تعمیرات جاروبرقی

راهنمای عیب‌یابی و تعمیرات جاروبرقی جنرال فیت

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی جنرال فیت|مشکلات جاروبرقی جنرال فیت

در این مقاله مشکلات اصلی جاروبرقی جنرال فیت مانند صدای زیاد جاروبرقی‌ جنرال فیت، روشن نشدن جاروبرقی و… را مورد بررسی قرار می‌دهیم و نحوه عیب یابی و تعمیر آنها را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی جنرال فیت

به این نکته توجه داشته باشید، که مطالبی که گفته می شود برای بالا بردن اطلاعات و آگاهی های شما می باشد و در صورتی که دانش فنی در زمینه لوازم الکتریکی ندارید، نباید به هیچ وجه اقدامی برای تعمیر جاروبرقی جنرال فیت خود انجام دهید. چون ممکن است صدمات بیشتری به دستگاه خود وارد کنید.

جاروبرقی جنرال فیت روشن نمی‌شود

پریز برقی که جاروبرقی جنرال فیت را به آن متصل نموده بررسی کنید، که برق داشته باشد. برای این کار می‌توانید از ولت متر استفاده کنید. در صورتی که مشکل داشت، باید آن را برطرف کنید.

مورد بعدی که در صورت روشن نشدن جاروبرقی جنرال فیت باید بررسی شود سیم رابط و دوشاخه جاروبرقی است. برای اینکه این مورد را چک کنید، باید بدنه جاروبرقی جنرال فیت را باز کنید و با استفاده از ولت متر جریان برق در سیم جمع کن را تست کنید. در حین کار باید نکات ایمنی را رعایت کنید. چون دستگاه به برق متصل است. چنانچه دوشاخه و سیم رابط مشکل داشتند باید اقدامات لازم برای تعمیر و یا تعویض آنها انجام دهید.

در بیشتر مواقع دیده می شود، که به سیم جمع کن برق وارد می‌شود، اما چون حلقه های گردان قرقره به شاخک های سیم جمع کن اتصال ندارند. نول یا فاز و در برخی مواقع هر دو وارد جاروبرقی نمی شوند و این موجب می شود، که دستگاه روشن نشود. برای برطرف کردن مشکل باید سیم جمع کن را بررسی کرده و شاخک ها را به حالت عمود نزدیک تر کنید و قرقره را روی آن قرار دهید. با این کار حلقه های گردان به شاخک‌ها فشار می آورد و به سمت پایین می راند.

ممکن است کلید قطع و وصل و خراب شده باشد. جاروبرقی را از برق بکشید و کلید را با استفاده از اهم متر تست کنید. چنانچه عقربه عدد صفر را در حالت روشن و بی نهایت را در حالت خاموش نشان دهد، سالم است. در غیر این صورت باید کلید را تعمیر و یا تعویض نمایید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات جاروبرقی جنرال فیت | عیب یابی و تعمیر جاروبرقی جنرال فیت

در آخرین مرحله باید موتور جاروبرقی را مورد بررسی قرار دهید. احتمال دارد، که موتور دستگاه سوخته باشد. البته سوختن کامل موتور جاروبرقی پس از نیم سوز شدن آن اتفاق می‌افتد و با علامت ها و نشانه هایی مثل بو همراه خواهد بود.

مکش جاروبرقی جنرال فیت ضعیف است

مهمترین و اصلی ترین دلیل ضعیف شدن مکش جاروبرقی جنرال فیت پر بودن کیسه زباله دستگاه می باشد. اگر کیسه جاروبرقی جنرال فیت را به موقع تخلیه کنید، عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت و کمتر با این مشکلات مواجه می‌شود.

امکان دارد لوله ها سوراخ و یا مسدود شده باشند. بنابراین باید لوله های رابط جاروبرقی جنرال فیت را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که با چیزهایی دچار انسداد شده بودند آن را برطرف کنید و اگر سوراخی داشتند، بهتر است لوله ها را عوض کنید. وقتی لوله های مکنده را بررسی می کنید، برس اصلی جاروبرقی را نیز چک کنید، که تمیز باشد.

فیلتر منطقه جنرال فیت نقش بسیار مهمی در این دستگاه دارد و موجب می شود که گرد و خاک به موتور آن وارد نشود اگر فیلتر بیش از اندازه کثیف شده باشد مکش دستگاه کاهش پیدا خواهد کرد بنابراین باید به صورت مرتب و فیلتر جاروبرقی خود را تمیز کنید این کار موجب خواهد شد که کارایی دستگاه شما بالاتر باشد.

جاروبرقی جنرال فیت

جاروبرقی جنرال فیت صدای زیادی دارد

این مشکل ممکن است به دلیل خراب بودن پروانه جاروبرقی جنرال فیت رخ داده باشد. در این صورت باید جاروبرقی جنرال فیت را باز کنید و پروانه آن را چک کنید. اگر پروانه آسیب دیده است، باید آن را عوض کنید.

امکان دارد بلبرینگ ها خراب شده باشند. در این صورت از موتور جاروبرقی جنرال فیت صدای خشنی شنیده خواهد شد. اگر آنها را مورد بررسی قرار دادید و متوجه شدید، که معیوب هستند، باید آنها را تعویض کنید.

احتمال دارد نگهدارنده های لاستیکی دچار خرابی شده باشند. در جاروبرقی چون سرعت موتور زیاد است، لرزش زیادی در بدنه ایجاد می کند. به همین دلیل بین قطعات آن از نگهدارنده لاستیکی و یا رابط ها استفاده می شود. اگر این لاستیک ها دچار خرابی شوند، دستگاه در زمان کار کردن صدای زیادی خواهد داشت. بنابراین باید لاستیک های معیوب را عوض کنید.

حتما بخوانید:   جاروبرقی کندی ارزش خرید دارد ؟ | بررسی کیفیت جارو برقی Candy

از جاروبرقی جنرال فیت بوی سوختگی یا دود بلند شده است

در برخی مواقع ممکن است، که از جاروبرقی جنرال فیت دود یا بوی سوختگی احساس کنید. برای برطرف کردن مشکل باید این موارد را مورد بررسی قرار دهید:

بلبرینگ جاروبرقی جنرال فیت فرسوده شده است و این فرسودگی می‌تواند سوختگی موتور را به دنبال داشته باشد.

احتمال دارد موتور جاروبرقی جنرال فیت به صورت کامل سوخته باشد.

انسداد و گرفتگی در قسمت های گوناگون جاروبرقی موجب خواهد شد، که تسمه به خوبی عمل نکند و بوی لاستیک سوخته به مشام برسد.

برس جاروبرقی جنرال فیت را بررسی کنید، که چیزی به دور آن گیر نکرده باشد.

احتمال دارد سیم کشی جاروبرقی جنرال فیت ایرادی داشته باشد.

مشکل در کلکتور می‌تواند موجب بوی سوختگی در موتور جاروبرقی جنرال فیت شود.

جاروبرقی جنرال فیت ناگهان خاموش می‌شود

در برخی مواقع وقتی در حال جارو کشیدن هستید احتمال دارد، که جاروبرقی جنرال فیت به صورت ناگهانی خاموش شود. در این شرایط معمولاً مشکل به سادگی حل می‌شود، چون مربوط به برق ساختمان است. برای عیب یابی جاروبرقی جنرال فیت در صورت بروز این مشکل باید این مراحل را انجام دهید:

اگر جاروبرقی جنرال فیت ناگهان خاموش شده است، احتمال دارد فیوز ساختمان پریده باشد و شما متوجه آن نشده باشید. بنابراین برق ساختمان را قبل از هر اقدامی باید مورد بررسی قرار دهید. اگر لامپ های شما نیز روشن نمی شوند، می‌‌توانید از قطع بودن برق ساختمان خود مطمئن شوید.

داشتن جریان برق در پریزی که جاروی خود را به آن متصل نمودید، باید بررسی نمایید. معمولاً برای این کار از مولتی متر استفاده می‌شود. اگر مولتی متر در دسترس ندارید، می توانید از وسیله برقی دیگر استفاده کنید. چنانچه وسیله دوم روشن شود، پریز سالم است. در غیر این صورت پریز برق را باید تعمیر کنید.

دوشاخه و کابل جاروبرقی جنرال فیت را بررسی کنید، که آسیب دیدگی نداشته باشند. همچنین احتمال دارد دوشاخه از پریز بیرون آمده باشد و شما متوجه آن نشده باشید. اگر کابل و دوشاخه ایراد و مشکلی دارند، باید آنها را عوض کنید. چون موجب مختل شدن اتصالات برقی در جاروبرقی می شوند.

جاروبرقی

جاروبرقی جنرال فیت بیش از حد گرم می‌شود

وقتی از جاروبرقی به صورت مداوم استفاده می‌شود مقداری گرما تولید خواهد کرد. اما اگر دستگاه شما بیش از اندازه داغ می کند، می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد، که در ادامه آنها را بیان می کنیم:

حتما بخوانید:   بررسی کیفیت جاروبرقی تولیپس | معرفی مدل های مختلف این محصول

ممکن است، که ترموستات جاروبرقی دچار مشکلی شده باشد. ترموستات در جاروبرقی دما را کنترل می‌کند و از داغ شدن آن جلو گیری می‌کند.

احتمال دارد فن جاروبرقی جنرال فیت خراب باشد و جاروبرقی بیش از اندازه گرم شود.

داغ شدن بیش از اندازه جاروبرقی جنرال فیت ممکن است به نیم سوز شدن موتور مربوط باشد. بهتر است، که تشخیص و برطرف کردن این مشکل را به فرد متخصص در این زمینه بسپارید.

اگر از جاروبرقی جنرال فیت به صورت مداوم و طولانی مدت استفاده شود، به موتور دستگاه فشار زیادی وارد شده و داغ خواهد کرد. برای پیشگیری از این مشکل باید به دستگاه خود استراحت دهید.

امکان دارد، که کیسه جاروبرقی بیش از اندازه پر باشد. در این حالت به موتور جاروبرقی فشار زیادی وارد شده و موجب داغ شدن آن می شود. بنابراین به صورت مرتب باید کیسه جاروبرقی را چک کنید.

مسدود شدن و کثیفی فیلتر جاروبرقی جنرال فیت یکی دیگر از دلایل داغ شدن بیش از اندازه این دستگاه می باشد. فیلتر جاروبرقی را به صورت دوره ای تمیز کنید و اگر آسیب دیده است بهتر است، که آن را در اسرع وقت تعویض نمایید.

سخن تکمیلی

در این مقاله نحوه عیب یابی و تعمیر جاروبرقی جنرال فیت به صورت کامل توضیح داده شد. اما پیشنهاد می شود، که برای برطرف کردن ایرادات داخلی جاروبرقی جنرال فیت از تکنسین متخصص تعمیر جاروبرقی کمک بگیرید. چون آنها با توجه به برند و نوع جاروبرقی شما با معایب و مشکلات آن آشنا بوده و اصول تعمیر آن را به خوبی می دانند.

آنها جاروبرقی شما را به صورت صحیح و اصولی تعمیر می کنند و این موجب می‌شود، که عمر مفید دستگاه شما افزایش یابد. تعمیرات جاروبرقی در برخی مواقع ممکن است، که بسیار تخصصی باشد و حتی با دانستن دلایل برخی از ایرادات، نمی توانید تعمیرات آن را انجام دهید. در این مواقع به هیچ عنوان نباید اقدام به تعمیر جاروبرقی کنید.

وقتی جاروبرقی شما دچار مشکل شده است حتماً به آن اهمیت دهید و آن را برطرف کنید. در غیر این صورت دستگاه شما آسیب های بیشتری خواهد دید.

اگر قصد دارید برای تعمیر جاروبرقی خود از تعمیرکار کمک بگیرید، دقت داشته باشید که تعمیرگاه های مجاز تماس حاصل کنید. در غیر این صورت تعمیرکاران غیر حرفه‌ای مشکلات بیشتری را تولید خواهند کرد.

31

عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی جنرال فیت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ایرادات و مشکلات رایج جاروبرقی‌ جنرال فیت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x