خدمات شستشو

راهنمای شستشوی کت و شلوار با ماشین لباسشویی

راهنمای شستشوی کت و شلوار با ماشین لباسشویی | نکات مهم شستن کت و شلوار

در برخی مواقع امکان دارد، که به خشک‌شویی دسترسی نداشته باشید و نیاز باشد کت و شلوار کثیف شما شسته شود. برای خرید کت شلوار تازه نیز موقعیت ندارید. در این مواقع می‌توانید کت و شلوار خود را درون ماشین لباسشویی با رعایت کردن و نکاتی بشویید. البته باید به یاد داشته باشید، که شستشوی کت و شلوار در لباسشویی باید و نبایدهایی دارد، که اگر آنها را رعایت نکنید امکان آسیب دیدن کت و شلوار و همچنین آسیب دیدن ماشین لباسشویی بسیار زیاد خواهد بود.

آیا می توان در ماشین لباسشویی کت و شلوار را شست؟

قبل از اینکه بخواهید کت و شلوار خودتان را درون ماشین لباسشویی مورد شستشو قرار دهید باید آن را بررسی کنید، که آیا قابل شستشو در این دستگاه می‌باشد یا خیر. در صورتی که اطلاعات مربوط به کت و شلوار کنده شده است پیشنهاد می شود، ناحیه کوچکی از آن را با گوش پاک کن مرطوب کرده و آن را بکشید.

در صورتی که گوش پاک کن شما رنگی شده بود نشان می دهد، که کت و شلوار را نمی توانید با ماشین لباسشویی شست و شو دهید، اما اگر گوش پاک کن رنگی نشده بود، احتمالاً شما می توانید کت و شلوار خود را در ماشین لباسشویی مورد شستشو قرار دهید. بهتر است، که این تست و بررسی کت و شلوار را برای ناحیه ای از آن انجام دهید، که دیده نمی شود. چنانچه بخواهید کت و شلوار را در ماشین لباسشویی شستشو دهید و در اطلاعات آن نوشته شده بود، که قابل شستشو در ماشین لباسشویی نیست، حتماً لباس شما آسیب خواهد دید.

برخی از کت و شلوار ها چون وزن بالایی دارند و جنس آنها خاص است، به هیچ عنوان نباید در ماشین لباسشویی انداخته شوند. با این کار به دستگاه شما نیز فشار زیادی وارد شده و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی خواهید داشت.

کت و شلوار

راهنمای شستن کت و شلوار در منزل

چنانچه متوجه شدید، که کت و شلوار شما قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را دارد، باید جیب‌های آن را خالی کنید و اطمینان حاصل نمایید، که مواردی مانند دستمال کاغذی در کت و شلوار شما وجود نداشته باشد. پس از اینکه این کار را انجام دادید، مراحل زیر را انجام دهید، تا بتوانید به روش صحیح و اصولی کت و شلوار خود را درون ماشین لباسشویی شستشو دهید.

انتخاب شوینده مناسب برای شستن کت و شلوار

افرادی که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی تخصص دارند، همواره تأکید زیادی بر استفاده از شوینده های مناسب می کنند. بنابراین برای اینکه کت و شلوار شما سالم بماند و ماشین لباسشویی آسیبی نبیند، حتما باید در انتخاب شوینده مناسب دقت کافی را داشته باشید.

فرقی نمی‌کند، که جنس کت و شلوار شما نخی باشد یا پشم و کتان، به هر حال برای شستن هر کدام از آنها باید از مواد شوینده استاندارد استفاده نمایید. مواد شوینده ملایم تر برای شستشوی کت و شلوار در ماشین لباسشویی مناسب تر می باشند. آنزیم هایی که در شوینده های معمولی وجود دارد به الیاف طبیعی مثل ابریشم و پشم آسیب رسانده و موجب خواهد شد، که کیفیت آنها پایین تر آید. بنابراین باید در مورد جنس کت و شلوار خود اطلاعات کافی داشته باشید و با توجه به آن مواد شوینده مناسب را انتخاب نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ترکیبی طبیعی و سالم برای برق انداختن سرامیک | نحوه برق انداختن سرامیک

کت و شلوار

رول کردن کت و شلوار

برای اینکه کت و شلوار شما آسیبی نبیند بر خلاف دیگر لباس ها باید آنها را قبل از این که درون دستگاه لباسشویی قرار دهید، رول کنید. ابتدا باید کت خود را از طرف طول تا کرده و آستین ها را نیز باید در همان راستا قرار دهید. شلوار خود را به حالت توری بر روی کت خود گذاشته و با دست آنها را صاف کنید و این دو را همراه یکدیگر از قسمت پایین به طرف بالا شبیه به کیسه خواب محکم کرده و رول نمایید.

قرار دادن کت و شلوار در کیسه مشبک

فرقی نمی‌کند، که بخواهید کت و شلوار خود را در کدام ماشین لباسشویی مورد شستشو قرار دهید. شوینده و آب تنها مواردی نیستند، که سلامت کت و شلوار شما را تهدید می کنند، وقتی که ماشین لباسشویی می چرخد به شدت زیاد لباس‌ها پرت خواهند شد و همین مورد نیز می‌تواند یکی از دلایل آسیب دیدن کت و شلوار شما باشد. به همین علت باید کت و شلواری که طبق مرحله قبلی رول نمودید، درون کیسه مشبک که مخصوص لباسشویی است قرار داده و درب آن را محکم کنید و کیسه مشبک را به تنهایی درون دستگاه قرار دهید.

نکته مهم این است، که شما نباید لباسشویی خود را بیش از اندازه پر کنید. باید بدانید، که اکثر ایراد هایی که در ماشین لباسشویی های با کیفیت به وجود می‌آید، به علت توجه نکردن به همین موضوع است. بنابراین به هیچ عنوان نباید بیشتر از ظرفیت، دستگاه را پر کنید. برای اینکه کت و شلوار آسیب نبیند بهتر است، که کیسه ای که حاوی کت و شلوار است به تنهایی درون دستگاه شما قرار بگیرد.

کت و شلوار

تنظیمات لباسشویی برای شستن کت و شلوار

چون کت و شلوار درون کیسه مشبک قرار می‌گیرد برخی از افراد فکر می‌کنند، که می‌توانند لباسشویی را در بالاترین دما و تنظیم کنند، اما این کار اشتباه است. حتی وقتی کت و شلوار خود را درون کیسه مشبک قرار می‌دهید باید آن را در ملایم ترین و سردترین حالت بشویید. چون پارچه های کت و شلوار ها بسیار حساس به دمای بالا بوده و ممکن است، که آسیب ببیند.

همچنین برای شستن کت و شلوار در لباسشویی حداکثر زمان مورد نیاز ۳۰ دقیقه می باشد و بیشتر از این زمان لازم نخواهد بود. همچنین باید توجه داشته باشید، که کت و شلوار خود را بیشتر از یک بار در طول ماه با این روش مورد شستشو قرار ندهید.

دما و زمان گفته شده را بر روی ماشین لباسشویی خود تنظیم نمایید و مواد شوینده مناسبی که انتخاب کردید را ریخته و دستگاه را روشن نمایید.

خشک کردن کت و شلوار

از مراحل بسیار مهم پس از شستن کت و شلوار در ماشین لباسشویی خشک کردن آن می باشد. برای اینکه کت و شلوار شما خشک شود باید آن را بر روی سطح صاف قرار دهید و با دستتان تا جایی که امکان دارد چین و چروک های آن را باز کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی چند ماده طبیعی به جای مواد شوینده شیمیایی

به جای اینکه با استفاده از خشک کن کت و شلوار را خشک کنید، باید آن را در معرض هوا خشک نمایید. وقتی که کت و شلوار شما هنوز کمی رطوبت دارد آن را از چوب لباسی آویزان کرده و در دمای اتاق قرار دهید. البته کت و شلوار مرطوب را نباید در کنار بخاری یا شوفاژ قرار دهید.

روش های مناسب شستن کت و شلوار در لباسشویی

برای شستن کت و شلوار شما دو روش پیشنهاد می‌گردد:

  • اولین و بهترین راهکار بردن کت و شلوار به خشک‌شویی است.
  • می توانید کت و شلوار خود را با دست بشویید.

برای اینکه پس از شستن کت و شلوار شما آسیب کمتری ببیند پیشنهاد می شود، که برای شستن آن از خدمات خشک‌شویی استفاده نمایید.

کت و شلوار

بردن کت و شلوار به خشک‌شویی

این روش بهترین شیوه برای شستشوی کت و شلوار شما می باشد. چون در خشک‌شویی ها از حلال های شیمیایی استفاده می شود، که می تواند کت و شلوار شما را بهتر از آب تمیز کند. البته در برخی مواقع امکان دارد، که برای پارچه کت و شلوار شما این حلال شیمیایی مناسب نباشد و به آنها آسیبی برساند. بنابراین در شستشوی کت و شلوار باید به جنس پارچه آن دقت نمایید.

شستن کت و شلوار با دست

در برخی مواقع که نمی توانید و یا نمی‌خواهید، که کت و شلوار خود را به خشک‌شویی دهید، باید نحوه شستشوی کت و شلوار با دست یا ماشین لباسشویی را بدانید. نحوه شستن کت و شلوار با ماشین لباسشویی را در قسمت بالا به صورت کامل بیان کردیم. نحوه شستن کت و شلوار با دست به این گونه است:

  1. با ملایمت لکه های کت و شلوار را با استفاده از شوینده مناسب و آب سرد از بین ببرید.
  2. دقت داشته باشید، که از آب زیاد برای شستن کت و شلوار خود استفاده نکنید. چون این کار به آن آسیب خواهد رساند.
  3. برای حذف کردن لکه های کت و شلوار می توانید از حوله های بدون پرزی که مرطوب هستند، استفاده نمایید. این راهکار در از بین بردن لکه های کت و شلوار بسیار موثر بوده و می توانید لکه های تازه را با این روش از بین ببرید.
  4. برای چربی هایی که در دور گردن، یقه، زیر بغل و مچ وجود دارد، می‌توانید آب و سرکه را ترکیب کرده و آن را به پارچه‌ای آغشته نموده و لکه فوق را با آن از بین ببرید. این ترکیب قادر است، که بوهای نامطبوع کت و شلوار را از بین برده و صدمه‌ای به کت و شلوار نخواهد رساند.
  5. سرکه در اکثر خانه ها در دسترس است و تنها شوینده‌ای است، که به لباس ها آسیبی نخواهد رساند.
  6. در برخی مواقع که بر روی کت و شلوار شما وجود ندارد، اما فقط کمی پرز بر روی آن دیده می شود بهتر است ،که کت و شلوار خود را پرز کشی نمایید. برای انجام دادن این کار شما فقط به یک فرچه نرم نیاز خواهید داشت. فرچه را به حالت عمود بر روی کت و شلوار خود بکشید، تا این پرزهای اضافه تمیز شوند.

راهنمای شستشوی کت و شلوار در ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش شستن کت و شلوار در ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا