تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای کامل ارور پکیج گلدیران | چگونگی رفع ارور و کد خطای پکیج گلدیران

کامل‌ ترین لیست کدهای خطای پکیج گلدیران | علت صدای زیاد در پکیج گلدیران

پکیج گلدیران که با نام تجاری ال جی در بازار وجود دارد، یکی از بهترین انواع مدل های پکیج است که ممکن است مانند هر محصول دیگری در اثر استفاده طولانی مدت و نادرست دچار مشکلاتی گردد. اما تمامی خرابی ها و مشکلات این دستگاه به وسیله کد خطاها و ارورهایی روی صفحه نمایشگر آن ظاهر می شود. بنابراین برای تعمیر آن باید ابتدا انواع ارور پکیج گلدیران را بشناسید.

انواع ارور پکیج گلدیران

پکیج گلدیران دارای 7 نوع ارور اصلی است که باعث خاموش شدن دستگاه می‌ شوند. برای اینکه بتوانید دوباره دستگاه را راه ‌اندازی کنید، لازم است دلیل ایجاد این ارورها را بدانید و آن را رفع نمایید. در اینجا انواع ارور پکیج گلدیران و دلایل ایجاد آن را بیان کردیم.

ارور e1 پکیج گلدیران

این ارور زمانی ایجاد می شود که فشار گاز دستگاه کم شده باشد، مدار گرمایش پکیج دچار دچار هوا گرفتگی شده باشد، میزان آبی ورودی به دستگاه باشد و جرقه زن و شمعک پکیج خراب شده باشد. در تمامی این موارد پکیج خاموش می شود و ارور e1 روی صفحه نمایش ظاهر می گردد.

خطای e2 در پکیج گلدیران

چنانچه خطای e2 روی صفحه نمایشگر پکیج ایجاد شد، به معنای این است که دمای آب در گردش پکیج بالاست، لوله های دستگاه رسوب بسته است، پمپ پکیج عملکرد درستی ندارد و همچنین سنسور تشخیص دمای دستگاه به درستی عمل نمی کند. در تمامی این موارد پکیج خاموش می شود و ارور e2 را نشان خواهد داد.

ارور e3 پکیج گلدیران

ارور e3 در پکیج گلدیران نشان از نیم سوز شدن برد، خرابی در عملکرد فن و عملکرد نادرست سنسور دود است. چنانچه این ارور را در صفحه نمایشگر پکیج گلدیران مشاهده نمودید، لازم است سه قطعه سنسور دود، برد و فن دستگاه را بررسی کنید.

حتما بخوانید:   تست و تعویض ترموکوپل آبگرمکن دیواری | تعمیر تخصصی آبگرمکن دیواری

ارور e4 در پکیج گلدیران

این ارور نیز در حالتی ایجاد می شود که آب از دستگاه نشتی داشته باشد یا فشار آب شهری کم باشد. بنابراین با دیدن ارور e4 لازم است آب دستگاه را بررسی کنید.

ارور e6 در پکیج گلدیران

چنانچه در سنسور تشخیص دمای آب مشکلی ایجاد شود، ارور e6 روی صفحه نمایشگر پکیج گلدیران ظاهر می شود.

خطای e7 پکیج گلدیران

خرابی یا قطعی سنسور دمای آب باعث ایجاد ارور e7 در پکیج گلدیران می شود. بنابراین با مشاهده این کد خطا سریعا سنسور دمای آب دستگاه را بررسی کنید.

کد خطای E9 پکیج گلدیران

چنانچه پکیج و مبدل ها دچار یخ زدگی شوند، ارور e9 روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود.

رفع کد خطای e1 در پکیج گلدیران

مو اردی که باعث ایجاد ارور e1 در پکیج گلدیران می‌ شوند، را بیان کردیم. حال برای رفع آن چه باید کرد؟ برای رفع ارور e1 باید مطابق  مراحل زیر عمل کنید:

 •  ابتدا راه ورود گاز به پکیج را ببندید به این صورت که شیر ورودی آن را قطع کنید.
 •  جریان برق دستگاه را یک بار قطع و سپس وصل نمایید. برای این کار می‌ توانید دکمه محافظ را خاموش و روشن کنید یا اینکه دو شاخه پکیج را از پریز بکشید و دوباره وصل کنید.
 •  اگر لامپ کم مصرفی در اطراف پکیج قرار دارد، آن را درآورید. چرا که نویزهای لامپ باعث اختلال در عملکرد پکیج می‌ شوند.

در صورتی که با هیچ یک از موارد گفته شده مشکل ارور e1 پکیج گلدیران رفع نشد، لازم است از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید.

لیست کامل ارور پکیج گلدیران

رفع کد خطای ارور e2 در پکیج گلدیران

 در صورتی که ارور e2 در پکیج گلدیران ایجاد شد، لازم است دمای آب مصرفی پکیج را کمتر کنید. بهتر است دما روی ۵۰ درجه باشد. در صورتی که مشکل از فشار گاز شهری است پیشنهاد می ‌شود کمی شیر دسته ‌ای گاز را ببندید. در نهایت برق دستگاه را خاموش و روشن کنید.

حال مشکل پکیج باید رفع گشته و کد خطای e2 از نمایشگر حذف شده باشد. اما اگر با تمامی این راهکارها همچنان مشکل رفع نشد، لازم است از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   بررسی تفاوت های آبگرمکن مخزنی با دیواری

رفع ارور e3 از پکیج گلدیران

چنانچه ارور e3 روی صفحه نمایشگر پکیج گلدیران ظاهر شد، لازم است سنسور دودکش دستگاه را بررسی کنید. هیچگونه گرفتگی در مسیر ورودی و خروجی دودکش پکیج نباید وجود داشته باشد. توصیه می‌ شود از دودکش ‌های استیل یا آلومینیومی برای پکیج استفاده کنید. چرا که سایر دودکش‌ ها در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت خوبی ندارند و بعد از مدتی سوراخ می ‌شوند.

البته عملکرد نادرست فن نیز باعث ایجاد ارور e3 در پکیج گلدیران می‌ شود که مشکل آن باید حتماً توسط تعمیرکار رفع گردد. با قطع و وصل کردن جریان برق نمی ‌توانید فن دستگاه را تعمیر کنید.

 رفع ارور e4 در پکیج گلدیران

برای اینکه بتوانید ارور e4 را از روی نمایشگر پکیج گلدیران حذف کنید، باید شیر آب ورودی پکیج را بررسی نمایید. در صورتی که شیر آب ورودی پکیج بسته است، باید آن را باز کنید. در قسمت سمت چپ پکیج و زیر آن یک شیر پرکن قرار دارد. با استفاده از آن می ‌توان آب داخل پکیج را به گردش درآورد. لازم است شیر را خلاف عقربه ‌های ساعت بچرخانید و توجه داشته باشید عقربه فشارسنج پکیج بین ۱ تا یک و نیم قرار بگیرد. سپس شیر پرکن را ببندید.

رفع ارور  e6 در پکیج گلدیران

تمامی مدل ‌های پکیج گلدیران دارای یک عدد سنسور هستند که دمای آب را در حالت متعادل نگه می‌ دارند. در صورتی که این سنسور دچار خرابی شود، ارور e6 روی صفحه نمایشگر پکیج ظاهر می‌ شود.

البته ممکن است خرابی در سنسور برد یا مشکل در IC پکیج نیز علت کد خطای e6 در دستگاه باشد که بهتر است تعمیرکاران متخصص جهت تعمیر آن حاضر شوند.

 رفع کد خطای e7 در پکیج گلدیران

جهت رفع ارور e7 در پکیج گلدیران لازم است یک بار آن را از برق قطع کنید. به این صورت که دو شاخه دستگاه را از پریز در آورده و دوباره وصل کنید. یا دکمه خاموش نمودن محافظ پکیج را بزنید و دوباره روشن کنید. معمولا با قطع و وصل کردن جریان برق این مشکل رفع می شود. اما اگر همچنان این کد خطا روی صفحه نمایشگر پکیج وجود دارد، لازم است از تخصص تعمیرکاران کمک بگیرید.

نحوه رفع کد خطای e9 در پکیج گلدیران

در صورتی که کد خطای e9 روی صفحه نمایشگر پکیج گلدیران ظاهر شد، لازم است ابتدا تمامی مبدل ها و لوله های پکیج را گرم کنید. تا یخ زدگی آنها برطرف گردد. برای گرم کردن لوله ها می توانید از سشوار استفاده کنید. به این صورت که سشوار را با فاصله کوتاهی از لوله ها و مبدل ها قرار دهید تا آرام آرام یخ زدگی اتصالات رفع شود. البته ناگفته نماند در صورتی که سریعا نسبت به رفع یخ زدگی لوله ها اقدام نکنید، ممکن است اتصالات دچار نشتی شوند.

حتما بخوانید:   فلوتر یا شناور منبع آب چیست؟ | انواع شناور منبع آب

به چه علت پکیج گلدیران به طور مداوم آب را سرد و گرم می ‌کند؟

دلیل سرد و گرم شدن پکیج گلدیران می ‌تواند متفاوت باشد. تشخیص دقیق آن را باید بر عهده تعمیرکار متخصص بسپارید. اما به طور کلی دلایل  سرد و گرم شدن آب پکیج به طور مداوم عبارتند از:

 • کم و زیاد شدن فشار گاز
 • عدم تنظیمات درست درجه حرارت در پکیج
 • وجود پمپ فشار آب در ساختمان و کم و زیاد شدن فشار آب
 • مسدود شدن فیلتر شیر اهرمی
 • نوسان فشار شیر آب در ساختمان

دلیل صدای زیاد و غیر طبیعی پکیج گلدیران

طور کلی تمامی پکیج‌ ها کمی سر و صدا در هنگام کار کردن دارند. اما اگر این صداها غیر طبیعی باشد، لازم است سریعاً آن را بررسی و رفع کنید. از جمله دلایلی که باعث ایجاد صدای غیر متعارف پکیج گلدیران می ‌شوند، عبارتند از:

 • خراب بودن پمپ و شیر ماژوله
 • صورتی که صدای سوت کوتاه می ‌شنوید، احتمالاً برد دستگاه خراب شده است
 • خراب شدن فن پکیج نیز باعث ایجاد صدای غیر طبیعی می‌ شود
 • نصب پکیج در محیطی نامناسب
 • خراب بودن واشرها و نامرغوب بودن شوفاژ‌ها
 • هواگیری نکردن رادیاتورها
 • نصب اشتباه شیلنگ ‌های خرطومی در قسمت زیر پکیج

لیست ارور پکیج گلدیران

جمع بندی

 در این مقاله از ایبک امداد به بررسی انواع ارور پکیج گلدیران و نحوه رفع آنها پرداختیم. توصیه می ‌شود جهت جلوگیری از خرابی پکیج هر ۶ ماه یک بار نسبت به سرویس و رفع ایرادات آن اقدام کنید. برای این کار می ‌توانید از مجموعه تخصصی ایبک امداد کمک بگیرید.

به این صورت که با شماره‌ های مندرج در صفحه نسبت به اعزام تعمیرکار در محل خود اقدام کنید. متخصصین تعمیرکار ایبک امداد به محض دریافت درخواست شما در محل حاضر شده و اقدام به سرویس و عیب یابی پکیج گلدیران شما ‌می نمایند.

31

ارور پکیج گلدیران

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

لیست کامل ارور پکیج گلدیران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x