خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

افتادن صابون در چاه دستشویی و روش های درآوردن آن

گاهی ممکن است در اثر یک لحظه غفلت صابون از دست شما در داخل چاه توالت بیفتد. در اثر این بی احتیاطی مجبورید به دنبال راه حلی برای درآوردن صابون از چاه بگردید. معمولاً روشویی و توالت در یک مکان قرار دارند و افتادن صابون در چاه هم بسیار رایج است. لیز خوردن صابون می تواند باعث افتادن آن در داخل چاه توالت ایرانی و توالت فرنگی باشد. اگر با این مشکل روبرو شدید به هیچ وجه نگران نباشید در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم برای شما روش های رفع گرفتگی چاه توالت ایرانی و فرنگی با صابون را کاملاً توضیح دهیم.

 در هنگام افتادن صابون در چاه چه کار کنیم؟

افتادن صابون در توالت می تواند باعث گرفتگی لوله فاضلاب توالت شده و مشکلات زیادی ایجاد کند. مثلاً ممکن است آب چاه فاضلاب توالت بالا بزند. به همین دلیل توصیه می کنیم از افتادن صابون در چاه توالت ایرانی و توالت فرنگی جلوگیری کنید. ولی گاهی ممکن است ناخواسته این اتفاق بیفتد در اینصورت می توان از ترفند هایی برای رفع گرفتگی توالت ایرانی و یا فرنگی با صابون استفاده کرد. برای این منظور باید به روش های زیر عمل کنید:

  •  مدتی صبر کنید.
  • با دست صابون را از توالت درآورید.
  • از آب داغ برای حلال سریع صابون استفاده کنید.
  • صابون را از توالت با قلاب و یا میله فلزی در آورید.
  • از باز کننده چاه توالت استفاده کنید.
  • استفاده از فنر های دستی

در دامه موارد بیان شده را به طور کامل برایتان توضیح داده و شما را با این روش‌ها آشنا می‌کنیم:

۱- مدتی صبر کنید.

اگر صابون در چاه توالت افتاد نیازی نیست که سریعاً به فکر چاره باشید. اگر توالت دیگری دارید، می توانید حدود یک هفته صبر کنید ممکن است گرفتگی چاه توالت با صابون به راحتی برطرف شود. باید دقت داشته باشید که افتادن صابون در چاه توالت و ماندن آن نمی تواند مشکل خاصی ایجاد کند ولی اگر این کار مکرر تکرار شود باعث گرفتگی شدید در لوله خواهد شد. در طول یک هفته صابون کاملاً آب شده و یا نرم می شود و در لوله به حرکت درآمده و داخل چاه خواهد شد.

اگر نمی خواهید تا دفع صابون صبر کنید، می توانید از روش های دیگر برای رفع مشکل استفاده کنید.

افتادن صابون در چاه

۲- درآوردن صابون از توالت به وسیله دست

راحت ترین راه برای بیرون آوردن صابون استفاده از دست می باشد البته به شرطی که صابون در چاه توالت فرنگی افتاده باشد و یا ارتفاع لوله فاضلاب کم باشد تا دست شما به انتهای لوله برسد. برای برطرف کردن مشکل افتادن صابون در چاه توالت ابتدا باید یک دستکش دست کنید و با دست صابون را از لوله خارج کنید. اگر ترجیح می دهید به طور غیر مستقیم صابون را از چاه در آورید بهتر است روش های بعدی را که برایتان نام می بریم امتحان کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آشنایی کامل با توالت فرنگی و انواع مختلف آن

۳- آب داغ حلالی سریع برای صابون

بعضی از افراد می پرسند که چاه دستشویی ما به وسیله صابون گرفته است چه کار کنیم؟ و یا سؤال می‌کنند که حلال صابون چیست؟ شاید انتظار داشته باشید که اسیدهای بسیار قوی را به شما معرفی کنیم. ولی می‌خواهیم راهی ساده تر از ریختن اسید در چاه را برای تان نام ببریم مانند ریختن آب جوش که حلال سریع صابون است و می تواند گرفتگی لوله با صابون را برطرف کند.

وقتی صابون با آب گرم تماس پیدا می کند نرم شده و در آب حل می شود. در صورت تماس آب داغ با صابون، صابون سریع آب می شود. اگر برای رفع گرفتگی توالت با صابون از آب جوش استفاده کردید دقت داشته باشید که سنگ توالت نشکند. سنگ توالت ممکن است در اثر تماس با آب جوش دچار شکستگی شود. در این روش باید چند بار آب جوش را در توالت بریزید تا گرفتگی کم کم برطرف شود.

۴- درآوردن صابون از چاه توالت به وسیله قلاب و میله فلزی

در صورتی که صابون در توالت افتاد، می توانید با یک قلاب آهنی و یا میله فلزی صابون را بیرون بیاورید. از یک میله مقاوم و نازک که طول آن حداقل یک متر باشد، می توان به عنوان یک قلاب فلزی استفاده کرد. در صورتی که میله فلزی در منزل ندارید می توانید چوب لباسی فلزی را برداشته و به وسیله انبردست آن را کاملاً صاف کنید؛ سپس آن را مانند قلاب کرده و با کمک آن صابون را گرفته و بیرون بیاورید. دقت داشته باشید که به صابون فشار زیادی وارد نکنید زیرا ممکن است به جلو حرکت کند.

۵- مایع باز کننده چاه فاضلاب توالت

در صورتی که صابون در چاه دستشویی افتاد می توانید با مایع شوینده هم مشکل را برطرف کنید. اگر از روش‌های بالا نتوانستید گرفتگی لوله فاضلاب را رفع کنید می توانید به وسیله شوینده هایی مانند مایع دستشویی و یا مایع ظرفشویی برای باز کردن چاه توالت استفاده کنید.

برای این منظور باید ابتدا یک لیوان مایع شوینده را در داخل چاه توالت ریخته و یک ساعت صبر کنید و بعد از آن یک سطل آب جوش را آماده کرده و در داخل توالت بریزید. این محلول باعث می شود اطراف صابون لیز شده و به راحتی حرکت کند و در داخل چاه برود. اگر با انجام یک بار، این مشکل رفع نشد، می توانید چند بار این کار را تکرار کنید.

۶- باز کردن لوله فاضلاب توالت به وسیله فنر های دستی

در صورتی که با روش خانگی نتوانستید مشکل را برطرف کنید باید از فنر های دستی کمک بگیرید. فنر دستی را می توانید از ابزار فروشی ها تهیه کنید. برای برطرف کردن گرفتگی چاه توالت با صابون به وسیله فنر دستی، باید ابتدا سر فنر را وارد لوله کنید و آنقدر آن را در لوله فرو کنید تا به صابون برخورد کند. بعد از برخورد فنر با صابون، آن را بچرخانید تا صابون در داخل فنر گیر کند. حالا فنر را بیرون کشیده و صابون را خارج کنید.

افتادن صابون در چاه

 از افتادن صابون در چاه توالت جلوگیری کنید

افتادن صابون در چاه توالت یک معضل همیشگی است ولی برای اینکه از بروز این مشکل جلوگیری کرده باشید روش هایی هم وجود دارد که در ادامه شما را با آن آشنا خواهیم کرد:

  •  صابون را در ظرف دربسته قرار دهید.
  • استفاده از صابون را به کودکان خود آموزش دهید.
  • هیچ گاه صابون را روی لبه روشویی قرار ندهید.
  • تا جایی که برایتان امکان دارد از صابون مایع استفاده کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تمیز کردن حمام و توالت با جوش شیرین و آبلیمو

آیا اسید حلال صابون است؟

اسید ها می توانند اتصالات لوله را از بین برده و به لوله آسیب جدی بزنند. تمام محلول های لوله بازکنی که در بازار موجودند دارای اسید بوده و بسیار خطرناک هستند و دارای خاصیت خورندگی هم می باشند. این محلول ها علاوه بر از بین بردن اتصالات لوله، می توانند سمی را تولید کنند که این سم با گاز های فاضلابی ترکیب شده و بسیار خطرناک است. این سم در روی دستگاه تنفسی و اعصاب انسان اثر مستقیم می گذارد و در غلظت بالا ممکن است کشنده باشد.

توصیه می‌کنیم هیچگاه از اسید برای رفع گرفتگی لوله استفاده نکنید و برای درآوردن صابون از چاه، از روش هایی که برای تان در این مقاله توضیح دادیم استفاده کنید. اگر با این روش ها موفق به رفع گرفتگی لوله با صابون نشدید، حتماً با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید تا مشکل را برطرف کنند.

حلال صابون چیست؟

همانطور که در ابتدا برایتان توضیح دادیم بهترین حلال صابون آب داغ می باشد. در صورت گیر کردن صابون در چاه توالت، به هیچ وجه سراغ اسید های گوناگون و یا محلول های لوله بازکنی نروید زیرا این محلول ها و اسید ها باعث پوسیدگی لوله ها و اتصالات آن می‌شود و امکان دارد مشکلات جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد. بهترین راه استفاده از آب داغ است. آب داغ حلال صابون بوده و می‌تواند صابون را نرم کرده و در لوله به حرکت درآورد.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد مطالب مهمی را در مورد افتادن صابون در چاه توالت برایتان بیان کردیم. شاید این اتفاق به نظر شما یک مشکل کوچک باشد ولی گاهی ممکن است افتادن صابون باعث گرفتگی های شدید در لوله فاضلاب شود.

گاهی افراد در هنگام افتادن صابون در توالت، سریع دستشان را در داخل لوله می کنند تا صابون را بیرون بیاورند. غافل از اینکه صاحب لیز بوده و در داخل لوله به جلو می رود. اگر صابون در ابتدای لوله گیر کرده باشد شاید بتوانید با دست آن را بیرون بیاورید در غیر این صورت باید از آب جوش برای برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب توالت استفاده کنید. اگر با راهنمایی های ما در این مقاله موفق به رفع مشکل نشدید توصیه می کنیم با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید تا به وسیله فنر برقی مشکل گرفتگی لوله فاضلاب برطرف شود.

در صورتی که در مورد گرفتگی های لوله فاضلاب سؤالی داشتید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ما در ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

افتادن صابون در چاه دستشویی و روش های درآوردن آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

 در هنگام افتادن صابون در چاه چه کار کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا