دیجیتال

نرم افزار EaseUS Data Recovery چه قابلیت هایی دارد

یکی از متداول ترین و پر طرفدار ترین نرم افزار های ریکاوری اسناد و مدارک، نرم افزار EaseUS Data Recovery، است. از این نرم افزار برای بازگردانی اطلاعات در رایانه ها، به کار می‌برند. این نرم افزار یک سری ویژگی ها و مزایایی دارد که نسبت به برنامه های دیگر، بهتر است.

نرم افزار EaseUS Data Recovery چیست

این برنامه ریکاوری داده ها، یکی از بهترین برنامه های رایگان برای ریکاوری داده ها است. برنامه EaseUS را اکثر افراد، استفاده می‌کنند؛ البته بیشتر آن ها، با دو نرم افزار پر طرفدار: EaseUS Partition Master و Data Recovery Wizard، آن برنامه را می‌شناسند.

این نرم افزار EaseUS Data Recovery، برای سیستم های Windows و Mac، قابل استفاده است. با کمک این نرم افزار می‌توانید اطلاعاتی که پاک شده اند را، در درایو ها ریکاوری کنید. افزون بر این، این نرم افزار قابلیت این را دارد که، از پسوند های گوناگون پشتیبانی کند.

نرم افزار EaseUS، این ویژگی را دارد که بیشتر از 1000 مدل پسوند های گوناگون مانند: ویدئو ها، ایمیل ها و تصاویر و … را ریکاوری کند. با به کار بردن از این نرم افزار، به شخصه می‌توانید پوشه ها را از هارد دیسک، ریکاوری کنید. از دیگر مزایای این برنامه این است که، می‌توانید داده های تلفن های هوشمند، کارت های حافظه، دوربین ها، درایو های USB و… را ریکاوری کنید. کاربران با استفاده از این نرم افزار، می‌توانند به راحتی داده های حذف شده خود را بازگردانی کنند و دوباره از آنها استفاده کنند.

ویژگی و خصوصیات استفاده از نرم افزار EaseUS Data Recovery

این نرم افزار ریکاوری داده ها، بعضی از ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی دارد که باعث شده است به یک برنامه پرطرفدار، تبدیل شود. امروزه بسیاری از افراد از این برنامه جذاب، استفاده می‌کنند. افزون بر ویژگی هایی که در مطالب بالا گفتیم، که قابلیت پشتیبانی از پسوند های گوناگون را دارد و می‌تواند به سیستم Windows و Mac، متصل شود؛ می‌توان به سایر ویژگی های آن نیز، پی برد. با توجه به این که، اشکال و اندازه داده ها برای ریکاوری، گوناگون هستند، در نرم افزار ریکاوری داده ها، نمی‌توانیم فقط از یک گزینه استفاده کنیم.

حتما بخوانید:   پرینتر جوهر افشان چیست و چه مزایایی دارد؟

برای نمونه، در بعضی از نرم افزار ها فقط یک گزینه برای ریکاوری داده ها و پوشه های پاک شده، وجود دارد. در این نوع از برنامه ها، ممکن نیست داده ها و مدارکی که در اثر پسوند شدن و یا خراب شدن دیسک، حذف شده اند، را ریکاوری کرد. ولی به طرز شگفت انگیزی، نرم افزار ریکاوری داده ها مانند: EaseUS Data Recovery ویژگی ها و خصوصیاتی دارد که می‌توانید با آن، داده ها و مدارکی که به هر دلیلی آن ها را از دست داده اید، بازگردانی کنید. به برخی از مزایا و ویژگی های این نرم افزار، در موارد زیر می‌پردازیم:

یک سری ویژگی دارد که امکان ریکاوری فایل های پاک شده را با عنوان، Deleted files Recovery را دارا می‌باشد

این ویژگی و خصوصیات این نرم افزار موجب می‌شود، که افراد بتوانند فایل ها، داده ها و برنامه هایی که به هر دلیلی پاک شده اند را ریکاوری کنند. اگر شما هم به هر دلیلی داده هایتان حذف شده است، تنها در این صورت می‌توانید ریکاوری داده های خود را انجام دهید؛ باید در پوشه Deleted files Recovery، سعی در یافتن داده های خود داشته باشید و فقط اطلاعات این پوشه را بازگردانی کنید.

نرم افزار EaseUS Data Recovery

امکان ریکاوری داده های حذف شده با عنوان Formatted Recovery

از مزایای دیگر این نرم افزار این است، که می‌توانید داده های فرمت شده را ریکاوری کند. گاهی اوقات به خاطر فرمت کردن Device ها، داده هایتان پاک می‌شود، بر این اساس، با به کار بردن از این نرم افزار، می‌توانید داده ها و مدارک فرمت شده خود را، ریکاوری کنید. این نرم افزار حاوی پوشه ای به نام: Formatted Recovery است؛ که در حین ریکاوری اطلاعات خود، که به خاطر فرمت پاک شده اند را تماما در این پوشه مشاهده کنید. در نتیجه، با استفاده از ویژگی Formatted Recovery، در برنامه EaseUS Data Recovery، می‌توانید اسناد و داده های خود را که در انواع دیسک های حذف شده، درایو ها و پارتیشن ها هستند را ریکاوری و دوباره نصب کنید.

ویژگی Lost Partition Recovery چیست

یکی دیگر از خصوصیاتی که این نرم افزار ریکاوری داده ها، نسبت به اکثر برنامه های دیگر دارد؛ توانایی Lost Partition،  می باشد که به صورت انحصاری در این نرم افزار وجود دارد. طوری که، این نرم افزار می‌تواند اطلاعات پاک شده از درایو ها و پارتیشن ها را، بازگردانی و ریکاوری کند. البته یک نکته ای در این قسمت حائز اهمیت است، که می‌تواند درایو هایی که قابلیت جا به جایی دارند و همچنین هارد درایو را نیز، پشتیبانی می‌کنند.

حتما بخوانید:   چگونه اطلاعات گوشی را از طریق جیمیل بازیابی کنیم؟

ویژگی های Recycle Bin Emptied Date Recovery

یک نکته ای که در ریکاوری داده ها و مدارک های پاک شده، باید به آن اهمیت داد، سطل بازیافت سیستم است. بیشتر مدارک های ذخیره شده در سیستم، زمانی که حذف می‌شوند به سطل بازیافت می‌روند. اما هر از گاهی مدارک پاک شده، به این سطل نمی‌روند و یا با پاکسازی سطل بازیافت، حذف می‌شوند. بر این اساس، این نرم افزار ویژگی هایی دارد که، می‌تواند مدارک و داده های پاک شده را از سطل بازیافت، نیز ریکاوری کند. ویژگی برنامه Recycle Bin Emptied Date Recovery، برای ریکاوری مدارک و داده های حذف شده پس از پاکسازی سطل بازیافت است.

ریکاوری اطلاعات و داده ها با استفاده از OS Crash Recovery

کرش کردن دستگاه از دیگر کارهایی است که باعث حذف شدن بیشتر اطلاعات و مدارک، می‌شود. در بیشتر اوقات، به خاطر این که دستگاه عامل ویندوز به طور خودکار، کرش می‌کند؛ اطلاعات و مدارک ذخیره شده بر روی آن، پاک می‌شود. بر این اساس، اگر از ویژگی نرم افزار EaseUS Data Recovery، استفاده کنید؛ توانایی آن را دارید که اطلاعات و مدارکی که به خاطر کرش شدن دستگاه، از دست داده اید را مجددا ریکاوری کنید.

ریکاوری مدارک حذف شده در اثر Virus Attack Recovery

ویروس ها و بدافزار های گوناگون هم، از دیگر مواردی هستند که اکثر افراد به خاطر آن ها، مدارک ها و داده های خود را از دست می‌دهند. وقتی داده های شما به خاطر حملات ویروسی، پاک شده اند؛ لازم است از برنامه ریکاوری اطلاعات، در این امر استفاده کنید.

نرم افزار EaseUS Data Recovery

از Raw Partition استفاده کنید

این نرم افزار دارای مزیت های زیادی است که یکی از این مزیت ها این است که، می توانید تمامی اطلاعات و داده هایی که از روی درایو ها و همچنین پارتیشن های غیرقابل دسترس حذف شده اند را بازیابی کنید و دوباره از این اطلاعات استفاده نمایید.

نرم افزار EaseUS Data Recovery دارای ویژگی پیش نمایش برای ریکاوری داده ها را دارد

از ویژگی و کاربرد مهم این برنامه، می‌توان به نمایش گذاشتن، پیش نمایشی از داده ها و اطلاعات پاک شده پیش از ریکاوری، اشاره کرد. چون در حین ریکاوری داده ها لازم نیست همه اطلاعات و مدارک را، ریکاوری کنید. فقط باید اطلاعات و مدارکی را ریکاوری کنید که برایتان مهم است و به آنها نیاز دارید.

حتما بخوانید:   مشکلات متداول پرینتر ها چیست و چگونه باید آن را برطرف نمود

بر این اساس، قبل از این که، این برنامه به ریکاوری داده ها، بپردازد؛ صفحه ای به عنوان یک پیش نمایش، برای اطلاعات ریکاوری شده؛ به شما نشان داده می‌شود. در این صورت، شما می‌توانید در این صفحه، اطلاعات و مدارکی که به آنها نیاز دارید را، برگزینید و به ریکاوری کردن آنها بپردازید و از ریکاوری کردن داده هایی که به آنها نیاز ندارید، اجتناب کنید.

می‌توانید اشکالات سرویس را برطرف کنید

نرم افزار EaseUS Data Recovery، این ویژگی را دارد که اشکالات و ایرادات سرویس را برطرف کند. این نرم افزار، نه تنها برای ریکاوری اطلاعات و داده های شما مفید است؛ بلکه این نرم افزار به شما کمک می‌کند تا اشکال ها و ایراد هایی که به وجود آمده است را در زمان بازیابی، رفع کنید. ویژگی ها و خصوصیات این نرم افزار، فقط در موارد بالا خلاصه نمی‌شود، می‌توانید از سایر ویژگی های این برنامه مانند، دسترسی آسان تری تنها با یک راست کلیک کردن، به نرم افزار را داشته باشید، ریکاوری داده ها از کارت حافظه که قابل جا به جایی هستند، ریکاوری حرفه ای مدارک و داده هایی که پاک شده اند و ….. را اشاره کرد. همه این ویژگی ها و مزیت ها در کل، باعث شده اند، این نرم افزار به یک برنامه قدرتمند و پرطرفدار برای ریکاوری اطلاعات و مدارک شما، تبدیل شود.

مزایای استفاده از نرم افزار EaseUS Data Recovery

● دسترسی راحت و آسان نرم افزار به Right Click
● ریکاوری تصاویر و ویدئوهای حذف شده.
● ریکاوری فایل های حذف شده در اثر حملات ویروسی.
● ریکاوری اطلاعات هارد دیسک فرمت شده.
● ریکاوری اطلاعات از گوشی های هوشمند و دوربین های دیجیتال.
● سازگاری با پسوند های دستگاه: NTFS/NTFS5، FAT 16، EXT2/EXT3، FAT 32 و FAT 12.
● پشتیبانی از موارد: Hard Disk، External ZIP/USB، drive، SD Card، Memory Stick

نتیجه گیری

راه های مختلفی برای ریکاوری اطلاعات پاک شده وجود دارد ولی یکی از بهترین نرم افزار ها برای این کار، نرم افزار EaseUS Data Recovery است که امکانات زیادی را برای ریکاوری اطلاعات در اختیار شما قرار می دهد. همچنین شما می توانید با استفاده از این نرم افزار اطلاعات مورد نیاز خود را از هارد جدا کرده و ریکاوری نمایید.

31

نرم افزار EaseUS Data Recovery

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نرم افزار EaseUS Data Recovery چه قابلیت هایی دارد

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x