تعمیرات کولر آبی

کولر آبی رومیزی | کولر آبی رومیزی برای چه مصارفی مناسب است؟

در فصل گرما یکی از وسایل رفاهی خانه، کولرهای آبی می‌باشند که در اندازه و ابعاد مختلفی در دسترس مشتریان قرار دارند کولرهای آبی بزرگ برای فضاهای بزرگتر قابل استفاده بوده و برای فضاهای کوچک هم معمولاً از کولرهای آبی با ابعاد و اندازه های کوچکتر استفاده می شود این وسیله ی پر مصرف می تواند گزینه بسیار خوبی برای فضاهای کوچک شما باشند ما در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با کولر آبی رومیزی و همچنین ویژگی های آن برای مصارف مختلف آشنا کنیم.

کولر آبی رومیزی برای چه مصارفی مناسب می باشد؟

کولرهای رومیزی تقریباً به اندازه یک جعبه هستند که آن را روی میز قرار می دهند برای جاهای کوچک از این کولر ها استفاده می کنند مثلاً شما می توانید از این کولر در یک اتاق کوچک و یا حتی در آشپزخانه و یا در چادر مسافرتی استفاده کنید مزیت مهم این کولر قابل حمل بودن و همچنین کوچک بودن آن است اگر شما زیاد سفر می کنید و یا اینکه در اتاق کار خود نیاز به وسیله سرمایشی بیشتری دارید می توانید از کولر آبی رومیزی استفاده کنید.

کولر آبی رومیزی ابعاد کوچکی داشته و مصرف انرژی آن هم کم می باشد البته توصیه می‌کنیم از این کولر برای ساعت های طولانی و یا به طور مداوم استفاده نکنید قدرت این کولر کم بوده و قابل مقایسه با کولرهای آبی بزرگ نیست به همین دلیل باید برای مدت کوتاه از آن استفاده شود. کولر آبی رومیزی هم مانند کولر های دیگر کار می کند یعنی با استفاده از تبخیر آب، خنک سازی را انجام می دهد البته باید بگوییم که گردش هوا بین فیلتر کولر و همچنین پدهای سرمایشی نقش مؤثری در خنک سازی دارد.

این کولر هم مانند کولرهای آبی دیگر با برق کار می کند ولی باید مانند کولرهای آبی پرتابل، آب را در داخل مخزن بصورت دستی بریزید یعنی قبل از اینکه کولر را روشن کنید باید مخزن آن را پر آب کرده و سپس آن را به برق وصل کنید در صورت روشن شدن کولر هوای گرم به وسیله فن دستگاه به داخل کشیده شده و جریان هوای گرم با تبخیر آب و همچنین عبور از بین پدهای مرطوب، گرمای خود را از دست می دهد و هوای خنک از دستگاه وارد محیط می شود. کولرهای آبی رومیزی مدل های مختلفی دارند که بعضی از مدل های آن به برق نیاز ندارد و می توان آنها را شارژ کرد حتی بعضی از مدل های این کولر به جای برق برای روشن شدن از باتری استفاده می کنند.

حتما بخوانید:   مشکلات رایج در کولر آبی پرتابل و چگونگی رفع آنها

کولر آبی رومیزی

مینی کولر آبی

یکی از کولر های رومیزی آبی، مینی کولر آبی می باشد که بسیار سبک وزن بوده و به ندرت وزن آن به یک کیلوگرم می رسد و معمولاً مدل های جدید و پیشرفته این کولرها از تکنولوژی بالایی برخوردار می باشند مثلاً این کولرهای رومیزی به پورت یو اس بی قابل اتصال می باشند،
بعضی دیگر از این کولرهای رومیزی دارای قابلیت هایی مانند مرطوب و یا حتی خوشبو کردن هوای اتاق می باشند.

این مینی کولر های کوچک وزن کمی داشته و دارای فن های قدرتمندی هستند در بعضی از این کولرها از توپک ژله ای جاذب مایعات هم استفاده شده است. مصرف برق این کولرها بسیار کم بوده و هزینه نگهداری آن هم زیاد نیست.

ویژگی مینی کولر آبی رومیزی

کولرهای آبی دارای مدل های متنوعی می باشند که هر کدام از برند مختلفی هستند و ویژگی خاصی هم دارند بعضی از این ویژگی‌ها بین تمام کولر های آبی رومیزی یکسان می باشد ویژگی های یکسان در این کولرها عبارت است از:

 • کوچک بودن کولر و وزن کم آن
 • قابلیت جابجایی و پرتابل
 • مصرف برق کم
 • سازگاری با محیط
 • زیاد کردن رطوبت هوای محیط

خرید کولر آبی رومیزی

اگر تصمیم دارید یک کولر آبی رومیزی خریداری کنید توصیه می‌کنیم به نکات مهمی در این مورد توجه کنید:

 • قبل از اینکه اقدام به خرید کنید باید برند مناسب را انتخاب کنید برای این منظور می‌توانید از فضای اینترنتی برای به دست آوردن اطلاعات در مورد برند مورد نظر استفاده کنید و در مورد آن تحقیق کنید.
 • در بازار مدل ها و برندهای مختلفی وجود دارد ولی برند معروف زیاد نیست شما می توانید از بین چند برند معروف این کولرها، یک گزینه ی مناسب را انتخاب کنید.
 • بعد از اینکه برند مورد نظر خود را انتخاب کردید باید به ابعاد و همچنین قدرت خنک کنندگی مورد نیاز خود هم توجه کنید.
 • دقت داشته باشید که از کولرهای آبی رومیزی نمی‌توان برای خنک کردن فضاهای بزرگ استفاده کرد اگر شما برای خنک کردن محیط بزرگ می‌خواهید کولری خریداری کنید باید از کولر های پرتابل استفاده کنید.
 • نکته دیگری که باید به آن دقت کنید پایه های دستگاه می باشد. این کولرها به طور معمول دارای لرزش و صدای زیادی هستند و ممکن است گاهی برای شما آزاردهنده باشند بنابراین حتماً باید پایه‌های آن مناسب باشد تا لرزش آنها کم شود.
حتما بخوانید:   زمان مناسب برای سرویس کولر آبی | دلیل ضرورت سرویس کولر آبی چیست

در کنار این مطالب مهمی که برایتان بیان کردیم باید حتماً به مشخصات فنی دستگاه توجه کنید این دستگاه ها دارای مخزن آب می باشند که شرایط کاربردی خاصی دارد پس حتماً دقت داشته باشید که آیا می توانید شرایط لازم را برای کولر فراهم کنید یا نه؟

شرایط نگهداری کولر آبی رومیزی

نگهداری این کولرها قواعد خاصی دارد که حتماً باید برای افزایش طول عمر کولر، آنها را رعایت کنید. همانطور که شما برای نگهداری کولرهای بزرگ نکات خاصی را رعایت می کنید برای کولرهای آبی رومیزی هم به نکات مهمی باید توجه کنید. بعضی از نکات برای نگهداری تمام کولرها یکسان بوده ولی بعضی فقط مختص مینی کولر ها و کولر های رومیزی می باشند در ادامه می خواهیم شما را با نکات مهم برای نگهداری صحیح از دستگاه کولر آبی رومیزی آشنا کنیم:

 • هنگام پر کردن مخزن آب دستگاه مراقب باشید آب روی بدنه آن نریزد.
 • به طور منظم پد های سرمایشی را تمیز کرده و در فواصل منظم به آنها رسیدگی کنید.
 • هیچگاه دستگاه کولر آبی را در کنار وسایل گرمازا قرار ندهید.
 • قبل از اینکه دستگاه را روشن کنید آن را آماده کنید.
 • قبل از روشن کردن دستگاه از پر بودن مخزن آب کولر اطمینان پیدا کنید.
 • در زمانی که از دستگاه استفاده نمی کنید آن را از برق در آورید.

اگر شما نکاتی را که گفتیم رعایت کنید طول عمر دستگاه کولر آبی شما بیشتر شده و دیرتر خراب خواهد شد و می توانید با آسایش و آرامش بیشتری از هوای خنک کولر آبی خود لذت ببرید.

کولر آبی رومیزی چه مزیت هایی دارد؟

این کولرهای آبی کوچک، نسبت به کولر های قدیمی مزیت های زیادی دارند که تعدادی از آنها را برایتان توضیح خواهیم داد:

۱- کم بودن مصرف برق

این کولر آبی بسیار کوچک بوده و مصرف برق کمی هم دارد بعضی از کولر های آبی رومیزی امکان شارژ شدن داشته و می توانند مدت های طولانی بدون برق کار کنند مخصوصاً مدل هایی که در آنها از باتری استفاده شده است. در این صورت می توانید به راحتی کولر را جابجا کرده و در هر مکانی که می خواهید از آن استفاده کنید.

۲- کولرهای آبی رومیزی دوست دار محیط زیست هستند.

بعضی از وسایل سرمایشی مانند کولرهای گازی جهت خنک کردن محیط از مواد شیمیایی و گاز استفاده می کنند ولی این کولر های آبی رومیزی به وسیله تبخیر آب، پدهای سلولزی و فیلتر محیط را خنک می‌کنند در نتیجه این کولرها برای خنک کردن، مواد شیمیایی را به محیط انتقال نداده و دوست دار محیط زیست می باشند.
اگر شما جزو کسانی هستید که به سلامت محیط زیست اهمیت زیادی می دهید توصیه می کنیم از کولر های آبی خورشیدی استفاده کنید.

حتما بخوانید:   قیمت و هزینه تعمیر و سرویس اتحادیه کولر آبی

۳- افزایش رطوبت محیط به وسیله کولر های آبی رومیزی

این کولرها، آب را به مقدار زیاد تبخیر کرده و باعث رطوبت محیط می شوند. افزایش رطوبت محیط می تواند از مبتلا شدن شما به بیماری های آلرژی جلوگیری کند همچنین به دلیل اینکه این کولر ها در منزل قرار دارند گرد و غبار و آلودگی از بیرون وارد منزل نخواهد شد.

۴- کولر آبی رومیزی به راه اندازی و یا نصب نیاز ندارد.

کولرهای آبی برای راه اندازی و نصب به لوله کشی نیاز دارند ولی کولرهای آبی رومیزی نیازی به اشخاص متخصص برای راه‌اندازی ندارند و به راحتی می‌توانید آنها را در گوشه‌ای از اتاق قرار داده و از آن استفاده کنید.

۵- کولرهای آبی رومیزی به راحتی حمل می شوند.

این کولرها بسیار کوچک بوده و وزن کمی دارند و شما می توانید به راحتی در هر قسمتی از منزل که می خواهید آن را قرار دهید و حتی برای مسافرت در داخل ماشین هم می توانید از آن استفاده کنید.

تفاوت کولر های آبی رومیزی و کولرهای آبی پرتابل ایستاده چیست؟

یکی از مهم ترین تفاوت این کولرها ابعاد آنها می باشد. کولرهای پرتابل ایستاده معمولاً از کولر های رومیزی بزرگتر هستند تفاوت دیگر آنها مقدار مصرف برق آن است کولرهای رومیزی مصرف برق کمتری از کولرهای آبی ایستاده دارند. کولرهای آبی رومیزی به دلیل کم بودن هوادهی می توانند در اتاق های کوچک و یا آشپزخانه مورد استفاده قرار بگیرند در واقع می‌توان گفت استفاده از این دستگاه در فضاهای بالای ۴۰ متر مناسب نیست.

کولر آبی رومیزی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با کولر آبی رومیزی به طور کامل آشنا کرده و مزایای استفاده از آن را هم برایتان توضیح دادیم در صورتی که تمایل به خرید این کولرها دارید ابتدا شرایط خود را در نظر گرفته و متناسب با آن، کولر مورد نیاز را خریداری کنید.

در هنگام خرید کولر آبی رومیزی باید دقت داشته باشید که این کولر مناسب برای محیط های بزرگ نمی باشد اگر برای محیط های بزرگتر از ۴۰ متر قصد خرید کولر آبی دارید می توانید از کولرهای آبی پرتابل خریداری کنید.

توجه داشته باشید در صورت خرید کولر های آبی رومیزی باید شرایط خاص نگهداری آن را رعایت کنید تا به افزایش طول عمر آن کمک کرده باشید.

111111111111111111

31

کولر آبی رومیزی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

کولر آبی رومیزی چه مزیت هایی دارد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا