تعمیرات کولر گازی

راهنمای شارژ کردن گاز کولر گازی LG در محل

کولر گازی در مدل ها و برندهای متفاوتی به بازار عرضه شده است. برند ال جی یکی از پرطرفدارترین و کارآمد ترین برندهای کولر گازی در بین کاربران است. این برند کولر گازی نیز مانند همه مدل های دیگر ممکن است دچار کمبود گاز شده و نیاز به شارژ داشته باشد. برای آنکه بتوانید از خدمات شارژ گاز در کولر گازی LG بهره‌مند شوید، می توانید با کارشناسان ایبک امداد در ارتباط باشید و از آنها راهنمایی بخواهید. خدمات شارژ کردن گاز در کولر گازی LG را می توانید در محل مورد نظر خود انجام دهید.

علائم و نشانه های کم شدن گاز در کولر گازی LG

یکی از نشانه هایی که کم شدن گاز در کولر گازی LG را هشدار می دهد عدم وزش باد خنک می باشد. جهت رفع این ایراد باید حتماً یک متخصص، کولر گازی را بررسی کرده و به تشخیص ایراد آن بپردازد و در نهایت گاز کولر را شارژ کند. زمانی کولر گازی به شارژ گاز نیاز دارد که گاز اولیه در دستگاه با مشکلی روبرو شده باشد و علت آن می تواند نشتی و تخلیه گاز از دستگاه باشد.

شارژ کردن گاز در کولر گازی LG

انجام عملیات شارژ کردن گاز در کولر گازی LG به دو بخش تقسیم می شود.

  • شارژ گاز در کولر گازی LG به صورت کامل
  • شارژ گاز در کولر گازی LG به صورت تکمیلی

شارژ گاز به صورت کامل: در این مدل مواقعی شارژ گاز در کولر گازی انجام می شود که نشتی در قطعاتی مثل کندانسور، شیر سرویس اواپراتور و لوله کشی و همچنین لوازم جانبی وجود داشته باشد.راهنمای شارژ کردن گاز کولر گازی LG در محل در این شرایط همه گاز موجود در در سیستم تخلیه می شود و به کمک گاز نیتروژن عملیات نشت یابی انجام می گردد. محل نشتی مشخص شده و پس از رفع مشکل شارژ گاز به صورت کامل انجام می شود.

شارژ گاز به صورت تکمیلی: مدل دیگر شارژ کردن گاز در کولر گازی به صورت تکمیلی می باشد. در این مدل گاز در مدار وجود داشته ولی مقدار آن کم است و استاندارد نمی باشد. این مشکل می تواند به علت نشتی کوچکی در کولر رخ داده باشد. در این شرایط هم باید ابتدا محل نشتی مشخص و بررسی شود و مشکل برطرف گردد و پس از آن شارژ گاز به صورت تکمیلی انجام گردد. روش استانداردی که متخصصین و تکنسین‌ها جهت شارژ کردن کولر گازی پیشنهاد می کنند، انجام شارژ گاز بر اساس وزن می باشد. پس از انجام مراحلی که در بالا بیان شد، تکنسین ها سیلندر خنک کننده در کولر گازی را روی ترازو قرار می دهند و بر اساس آن به شارژ کردن گاز در کولر گازی اقدام می کنند.

مقدار گاز مورد نیاز در کولر گازی LG چقدر است؟

برای آنکه بدانید مقدار گاز مورد نیاز در کولر گازی LG چقدر است، بهترین روش مراجعه کردن به پنل فنی کولر می باشد. یک صفحه روی بدنه کندانسور کولر گازی LG چسبانده شده که مقدار شارژ گاز روی آن بر حسب گرم نشان داده شده است. اما این مقدار به صورت تقریبی می باشد و تکنسین با در نظر گرفتن همه شرایط و استانداردهای سایز لوله، به ازای هر ۱۲۰۰۰، میزان ۷۵۰ گرم در نظر می‌گیرد. شارژ کردن گاز در کولر گازی LG بر اساس فشار گاز هم می تواند سنجیده شود. بیشتر سرویسکاران از روی همین فشار گاز و همچنین تست آن می‌توانند مقدار گاز استاندارد را تشخیص دهند. یک مورد دیگر که می تواند در در این شرایط موثر واقع شود مقدار آمپر می باشد. تکنسین دقت می‌کند که میزان آمپر از حد متعارف بالاتر نرود. شارژ کردن گاز در کولر گازی LG خود را می‌توانید به کارشناسان ایبک امداد بسپارید تا این امر تخصصی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  منو مخفی در تلويزيون ال جی LG

شارژ گاز در کولر گازی LG در منزل

شارژ گاز در کولر گازی LG در محل مورد نظر شما یکی دیگر از خدمات ایبک امداد می باشد. هر زمان که کولر گازی LG شما دچار مشکل کمبود گاز شد، می توانید در اولین فرصت با سرویسکاران باتجربه ایبک امداد ارتباط برقرار کنید و از خدمات شارژ گاز برای کولر گازی خود در منزل بهره مند شوید. شرکت خدماتی ایبک امداد در بیشتر مناطق تهران و شهرستان ها فعالیت داشته و می تواند خیال شما کاربران عزیز را از این بابت آسوده کند.

هزینه شارژ کردن گاز در کولر گازی LG چقدر است؟

شارژ کردن گاز در کولر گازی LG دارای هزینه های متفاوتی می باشد و این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. انجام شارژ گاز در کولر گازی LG به عواملی مانند میزان گازی که مورد استفاده قرار می‌گیرد بستگی دارد. بر همین اساس است که مبلغ هزینه تخمین زده و تعیین می شود. نوع مدل کولر گازی LG شما هم می تواند در هزینه آن تاثیرگذار باشد. یک مورد دیگر که می تواند در مبلغ نهایی جهت هزینه شارژ گاز موثر باشد، عامل تخلیه گاز است. اگر مخزن گاز سوراخ شده باشد و یا لوله ها دچار آسیب شده باشند، برطرف کردن این مشکل نیز باعث افزایش هزینه نهایی خواهد شد.

نشانه های زیاد بودن گاز در کولر گازی

یکی از متداولترین نشانه هایی که هشدار می دهد گاز در کولر گازی از حد نرمال بیشتر است عبارتند از:

  • رطوبت زیادی در محیط وجود دارد و هوای آن گرفته است.
  • مصرف برق کولر گازی از حد استاندارد بیشتر شده و مبلغی که بابت هزینه برق پرداخت می‌کنید بسیار زیاد است.

راهنمای شارژ کردن گاز کولر گازی LG در محل

 

  • کندانسور کولر گازی خیلی داغ می شود.
  • کولر گازی هنگام کار کردن روشن و خاموش می شود.
  • برای رفع این مشکل بهتر است از تکنسین های با تجربه کمک بگیرید تا میزان گاز را تنظیم کنند.

زمان شارژ کردن گاز در کولر گازی چه هنگامی است؟

چنانچه گاز در کولر گازی وجود نداشته باشد و یا مقدار آن خیلی کم باشد، شاهد مختل شدن عملکرد سیستم کولر گازی خواهید بود. با سرویس دوره ای و منظم کولر گازی و بررسی میزان گاز آن می توانید زمان مناسب جهت شارژ گاز را تعیین کنید. چنانچه هر کدام از موارد زیر را مشاهده کردید باید بدانید که گاز دستگاه تمام شده و نیاز به شارژ مجدد دارد.

  • کولر گازی باد گرم می زند و یا اواپراتور کولر گازی دچار یخ‌ زدگی شده است.
  • کولر گازی دارای صدای غیر طبیعی و زیادی شده است.
  • مصرف برق در کولر گازی از حد معمول بیشتر شده است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا زیرنویس در تلويزيون ال جی LG برعکس است؟

شارژ گاز در کولر گازی LG توسط تکنسین های ماهر

قبل از اینکه شخصا جهت شارژ گاز در کولر گازی خود اقدام کنید لازم است از خطرات این کار آگاه باشید. پیش از هر چیز باید بدانید چنانچه کولر گازی شما نیاز به شارژ مجدد دارد به معنای این می باشد که گاز موجود در دستگاه به دلایل مختلفی دچار نشتی شده و تخلیه گردیده است. در این شرایط اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که به عیب یابی کولر گازی پرداخته و علت نشتی گاز و تخلیه آن را پیدا کنید و پس از مشخص شدن محل دقیق نشتی باید به رفع آن اقدام نمایید. همچنین همانطور که گفتیم ممکن است گاز بیش از حد داخل کولر گازی انباشته شده باشد که در این صورت باید به تخلیه مقداری از آن اقدام گردد. در این شرایط هم باید احتیاط و ایمنی لازم انجام گرفته و نحوه انجام این کار را بدانید. گاز مبرد موجود در کولر یک گاز سمی و خطرناک است. اگر نکات ایمنی در آن رعایت نشود احتمال آنکه برای شما و یا اعضای خانواده تان مشکلاتی به وجود آید زیاد است. بنابراین بهتر است شارژ گاز در کولر گازی خود را به تکنسین ها و تعمیر کاران ماهر در زمینه تعمیر کولرگازی بسپارید تا با رعایت نکات ایمنی از بروز هرگونه مشکل برای دستگاه و یا برای شما جلوگیری شود.

نکاتی در مورد شارژ گاز در کولر گازی LG

گازی که در کولر گازی مورد استفاده قرار می گیرد، گاز R22 و گاز R410 می باشد. تکمیل شارژ گاز در کولر گازی با استفاده از هر کدام از این گازها متفاوت است. چنانچه کمبود گاز در کولر گازی به علت نشتی از ۱۵ درصد بیشتر بود بهتر است که همه گاز موجود در کولر تخلیه شده و دوباره اقدام به شارژ آن گردد.راهنمای شارژ کردن گاز کولر گازی LG در محل اما چنانچه مقدار کمبود گاز از ۱۵ درصد کمتر بود می توان شارژ تکمیلی را برای آن انجام داد و مقدار کمبود آن را جبران کرد. افزودن گاز R410 به کولر گازی نیاز به دقت کافی دارد زیرا این گاز ترکیبی از دو گاز دیگر می باشد که وقتی کولر گازی با کمبود گاز مواجه شود نمی توان به صورت دقیق مشخص کرد که چه میزان از هر گاز باید وارد سیستم گردد. بنابراین همانطور که گفتیم شارژ کردن گاز امری تخصصی می باشد که نیاز به مداخله سرویسکار و تکنسین مجرب و ماهر دارد.

سخن پایانی

تقریباً همه سیستم های تهویه مطبوع مثل کولرهای گازی جهت خنک کردن و عمل تهویه از گاز استفاده می کنند. کولر گازی LG نیز از این امر مستثنی نیست و در سیستم تهویه خود گاز مبرد به کار می گیرد و گاهی اوقات به دلایل مختلفی ممکن است کولر گازی LG دچار کمبود گاز شود. در این مقاله انواع مختلف شارژ کردن گاز در کولر گازی را بیان کردیم. جهت انجام شارژ گاز در کولر گازی LG خود می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و درخواست تکنسین کنید.

راهنمای شارژ کردن گاز کولر گازی LG در محل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای شارژ کردن گاز کولر گازی LG در محل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا