وقتی که از این مدل پرده آشپزخانه استفاده می‌شود پرده در بخش بالایی پنجره قرار خواهد گرفت و در آشپزخانه شما فضای بسیار گرمی ایجاد می‌شود. به همین علت می‌توانید در آشپزخانه‌های کوچک و جمع و جور از این مدل استفاده کنید. وقتی که از پرده‌های نیمه کافی شاپی در پنجره آشپزخانه استفاده می‌شود، حس و حال کافه در منزل ایجاد می‌شود.

پرده بامبو

در مواقعی که از پرده آشپزخانه بامبو استفاده می‌شود در فضا حس و حال منحصر به فردی ایجاد خواهد شد. این پرده به گونه‌ای طراحی شده است که در حالت بسته نیز می‌تواند نور خورشید را به درون آشپزخانه منتقل کند. ظاهر پرده‌های بامبو طبیعی بوده و به همین علت با وسایل دیگر آشپزخانه هماهنگ می‌شوند.

در صورتی که دوستدار طبیعت هستید، استفاده از این نوع پرده آشپزخانه پیشنهاد می‌شود. با توجه به اینکه پرده بامبو شکننده است، در هنگام استفاده باید دقت داشته باشید. تمیز کردن و شستشوی پرده بامبو راحت و آسان می‌باشد. از مزایای دیگر این نوع پرده می‌توان به مقاومت خوب آن در برابر نور خورشید و رطوبت اشاره کرد.

پرده آشپزخانه

پرده کشویی

در صورتی که به دنبال خرید یا دوخت پرده بدون زحمت هستید که دارای جذابیت خاصی باشد، می‌توانید از پرده‌های کشویی برای پرده آشپزخانه خود استفاده نمایید. این پرده‌ها در عین حال که ساده هستند، بسیار شیک بوده و از حریم شخصی به خوبی محافظت می‌کنند. یکی از ویژگی‌های اصلی این نوع پرده، سهولت در باز و بسته کردن آن می‌باشد. این پرده از سیستم کشش مکانیکی استفاده می‌کند و به همین دلیل باز و بسته کردن آن بسیار ساده و راحت خواهد بود.

سخن تکمیلی

با توجه به اینکه اکثر افراد وقت زیادی را در آشپزخانه می‌گذرانند، اهمیت این فضا بسیار زیاد است. با طراحی مناسب برای پرده آشپزخانه می‌توانید حس شادابی و طراوت را به آن ببخشید. در هنگام انتخاب پرده آشپزخانه باید به این نکته توجه نمایید که پرده‌ای را انتخاب کنید که موجب تاریک شدن فضا نشود و دوام بالایی داشته و قابلیت تمیز شدن آسان را نیز  داشته باشد. در صورتی که می‌خواهید فضای آشپزخانه شما دل بازتر و بزرگتر به نظر آید، می‌توانید از پرده‌هایی که دارای رنگ روشن‌تری هستند برای آن استفاده نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

چند مدل پرده آشپزخانه که فضا را روشن می‌کند

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه انتخاب پرده آشپزخانه مناسب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

5 1 رای
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x