خدمات ساختمان

تفاوت فلاش تانک و فلاش والو | معرفی انواع فلاش تانک

ضروری ترین لوازم سرویس بهداشتی فلاش تانک است این وسیله در هر دو توالت سنتی و فرنگی استفاده می شود و همچنین برای شستشو و تخلیه سنگ توالت استفاده می شود و باعث کاهش مصرف آب می گردد. به همین دلیل فلاش تانک بهترین وسیله برای تمیز کردن این محیط آلوده می باشد. در این مقاله از ایبک امداد تلاش می کنیم به تفاوت بین فلاش تانک و فلاش والو بپردازیم:

فلاش والو چیست؟ تفاوت فلاش تانک و فلاش والو چیست؟

تعدد در رفت و آمد و استفاده زیاد از توالت های عمومی و بوهای نامطلوب در سرویس های بهداشتی بسیار زیاد است بخصوص اگر بخوبی نظافت در توالت های عمومی انجام نشود. نصب فلاش والو این مشکلات را در توالت های عمومی کاهش می دهد. فلاش والو بطور اتوماتیک و خودکار سیفون را می کشد و توالت را تمیز می کند حتی اگر کسی از سیفون استفاده نکند سیفون بصورت خودکار کشیده می شود. فلاش والو دارای انواع مختلفی می باشد که فلاش والو مغناطیسی یکی از آنها است که زمان خروج فرد از توالت، بطور اتوماتیک سیفون کشیده می شود و کاسه توالت شسته می شود. کاربرد فلاش والو با فلاش تانک بسیار متفاوت می باشد.

در فلاش تانک آب در مخزن ذخیره می شود و با کشیدن سیفون تخلیه می شود ولی در فلاش والو آب بطور مستقیم از سیستم لوله کشی مصرف می شود.

فلاش تانک

یکی از ضروری ترین وسایل سرویس بهداشتی که در مصرف آب بسیار صرفه جویی می کند فلاش تانک می باشد. استفاده از فلاش تانک باعث می شود توالت همیشه تمیز و پاکیزه باشد و نصب آن بسیار ضروری می باشد. فلاش تانک ها در دو نوع فلزی و پلاستیکی تولید می شود، نوع فلزی آن گران تر است. فلاش تانک وظیفه دارد آب را جهت شستشوی کاسه توالت ذخیره کند. فلاش تانک بر روی دیوار پشت توالت نصب می شود. دو نوع فلاش تانک در بازار موجود می باشند فلاش تانک روکار و فلاش تانک توکار. فلاش تانک روکار قدیمی تر می باشد. شما می توانید بسته به شرایط و نیازتان فلاش تانک مورد نظر خود را مناسب با سرویس بهداشتی منزل خود انتخاب و خریداری کنید.

حتما بخوانید:   هزینه بازسازی آپارتمان مسکونی و اداری در تهران

فلاش تانک

فلاش تانک روکار

اولین و قدیمی ترین فلاش تانک ها از نوع روکار هستند. نحوه نصب آن به شکل روکار است و فضایی بر روی دیوار جهت نصب این فلاش تانک در نظر می گیرند. فلاش تانک روکار قیمت پایینی دارد و به صرفه تر می باشد. همچنین نصب راحتی دارد. ولی فضای بیشتری روی دیوار اشغال می کند و سرو صدای زیادی هم دارد که از عیوب فلاش تانک روکار به شمار می آید. تعویض یا تعمیر فلاش تانک روکار هزینه ی زیادی ندارد ولی به دلیل زیبا نبودن و سر و صدای زیاد، انتخاب خیلی از افراد نمی باشد.

فلاش تانک های توکار

فلاش تانک های مدرن و جدیدی به بازار عرضه شده که گران تر از فلاش تانک روکار می باشند که برای نصب قبل از ساختن دیوار، باید مخزن آنرا داخل دیوار قرار دهند. زمانی که نصب این فلاش تانک انجام شده باشد فقط کلید آن روی دیوار به چشم می آید و فلاش تانک هیچ فضایی روی دیوار اشغال نمی کند. این مخزن ها ظرفیت و اندازه های مختلفی دارند. این نوع فلاش تانک نسبت به روکار هزینه نصب بیشتری دارند. نوع توکار فلاش تانک سرو صدای کمتری دارد و بسیار شیک می باشد و فضای زیادی از دیوار سرویس بهداشتی را خواهید داشت.

فلاش تانک های دکمه دار

محبوب ترین نوع فلاش تانک دکمه ای می باشد که کشیدن سیفون بوسیله دکمه انجام می شود. چون مکانیزم این نوع فلاش تانک قدیمی است قیمت مناسبی نسبت به دیگر مدل ها دارد.

فلاش تانک های دو زمانه

این نوع فلاش تانک به علت صرفه جویی در مصرف آب بهترین نوع بشمار می آید به دلیل اینکه اول مقداری از آب مخزن تخلیه می شود و اگر لازم بود بقیه آب مخزن را در قسمت دوم تخلیه می کنید و این دو مرحله ای بودن تخلیه آب مخزن باعث می شود آب کمتری مصرف شود.

فلاش تانک های دو مخزن

نباید فلاش تانک دو مخزن را با دو زمانه اشتباه گرفت درست است که در مکانیزم به هم شبیه هستند ولی دو مخزن دارای ورودی و خروجی مجزا می باشد و مخزن اولیه کوچکتر است.

فلاش تانک های اتوماتیک

این نوع از نظر بهداشتی گزینه بهتری است. فلاش تانک هوشمند یا اتوماتیک به واسطه شاسی متصل شده به لولا زمانی که شما محل را ترک می کنید، بطور خودکار فلاش تانک را فعال می کند.

دلایل استفاده از فلاش تانک

استفاده از فلاش تانک در سرویس های بهداشتی جدا از مدل های مختلف آن مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

  • کاهش بوی نامطبوع در سرویس بهداشتی
  • صرفه جویی بسیار در مصرف آب
  • بهداشت سرویس بهداشتی و کاهش یافتن بیماری
  • از بین رفتن آلودگی در سرویس بهداشتی
حتما بخوانید:   درز انبساط در گرمایش از کف چیست و در کجا اجرا می‌شود؟

توجه داشته باشید که هزینه های ساخت و ساز چشم گیر می باشد ولی این هزینه ها نسبت به دیگر هزینه ها بسیار منطقی بنظر می رسد و در ساخت و ساز خانه کاملاً اقتصادی است.

فلاش تانک آنتی باکتریال

بهترین فلاش تانک ها از نوع آنتی باکتریال هستند. از لحاظ مکانیزم عملکرد با فلاش تانک معمولی فرقی ندارد و تنها تفاوت آنها استفاده از مواد آنتی باکتریال است که کاهش آلودگی آن بسیار چشمگیر است.

تاریخچه فلاش تانک

فلاش تانک یک مخزن آب است که معمولاً در قسمت انتهایی و دقیقاً پشت کاسه توالت نصب می شود. مخزن آب آن یک ورودی آب دارد و بخش خروجی مخزن بوسیله یک لوله به کاسه توالت وصل می شود و برای خالی کردن ضایعات در کاسه توالت و لوله ها استفاده می شود. اولین فلاش تانک قدمتی ۲۵۰۰ ساله دارد. گفته می شود ملکه الیزابت اول نخستین فلاش تانک را در سرویس بهداشتی خود داشت. بعد از آن هم در ایتالیا و فرانسه از این وسیله استفاده می کردند.

فلاش تانک های خوب امروزی نوع توکار می باشد که تمام قسمت های آن در داخل دیوار نصب شده و فقط با فشار یک دکمه تمام آب مخزن تخلیه می شود. این نوع فلاش تانک ها بصورت نیم فریم، تک پایه، زمینی و…. می باشند. مزایای این فلاش تانک ها ظاهر مدرن، صدای کم و اشغال فضای بسیار کم می باشد. البته عیب یابی و تعمیر آنها به مراتب سخت تر می باشد چون باید کل دیوار فلاش تانک را خراب کنید تا مخزن را تعمیر کنید.

مواردی که هنگام خرید فلاش تانک باید در نظر بگیرید

برای خرید فلاش تانک خوب باید فاکتور های گوناگونی را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. مهمترین فاکتورها موارد زیر می باشد:

  • باید به نوع سرویس بهداشتی و فضای که دارید توجه داشته باشید حتماً یک نمونه مناسب را انتخاب کنید.
  • با توجه به کاسه توالت و اندازه آن و فضای سرویس بهداشتی گزینه ای را خریداری کنید که مناسب باشد.
  • به هنگام خریدن فلاش تانک دقت داشته باشید استفاده از فلاش تانک آسان باشد تا همه افراد خانواده بتوانند از آن به آسانی استفاده کنند.
  • فلاش تانک مستقیم با آب در ارتباط می باشد و ممکن است خیلی زود خراب شود به همین دلیل بهتر است نمونه ای را خریداری کنید که دارای کیفیت خوبی باشد تا شما بتوانید مدت طولانی از آن استفاده کنید.
  • رنگ فلاش تانک در خرید آن بسیار مهم می باشد باید به رنگ سرامیک کاشی و همچنین طراحی محیط سرویس بهداشتی خود توجه داشته باشید تا فلاش تانک متناسب با آن فضا باشد.
  • آب مصرفی فلاش تانک هم بسیار مهم می باشد اگر می خواهید در مصرف آب صرفه جویی کنید بهتر است از فلاش تانک دوزمانه یا فلاش تانک هایی که دارای دو مخزن جداگانه هستند خریداری کنید در این صورت حجم آبی که مصرف می کنید کمتر می شود. این نوع فلاش تانک ها در ساختمان های تجاری و اداری بسیار پرکاربرد است.
حتما بخوانید:   جوشکاری لوله گاز چیست و چگونه انجام می‌شود؟

تفاوت فلاش تانک با سیفون

میزان تورم همچنین قیمت های بالای وسایل خانه، خرید تجهیزات مورد نیاز شما حتماً از حساسیت بالایی برخوردار می باشد. جهت خرید فلاش تانک باید از نوع با کیفیت و خوبی خریداری کنید تا فلاش تانک عمر بالایی داشته باشد. بهتر است از برند های معتبر خرید کنید. فلاش تانک های متنوعی در بازار موجود می باشد که دارای ویژگی های خاصی می باشند.

در نظر داشته باشید سیفون با فلاش تانک تفاوت دارد و فلاش تانک مخزن آب است که وظیفه شستن و تمیز کردن کاسه توالت را برعهده دارد ولی سیفون لوله منحنی شکل است که در قسمت اول خروجی توالت قرار گرفته است.

فلاش تانک

فلاش والو

توالت عمومی را تصور کنید که بسیاری از افراد در آن رفت و آمد می کنند. در توالت های عمومی بوی بد و نامطلوب افزایش پیدا می کند. در این مکان های عمومی با نصب فلاش والو به راحتی و بصورت هوشمند عملیات کشیدن فلاش تانک انجام می شود و دیگر نیازی نیست در هر توالتی افراد سیفون را بکشند. فلاش والو انواع مختلفی دارند مانند فلاش والو مگنتی که بعد از خارج شدن فرد از توالت بصورت خودکار سیفون توالت کشیده می شود.

سخن آخر

امروزه استفاده از فلاش تانک بسیار الزامی می باشد برای خرید این وسیله ضروری بهتر است تمامی موارد یک خرید باکیفیت را بخوبی بررسی کنید تا فلاش تانک متناسب با محیط سرویس بهداشتی خود خریده و نصب کنید. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی انواع این وسیله پرکاربرد و همچنین از تفاوت فلاش تانک و فلاش والو مطالبی را برایتان توضیح دادیم. می توانید نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها با کارشناسان ایبک امداد مطرح کنید.

 

تفاوت فلاش تانک و فلاش والو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

فلاش والو چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا