خانواده

مبل توگو کدام است؟ | طرز ساخت مبل توگو و کاربرد آن

بیشترین زمانی که در خانه حضور داریم را روی مبل می‌گذرانیم. به همین علت توقع ما از مبل معمولاً از خدماتی که ارائه می‌دهد، بیشتر است. روی مبل‌ها فیلم تماشا می‌کنیم، می‌خوابیم، استراحت می‌کنیم و یا حتی امکان دارد غذا نیز بخوریم. بنابراین این امکان وجود دارد که پس از مدتی نشستن روی مبل احساس خوبی نداشته باشیم و از مبل توقع خود را بالاتر ببریم.

مبل توگو از جمله مبلمان‌های نوظهور است که طراحی آن فراتر از انتظار می‌باشد. راحتی مبل توگو به اندازه‌ای می‌باشد که شاید پس از آشنایی و شناخت تمایل داشته باشید در خانه جایی را به آن اختصاص دهید.

مبل توگو چیست؟

مبل توگو به شکل بالشت نرم تا شده و یا بادکنک کم باد شباهت دارد. این مبل از جمله مبل‌های راحتی است. چون کلاف آن به صورت توکار طراحی و ساخته شده است. پارچه‌هایی که برای ساخت این نوع مبل استفاده می‌شود، نقش زیادی در سبک آن دارند.

مبل توگو با پارچه مخمل و جیر مناسب دکوراسیون بوها و با پارچه چرم برای فضاهایی که دارای دکوراسیون مدرن هستند و یا فضای استراحت و کاری مناسب‌تر می‌باشند. در حقیقت یکی از مزایای  مبل توگو این می‌باشد که می‌توان آن را به راحتی با هر استایلی هماهنگ نمود. دوخت پارچه مبل توگو به حالت بی‌نظم و چروکیده انجام می‌گردد که نشیمنگاهی راحت و نرم را ایجاد می‌کند و بیننده را به استراحت و نشستن دعوت می‌کند.

با اینکه در گذشته مبل توگو زیاد محبوب نبوده است، اما امروزه این سبک در طراحی داخلی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

تاریخچه طراحی مبل توگو

مبل توگو در سال ۱۹۷۲ توسط داکروی طراحی شد. طراحی این مبل الهام گرفته از دستکش بیسبال می‌باشد. ولی هدف آن ساخت مبل بدون پایه و دسته و یک مبل راحتی می‌باشد. مبل توگو از جمله موفق‌ترین مبل‌های این طراح است که تا به امروز به همان حالت اولیه ساخته می‌شود. اما امروزه مدل‌های متنوع‌تر در انواع مینی مبلمان توگو با شکل ال، مبلمان توگو برای کودکان و… تولید می‌گردد.

نحوه ساخت مبل توگو

مبل توگو دارای ساختار و طراحی منحصر به فردی می‌باشد. به صورت کلی نمی‌توان اثری از چوب یا کلاف را در اطراف این نوع مبل مشاهده کرد. چون همه کلاف آن در قسمت زیر پارچه قرار می‌گیرد. ارتفاع مبل توگو بسیار کم و به سطح زمین نزدیک می‌باشد. چون این مبل‌ها دارای پایه جدا کننده نیستند.

مبل توگو دارای دسته نیست و بسیار توپر و حجیم طراحی می‌گردد. به طوری که می‌تواند افراد را در خود غرق نموده و به حجمی از راحتی و آرامش بکشاند. در مدل‌های جدید این مبل برای تنظیمات تکیه‌گاه اهرمی قرار داده شده است که می‌تواند پشتی و زاویه آن را به راحتی کنترل کند. بدین معنی که بعضی از مبل‌های توگو تخت خواب شو می‌باشند و می‌توانند برای افراد کاربرد چند منظوره داشته باشند.

مبل توگو

استفاده از مبل توگو برای چه سبک و فضایی مناسب است؟

این نوع مبل‌ها از دسته مبل‌های راحتی قرار می‌گیرند و در همه فضاهای دکوراسیون داخلی از مینیمال و مدرن گرفته تا کلاسیک جایگاه خاصی دارند. بنابراین با توجه به جنس روکش، نقش و طرح مبلمان می‌توانید آن را در دکوراسیون‌های داخلی مختلف استفاده نمایید. به صورت کلی رنگ‌های گرم مثل رنگ آجری و رنگ‌های خنثی مثل رنگ خاکستری برای سبک‌های صنعتی و پارچه‌های جیر با رنگ زرد و سبز برای سبک‌های بوهو و پارچه‌های چرم با رنگ‌های قهوه‌ای و قرمز برای سبک‌های مدرن و کلاسیک مناسب می‌باشند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  برای نگهداری کاکتوس به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم؟

مبل توگو در دکوراسیون منازل کوچک‌تر

در صورتی که فضای کمی در اتاق خواب یا منزل خود دارید، این مبل گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. چون انتخاب مبل‌های دیگر مثل مبل سلطنتی یا کاناپه موجب می‌شود که فضای بسیار زیادی اشغال شود و اتاق نشیمن شما کوچکتر به نظر آید.

با توجه به اینکه مبل توگو دارای دسته نیست، حجم زیادی را اشغال نخواهد کرد. مبل توگو با ویژگی تخت خواب شو موجب می‌شود که دیگر برای تخت خواب فضای جداگانه‌ای در نظر نگیرید.

طراحی این مبل به طوری است که بدون پایه بوده و کوتاه است و فضای صمیمی و مدرن را خلق می‌کند. مبل توگو طوری است که در هر جایی به راحتی می‌توانید در کنج خانه قرار دهید.

مبل توگو در دکوراسیون نشیمن

در منازل ایرانی فضای نشیمن به دو قسمت سالن و پذیرایی تقسیم می‌گردد. انتخاب مبل توگو برای روبروی تلویزیون و نشیمن انتخاب درست و هوشمندانه‌ای است. چون موجب می‌شود که فضای کمتری اشغال گردد و همچنین برای تماشای فیلم و استراحت نیز بسیار مناسب خواهد بود.

اما استفاده از مبل توگو در مقابل، برای فضایی به عنوان پذیرایی که یک نوع مهمانخانه محسوب می‌گردد و معمولاً دکوراسیون کلاسیک دارد، زیاد خوشایند و جالب نخواهد بود. البته ‌های پاپ به عنوان میزبان در فضای کلاسیک پذیرایی می‌توانند استفاده شوند.

مبل توگو برای بالکن

برای اینکه بعد از دوره‌های روزهای گرم تابستان را در بالکن بگذرانید و در آن استراحت کنید، می‌توانید مبلمان کم جا و راحتی مثل مبل توگو را انتخاب نمایید. در این فضا برای کمتر شدن هزینه‌ها می‌توانید از مبل‌های دست دوم توگو استفاده نمایید. چون در فضای آزاد امکان فرسایش مبلمان از فضاهای دیگر بسیار بیشتر است.

در بالکن می‌توانید از مبل توگو به شکل ال یا گوشه استفاده نمایید و آن را در گوشه‌ای قرار دهید. به این ترتیب هم فضای کمتری اشغال خواهد شد و هم کمتر در معرض تغییرات آب و هوایی قرار خواهند گرفت.

مبل توگو برای اتاق خواب

یکی دیگر از کاربردهای مبل توگو استفاده از آن در اتاق خواب می‌باشد. میزان راحتی مبل به اندازه‌ای است که اگر در اتاق خواب خود به اندازه کافی فضا ندارید و می‌خواهید با این حال در گوشه اتاق خواب خود مبل داشته باشید، می‌توانید به جای خرید تخت خواب یک مبل توگو خریداری نمایید. چون از آن می‌توانید هم به عنوان مبل و هم به عنوان تخت خواب استفاده نمایید.

در صورتی که فضای شما کافی است، می‌توانید این مبل را در گوشه اتاق خواب خود قرار داده و در نزدیکی کتابخانه شما باشد و با استفاده از چراغ مطالعه و آباژور می‌توانید از مبل توگو دکوراسیون اتاق خواب استفاده نمایید. با این کار علاوه بر اینکه فضایی برای استراحت خواهید داشت، می‌توانید محلی دنج و مناسب برای کسب آرامش جسمی، ذهنی و خواندن کتاب داشته باشید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چگونه مشکل پوسته شدن مبلمان چرمی را برطرف کنیم؟

چیدمان مبل توگو

برای چیدمان این نوع مبل در منزل خود حتماً نباید از یک عدد مبل توگو در بخشی از اتاق خود استفاده نمایید. بلکه می‌توانید آنها را با مبل‌های دیگر ترکیب نموده و در فضاهایی مثل اتاق نشیمن استفاده نمایید.

در مورد طریقه چیدمان مبل توگو به شیوه‌ی دیگر، شما این امکان را دارید که چند عدد مبل توگو تهیه کرده و به حالت ست مبلمان استفاده کنید. این ست را می‌توانید به صورت ال قرار دهید و به این ترتیب فضایی راحت و منحصر به فرد را ایجاد نمایید.

از دیگر چیدمان‌های مبل توگو این است که می‌توانید دو یا یک عدد از این مبل را به صورت چیدمان گرد و در مقابل هم استفاده کنید. استفاده از مبل توگوهای کوچکتر و تک نفره به تعداد بیشتر هم به صورت ترکیبی و هم به صورت تکی با مبل‌های دیگر می‌توان استفاده نمود.

مبل توگو

برندهای تولید کننده مبل توگو

برندهای زیادی در ایران مبل‌های توگو را تولید می‌کنند. چون با ویژگی‌هایی که برای این مبل گفته شد، طرفداران زیادی دارد. یکی از برندهای با کیفیت تولید این گونه مبلمان در ایران، کم جا چوب توگو است. این برند انواع مبل با طراحی توگو شامل مبل تخت خواب شو دو نفره و یک نفره، پاف و مبل گوشه را تولید می‌کند و افراد می‌توانند با توجه به نیاز و فضای خود از بین آنها بهترین نوع را انتخاب نموده و خریداری کنند. افراد می‌توانند حتی طرح مورد علاقه خود را سفارش دهند.

قیمت مبل توگو

با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌های این نوع مبل‌ها نیازی به خرید سرویس ده نفره یا هفت نفره مبلمان نخواهد بود. قیمت مبل توگو تقریباً قابل پیش بینی بوده و با قیمت مبل تک نفره یا دو نفره معمولی برابر است. قیمت یک مبل توگو یک نفره تقریباً سه میلیون و نهصد هزار تومان است و مبل توگو دو نفره تقریباً چهار میلیون و نهصد هزار تومان قیمت دارد. ‌

مبل‌هایی که از نوع گوشه‌ای هستند، قیمتشان تقریباً شش میلیون است و مبل‌هایی که مخصوص کودکان و به صورت مینی طراحی می‌شوند، قیمت کمتری دارند. یکی از مواردی که در قیمت تمام شده مبل توگو بسیار تأثیرگذار است، نوع پارچه‌ای می‌باشد که برای ساخت آن به کار برده شده است.

Screenshot ۲۰۲۳۱۰۲۵ ۰۰۲۶۰۵ Google

سخن تکمیلی

صنعت مبلمان از گذشته تا به امروز پیشرفت‌های زیادی کرده است. هر صنعتی در ابتدا برای پاسخ به نیازهایی راه اندازی می‌شود و در ادامه در مسیر رشد، علاوه بر اینکه به نیازها پاسخ می‌دهد، موارد دیگر هم در تولید کالای مربوطه دخیل می‌شود. امروزه مبلمان علاوه بر اینکه نیازهای افراد را برطرف می‌کند، در بسیاری از موارد به عنوان ابزار زینت بخش و تزیینی چیدمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به همین علت در هنگام انتخاب مبلمان با مدل‌های گوناگون و متنوعی روبرو می‌شوید که یکی از انواع آنها مبل توگو است. مبل توگو یکی از مورد توجه‌ترین، خاص‌ترین و زیباترین انواع مبلمان می‌باشد که در انواع دکوراسیون‌ها می‌توان مورد استفاده قرار داد.

مبل توگو از جمله مبل‌های مدرن و راحتی محسوب می‌شود و می‌توانید از آن در اتاق خواب، نشیمن و… استفاده نمایید.

مبل توگو چیست؟ | طریقه ساخت مبل توگو و کاربرد آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

کاربرد مبل توگو و مزایای آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا