تعمیرات اسپرسوساز

اسپرسو ساز بهتره یا نسپرسو ساز؟|مقایسه اسپرسو ساز با نسپرسو ساز

اسپرسو ساز بهتره یا نسپرسو ساز؟|مقایسه اسپرسو ساز با نسپرسو ساز، طعم خوب اسپرسو

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله قصد داریم که تفاوت های بین اسپرسوساز و نسپرسوساز را بیان کرده و عملکرد هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که با این دو دستگاه به صورت کامل آشنا باشید، می‌توانید انتخاب مناسب داشته و راحت تر تصمیم گیری کنید.

اسپرسو ساز

از جمله روش های درست کردن قهوه اسپرسو است. قهوه ای که با استفاده از این روش تهیه می شود را قهوه اسپرسو می‌نامند. در کشورهای گوناگون نام های مختلفی دارد. در کشور ما ایران اکثر افراد آن را به اسم قهوه اسپرسو می شناسند. برای اینکه افراد بتوانند قهوه ای به این روش را آماده کنند دستگاهی به نام اسپرسو ساز ساخته شده است.

از جمله قهوه های غلیظ اصیل ایتالیایی که نسبت به قهوه های دیگر تا چند برابر غلظت بیشتری دارد و در درست کردن نوشیدنی های مختلف مثل موکا، کاپوچینو، لاته و… استفاده می شود، اسپرسو است.

باید به این نکته توجه داشته باشید که اسپرسو اسم قهوه نمی باشد، بلکه یکی از راه‌های تهیه کردن قهوه است، که در کمتر از ۲۰ ثانیه آب به نقطه جوش رسیده و با فشار وارد شدن به قهوه، اسپرسو درست می شود.

برای اینکه بتوانید قهوه اسپرسو تهیه کنید به یک دستگاه اسپرسوساز و یا یک قوری موکاپات نیاز خواهید داشت.

قهوه اسپرسو موجب می شود، که حافظه طولانی مدت تقویت شود. طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا افرادی که روزانه دو شات قهوه اسپرسو می‌نوشند، حافظه بلند مدت بیشتری دارند.

همانطور که گفتیم اسپرسوساز ها وسیله ای هستند، که با استفاده از آن می توانید قهوه اسپرسو درست کنید. قیمت این دستگاه ها در بازار با توجه به میزان حرفه ای بودن اسپرسو ساز ها متفاوت بوده و بین ۵۰ هزار تومان تا چند میلیون تومان قیمت دارد.

اسپرسو ساز

اسپرسو

یکی از دوست داشتنی ترین و محبوب ترین قهوه ها در جهان اسپرسو است. برای این که بتواند یک شات اسپرسو تهیه کنید، به شش تا هشت گرم قهوه ریز و برای دبل شات پانزده گرم قهوه نیاز است. دستگاه اسپرسو ساز صنعتی و خانگی با فشار زیاد، دمای آب را کنترل می کنند و از دانه های قهوه عبور می دهند. این موجب می شود، که طعم قهوه دلچسب باشد و این کار را فقط دستگاه های اسپرسو ساز انجام می‌دهند.

طریقه عملکرد اسپرسو ساز

با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز می توانید قهوه اسپرسو تهیه کنید. اسپرسو از آب نزدیک به نقطه جوش عبور می کند و پودر قهوه فشرده در سبد و فیلتر لازم است. قهوه ای که در دستگاه اسپرسو ساز تهیه می‌شود، غلیظ بوده و در برخی مواقع روی سطح آن کرم وجود دارد.

از دستگاه اسپرسو ساز فقط برای تهیه کردن اسپرسو استفاده نمی شود و این دستگاه یک دستگاه قهوه پایه می باشد. از دستگاه اسپرسو ساز برای موارد دیگری مثل ساختن قهوه هایی مانند دوپیو نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر اسپرسو ساز هنریچ Henrich | خدمات نمایندگی اسپرسو‌ ساز هنریچ

آشنایی با تاریخچه اسپرسو ساز

دستگاه اسپرسو ساز نخستین بار در سال ۱۸۸۴ در کشور ایتالیا ساخته و در یک نمایشگاه عمومی به مردم جهان معرفی گردید. دستگاه اسپرسو ساز توسط فردی به نام آنجلوموریندنو طراحی شده است. خانواده این فرد یک خانواده کارآفرین بوده و کارخانه های بی شماری مانند کارخانه شکلات سازی را بنا کرده بودند. این دستگاه در شهر پاریس در ۲۳ اکتبر ۱۸۸۵ ثبت شد.

چندین سال بعد دستگاه اسپرسو ساز توسط فردی به اسم بترزا اصلاح شد و قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه شد. این فرد دستگاه اسپرسو ساز را جالب تر کرد و تحول عظیمی در آن ایجاد نمود. این دستگاه از سال ۱۹۰۱ میلادی مورد استقبال مردم قرار گرفت. بترزا شخصی بود، که شغلش مکانیکی ساده بود، اما در صنعت قهوه توانست تغییر اساسی ایجاد نماید. خرید دستگاه های اسپرسو ساز جدید برگرفته از دستگاه های ساخت مدل بترزا است. از سال ۱۹۰۱ دستگاه اسپرسو ساز به نام بترزا به صورت حرفه ای تولید می شود و این دستگاه در بین افراد زیادی محبوب می باشد.

بخش های مختلف اسپرسو ساز

دستگاه اسپرسو ساز از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از آنها باید عملکرد درستی داشته باشند، تا شما یک اسپرسوی خوش طعم داشته باشید. در ادامه هر کدام از اجزای گوناگون اسپرسو ساز را معرفی خواهیم کرد.

اسپرسو ساز

پمپ آب اسپرسو ساز

وقتی آب نزدیک به نقطه جوش از قهوه های ریز شده عبور می کنند. قهوه اسپرسو تهیه می شود برای این کار لازم است، که آب با فشار قوی به محفظه قهوه وارد گردد، به همین دلیل لازم است، که دستگاه اسپرسو ساز پمپ آب قوی داشته باشد. در اکثر دستگاه ها از پمپ الکترونیکی برای ایجاد فشار استفاده می شود. در بعضی از دستگاه های دیگر از پمپ های دستی استفاده می شود. اسپرسو ساز هایی که دارای پمپ الکترونیکی می باشند، بهتر است. چون می توانید راحت تر از آنها استفاده کنید.

بویلر اسپرسو ساز

از جمله بخش های مهم دستگاه اسپرسو ساز بویلر این وسیله می باشد، که دارای اهمیت زیادی است. همه دستگاه های اسپرسو ساز دیگ بخار یا بویلر را دارند. در دستگاه اسپرسو ساز بویلر دمای آب را افزایش می دهد و در این شرایط بخار اضافه تولید نمی کند.

هد گروپ اسپرسو ساز

آن محفظه‌ای که آب به آن وارد می گردد و درون آن پرتافیلتر قرار می گیرد هد گروپ می گویند. اسپرسو ساز های مختلف دارای هد گروپ های متفاوتی می باشند. اسپرسو ساز خانگی معمولاً دارای یک گروپ است. اما اگر اسپرسو ساز پیشرفته تر باشد، بین ۱ تا ۷ هد گروپ خواهد داشت.

پرتافیلتر اسپرسو ساز

از دیگر بخش‌های مهم دستگاه اسپرسو ساز پرتافیلتر است. این بخش از جمله بخش های متحرک اسپرسوساز می باشد، که درون آن سبد قهوه قرار دارد و داخل آن پودر قهوه را می ریزند. پرتافیلتر یک دسته پلاستیکی و یا چوبی دارند.

صفحه کنترل اسپرسو ساز

برای اینکه بتوانید دستگاه اسپرسو ساز را کنترل کنید، صفحه کنترلی بر روی آن قرار داده شده است، که این صفحه کنترل شامل نشانگر فشار، سوییچ خاموش و روشن و کنترل کننده حرارت است.

نسپرسوساز

دستگاه نسپرسو ساز را شرکت نستله سوئیس اختراع کرد و افرادی که قهوه دوست هستند را به طرف خود جذب نمود. در ابتدا این دستگاه نواقصی داشت و در ادامه با سرعت زیاد همه ایرادات و مشکلات آن برطرف شده و در صنعت قهوه جایگاه خود را ارتقا بخشید. دستگاه نسپرسو ساز در واقع نوعی اسپرسوساز مدرن و پیشرفته می باشد، که در مقایسه با اسپرسو ساز های خانگی و صنعتی راحت تر و ساده تر می توانید اسپرسوی غلیظ و خوشمزه تهیه نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از اسپرسو ساز زیمنس Siemens

تفاوت اصلی بین نسپرسو ساز و اسپرسو ساز در کپسول نسپرسو است. با استفاده از دستگاه نسپرسو ساز دیگر نگران قهوه، درجه آسیاب قهوه، درجه رست آن نخواهید بود.

نسپرسو ساز

طریقه کارکرد نسپرسو ساز

برای اینکه بتوانید با استفاده از دستگاه نسپرسو ساز، قهوه ای با کیفیت عالی درست کنید، از کپسول استفاده می شود، که یک نوع پوسته محافظ برای قهوه است. فقط باید کپسولی که انتخاب می‌کنید را درون این دستگاه قرار دهید و از مقدار آب موجود و لازم درون آن مطمئن شوید و دکمه شروع را زده و چند لحظه صبر نمایید، تا دستگاه نسپرسو ساز قهوه را آماده کند.

برای ساختن اسپرسو با استفاده از دستگاه نسپرسو ساز، آب گرم باید توسط دستگاه بر روی کپسول قهوه سرازیر شود. در کمتر از یک دقیقه اسپرسو آماده خواهد شد. بیش از آنکه اسپرسو دم کند، می توانید کپسول قهوه و اندازه فنجان را انتخاب نمایید. همچنین غلظت و طعم آن را تعیین نمایید. از دستگاه نسپرسو ساز برای ساخت کاپوچینو هم استفاده می شود، اما باید از کف ساز شیر برقی به طور جدا استفاده کنید.

نسپرسو ساز

تفاوت های نسپرسو ساز و اسپرسو ساز

اسپرسو در واقع یکی از راههای دم کردن قهوه است ولی نصف صبح اسم یکی از برندهای دستگاه اسپرسو ساز است. در نتیجه پرسش تفاوت میان نسپرسو ساز و دستگاه اسپرسو ساز اشتباه خواهد بود.

با استفاده از دستگاه نسپرسو ساز دیگر نیازی به آسیاب کردن، اندازه کردن پودر قهوه و تمپ نخواهید داشت. اما می توانید خیلی راحت اسپرسو را در خانه درست کنید.

همانطور که گفته شد با استفاده از دستگاه نسپرسو ساز می توانید خیلی راحت اسپرسو را تهیه کنید. اما افرادی که به قهوه علاقه مند هستند معتقدند، که اسپرسوی دستگاه نسپرسو ساز با اسپرسویی که توسط دستگاه های اسپرسو ساز تهیه می شود به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست.

از عوامل مهم استفاده از قهوه تازه می باشد. کپسول های نسپرسو قهوه هایی هستند، که از قبل آسیاب شده اند و از وقتی که این قهوه ها آسیاب شده اند، تا زمان استفاده فاصله زمانی زیادی وجود دارد.

درون دانه قهوه، گازی وجود دارد، که موجب می شود قهوه معطر، تازه و با کیفیت بماند. وقتی دانه های قهوه آسیاب می شوند، این گازها با سرعت زیاد آزاد خواهند شد و طعم قهوه از بین می‌رود.

همانطور که گفتیم نسپرسو نوشیدنی نیست، نسپرسو اسم یکی از دستگاه های اسپرسو ساز است و در آن از کپسول قهوه به جای پودر قهوه استفاده می شود. اسپرسوهایی که توسط دستگاه نسپرسو ساز تهیه می گردند رقیق تر هستند. کپسول قهوه ای که در نسپرسو ساز استفاده می شود، ۵ تا ۶ گرم قهوه دارد. در واقع اسپرسو نوعی قهوه با غلظت بیشتر است.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

اسپرسو ساز بهتره یا نسپرسو ساز؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

مقایسه اسپرسو ساز و نسپرسو ساز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا