خدمات فاضلاب و لوله بازکنی

بهترین روش های از بین بردن سوسک آشپزخانه یا سوسک های ریز کابینتی چیست؟

یکی از معضلات بسیار ناراحت کننده در بعضی از خانه ها، وجود سوسک های ریز کابینتی و یا همان سوسک آشپزخانه می باشد که نرخ تولیدمثل آن ها بسیار زیاد بوده و می‌توانند مشکلات زیادی را برای افراد خانواده به وجود بیاورند می خواهیم در این مقاله از ایبک امداد شما را با مشکلات این سوسک ها و بهترین روش برای نابود کردن آنها آشنا کنیم.

سوسک های ریز از کجا می آیند؟

سوسک موجود چندش آور است که با دیدن آن به انسان حالت مشمئز کننده دست می دهد. حالا تصور کنید که این حیوان موذی در داخل آشپزخانه و در بین تمام وسایل کابینت و ظروف رفت و آمد کند این می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد. خانم های خانه دار از سوسک آشپزخانه بسیار متنفرند و می خواهند به هر وسیله‌ای که شده آنها را از بین ببرند ولی متوجه خواهند شد این سوسک ها نه تنها با کشته شدن تمام نشده بلکه دوباره از یک تخم جدید بیرون می آیند در اصل می توانیم بگوییم که این سوسک ها در تمام آشپزخانه تخم ریزی کرده و بعد از چند روز تعداد آنها بسیار زیاد خواهد شد و می توانند در نیمه شب به راحتی در آشپزخانه فعالیت کند.

روش های معمولی برای از بین بردن سوسک آشپزخانه به هیچ وجه موثر نیست و کشتن آنها، تعدادشان را کم نخواهد کرد. شما باید به دنبال راهی بگردید تا بتوانید آنها را ریشه کن کنید.

چگونه سوسک های آلمانی را از بین ببریم؟

سوسک آشپزخانه که به بعضی از آنها سوسک آلمانی، سوسک اسرائیلی، سوسک آمریکایی نیز می گویند با سوسک هایی که در توالت و حمام وجود دارند کاملاً فرق می کنند. سوسک های حمام و توالت درشت تر بوده و رنگشان هم تیره می‌باشد ولی سوسک های آشپزخانه ریز هستند و رنگ آنها روشن است. جالب است که بدانید سوسک های ریز آشپزخانه بسیار زیاد است و در صورتی که قصد کشتن آنها را داشته باشید قبل از اینکه اقدام کنید آنها فرا خواهند کرد.

در ادامه می خواهیم روش های مختلفی را برای از بین بردن سوسک های ریز آشپزخانه که دیگران تجربه کرده اند  را برایتان توضیح دهیم تا در صورت نیاز بتوانید سوسک ها را ریشه کن کنید.

سوسک آشپزخانه

سوسک های ریز آشپزخانه چگونه ایجاد می شوند؟

ایجاد این سوسک ها می تواند از یک سوسک شروع شود وقتی اولین سوسک به دلایل مختلف وارد آشپزخانه می شود به این معنی است که کابینت پر از سوسک خواهد شد. وقتی سوسک اول در آشپزخانه مستقر شد تخم ریزی کرده و بعد از چند روز تمام تخم ها، به سوسک های جدید تبدیل شده و به همین روال بعد از مدتی کابینت ها و آشپزخانه شما لانه سوسک ها می شود.

چطور می توانیم سوسک های ریز کابینت را نابود کنیم؟

برای نابود کردن سوسک آشپزخانه روش های زیادی ذکر  شده که ما می‌خواهیم روش‌های تست شده به وسیله افراد را بررسی کنیم. بعضی از کاربران با مشکل سوسک آشپزخانه روبرو بوده و توانسته اند این مشکل را حل کنند و تجربه هم در این زمینه دارند به همین دلیل می خواهیم از نظرات آنها برای حل مشکل استفاده کنیم.

یکی از روش های از بین بردن سوسک ریز کابینتی استفاده از خمیر سوسک کش می باشد بسیاری از اشخاصی که با سوسک ها روبرو بودند از این خمیر استفاده کرده و توانستند آنها را از بین ببرند یکی از این افراد اینگونه بیان کرده:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تکنیک های لوله کشی در فرایند بازسازی ساختمان | استانداردهای لوله کشی فاضلاب

«آشپزخانه ما سوسک زیادی داشت و شب ها که بیدار می شدیم شاهد رفت و آمد سوسک ها در روی کابینت بودیم و هرچه سوسک ها را می کشتیم باز هم جلوی چشم ما ظاهر می‌شدند. از بس که سوسک ها را در روی کابینت و زمین آشپزخانه کشته بودیم، خسته و ناامید شدیم ولی سوسک ها از رو نرفته و هر روز بیشتر می شدند بالاخره تصمیم گرفتیم آشپزخانه را خالی کنیم و کل محیط را سمپاشی کنیم برای این کار از سم های کشاورزی استفاده کردیم و توانستیم بلاخره از شر سوسک های ریز آشپزخانه خلاص شویم»

استفاده از خمیر سوسک کش برای ریشه کن کردن سوسک آشپزخانه

در ادامه می خواهیم نظر یکی دیگر از کاربران دیگر را برای استفاده از خمیر سوسک کش ببینیم این کاربر هم برای ریشه کن کردن سوسک آشپزخانه از این خمیر استفاده کرده و بنظر می‌آید که خمیر سوسک کش مفید است و می تواند این موجودات چندش آور را ریشه کن کند:

«خیلی وقت بود که کابینت های ما، از سوسک های ریز آشپزخانه پر شده بود و سوسک ها از سر و کول آشپزخانه بالا می‌رفتند. ما شب‌ها بیدار شده و به کشتن سوسک ها مشغول می شدیم ولی هرچه آنها را می کشتیم نمی‌توانستیم ریشه کن شان کنیم البته ریشه کن که چه عرض کنم، حتی تعدادشان هم کم نمی شد. از اسپری های حشره کش زیادی استفاده کردیم که به هیچ وجه اثرگذار نبود در آخر با پیشنهاد یکی از دوستان، خمیر سوسک کش امحا را گرفته و از آن استفاده کردیم و به این وسیله توانستیم سوسک ها را ریشه کن کنیم. این خمیر در داخل یک تیوپ مثل خمیر دندان وجود دارد که رنگ آن هم زرد است مقداری از این خمیر را در قسمت های آشپزخانه و زیر کابینت گذاشتیم و توانستیم از شر سوسک ها نجات پیدا کنیم»

نابود کردن سوسک آشپزخانه با خمیر سوسک کش

نظر کاربران را در مورد استفاده از خمیر سوسک کش امحا مشاهده کردید. با پرس و جو های زیادی متوجه شدیم که خمیر سوسک کش امحا خطر جانبی نداشته و می‌توان به راحتی به آن دست زد البته به این صورت نیست که بتوان آن را خورد، باید حتماً این خمیر را از دسترس کودکان دور نگه دارید. برای برطرف کردن مشکل سوسک آشپزخانه، باید مقداری از خمیر سوسک کش را در قسمت های مختلف آشپزخانه بگذارید اگر شما هم با این سوسک ها سر و کار داشته و روش های زیادی را برای کشتن آنها تست کرده اید، حتماً با روش کار آشنا بوده و نیازی به توضیح اضافه ندارد.

امحا یکی از سوسک کش های امتحان شده می باشد که نه تنها سوسک ها را می کشد بلکه می‌تواند آن‌ها را ریشه‌کن کند و این موضوع می تواند برای اشخاصی که با مشکل سوسک آشپزخانه روبرو هستند بسیار مهم باشد. امحا سوسک های ریز آشپزخانه را به طور کلی ریشه کن می کند این خمیر سوسک کش را می توانید از داروخانه ها خریداری کنید.

استفاده از حشره کش ها برای ریشه کن کردن سوسک

در ادامه می خواهیم روش های دیگری را برای از بین بردن و ریشه کن کردن سوسک های خانه برایتان توضیح دهیم این روش ها عبارتند از:

  • استفاده از آب و صابون
  • استفاده از اسپری حشره کش
  • استفاده از محلول کنستانتره
  • استفاده کردن از آفت کش های حرفه ای
  • استفاده از تله سوسک
پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع لوله کشی ساختمان | نکات مهم قبل از لوله کشی ساختمان

در ادامه می خواهیم چند روش برای نابود کردن سوسک های بزرگتر را برایتان توضیح دهیم:

 استفاده از آب و صابون

یک روش ساده برای نابود کردن سوسک های بزرگ تر، استفاده از آب و صابون حمام است. آب و صابون را باهم مخلوط کرده و آن را در بطری مخصوص اسپری بریزید این محلول را روی سوسک ها اسپری کنید. چند قطره از این محلول کافی است تا یک سوسک را از بین ببرد. دقت داشته باشید که محلول باید در سر و یا بدن سوسک اسپری شود. محلول آب و صابون می تواند در منافذ تنفسی سوسک ایجاد خفگی کند بعد از اینکه سوسک با محلول از بین رفت باید سوسک را از محیط خارج کنید زیرا ممکن است این محلول فضای زیادی از بدن سوسک را به طور کامل نپوشانده و بتواند توان خود را دوباره به دست بیاورد.

 از اسپری حشره کش استفاده کنید.

استفاده از حشره کش ها که حاوی سیفلوترین و یا مواد کشنده دیگر هستند می توانند سوسک ها را از بین ببرند این حشره کش را در منافذی که احتمال وجود سوسک در آن ها وجود دارد، اسپری کنید. هنگام استفاده از این حشره کش به موارد زیر توجه کنید:

  • در هنگام اسپری بچه ها را از محل دور کرده و طبق دستورالعمل روی اسپری انجام دهید.
  • اگر از طعمه سوسک کش هم در خانه استفاده می کنید هیچگاه اسپری را نزدیک طعمه نزنید زیرا ممکن است آلوده شده و سوسکها به آن نزدیک نشوند.
  • مراقب باشید که این حشرکش را در روی ظروف و یا مواد غذایی نپاشید.

سوسک آشپزخانه

استفاده از آفت کش های حرفه ای

اگر برای از بین بردن سوسک های ریز و درشت خانه، همه کار انجام دادید ولی نتیجه نداد، آخرین راه حل استفاده از یک سم بسیار قوی می باشد؛ که می تواند سوسک ها را کاملاً از بین ببرد. این طعمه قوی به دلیل داشتن فرمون حالت چسبندگی دارد و بیشتر از حشره کش های دیگر تأثیر گذار است، این سم به صورت کپسول بوده و یکی از تخصصی ترین و می‌توان گفت مؤثرترین روش برای نابود کردن سوسک های خانه است. تخم زنده این سوسک هم به وسیله این سم از بین می رود و اثر آن تا سه ماه باقی مانده و می توانید از آن در زیر زمین اطراف خانه استفاده کنید.

یکی از ویژگی‌های مهم سم سوسک کش، این است که تخم سوسک ها را هم از بین می برد. حشراتی مثل عنکبوت هم با این سم از بین خواهد رفت. این سم را می توانید به عنوان آخرین راه حل برای نابود کردن سوسک ها در نظر داشته باشید فقط به این مطلب توجه کنید اگر در منزل حیوان خانگی و یا کودک دارید به هیچ وجه از این حشره کش استفاده نکنید زیرا باعث مسمومیت های بسیار شدید و حتی خطرناک در کودکان و حیوانات خانگی می شود.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با روش های از بین بردن سوسک آشپزخانه آشنا کردیم و نظرات چند کاربر را هم که توانسته بودند این سوسک های ریز را ریشه کن کنند برایتان بیان کردیم امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید بوده باشد.

بهترین روش های از بین بردن سوسک آشپزخانه یا سوسک های ریز کابینتی چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چطور می توانیم سوسک های ریز کابینت را نابود کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا